مهاجرت به بلغارستان

مهاجرت به بلغارستان

وقتی می‌گوییم کشور کوهستان‌ها قطعاً به یاد بلغارستان خواهیم افتاد. چشمه‌های آب معدنی، پیست اسکی، سواحل ماسه‌ای، کوه‌های رنگی سر به فلک کشیده همگی دلایل محکمی برای مهاجرت به بلغارستان محسوب می‌شود. بلغارستان در لیست کشورهای کوچک اما بسیار جذاب قرار دارد و منطقه مسحور کننده در شبه جزیره بالکان است. مهاجرت به بلغارستان در ابتدا توسط تاریخ نگاران صورت گرفته است.

بلغارستان دارای کوه‌های بی‌نظیری است. مساحت بلغارستان 110.879 کیلومتر مربع است. این کشور از سمت شمال با رومانی همسایه است و از سمت جنوب نیز با یونان هم مرز است. آب و هوای مطلوب این کشور از دیگر دلایلی است که نرخ مهاجرت را افزایش داده است.

بازدید از رشته کوه بالکان در شمال و مرکز این کشور قطعاً تجربه‌ای عجیب است. ورزش‌های زمستانی بلغارستان اولین قولی است که می‌توانید به فرزندان خود بدهید.

حکومت حاکم در بلغارستان دموکراسی پارلمانی است. در قانون اساسی این کشور از دین مسیحیت ارتدوکس یاد شده است. مذهب این کشور اغلب ارتدوکس است و 8 درصد مسلمان در این کشور دیده می‌شود. بیش از 76 درصد از مردم بلغارستان بلغاری هستند و تا حدی مردم به زبان ترکی و رومانی صحبت می‌کنند.

واحد پول در این کشور لو یا لوا است. میزان سابقه کار مناسب برای کار در بلغارستان اغلب بین 8 الی 12 سال است و با آینده خوبی همراه است.

مهاجرت به بلغارستان به دلیل ارزان بودن این کشور یکی از بهترین انتخاب های چند سال اخیر به عنوان کشور پل محسوب می‌شود.

مهمترین و معروف‌ترین روش‌های مهاجرت به بلغارستان

در صورتی که به فکر مهاجرت به بلغارستان و اخذ اقامت این کشور هستید روش سرمایه‌گذاری برای شما بی‌نظیر است. سرمایه‌گذاری از طریق خرید اوراق قرضه، خرید ملک، ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری مالی فراهم شده است. مراحل دریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری به صورت زیر است:

نیاز است که در ابتدا ویزای نوع D دریافت شود. مدارک لازم تنظیم شود و اقدام به ID کارت نمایید. در این صورت می‌توانید اقامت یک ساله و پس از آن اقامت دائم داشته باشید.

1- درخواست ویزای نوع D: اولین مرحله این است که ویزای بلند مدت دریافت کنید.
2- ارائه مدارک: شخص سرمایه‌گذار می‌بایست اسناد و مدارک مورد نیاز را ارائه دهد.
3- دریافت ID کارت: صدور کارت بین 10 الی 15 روز زمان نیاز دارد.
4- در صورتی که فرد در مدت 5 سال به مدت حداقل دو سال در بلغارستان حضور داشته باشد شرایط درخواست اقامت این کشور فراهم می‌شود.

مهاجرت به بلغارستان و اقامت از طریق کار

بیش از 80 درصد از تولید ناخالص در بلغارستان در بخش خصوصی دیده می شود و فعالیت های تجاری و فرهنگی گسترده ای در پایتخت این کشور انجام می شود به طوری که ورود متقاضیان کاری به این کشور روز به روز بیشتر می شود. مهاجرت به بلغارستان از طریق کار با قوانین، شرایط و مدارکی همراه است که با هم بررسی می کنیم.

شرایط کار در بلغارستان:

برای مهاجرت به بلغارستان از طریق ویزای کاری نیاز به پیشنهاد شغلی دارید و می بایست کارفرما پیشنهاد شغلی مورد نیاز را سه ماه آگهی کند و در صورتی که نیروی مورد نظر یافت نشد می بایست پیشنهاد به نیروی بین المللی ارائه شود.
برای یافتن کار در بلغارستان می توانید از سایت های کاریابی خارجی استفاده کنید و رزومه خود را به کارفرمایان برسانید. همینطور می توانید در یک دوره ویزای توریستی وارد این کشور شده و دیدار حضوری داشته باشید.

شرایط کار برای کسانی که در بلغارستان تحصیل کرده اند:

افرادی که در بلغارستان تحصیل خود را به پایان رسانده اند برای یافتن شغل مورد نظر شانس بیشتری دارند. این افراد ضمن تحصیل می توانند وارد حیطه کاری مشخصی به صورت پاره وقت بین 10 الی 30 ساعت در هفته شوند. وزارت کار و تعاون در بلغارستان حمایت خوبی از دانشجویان نخبه به عمل می آورد.
مدارک لازم اخذ ویزای کاری بلغارستان
1- نیاز است که پیشنهاد شغلی از سوی کارفرما ارائه شود.
2- برخی از شرکت ها از شما گواهی عدم سوء پیشینه میخواهند.
3- نیاز به مدارک هویتی شخص است.
4- نامه تمکن مالی که نشان دهد از پس هزینه های زندگی در این کشور بر خواهید آمد بسیار مهم است.
5- قرارداد کاری می بایست بین متقاضی و کارفرما تنظیم شود.
6- اثبات تخصص و تجربه کاری مهم است.

دریافت اقامت به واسطه ویزای کار در بلغارستان

در صورتی که درخواست شغلی از سوی کارفرما داشته باشید به شما اقامت یک ساله تعلق می گیرد و پس از پایان دوره شرایط تمدید نیز به واسطه نوع کار شما ارزیابی می شود. پس از سه سال کار در بلغارستان می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید و پس از 5 سال کار و زندگی در این کشور نیز شرایط اخذ پاسپورت در اختیار شما قرار می گیرد اما شروط زیر می بایست رعایت شود:
1- افراد باید بالای 18 سال سن داشته باشند.
2- سابقه کیفری بسیار موضوع مهمی است.
3- حداقل 5 سال در این کشور اقامت داشته باشند.
4- آشنایی نسبی به زبان بلغاری در صدور اقامت بلغارستان بسیار مهم است.
5- مدارک مالی دال بر تأمین هزینه زندگی نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

مهاجرت به بلغارستان و اقامت از طریق تحصیل

مهاجرت به بلغارستان از طریق تحصیل روشی جوان پسندانه و ارزان است. تعداد تقاضا برای تحصیل در بلغارستان به نسبت کشورهای دیگر کمتر است اما این کشور از نظر هزینه تحصیل در موقعیت خوبی قرار دارد. سیستم آموزشی در بلغارستان تا سن 16 سالگی را برای تحصیل اجباری در نظر گرفته است. سیستم آموزشی بلغارستان با اروپا مطابقت دارد.
تحصیل کارشناسی در بلغارستان: این دوره از تحصیل 4 سال زمان نیاز دارد و دانشجو موقعیت تحصیل به زبان بلغاری و انگلیسی خواهد داشت. افراد برای تحصیل در مقطع لیسانس در بلغارستان نیاز به نمره زبان معادل B2 دارند.
تحصیل کارشناسی ارشد در بلغارستان: مقطع فوق لیسانس در این کشور یک الی دو سال زمان نیاز دارد و اغلب رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی برگزار می شود. پس از دوره ارشد کار در بلغارستان رویکرد بهتری دارد.
تحصیل دکترا در بلغارستان: برای تحصیل دکترا در بلغارستان نیاز به سوپروایزر خواهید داشت و می بایست پایان نامه ای از دوره فوق لیسانس ارائه شود همینطور معدل و نمره زبان مهم است. دوره دکترا به صورت تحقیقاتی است و می بایست یک استاد راهنما داشته باشید. دوره دکترا اغلب زمان 3 الی 4 ساله را در بر می گیرد.

کار ضمن تحصیل برای دانشجویان بین المللی در بلغارستان

مهاجرت به بلغارستان و تحصیل در این کشور به واسطه حق کار ارزیابی می شود و دانشجو می تواند در مقطع لیسانس حداقل 10 ساعت و در مقاطع بالاتر حداقل 20 ساعت در هفته مشغول به کار شود.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی بلغارستان

مرحله اول: اولین قدم پذیرش در دانشگاه بلغارستان است و باید دقت شود که شرایط تحصیل در برخی از دانشگاه ها بر اساس زبان بلغاری، انگلیسی و آلمانی و فرانسوی فراهم شده است و شما باید به واسطه رشته مورد نظر پروسه پذیرش را دنبال کنید.
مرحله دوم: پس از انتخاب دانشگاه نیاز است که پیش نیازهای اعلام شده از سوی دانشگاه توسط سایت معتبر آن بررسی شود و بهتر است که نمره زبان مورد نظر به واسطه معدل و ریز نمرات دوره های قبلی ارائه شود. در صورتی که نیاز به شرکت در دوره زبان باشد می بایست تاییدیه لازم از سوی دانشگاه اخذ شود.
مرحله سوم: شما نیاز به مدرکی دارید که به عنوان پلن تحصیلی شما شناسایی می شود که در آن علت انتخاب بلغارستان برای تحصیل و هدف شما مشخص می شود.

مدارک اخذ ویزای تحصیلی در بلغارستان

موسسه تدبیرساز با توجه به تیم حرفه ای در زمینه مشاوره تحصیلی لیست زیر را در راستای مدارک مهاجرت به بلغارستان از طریق تحصیل برای سال 2020 اعلام کرده است:
1- نامه پذیرش معتبر از دانشگاه با مهر و امضای مورد اعتماد
2- نامه تمکن مالی برای پرداخت هزینه ها
3- مدارک زبان مورد نیاز دانشگاه در صورت نیاز
4- رزومه تحصیلی به خصوص برای مقطع دکترا
5- توصیه نامه تحصیلی
6- انگیزه نامه که با عنوان SOP شناخته می شود.
7- پلن مطالعاتی

مهاجرت به بلغارستان و اقامت از طریق سرمایه گذاری

در مهاجرت به بلغارستان آنچه اهمیت زیادی دارد دستیابی به تابعیت است و هر یک از روش های سرمایه گذاری در بلغارستان می تواند کمک ویژه ای به افراد داشته باشد.

روش های سرمایه گذاری در بلغارستان:

1- خرید اوراق قرضه دولتی: این روش که در لیست جدیدترین روش های سرمایه گذاری در بلغارستان 2020 است، نشان می دهد که متقاضی می بایست 515 هزار یورو هزینه برای خرید اوراق قرضه در نظر بگیرد که برای مدت 5 سال سپرده گذاری می شود. این مبلغ پس از مدت 5 سال بدون بهره به شخص باز می گردد. در صورتی که بتوانید سرمایه 1 میلیون یورویی در نظر بگیرید می توانید در طول یک سال اخذ پاسپورت بلغارستان داشته باشید. بهترین روش مهاجرت به بلغارستان در راستای خرید اوراق قرضه است.

2- سرمایه گذاری مالی با دولت: این روش به صورتی است که شما مبلغی معادل با 180 هزار یورو به دولت بلغارستان پرداخت می کنید و به واسطه آن می توانید برای خود و خانواده اقامت دائم این کشور را اخذ کنید. این مبلغ دیگر به شما باز نمی گردد! در این روش شما می توانید برای دریافت یک وام 511 هزار یورویی اقدام کنید البته که نیاز است تمکن مالی 1 میلیون یورویی در بانک این کشور داشته باشید.

3- سرمایه گذاری از طریق خرید ملک: خرید ملک در بلغارستان با صدور اقامت یک ساله همراه است و شرایط برای تمدید هر ساله تا 5 سال در نظر گرفته می شود و پس از 5 سال می توانید اقامت دائم بلغارستان را کسب کنید. قیمت ملک در بلغارستان تقریباً پایین است و شما برای خرید یک دستگاه آپارتمان 70 متری می توانید بین 60 الی 95 هزار یورو هزینه در نظر بگیرید و در صورتی که بخواهید از طریق خرید ملک به اقامت بلغارستان دست یابید، می بایست ارزش ملک شما حداقل 250 هزار یورو باشد. مهاجرت به بلغارستان از طریق خرید ملک روش آسانی است.

قوانین سرمایه گذاری در بلغارستان

افراد برای فعالیت در بلغارستان نیاز به مجوز کار دارند البته که دو دسته از اتباع در این راستا قرار نمی گیرند:
1- دسته اول کسانی که به عنوان نماینده تجاری شرکت های خارجی قرار است در بلغارستان کار کنند.
2- دسته دوم اشخاصی که دارای اقامت بلند مدت بلغارستان یا اقامت طولانی این کشور هستند.
در صورتی که اقامت بلند مدت بلغارستان داشته باشید می توانید شهر مورد نظر برای زندگی خود را انتخاب کنید.

مهاجرت به بلغارستان و اقامت از طریق تولد

در بلغارستان سیستم خون جهت صدور تابعیت برای فرزند تازه متولد شده اعمال شده است بنابراین نیاز است که یکی از والدین حتما شهروند بلغارستان باشند و در صورتی که فرزند تنها در خاک این کشور متولد شده باشد و پدر و مادر وی اهل این کشور نباشند موقعیت تابعیت به کودک ارائه نمی شود.

مهاجرت به بلغارستان و اقامت از طریق ازدواج

مهاجرت به بلغارستان از طریق ازدواج روشی کم هزینه و آسان است. طبق قانون ازدواج تبعه بلغاری با یک تبعه خارجی در سال 2020، سن ازدواج هر دو شخص نباید از 18 سال کمتر باشد.
مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج در بلغارستان:
1- نیاز است مدارک هویتی زوجین ارائه شود.
2- فرم ازدواج می بایست تکمیل شود.
3- مدارک مربوط به تمکن مالی می بایست بررسی شود که نشان دهنده موقعیت حمایتی همسر است.
4- هر دو نفر از نظر جسم و روح می بایست مورد تأیید پزشک قرار بگیرند.
5- پروسه اخذ اقامت از طریق ازدواج بین 1 الی 2 سال ارزیابی می شود.

سایر روش‌های مهاجرتی به بلغارستان

ثبت شرکت در بلغارستان در لیست روش های بسیار روتین سرمایه گذاری محسوب می‌شود:

در راستای ثبت شرکت نیاز به طرح تجاری مطمئن دارید و می بایست طرح تجاری شما توسط اتاق بازرگانی مورد تایید قرار بگیرد. همینطور می بایست حداقل 10 نفر نیروی کار بلغاری در شرکت شما مشغول به کار شوند. پس از 5 سال نیز درخواست اقامت دائم در اختیار شما قرار می گیرد. شرکت با مسئولیت محدود و شرکت های سهامی در لیست رایج ترین نوع شرکت ها در این کشور هستند و حداقل سرمایه نیز 26 هزار یورو در نظر گرفته می شود که برای شرکت سهامی بوده و در صورتی که شرکت مسئولیت محدود انتخاب شود هر شریک می تواند تنها با یک یورو سرمایه گذاری خود را آغاز نماید. هر یک از روش های مهاجرت به بلغارستان دارای شرایط و مزایای مربوط به خود هستند.

همینطور شرایط برای اخذ نمایندگی شرکت تجاری خارجی نیز در بلغارستان فراهم شده است به طوری که افراد کارآفرینی که دارای شرکت تجاری هستند می توانند درخواست لازم ثبت نمایندگی در این کشور را ارائه دهند و در صورتی که مجوز لازم دریافت شود می توانند به عنوان یک نماینده اقامت بلغارستان را اخذ نمایند.

اخذ نمایندگی در بلغارستان هزینه زیادی ندارد و نیاز است که هزینه های سفارتی و امور اداری ارائه شود.

قدرت پاسپورت بلغارستان

پاسپورت بلغارستان سند اثبات تابعیت این کشور است. بر اساس گزارش های اعلام شده اگر فردی پاسپورت بلغارستان داشته باشد می تواند بدون نیاز به ویزای مجدد به 165 کشور دنیا سفر کند. طبق رده بندی پاسپورت در سال 2020، پاسپورت بلغارستان در جایگاه نهم قرار دارد. مهاجرت به بلغارستان به واسطه اعتبار پاسپورت آن منطقی خواهد بود.

هزینه‌های زندگی در بلغارستان

در راستای مهاجرت به بلغارستان نیاز است هزینه زندگی در این کشور را در جدیدترین آپدیت مطالعه کنید.

هزینه زندگی در بلغارستان 5.22 درصد بیشتر از ایران است.
اجاره در بلغارستان به طور متوسط 39.46 درصد کمتر از ایران است.

مزایا و معایب مهاجرت به پرتغال

مزایای خرید ملک در پرتغال:
1- هزینه منطقی برای ملک: نرخی که برای خرید ملک به عنوان سرمایه گذاری در نظر گرفته می شود مناسب تر از روش هایی مانند ثبت شرکت و … است.
2- حق کار و زندگی : شما در راستای مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک می توانید حق کار و زندگی و تحصیل و سفر در کل حوزه شینگن بدون نیاز به ویزا داشته باشید.
3- اخذ اقامت در سریع ترین زمان: این روش در لیست روش های بسیار آسان و سریع برای اخذ اقامت در پرتغال است.
4- دریافت تابعیت پس از 5 سال
5- امکان ورود اعضای خانواده و اقامت آنها
6- عدم نیاز به تسلط به زبان پرتغالی

مزایای کلی مهاجرت در پرتغال:

1- درصد بیکاری در این کشور معقول است.
2- امکان الحاق خانواده برای فرزندان تا 21 سال فراهم است.
3- امنیت کشور بالا بوده و نرخ مصادره اموال پایین است.
معایب خرید ملک در پرتغال:
1- زبان رسمی در این کشور پرتغالی است و شاید این زبان تا حدی برای ایرانیان دشوار به نظر برسد.
2- امکان افتتاح حساب در برخی از روش ها وجود ندارد مثلاً فردی که روش ثبت شرکت در پرتغال را انتخاب کرده است نمی‌تواند تا مدتی حساب بانکی مربوط به خود داشته باشد.

جمع بندی

در بین روش های اعلام شده در این محتوا، خرید ملک روشی آسان، مطمئن و با سود تضمینی محسوب می شود. در صورتی که قصد مهاجرت به پرتغال و اخذ اقامت این کشور دارید می توانید از تیم مشاوره حرفه ای موسسه تدبیرساز کمک بگیرید. شما می توانید روش های مختلف اخذ اقامت در پرتغال را بررسی کنیم و سپس سوالات خود را از مشاوران تمام وقت تیم حرفه ای تدبیرساز بپرسید.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی در ایتالیا : ایتالیا (به ایتالیایی: Italia و به انگلیسی: Italy) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *