مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد و آشنایی با آن

در این مطلب سازمان مهاجرتی تدبیرساز قصد دارد تا جهت آشنایی شما عزیزان با روش ها و پروسه مهاجرت به سوئد از طریق روش های قانونی، به کمک شما عزیزان بیاید تا در صورتی که مهاجرت به سوئد و زندگی در این کشور را به صورت دائمی یا موقتی ارزیابی می کنید بتوانید اطلاعات کاملی در مورد آن داشته باشید.

طبق روال همیشگی ابتدا به معرفی کشور سوئد خواهیم پرداخت چرا که مهاجرت به سوئد بدون اطلاع از ویژگی‌‌ها و پارامترهای مختلف مربوط به آن عملا کاری بیهوده و بسیار اشتباهی است و به همین منظور تمامی جنبه های مهم آن را بررسی خواهیم کرد و سپس در عناوین بعدی به بررسی مزایا و معایب زندگی در این کشور خواهیم پرداخت.

کشور سوئد با پایتخت استکهلم در قسمت شمالی اروپا با جمعیت حدود 10 میلیون نفری که نام آن از کلمه قدیمی و باستانی Sverige به معنی پادشاهی ما گرفته شده است که به حدود 2000 سال پیش باز می گردد.
مهاجرت به سوئد برای دوستداران دریا و ساحلی بسیار مطلوب است به نوعی که در غرب آن دریای بالتیک و خلیج بوتنیا واقع شده و خط ساحلی بزرگی را ایجاد کرده است. کوه های اسکاندیناوی در غرب، سوئد و نروژ را از هم جدا کرده و فنلاند نیز در شمال شرق واقع شده است. همچنین مرز دریایی با دانمارک، آلمان، لهستان، روسیه، لیتوانی، لتونی و استونی دارد. همچنین در ناحیه جنوب غربی نیز از طریق پل Öresund به دانمارک وصل است.
آب و هوا برای کشور سوئد بسیار عالی است به جز در نواحی شمالی که با فنلاند هم مرز بوده و کوهستانی است (8 ماه از سال برفی است و دما بین منفی 30 تا منفی 40 درجه است) در بقیه مکان ها آب و هوایی معتدل و 4 فصل را داریم. در زمستان دما بندرت تا منفی 5 درجه می رسد و در تابستان گرمای هوا از 17 درجه رد نمی کند.
از لحاظ مذهبی نیز اکثریت مردم مسیحی در شاخه Lutheran هستند و مابقی نیز جزء اقلیت های مذهبی مثل مسلمان، یهودی، کاتولیک، ارتدوکس و غیره هستند لذا از لحاظ مذهبی در مهاجرت به سوئد با چالش های بسیار جدیدی روبرو خواهید بود. واحد پول رسمی این کشور نیز کرون سوئد است. زبان رسمی مردم این کشور نیز سوئدی است و مابقی شاخه‌‌ه های مختلف آن است و بندرت به انگلیسی صحبت می کنند. ضمنا سوئد از 1 ژانویه 1995 به عضویت اتحادیه اروپا در آمده است.
نرخ امید به زندگی در این کشور حدود 83 سال و نرخ سواد نیز 99% و نرخ تورم نیز حدود 0% و نرخ بیکاری هم حدود 8% است و این یعنی در مهاجرت به سوئد با کشوری بسیار پیشرفته در زمینه کیفیت زندگی، سیستم آموزشی و اقتصادی و شغلی روبرو هستید.

مهاجرت به سوئد و آشنایی با آن برای اقامتی بهتر
مهم‌‌ترین مزایا و معایب مهاجرت به سوئد
قبل از اینکه وارد بحث تخصصی مهاجرت به سوئد از طریق شیوه های قانونی شویم، ابتدا به بررسی مزایا و معایب مهاجرت به سوئد و انتخاب این کشور برای زندگی موقت و یا دائمی می‌‌ پردازیم تا تصمیم بهتر و هوشمندانه تری بتوانید اتخاذ کنید. اطلاعاتی که در ادامه خدمت شما عزیزان معرفی می گردد حاصل دریافت بازخورد متقاضیانی است که در طی فعالیت سازمان مهاجرتی تدبیرساز و به کمک این مؤسسه مهاجرت داشته اند و همچنین از طریق منابع و وب سایت های معتبر است. در ادامه با ما همراه باشید.
مزایای مهاجرت به سوئد:
1- فعالیت های فرهنگی و تفریحی ارزان: فرهنگ در کشور سوئد از ارزش بسیار بالایی برخوردار است و در کنار آن فعالیت های فرهنگی و حتی ورزشی مخصوصا کلاس های خصوصی تمرینی هزینه های بسیار مقرون به صرفه ای دارد.
2- کیفیت زندگی و آموزشی بالا: نرخ بالای امید به زندگی و برخورداری از پیشرفته ترین امکانات تفریحی و آموزشی و زندگی سبب شده تا کیفیت زندگی و آموزشی در سطح بسیار بالایی باشد و از این حیث پس از مهاجرت به سوئد احساس بسیار راحتی خواهید داشت مخصوصا که مدرک اعطا شده در این کشور در سرتاسر جهان معتبر است.
3- بیمه خدماتی و درمانی عالی: اکثر کسانی که مهاجرت به سوئد را انتخاب می‌‌کنند مشابه مردم این کشور از خدمات بسیار خوب بیمه های درمانی و خدماتی می توانند استفاده کنند و برای همه به یک شکل خواهد بود.
4- امنیت: امنیت فاکتور بسیار مهمی است که در مهاجرت به سوئد باید به آن توجه داشت و خوشبختانه این کشور از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و جای هیچ نگرانی نیست.
5- زمان آزاد زیاد: شما با کار در سوئد می توانید بدون اینکه از ساعت کاری و درآمد خود کم کنید وقت بسیار مناسب و کافی برای تفریح داشته باشید.
معایب مهاجرت به سوئد:
1- هزینه های سنگین زندگی: به طور کلی کشور سوئد در بین اکثر کشورهای اروپایی قرار دارد که میانگین هزینه های زندگی در آن بالاتر از حد نرمال است لذا در مهاجرت به سوئد حتما باید پشتوانه مالی خوبی داشته باشید.
2- زمستان‌‌های طولانی و سرد: در برخی نقاط کشور سوئد مخصوصا شمالی آب و هوای بسیار سردی را شاهد هستیم و طول روز در آن شاید حداکثر 6 ساعت باشد و هم باید به سرما عادت کنید و هم به تاریک بودن ساعات طولانی روز در این کشور که مقوله بسیار مهمی است.
3- ساعات فعالیت کم کسب و کارها: اکثر کسب و کارها و تمامی ادارات ساعت کاری 9 تا 5 دارند و در روزهای شنبه نیز اکثرا بسته هستند و در ظهر موقع ناهار هم خدمات رسانی ندارند و به همین دلیل پروسه بررسی درخواست های ویزا نیز در طی ماه های جولای و آگوست و حتی دسامبر و ژانویه با تأخیر زیادی روبرو است.
4- یادگیری زبان سوئدی: با اینکه مردم این کشور علاقه به یادگیری 2 یا 3 زبان دارند اما ترجیح می دهند که به زبان سوئدی با آنها صحبت کنید و یادگیری زبان را برای شرکت های بین المللی پیگیری می کنند در غیر این صورت باید برای روابط عمومی خود در سطح ابتدای به زبان سوئدی مسلط باشید در غیر این صورت به مشکل خواهید خورد مخصوصا برای پیدا کردن که کار شما را 10 برابر سخت تر می کند.
اکنون که با مزایا و معایب مهاجرت به سوئد و اطلاعات کلی پیرامون زندگی در این کشور آشنا شدید وارد بخش روش های مختلف مهاجرت به سوئد به شکل قانونی می پردازیم که سازمان مهاجرتی تدبیرساز قصد دارد از تجربه طولانی و موفق خود در این زمینه استفاده کرده و به شما در این مسیر کمک کند. لذا در صورت نیاز به مشاوره و وکیل مهاجرت با ما تماس بگیرید.
سرفصل هایی که بررسی خواهند شد عبارتند از:
– مهاجرت به سوئد و اقامت از طریق کار
– مهاجرت به سوئد و اقامت از طریق تحصیل
– هزینه ‌‌های تحصیل در مهاجرت به سوئد
– کار دانشجویی در حین تحصیل و بعد از فارغ التحصیلی در سوئد
– دریافت فاند و بورسیه تحصیلی پس از مهاجرت به سوئد
– مهاجرت به سوئد و اقامت از طریق سرمایه گذاری
– مهاجرت به سوئد و اقامت از طریق تولد
– مهاجرت به سوئد و اقامت از طریق ازدواج
– هزینه ‌‌های زندگی در مهاجرت به سوئد
– بهترین شهرها جهت مهاجرت به سوئد: آپدیت 2020

مهاجرت به سوئد، کشوری با طبیعتی مخلوط از دریا و جنگل
مهاجرت به سوئد و اقامت از طریق کار
از روش های معمول و بسیار رایج مهاجرت به سوئد، دریافت مجوز کاری برای اشتغال به کار در این کشور است که پروسه چندان سخت و پیچیده ای هم ندارد که در ادامه برای شما کاملا توضیح خواهیم داد. ضمنا کسانی که عضو اتحادیه اروپا باشند نیازی به دریافت مجوز کار ندارند. اما افرادی که خارج از این اتحادیه هستند باید مجوز کار و سپس درخواست ویزای کار بدهند که مجوز کار از سوی کارفرماست و شما پس از دریافت آن باید ویزای کار بگیرید.
برای اینکه با درخواست مجوز کار کارفرمای شما موافقت شود باید شرایط زیر برقرار باشد:
1- باید حداقل 10 روز پیشنهاد شغلی در سایت های بین المللی EU و EEA تبلیغ شده باشد
2- باید قوانین داخلی کشور سوئد کاملا منطبق باشد
3- حداقل دستمزد ماهانه 13 هزار کرون داشته باشد
4- باید شما به عنوان فرد متقاضی مهاجرت به سوئد از طریق کار پاسپورت معتبر داشته باشید
5- کارفرما باید بیمه کردن شما را قبول کرده باشد
6- ضمنا باید اطلاعات کامل هویتی به همراه کپی مدارک را برای کارفرما ارسال کنید
پس از اینکه با درخواست کارفرما برای دریافت مجوز کاری برای شما موافقت شود، در این مرحله پیشنهاد کاری رسمی از سمت کارفرما دریافت خواهید کرد که باید آن را پرینت گرفته و امضا کنید و به همراه کپی از مدارک هویتی و همچنین پرداخت 2000 کرون برای دریافت ویزای کاری درخواست خود را قبل از مهاجرت به سوئد در کنسولگری یا سفارت این کشور ثبت کنید. سپس در صورتی که با درخواست شما موافقت شود سازمان مهاجرت سوئد به شما اعلام خواهد کرد.
ضمنا توجه داشته باشید در صورتی که قرارداد کاری کمتر از 3 ماه باشد نیاز به کسب مجوز اقامت ندارید در غیر این صورت اگر بیشتر از 3 ماه خواهد بود باید در طی 1 هفته پس از ورود به این کشور به سازمان مهاجرت این کشور مراجعه کرده و فرم دریافت مجوز اقامت را پر کنید.
چه کسانی نیاز به دریافت مجوز کار ندارند؟
در صورتی که یکی از موارد زیر در مورد شما صدق می کند می توانید بدون کسب مجوز کار مهاجرت به سوئد داشته باشید:
1- متخصصین شرکت های بین المللی که کمتر از 1 سال کار خواهند کرد
2- کسانی که در حوزه های تمرینی و رشد مهارت ها فعالیت دارند
3- مدرسین فنی در رابطه با نصب و تعمیر ماشین آلات بسیار ضروری در شرایط اضطراری این کشور حداکثر برای 2 ماه
4- بازیگران، تکنسین ها و مدیران تورهای گردشگری
5- ورزشکاران حرفه ای
6- پرسنل راه آهن
7- روزنامه نگاران
8- محققین و اساتید دانشگاه برای مدت زمان حداکثر 1 سال فعالیت
9- پیمانکاران
10- دانشجویانی که در حال تحصیل هستند و می خواهند مشغول به کار شوند

مهاجرت به سوئد از طریق اشتغال به کار
مهاجرت به سوئد و اقامت از طریق تحصیل
مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل نیز یکی دیگر از روش های رایج مهاجرت به این کشور است که هر سال هزاران دانشجو در سرتاسر دنیا برای این کشور درخواست می فرستند که البته کشورهایی عضو اتحادیه اروپا و EEA می توانند شهروندان خود را بدون نیاز به مجوز اقامت و ویزای تحصیلی اعزام کنند اما حتما باید پذیرش دانشگاهی داشته باشند.
برای شما متقاضیان ایرانی عزیز هم باید پروسه ای را طی کنید که به ترتیب شامل اخذ پذیرش دانشگاه، ویزای تحصیلی و سپس مجوز اقامت از نوع کوتاه مدت برای دوره تحصیلی کوتاه مدت و بلند مدت یا نوع D برای دوره های تحصیلی که بیشتر از 6 ماه طول می کشند باید دریافت کنید.
اما قبل از اینکه وارد پروسه شویم شاید برای شما عزیزان سؤال پیش بیاید که چرا برای ادامه تحصیل مهاجرت به سوئد یکی از گزینه های مطلوب و بسیار مناسب می باشد؟ یا به عبارتی مزایای ادامه تحصیل در سوئد کدام موارد هستند؟
1- متدهای روز دنیا برای آموزش: سیستم آموزشی سوئد همیشه مبتنی بر استفاده از متدهای روز دنیا برای آموزش بوده و از این جهت با ساختاری کاملا آپدیت و همگام با استانداردهای جهانی روبرو هستید.
2- شهریه های تحصیلی: با مهاجرت به سوئد برای ادامه تحصیل خوشبختانه با تعادل خوبی بین هزینه های تحصیل و کیفیت آموزشی روبرو هستید.
3- مدرک تحصیلی معتبر: با توجه به اینکه کشور سوئد دانشگاه های متعددی با رتبه های برتر در سطح جهانی دارد مدرکی که دریافت می کنید نیز در سرتاسر معتبر است
4- فرصت شغلی: نرخ بالای ورود دانشجویان به بازار کار پس از فارغ التحصیلی سبب شده تا به مقصد محبوب دانشجویان بین المللی تبدیل شود و مهاجرت به سوئد همیشه یکی از گزینه باشد.
اکنون به سراغ پروسه دریافت ویزای تحصیلی می رویم که قبل از آن باید طبق رشته مورد نظر و شهریه ها و غیره دانشگاه مدنظر را انتخاب کرده و پذیرش آن را کسب کرده باشید. برای دریافت ویزای تحصیلی قبل از مهاجرت به سوئد باید پروسه زیر را در کنسولگری یا سفارت این کشور طی کنید:
1- اعطای پاسپورت معتبر
2- اعطای نامه پذیرش دانشگاه موردنظر
3- بیمه سلامت در صورتی که درخواست شد
4- پرداخت هزینه صدور ویزا معادل 1000 کرون
5- ثبت اطلاعات بیومتریک و عکس مناسب ویزای تحصیلی
6- ارسال نامه تمکن مالی از طرف بانک که تأیید می کند شما می توانید 840 یورو در ماه پرداخت کنید.
حدود 90 روز طول می کشد تا درخواست شما بررسی گردد.
مدارک مورد نیاز:
برای درخواست حضوری هم باید اصل مدارک و هم کپی برابر اصل را در اختیار داشته باشید و برای درخواست آنلاین باید کپی اسکن شده از مدارک اصلی را آپلود کنید ضمن اینکه باید کمتر از 2 مگابایت حجم داشته باشید و در فرمت درخواستی ارسال گردند.
• پاسپورت معتبر که از زمان درخواست حداقل 6 ماه اعتبار دارد
• نامه پذیرش دانشگاه که به طور دقیق نوع رشته و مدت زمان آن را مشخص کرده و اینکه شما کل شهریه ترم اول یا قسط اول آن را پرداخت کرده اید
• نامه تمکن مالی
• بیمه سلامت
• برگه ریز نمرات کلاس 10 یا 12 یا لیسانس که نشان دهنده به اتمام رساندن مقطع تحصیلی قبلی است
• نگارش حداقل 1000 کلمه که چرا سوئد را انتخاب کردید که می توانید مزایای گفته شده در این مطلب را به همین اندازه بسط و گسترش دهید

مهاجرت به سوئد از طریق ادامه تحصیل روشی بسیار محبوب و رایج
هزینه‌‌ های تحصیلی در مهاجرت به سوئد
هنگام مهاجرت به سوئد به منظور ادامه تحصیل ابتدا باید دقت داشته باشید که چرا باید این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کرد و مزایای این کشور برای ادامه تحصیل چیست که در عنوان قبلی به طور کامل به این موضوع پرداختیم. مورد بعدی که نیز بسیار اهمیت دارد این است که قبل از مهاجرت به سوئد از هزینه های تحصیلی در این کشور اطلاع داشته باشید تا بتوانید با سرمایه مناسب و کافی به این کشور مهاجرت کنید.
با توجه به اینکه شما عزیزان و متقاضیان گرامی شهروند کشورهای اروپایی عضو حوزه EU و EEA محسوب نمی شوید باید شهریه پرداخت کنید که بسته به نوع مقطع و دانشگاه انتخابی و حتی خصوصی و دولتی بودن آن کاملا متفاوت است که به شرح زیر می باشند:
مقطع لیسانس: تقریبا در سال بین 9700 تا 15 هزار یورو
مقطع فوق لیسانس: تقریبا در سال بین 12 هزار یورو تا 16 هزار یورو
مقطع دکتری: در صورتی که مقطع دکتری تحقیقاتی انتخابی ادامه مقاطع لیسانس و فوق لیسانس باشد یا در حیطه رشته های انتخابی مقاطع قبلی باشد شهریه ای پرداخت نخواهید کرد و کاملا رایگان است در غیر این صورت باید طبق ضوابط مشخص شده پول پرداخت کنید.
البته توجه داشته باشید که هزینه خورد و خوراک چنانچه غذای دانشجویی را انتخاب کنید کاملا رایگان است اما برای تهیه کتاب و منابع درسی باید در ماه حدود 80 یورو پرداخت کنید و برای دریافت بیمه سلامت نیز در ماه 30 یورو پرداخت کنید.
بهترین دانشگاه های کشور سوئد که می توانید قبل از مهاجرت به سوئد انتخاب کنید طبق نظام رتبه بندی QS در سال 2020 عبارتند از:
– Lund University با رتبه 92
– KTH Royal Institute of Technology با رتبه 98
– Uppsala University با رتبه 116
– Chalmers University of Technology با رتبه 125
– Stockholm University با رتبه 191
– University of Gothenburg با رتبه 256
ارزان ترین دانشگاه های کشور هلند که می توانید قبل از مهاجرت به هلند بخاطر ادامه تحصیل انتخاب کرده و برای پذیرش آنها اقدام نمایید عبارتند از:
– Uppsala University با شهریه هر ترم حدود 5000 یورو
– KTH Royal Institute of Technology (KTH) با شهریه هر ترم حدود 4400 یورو
– Malmö University با شهریه هر ترم 3000 یورو
– Dalarna University College با شهریه 4000 یورو در هر ترم
البته در نظر داشته باشید که شهریه کمتر در دانشگاه های این کشور جهت ترغیب دانشجویان بین المللی برای مهاجرت به سوئد است و از این خاطر مطمئن هستید که تناسب عالی بین شهریه و کیفیت بالای سیستم آموزشی برقرار است ضمن اینکه برخی از این دانشگاه ها جزء بهترین دانشگاه های این کشور نیز هستند.
کار دانشجویی در حین تحصیل و بعد از فارغ التحصیلی در سوئد:
از سؤالات رایجی که متقاضیان مهاجرت به سوئد از ما می‌‌ پرسند در مورد امکان کار کردن آنها ضمن است چرا که هزینه های زندگی در سوئد مقداری بالاست و به فکر این هستند تا به نحوی هزینه ها را جبران کنند. جواب ما به این دسته از عزیزان بله هست و می توانید در ضمن تحصیل مشغول به کار پاره وقت هم بشوید و نیازی به دریافت مجوز کار هم ندارید اما یک شرط و قانون اساسی وجود دارد که نباید به هیچ وجه از آن تخطی کنید؛ هر دانشجویی باید در هفته حداقل 40 ساعت به تحصیل مشغول باشد و مابقی وقت آزاد را می‌‌ تواند به کار مشغول شود. معمولا هم در ماه شاید بتوانید 4 تا 5 هزار کرون درآمد کسب کنید. البته معمولا شغل هایی که می توانید به آن مشغول شوید در بیرون از دانشگاه چندان جالب نیستند و به عنوان عروسک پوش درب رستوران ها و غیره می توانید به کار بپردازید.
در داخل دانشگاه نیز پس از مهاجرت به سوئد امکان کار وجود دارد مانند کافه تریا، کتابخانه و دستیار استاد یا TA که حقوق آن کمتر خواهد بود.
کسانی که مایل باشند پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه مشغول به کار شوند می‌‌توانند مجوز اقامت خود را به مدت 6 ماه دیگر نیز تمدید کنند تا بتوانند ضمن کسب تجربیات بیشتر به دنبال کار بگردند. اما برای اینکه بتوانند چنین کاری انجام دهند باید:
1- پاسپورت معتبری در طی زمان اقامت داشته باشند و اگر در طی 3 ماه پاسپورت شما منقضی بشود، مدت زمان اقامت مجاز نیز پس از فارغ التحصیلی به 3 ماه کاهش پیدا خواهد کرد
2- در سوئد باشند
3- قصد پیدا کردن کار داشته باشند
4- تمکن مالی کافی برای تأمین مخارج در طی این مدت را داشته باشند
5- بیمه سلامت در طی این مدت داشته باشند
در صورتی که شرایط فوق در مورد شما صادق باشد شما می توانید درخواست تمدید مدت اقامت با پرداخت هزینه هزار کرون داشته باشید و مدارک زیر را نیز ارائه کنید:
– کپی پاسپورت معتبر
– گواهی مبنی اتمام دوره تحصیلی در سوئد از طرف دانشگاه
– گواهی مبنی بر اتمام دوره تحقیقاتی و دفاع از پایان نامه در صورتی که دانشجوی دکتری باشید
– نامه تمکن مالی از بانک که نشان دهنده توانایی شما برای پرداخت 8 هزار کرون در ماه است
– اثبات بیمه سلامت در طی مدت اقامت
لذا در این شرایط و با ارائه این مدارک می توانید پس از مهاجرت به سوئد و اتمام دوره تحصیلی، اقامت خود را تمدید کرده و به دنبال پیدا کردن کار باشید.
دریافت فاند و بورسیه‌‌ تحصیلی پس از مهاجرت به سوئد:
قطعا پس از مهاجرت به سوئد یکی از مهم ترین دغدغه های دانشجویانی که به قصد ادامه تحصیل وارد این کشور شده اند این است که بتوانند مناسب ترین بورسیه تحصیلی را دریافت کنند. در ادامه مهم ترین بورسیه تحصیلی که از طرف دولت سوئد به دانشجویان بین المللی اعطاء می گردد را معرفی می کنیم.
1- Swedish Institute Scholarships for Global Professionals:
این نوع بورسیه تحصیلی که به اختصار SISGP نیز نامیده می شود دانشجویان برتر هر کشور را هدف قرار می دهد که برای مقطع ارشد قصد مهاجرت به سوئد دارند. این بورسیه هزینه تحصیلی، هزینه های زندگی و بیمه دانشجویی را پوشش می دهد.
البته بورسیه تحصیلی The Visby Programme Scholarships نیز از طرف دولت اعطاء می گردد که برای دانشجویان بین المللی مقطع ارشد کشورهای ارمنستان، آذربایجان، بلاروس، گرجستان، مولداوی، روسیه و اوکراین است که مناسب شما متقاضیان عزیز نبوده و وارد آن نمی شویم.
در این بین بورسیه های هر دانشگاه ها برای کسانی که به قصد تحصیل مهاجرت به سوئد داشتند نیز تنوع خاص خود را دارد. به عنوان مثال مؤسسه آموزش عالی BTH برای تحصیل دانشجویان بین المللی بین 50 تا 75% تخفیف شهریه قائل شده است و غیره.

مهاجرت به سوئد برای تحصیل و بررسی مقوله های بسیار کار ضمن تحصیل، هزینه های تحصیلی و کار پس از تحصیل
مهاجرت به سوئد و اقامت از طریق سرمایه گذاری
از روش های مهاجرت به سوئد و کسب اقامت، از طریق سرمایه گذاری است که البته با توجه به اینکه مبلغ زیادی برای سرمایه گذاری نیاز هست مناسب تمامی افراد نیست اما قطعا اگر چنین سرمایه بالایی در اختیار دارید و مهارت خاصی نیز ندارید می توانید در کشور سوئد سرمایه گذاری کرده و با کمترین دردسر و راحت ترین پروسه ممکن ابتدا اقامت دائم و سپس شهروندی آن را کسب کنید.
برای اینکه بتوانید ویزای سرمایه گذاری کسب کنید تا مجوز ورود به این کشور را دریافت کنید باید شرایط زیر در مورد شما برقرار باشد:
1- مهارت زیاد و قابل توجه در زمینه ای خاص از تخصص و تجربه زیاد در زمینه کسب و کار کنونی
2- تسلط به زبان انگلیسی و سوئدی
3- اثبات تسلط به نحوه فروش کالا و محصولات در سوئد و ارائه خدمات
4- اثبات تمکن مالی کافی در طی 2 سال اقامت
5- راه اندازی کسب و کار و ایجاد اشتغال بومی و کسب حداقل نیمی از سهام یک شرکت تجاری
مدارک مورد نیاز:
1- کپی صفحات پاسپورت ملی
2- کپی اظهارنامه بانکی متقاضی
3- قرارداد فروش
4- کپی قرارداد خرید ملک و املاک یا سهام شرکت در سوئد
5- کپی گواهی آموزشی و یا مدرکی معتبر
نکته: توجه داشته باشید برای مهاجرت به سوئد از این طریق باید حداقل 100 هزار یورو بدون سقف مالی خاص در این کشور سرمایه گذاری کنید که مدت زمان پردازش درخواست شما حدود 3 هفته طول می کشد. برای دریافت اقامت دائم نیز از طریق سرمایه گذاری باید پس از مهاجرت به سوئد، 5 سال مداوم در این کشور اقامت داشته باشید که پس از 5 سال می توانید شهروندی این کشور را کسب کنید.

مهاجرت به سوئد و کسب اقامت دائم و سپس شهروندی از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به سوئد و اقامت از طریق تولد
از جمله مواردی که در مهاجرت به سوئد و دریافت شهروندی این کشور نقش دارد، مسأله تولد است. کشور سوئد در این زمینه تابع اصل خون است یعنی فرزندی که متولد می شود در صورتی اتوماتیک شهروندی این کشور را دریافت می کند که از پدر یا مادر سوئدی به دنیا آمده باشد و محل تولد مهم نیست و به همین ترتیب اگر شما قصد مهاجرت به سوئد را دارید تا از این طریق شهروندی این کشور را کسب کنید باید مطمئن باشید که آیا از پدر یا مادر سوئدی متولد شده اید یا خیر.
در مهاجرت به سوئد به منظور دریافت شهروندی این کشور، قانون این کشور به دو بازه زمانی تقسیم بندی می شود:
1- در صورتی که فرزند بعد از تاریخ 1 آوریل 2015 بدنیا آمده باشد و یکی از والدین نیز سوئدی باشند به صورت اتوماتیک شهروند این کشور محسوب می شود، ضمن اینکه در هنگام فوت نیز باید یکی از والدین سوئدی باشند.
2- در صورتی که فرزند قبل از تاریخ 1 آوریل 2015 و بعد از 1 جولای 2001 به دنیا آمده باشد، ملیت والدین تعیین کننده است:
– در صورتی که مادر سوئدی باشد، قطعا کودک نیز سوئدی است
– در صورتی که کودک از پدری سوئدی و مادری غیر سوئدی و در خاک این کشور متولد شود، شهروندی سوئد را دریافت خواهد کرد اما اگر پدر با مادر کودک ازدواج کرده باشد، صرف نظر از اینکه در کجای دنیا متولد شده باشد، شهروندی سوئد اعطاء خواهد شد.
– در صورتی که کودک از مادری متولد شود که در اثر تلقیح و با رضایت شخصی وی بوده و محل تولد نیز کشور سوئد باشد، کودک نیز شهروند سوئد محسوب می شود و بدون هیچ مشکلی در آینده می تواند مهاجرت به سوئد داشته باشد
شرایط دریافت شهروندی برای کودکی که به فرزندی قبول شده چیست؟
در این شرایط اگر کودک زیر 12 سال سن داشته باشد و توسط فرد سوئدی به فرزندی قبول شود در صورتی که:
– تأیید تصمیم به فرزندی قبول کردن وی در سوئد یا یکی از کشورهای نوردیک گرفته شده باشد
– تأیید تصمیم به فرزندی قبول کردن وی در خارج از کشورهای مذکور گرفته شده اما مورد تأیید سوئد باشد
– به فرزندی قبول کردن قابل قبول طبق قوانین کشور سوئد باشد
– تاریخ این اتفاق نیز باید بعد از 30 ژوئن 1992 باشد
شهروندی کشور سوئد به کودک داده خواهد شد. اما اگر کودک بیشتر از 12 سال سن داشته باشد و به فرزندی قبول شود برای اینکه شهروندی این کشور را دریافت کند ابتدا باید مهاجرت به سوئد داشته باشد تا به صورت حضوری درخواست شهروندی این کشور را بدهد.

مهاجرت به سوئد و دریافت شهروندی آن طبق قوانین تولد
مهاجرت به سوئد و اقامت از طریق ازدواج
مهاجرت به سوئد به قصد ازدواج با شهروند این کشور از جمله روش های بی دردسر و ساده ای است که طبق قوانین این کشور منجر به دریافت شهروندی سوئد می شود و حتی نسبت به سایر روش ها نیاز به اقامت مداوم 5 ساله ندارید.
شرایط کلی دریافت شهروندی با ازدواج پس از مهاجرت به سوئد این است که:
اگر شما با یک شهروند کشور سوئد ازدواج کنید و 3 سال با یکدیگر زندگی کرده باشید، در صورتی که در تاریخ درخواست، 2 سال قبل از آن را به صورت پیاپی با یکدیگر در داخل سوئد زندگی کرده باشید می توانید شهروندی کشور سوئد را دریافت کنید.
در صورتی که شما شهروندی کشور دیگری بجز سوئد را داشته باشید یا در حال حاضر هیچ ملیت خاصی نداشته باشید حتما باید 2 سال در این کشور زندگی کرده باشید و به زبان سوئدی نیز تسلط پیدا کرده و توانسته باشید به خوبی از پس مخارج برآمده باشید. لذا در مجموع باید 4 سال در سوئد زندگی کنید تا پس از مهاجرت به سوئد و ازدواج با یک فرد سوئدی در این کشور بتوانید شهروندی آن را بدست آورید.
در صورتی هم که به فرم پناهندگی مهاجرت به سوئد داشته باشید مدت زمان اقامت پس از ازدواج با شهروند کشور سوئد برای دریافت شهروندی آن، 4 سال است.
مدارک مورد نیاز:
– عقدنامه معتبر
– بلیط های رزرو شده برای هر دو نفر
– اقامت در یک منزل در تمام طول این مدت از طریق شهادت همسایه ها و غیره..
– شناسنامه و پاسپورت معتبر
– عدم سوء سابقه کیفری
– رسید پرداخت های مالیاتی
– نامه تمکن مالی برای اثبات پرداخت هزینه ها از طرف بانک

مهاجرت به سوئد و دریافت شهروندی از طریق ازدواج
هزینه‌‌ های زندگی برای کسانی که قصد مهاجرت به سوئد را دارند
از جمله موارد بسیار مهمی که در مهاجرت به سوئد باید به آن توجه داشت هزینه های زندگی در این کشور است و اینکه بدانید تقریبا در ماه هر فرد چه مقدار باید هزینه کند و این هزینه ها در برخی جنبه های مهم چه تفاوتی با این هزینه ها در ایران دارد.
با کمک اطلاعاتی که در این بخش بدست خواهید آورد به راحتی قادر خواهید بود تا برنامه ریزی دقیق مالی برای مهاجرت به سوئد داشته باشید. این اطلاعات از طریق تجربه عینی متقاضیان عزیز مهاجرت به سوئد که از طریق سازمان مهاجرتی تدبیرساز اقدام کرده بودند و همچنین منابع معتبر استخراج شده است.
تمامی هزینه هایی که در این قسمت ذکر خواهند شد آپدیت ژوئن 2020 و به طور میانگین هستند و بسته به سلیقه و سبک زندگی افراد کمتر یا بیشتر از مقدار تعیین شده خواهند بود.
خورد و خوراک: هزینه تهیه غذا از رستوران قطعا به هزینه های زندگی در مهاجرت به سوئد اضافه خواهد کرد به نحوی که هزینه هر سه وعده غذا برای دو نفر در یک رستوران سطح متوسط در این کشور حدود 66.5 یورو است اما اگر قادر باشید با تأمین مواد خوراکی اولیه، به پخت غذای خانگی مشغول شوید، قطعا هزینه های کمتری خواهید داشت. به عنوان مثال هزینه هر لیتر شیر حدود 1.1 یورو، هر کیلوگرم برنج 2.5 یورو، هر کیلوگرم پنیر محلی 8 یورو، هر شانه تخم مرغ 12 تایی، 2.5 یورو، هر کیلوگرم گوشت 14 یورو، هر کیلوگرم موز و سیب به ترتیب حدود 2.4 و 2.1 یورو، هر کیلوگرم پیاز و سیب زمینی نیز حدود 1.2 یورو خواهد شد.
حمل و نقل: قطعا پس از مهاجرت به سوئد باید سعی کنید تا حد امکان با سرویس حمل و نقل عمومی جابجا شوید که هزینه تهیه بلیط ماهانه آن 80 یورو است که اتفاقا در این کشور حمل و نقل عمومی از خدمات بسیار عالی و با کیفیتی نیز برخوردار است. اما تعرفه هر کیلومتر تاکسی حدود 1.5 یورو است که هزینه های شما به شدت افزایش پیدا خواهد کرد.
پرداخت قبوض: پرداخت قبوض یک آپارتمان 85 متر مربعی حدود 68 یورو به هزینه ماهانه شما اضافه خواهد کرد، ضمن اینکه برای اجاره سرویس اینترنت پر سرعت ADSL با سرعت 60 مگابایت یا بیشتر و ترافیک نامحدود در ماه حدود 28 یورو هزینه خواهد داشت.
ورزش و تفریح: در صورتی که اهل تفریح و ورزش باشید باید بابت عضویت ماهانه در کلاس های ورزشی حدود 33 یورو بپردازید که هزینه تهیه بلیط سینما برای هر فرد نیز حدود 12 یورو خواهد شد.
اجاره خانه: برای کسانی که دوست و آشنا یا خانواده و فامیلی در کشور سوئد ندارند و مایل هم نیستند از خوابگاه دانشجویی اضافه کنند باید به فکر تأمین مخارج اجاره خانه پس از مهاجرت به سوئد نیز باشند. هزینه اجاره یک آپارتمان تک خوابه در مرکز شهرها حدود 810 یورو در ماه و در حومه شهرها حدود 580 یورو است که این هزینه ها برای اجاره آپارتمان 3 خوابه به ترتیب 1300 و 930 یورو خواهد شد.
نکته: تقریبا پس از مهاجرت به سوئد، هزینه زندگی ماهانه برای هر فرد حدود 1960 یورو و برای یک خانواده 4 نفره حدود 3700 یورو در ماه است.
نکته: هزینه اجاره خانه در سوئد حدود 37.5% بیشتر از ایران، هزینه تهیه غذای رستورانی حدود 65% بیشتر از ایران و هزینه تهیه مواد خوراکی نیز حدود 49% بیشتر از ایران است اما قدرت خرید مردم سوئد حدود 77% بیشتر از ایران است.

تأمین هزینه های زندگی در مهاجرت به سوئد مقوله بسیار مهمی است
بهترین شهرها جهت مهاجرت به سوئد: آپدیت 2020
در این قسمت سازمان مهاجرتی تدبیرساز قصد دارد تا طبق تجربه متقاضیان مهاجرت به سوئد که از طریق سازمان ما اعزام شده اند و همچنین منابع مختلف و معتبر، 3 مورد از بهترین شهرهای سوئد جهت زندگی را نام ببریم که تعادل بسیار خوبی در مقدار هزینه برای زندگی و کیفیت زندگی در این شهرها برقرار است. لذا بسته به هزینه های زندگی شاید نیاز داشته باشید که از ساپورتر مالی قوی نیز برخوردار باشید.
1- استکهلم یا Stockholm:
اولین شهر لیست ما به پایتخت سوئد تعلق دارد که در آن به طور میانگین هزینه های زندگی ماهانه حدود 3000 یورو در ماه است. از جمله مزایای زندگی در این شهر برای مهاجرت به سوئد می توان به جنبه های سرگرمی و تفریحی زیاد، رطوبت قابل تحمل، سطح کیفیت آموزشی بسیار بالا، صحبت کردن مردم به زبان انگلیسی به دلیل توریست پذیر بودن بالای این شهر، اینترنت بسیار پر سرعت، آب و هوای معتدل، امنیت بالا و کیفیت خدمات درمانی عالی اشاره کرد. با این حال کیفیت هوا چندان جالب نیست و شهر بسیار شلوغی نیز محسوب می شود.
2- گوتنبرگ یا Gothenburg:
دومین شهر برتر جهت مهاجرت به سوئد که از سطح کیفی بالایی برای زندگی کردن برخوردار است و هزینه های ماهانه زندگی در این شهر حدود 2500 یورو است. وجود اماکن زیاد تفریحی، انگلیسی صحبت کردن مردم این شهر تا حد قابل قبول، کیفیت بالای سیستم سلامت و آموزش این شهر، شاد بودن مردم و خانواده دوست بودن آنها و اینترنت پرسرعت سبب شده که از امتیاز بالایی برای زندگی کردن برخوردار باشد. با این وجود امنیت نه چندان بالا و کیفیت پایین هوا از معایب زندگی در این شهر برای مهاجرت به سوئد است.
3- شهر مالمو یا Malmö:
سومین شهر برای زندگی کردن و مهاجرت به سوئد که از ارزش خوبی برخوردار است شهر مالمو با هزینه ماهانه زندگی در حدود 4000 یورو است. مراکز تفریحی به تعداد مناسب، سطح نسبتا خوب کیفیت آموزشی، انگلیسی صحبت کردن مردم، شاد بودن، اینترنت پرسرعت و سطح بالای سیستم بهداشتی سبب شده تا در این لیست قرار بگیرد هر چند ترافیک شدید، کیفیت پایین هوا و امنیت نه چندان مناسب از معایب این شهر محسوب می شود.

بهترین شهرها جهت مهاجرت به سوئد با تناسب عالی بین هزینه ها و کیفیت زندگی
جمع بندی مطالب:
سازمان مهاجرتی تدبیرساز با سالیان طولانی تجربه در زمینه اعزام متقاضیان مهاجرت به سوئد از طریق روش های قانونی و ارائه خدمات مشاوره و آموزشی به صورت صفر تا صد در مورد کشورهای مختلف از جمله سوئد توانسته به گزینه ای کاملا معتبر و محبوب در نزد مهاجرین تبدیل گردد.
تمامی تعرفه های اعلام شده توسط سازمان مهاجرتی تدبیرساز کاملا رقابتی و با حفظ رضایت متقاضیان عزیز و ارجمند بوده و تلاش کرده ایم تا با ارائه اطلاعاتی کاملا آپدیت، مسیری مشخص و شفاف برای شما عزیزان ترسیم کنیم تا بتوانید بهترین برنامه ریزی را داشته و منطقی ترین تصمیم ممکن را اتخاذ فرمایید.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی در ایتالیا : ایتالیا (به ایتالیایی: Italia و به انگلیسی: Italy) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *