مهاجرت به فنلاند

مهاجرت به فنلاند

راهنمای جامع مهاجرت به فنلاند 2020

برای مهاجرت به فنلاند بازدید از چشم اندازهای باورنکردنی، طبیعت بکر و همینطور فضای سیاسی یک محرک خوب است. این کشور قطعاً میتواند محرکی باشد برای اخذ اقامت و تابعیت کشورهای بزرگ دیگر و سبب ایجاد فضای بی نظیر گردشگری می شود.

همسایگی فنلاند با کشورهای روسیه، نروژ و سوئد سبب شده است که یکی از بهترین کشورهای محبوب برای مهاجرت محسوب می شود. این کشور از طریق خلیج فنلاند به استوني متصل شده است و در لیست اعضای اتحادیه اروپا قرار دارد. بیشتر مردم فنلاند در مناطق جنوبی این کشور ساکن هستند.

زبان مادری فنلاندی در لیست زبان های “فینی” قرار دارد و زبان رایج در کشور است. البته برخی از افراد در این کشور نیز به زبان هندی صحبت می کنند. بخش صنعت و تولید در فنلاند توانسته ساختار قابل قبولی را به خود اختصاص دهد.
بیش از 93 درصد از مردم این کشور فینی هستند و 7 درصد نیز سوئدی هستند. فنلاندی ها عاشق کباب، ماهیگیری و شنا هستند و کلبه های تابستانی در جای جای این کشور زیبا دیده می شود. مهاجرت به فنلاند بسیار دل انگیز است، مخصوصاً اگر هدفمند باشد.
در صورتی که به قصد گردشگری وارد فنلاند می شوید از مناظر بکر و دست نخورده لیوای لذت ببرید. این منطقه یک مقصد رویایی و بی نظیر محسوب می شود که برای دوستداران طبیعت گزینه خوبی است. اسکی و اسنو برود و همینطور فعالیت های هیجان انگیز مانند سورتمه سواری می تواند بخش ارزشمندی از این کشور محسوب شود. مهاجرت به فنلاند دیگر غیر ممکن نیست!

موزه هنری، برج دیدبانی و باغ وحش کودکان در لیست موارد مهم برای بازدید در فنلاند است و می تواند یک انتخاب بسیار جالب باشد. برای مهاجرت به فنلاند باید هدفمند باشیم

مهمترین و معروف ترین روشهای مهاجرت به فنلاند

ایرانیان برای مهاجرت به فنلاند روش تحصیل را بهترین گزینه می دانند به خصوص در فضای بورسیه تحصیلی این کشور شرایط خوبی فراهم شده است. نظام آموزشی در فنلاند بین المللی است و به طور کلی شرایط آموزشی در این کشور مناسب برای جوانان است. تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان نیز فراهم شده است.

بورسیه های تحصیلی فنلاند 2020

بورسیه EDUFI یک نوع بورسیه برای دانشجویان در مقطع دکترا است که شامل همه رشته های تحصیلی می شود و کمک هزینه تحصیلی بین 3 الی 12 ماه متغیر است و می تواند دریافتی مخصوص را شامل شود.
بورسیه تحصیلی IBS برای زنان ایرانی گزینه خوبی محسوب می شود در حدود 50 درصد از هزینه تحصیل را پوشش می دهد. مهاجرت به فنلاند از طریق بورسیه تحصیلی می تواند یک شانس بزرگ باشد.
بورسیه AATLO که شامل موقعیت خوب در مقطع دکترا و دوره 4 ساله است اما در ابتدا به فرد اقامت یک ساله ارائه می شود. برای استفاده از این بورسیه نیاز به مدرک زبان خوب دارید و شامل رشته کشتی و زیرشاخه مربوط به آن می شود.

مهاجرت به فنلاند و اقامت از طریق کار

یکی از روش های مهاجرت به فنلاند، ویزای کاری است. ویزای کاری این کشور سبب می شود بتوانید پس از مدتی به تابعیت این کشور دست یابید. ویزای کاری در فنلاند به دو شکل در اختیار افراد قرار می گیرد. روش اول برای کسانی است که در این کشور تحصیل کرده اند و فارغ التحصیل فنلاند هستند.

فارغ التحصیلانی که در فنلاند تحصیل کرده اند بین 6 الی 12 ماه شرایط تمدید ویزا دارند و می توانند به دنبال کار مورد نظر باشند. نوع دوم ویزای کاری مربوط به افرادی است که دارای دعوت نامه کاری از فنلاند هستند و پیشنهاد کاری که اجازه می دهد شرایط دریافت ویزا و اقامت صورت بگیرد.

برای اخذ ویزای کار در فنلاند نیاز است که جاب آفر داشته باشید. در واقع از سوی کارفرما برای شما دعوت نامه ای معتبر صادر می شود. اعطای این شغل به نیروی کار خارجی در اداره مهاجرت فنلاند صورت می گیرد. دقت شود که نیازی نیست کارفرما پیشنهاد شغلی خود را به مدت سه ماه در داخل کشور و سه نیز در اتحادیه اروپا آگهی نماند. بر اساس شغلی که برای آن وارد فنلاند می شوید، نوع اقامتی که در اختیار شما قرار می گیرد، متفاوت خواهد بود. مهاجرت به فنلاند از طریق پیشنهاد شغلی موضوعی مهم و قابل قبول است.

انواع اقامت کاری مشخص

یک نوع اقامت وجود دارد که برای اشخاص در شغل خاص ارائه می شود. این افراد کار را دریافت کرده اند و بر اساس همان شغل شرایطی در نظر گرفته می شود. مشاغلی مانند مدیریت شرکت، کارشناس ویژه، پژوهشگر و کارگزار علمی و فرهنگی و هنری و همینطور کارآموز می تواند در این نوع اقامت قرار بگیرد.
در صورتی که فرد به واسطه کار فصلی وارد فنلاند شود، می تواند اجازه اقامت کار فصلی داشته باشد و این اجازه تا 9 ماه ارزیابی می شود به طوری که شامل کارهای باغبانی، کارهای مربوط به فستیوال و همینطور کارهای رسیدگی به جنگل است.
اقامت برای افراد متخصص در فنلاند شرایط دیگری دارد. این افراد در واقع نیروی کلیدی در فنلاند محسوب می شود و به طور کلی به واسطه مدارج علمی بالا و سابقه کار قوی و تخصص و همینطور مهارت خوبی که دارند می توانند سریع تر به اقامت فنلاند دست یابند. مهاجرت به فنلاند از طریق کار نیاز به سابقه کاری دارد.

مدرک لازم برای اخذ ویزای کاری فنلاند:

1- گذرنامه معتبر با اعتبار حداقل سه ماه که دارای دو برگ سفید نیز باشد.
2- شناسنامه همراه با ترجمه رسمی که به زبان انگلیسی است.
3- فرم درخواست روادید برای متقاضیان ویزای کار این کشور
4- بیمه نامه مسافرتی
5- دعوت نامه کاری با مهر و امضا

همینطور نیاز به دعوت نامه تجاری مخصوص است:
• نیاز است که مشخصات شرکت یا سازمان دعوت کننده بر اساس اسم و آدرس و تلفن مشخص شود.
• نیاز است که مشخصات فرستنده دعوت نامه ارزیابی شود.
• متقاضی ویزای کاری می بایست مشخصات ویژه ای داشته باشد.
• هدف از سفر باید مشخص باشد.
• تاریخ و طول سفر می بایست بررسی شود و بر اساس سفر کاری ارزیابی می شود.
• نامه ای نیاز است که ارتباط شرکت یا سازمان دعوت کننده با متقاضی ویزای کار را در نظر بگیرد.
• نیاز است که دعوت نامه کاری فنلاند بر اساس امضای شخص دعوت کننده و تاریخ آن ارزیابی شود.

مهاجرت به فنلاند و اقامت از طریق تحصیل

دانشگاه ها در فنلاند به دو دسته تقسیم می شوند پس اگر متقاضی مهاجرت به فنلاند هستند و قصد تحصیل در این کشور را دارید می بایست اطلاعات خوبی در خصوص دانشگاه ها داشته باشید. یک نوع دانشگاه با عنوان UAS است که دانشجویان را برای ورود به بازار کار آماده می کند و شرایط آموزش در این دانشگاه ها حرفه ای است.
دسته دوم دانشگاه هایی است که مبنای تحقیقاتی و علمی دارد و به واسطه آموزش و تحصیلات تکمیلی ارزیابی می شود.
تحصیل در این کشور به زبان فنلاندی یا سوئدی بدون هزینه و رایگان است اما اگر بخواهید به زبان انگلیسی تحصیل کنید می بایست هزینه در نظر بگیرید.

تحصیل در فنلاند در مقطع لیسانس: اکثر دانشگاه های فنلاند برای مقطع لیسانس زبان فنلاندی را انتخاب کرده اند و دانشگاه های انگلیسی زبان بسیار محدود هستند. برای ورود به این مقطع تحصیلی می بایست دیپلم دوازده ساله داشته باشید و همینطور در آزمون ورودی شرکت کنید و نیاز به نمره زبان آیلتس 6 خواهید داشت. نمره زبان بسته به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است. مدت زمان تحصیل برای مقطع لیسانس 4 سال اعلام شده است. مهاجرت به فنلاند برای تحصیل در مقطع لیسانس در سال 2020 بسیار دیده شده است.
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فنلاند: برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد و اخذ ویزای تحصیلی فنلاند نیاز است که مدرک لیسانس داشته باشید. در صورتی که قصد تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان در فنلاند دارید می بایست آیلتس با نمره حداقل 6 و نیم داشته باشید.
تحصیل در مقطع دکترا در فنلاند: شما میتوانید تنها در دانشگاه های علوم پایه این کشور مشغول به تحصیل برای مقطع دکترا باشید و دکترا هنوز وارد دانشگاه های علوم کاربردی نشده است. دکترا در طول دوره سه الی پنج ساله دنبال می شود و افراد باید مدرک زبان آیلتس با نمره 7 داشته باشند. همینطور اجازه کار تا 25 ساعت در هفته در اختیار افراد قرار می گیرد. همینطور فرد باید یک استاد راهنما نیز داشته باشد و با او در ارتباط باشد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

1- پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 7 ماه
2- دو قطعه عکس
3- ترجمه شناسنامه به همراه مدارک هویتی
4- نامه پذیرش از مدرسه و کالج یا دانشگاه
5- بیمه نامه دانشجویی معتبر
6- نامه تمکن مالی از سوی بانک
7- گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
8- رزومه تحصیلی و کاری
9- گواهی ازدواج در صورت تاهل
10- مدرک زبان

مهاجرت به فنلاند و اقامت از طریق سرمایه گذاری

خرید ملک در فنلاند سودآوری خوبی دارد و اگر قصد مهاجرت به فنلاند دارید این روش قطعاً گزینه خوبی محسوب می شود. شما به عنوان یک خارجی هیچ محدودیتی در زمینه خرید ملک در فنلاند نخواهید داشت. بهترین روش سرمایه گذاری در املاک مسکونی در این کشور در مرکز شهر هلسینکی است که شامل آپارتمان های کوچک می شود. این مناطق تحت نوسازی هستند و چشم اندازهای سرمایه گذاری بسیار جذابی دارند. شما به واسطه خرید ملک نمی توانید به طور مستقیم اقامت دائم و تابعیت فنلاند را اخذ کنید.
ثبت شرکت در فنلاند از دیگر روش هایی است که می تواند برای خارجیان در نظر گرفته شود. در فنلاند ثبت شرکت کار ساده ای است و بسیاری از شرکت ها برای تشکیل یک شرکت نیاز به کمک خارجیان دارند. نیاز است که فرم معمول برای ثبت شرکت تکمیل شود که به زبان فنلاندی مشهور به OY است و دارای یک شناسه تجاری است.

شناسه تجاری پس از ارسال اطلاعیه ثبت به اداره ثبت احوال ارائه می شود. برای ثبت شرکت نیاز به افتتاح حساب بانکی دارید و این روش به طور کلی وقت گیرترین بخش تأسیس شرکت محسوب می شود. سرمایه معمول در این بخش از 2500 یورو آغاز می شود. در صورتی که بخواهید یک شرکت با مسئولیت محدود به ثبت برسانید می بایست حداقل 80.000 یورو هزینه در نظر بگیرد. با مستندات لازم می توان نام شرکت را به ثبت رساند. مهاجرت به فنلاند از طریق ثبت شرکت نیاز به دقت بالایی دارد.
برای ثبت شرکت در فنلاند نیاز به بیزینس پلن دارید که به آن طرح تجاری نیز گفته می شود. این طرح تجاری به طور کلی بسیار سودآور بوده و می تواند بازار حوزه فعالیت شما را مشخص سازد. برای مهاجرت به فنلاند بهتر است در ابتدا طرح تجاری خود را مناسب با نیاز روز تنظیم کنید.
نکته: مهاجرت به فنلاند از طریق ثبت شرکت نیاز به افتتاح حساب بانکی دارد و در این راستا می بایست گذرنامه های سهام داران نیز به Oy ارائه شود. سهامداران واقعی می توانند از قدرت تصمیمی در این شرکت استفاده خوبی داشته باشند. عضو هیئت مدیره می بایست در اتحادیه اروپا مقیم باشد.

مهاجرت به فنلاند و اقامت از طریق تولد

مهاجرت به فنلاند و اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند در سال 2020 با کمی تغییرات همراه است.
در صورتی فرزند می تواند در بدو تولد تابعیت فنلاند را کسب نماید که یکی از شرایط زیر فراهم باشد:
1- اگر مادر کودک تبعه فنلاند است.
2- اگر والدین ازدواج رسمی کرده اند و پدر تبعه فنلاند است.
3- اگر پدر فرزند پیش از تولد او فوت کرده است اما تبعه فنلاند بوده و ازدواج رسمی با مادر وی داشته است..
ثبت هویت کودک تا دو هفته انجام می شود و در صورتی که هویت مادر فرزند در این کشور ثبت نشده باشد، شرایط برای ثبت هویت فرزند نیز امکان پذیر نخواهد بود.

مهاجرت به فنلاند و اقامت از طریق ازدواج

فردی که قصد مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج دارد، می بایست در ابتدا وضعیت تجرد خود را اثبات نماید و همینطور می بایست مدارکی ارائه دهد که نشان دهد با فرد مورد نظر نامزد است.
مدارک مربوط به تبعه فنلاند
1- نیاز به ارائه پاسپورت یا کارت اقامت دائم از سوی تبعه فنلاندی است.
2- می بایست آدرس محل اقامت تبعه فنلاند مشخص شود.
3- می بایست اسناد و مدارک مالی ارائه شود تا ثابت شود که از پس هزینه های زندگی بر می آید.

مراحل ازدواج در فنلاند

برای مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج می بایست مراحل زیر را طی کنید:
1- ازدواج می بایست در ادارات ثبت محلی به ثبت برسد و یا در کلیسا و جامعه مذهبی پذیرفته شود.
2- نیاز است که ازدواج های مذهبی در کلیسا به ثبت برسد و در صورتی که ازدواج مدنی است، دفتر ثبت محلی مناسب است.
3- پس از ثبت ازدواج، درخواست اقامت موقت در فنلاند به جریان خواهد افتاد.
4- در صورتی که زن و شوهر 4 سال با هم زندگی کنند می توانند درخواست اقامت دائم دهند.
5- فرد در زمان درخواست برای اقامت دائم یا تابعیت در فنلاند باید به زبان این کشور تسلط کافی داشته باشد.

سایر روش های مهاجرتی به فنلاند

مهاجرت به فنلاند از طریق کارآفرینی از روش های خوب و زیر شاخه سرمایه گذاری محسوب می شود. کسی که به عنوان کارآفرین وارد فنلاند می شود، می بایست بتواند تجارت خود را به ثبت رسمی اداره ثبت و اختراعات فنلاند برساند. یک کارآفرین نوپا می بایست پیش از درخواست اقامت خود طرح مربوط به اظهارنامه را دریافت نماید و پس از 5 سال درخواست برای تابعیت فنلاند را داشته باشد.
برای مهاجرت به فنلاند کارآفرینان مبتدی، تاجرانی که دارای مشاغل فردی هستند، شرکا در یک مشارکت عمومی، افرادی که عضو تعاونی مسئولیت نامحدود هستند و تعهد نامحدود برای مشارکت دارند و همینطور سهامداران در جایگاه مدیریتی در یک شرکت با مسئولیت محدود می بایست یک سری مراحل را انجام دهند:
1- در ابتدا باید از شرایط مربوط به اجازه اقامت به واسطه کارآفرینی مطمئن باشید.
2- می بایست بتوانید مدارک لازم را ارائه و در صورت نیاز ترجمه کنید.
3- می بایست درخواست مجوز به صورت قانونی ارائه دهید.
4- نکته مهم اینکه طرح تجاری شما برای کارآفرینی بسیار مهم است و باید مورد تایید فنلاند قرار بگیرد.

روش دیگر مهاجرت به فنلاند می تواند از طریق خرید اوراق قرضه باشد. در این روش دولت برای تامین کسری بودجه خود طرح های عمرانی خاص یا عمومی را وارد میدان می کند و شما می توانید با خرید اوراق در پیشرفت فنلاند شریک شوید و مهاجرت به فنلاند داشته باشید اما دقت شود که اقامت دائم و تابعیت از طریق خرید اوراق در اختیار شما قرار نمی گیرد.

قدرت پاسپورت فنلاند

در رتبه بندی جهانی در سال 2020 پاسپورت فنلاند در رتبه دوم قرار دارد و شما می توانید به واسطه پاسپورت این کشور به 171 کشور در دنیا بدون نیاز به ویزا سفر داشته باشید. برای اخذ پاسپورت فنلاند می توانید روش های کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری را انتخاب کنید. مهاجرت به فنلاند قطعاً با اعتبار پاسپورت بالای این کشور، یک انتخاب هوشمندانه محسوب می شود.

هزینه ‌های زندگی در فنلاند

هزینه زندگی در فنلاند 97.29 درصد بالاتر از ایران است.
اجاره در فنلاند به طور متوسط 62.15٪ بیشتر از ایران است .

مزایا و معایب مهاجرت به فنلاند

مزایای مهاجرت به فنلاند

1- در سیستم آموزش و پرورش فنلاند بهترین اساتید وجود دارند.
2- سطح علمی خوب
3- کیفیت زندگی بالا
4- شاخص های اقتصادی به روز

معایب زندگی در فنلاند

1- آب و هوای بسیار سرد
2- هزینه زندگی نسبتاً بالا

جمع بندی

در صورتی که قصد مهاجرت به فنلاند دارید و سوالاتی در ذهن شما نقش بسته است، مشاوران زبده موسسه تدبیرساز می توانند یاری رسان شما باشند. شما می توانید به صورت غیرحضوری و از طریق تلفن هر نوع ابهام در راستای مهاجرت به فنلاند را برطرف سازید.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی در ایتالیا : ایتالیا (به ایتالیایی: Italia و به انگلیسی: Italy) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *