مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس

کلیه‌ی مراحل و پلن‌های مهاجرت به قبرس

قبل از اینکه به صفر تا صد گزینه های مهاجرت به قبرس و اقامت در این کشور بپردازیم، لازم است که از هر لحاظ با این کشور آشنایی پیدا کنید تا بتوانید در مورد انتخاب این کشور براساس معیارها و انتظارات خود تصمیم بهتری اتخاذ کنید. ضمنا سازمان مهاجرتی کوچ در کلیه‌ی مراحل و پلن‌های مهاجرت به قبرس در کنار شماست پس جای هیچ نگرانی نیست.

جزیره‌ی قبرس واقع در شرق دریای مدیترانه با پایتخت نیکوزیا و با جمعیت حدود 1 میلیون نفری، بزرگ‌ترین جزیره پس از ساردینیا و کورسیکا در مدیترانه محسوب می‌شود که در بخش جنوبی کشور ترکیه واقع است. از لحاظ مساحت تقریبا معادل با ایالت کانکتیکات آمریکاست و از 6 ناحیه یا ایالت تشکیل شده است و فقط 10% از زمین‌های آن قابل کشت هستند.

از لحاظ جرم و جنایت کشوری کاملا آرام و با سطح بسیار پایین محسوب می‌‌شود و همین یکی از دلایل بسیار مهم افراد جهت مهاجرت به قبرس می‌‌باشد. اکثریت مردم به زبان انگلیسی صحبت می‌‌کنند اما زبان‌‌های یونانی و ترکیه ‌‌ای مخصوصا در ناحیه‌‌ شمالی که همجوار با ترکیه است، به چشم می‌‌خورند.

مذهب اکثریت مردم ارتودکس یونانی است (78%) و پس از آن 18% مردم مسلمان هستند که در ناحیه‌‌ شمالی نزدیک به ترکیه قرار دارند و 4% بقیه نیز جزء اقلیت‌‌های مذهبی به شمار می ‌‌روند لذا برای ایرانیان از لحاظ مذهبی نیز مهاجرت به قبرس مقصدی ایده‌‌آل به نظر می‌‌رسد.

قبرس در سال 2014 به اتحادیه‌‌ اروپا پیوست که البته به جز ناحیه‌‌ شمالی که به آن قبرس ترکیه گفته می‌‌شود و در سال 1983 اعلام استقلال کرد و فقط توسط آنکارا به رسمیت شناخته می‌‌شود، و در سال 2008 نیز یورو را به عنوان پول رسمی کشور خود برگزید.

امید به زندگی تا 78 سال نوید سیستم بهداشتی قوی و همچنین شرایط زندگی خوب را می‌‌دهد و همین امر باعث شده که مهاجرت به قبرس یکی از گزینه ‌‌های عالی محسوب شود. ضمنا در مورد آب و هوا نیز نگران نباشید تابستان‌‌ها با اینکه گرم و داغ هستند اما رنج دمایی بین بین 18 تا 37 درجه داشته و زمستان‌‌ها نیز بین 5 تا 19 درجه است.

مهم‌‌ترین مزایا و معایب مهاجرت به قبرس

در این بخش سازمان مهاجرتی کوچ طبق تجربه‌‌ و سابقه‌‌ طولانی خود در امر مشاوره و اعزام متقاضیان مهاجرت به قبرس، مزایا و معایب مهاجرت به این کشور اروپایی را برای شما عنوان خواهد کرد تا مقداری دقیق‌‌تر به این کشور پرداخته باشد و تصمیم گیری برای شما راحت‌‌تر شود.

مزایای مهاجرت به قبرس:

– آب و هوای عالی: با مهاجرت به قبرس نه تابستان‌‌های خیلی گرم و نه زمستان‌‌های خیلی سردی را تجربه خواهید کرد و به ندرت دمای زیر 10 درجه را حس خواهید کرد پس برای تمامی افراد مناسب است.

– نرخ جنایت بسیار پایین: امنیت یکی از فاکتورهای بسیار مهم برای مهاجرت به قبرس و هر کشوری است و از این حیث، امن ‌‌ترین کشور قاره‌‌ اروپاست.

– مالیات پایین: مالیات برای تمام مردم و صاحبان کسب و کار بسیار پایین است و این مورد برای راه اندازی کسب و کار خبر بسیار خوبی است.

– کیفیت زندگی عالی: با وجود زندگی ترکیبی از ارزش‌‌های اروپایی، امکانات شهری، زندگی جزیره ‌‌ای و مکان ‌‌‌‌های بسیار زیبا برای زندگی این امکان را فراهم ساخته تا پس از مهاجرت به قبرس سبک زندگی دلخواه خود را انتخاب کنید و از آن لذت ببرید.

– هزینه‌‌ زندگی پایین: تمامی جنبه‌‌ های زندگی در قبرس اعم از خرید، آموزش خصوصی و دولتی، سلامت و غیره هزینه ‌‌های به مراتب پایین ‌‌تری نسبت به تمامی کشورهای اروپایی دارد.

– زندگی آرام و ریلکس: بخاطر مساحت کم این کشور جزیره‌‌‌‌ای و البته مکان‌‌های دیدنی بسیار، خبری از شلوغی زیاد و دوری مسافت نیست و با خیال راحت هم می‌‌توانید به کار بپردازید و هم تفریح و خوشگذرانی.

– مردمی کاملا خونگرم: یکی از موارد با ارزش در مهاجرت به قبرس خونگرم بودن مردم آن است که شاید بخاطر آب و هوا یا تعریف جزیره به عنوان مقصد گردشگری و یا سابقه‌‌ مهمان نوازی آنها در طول تاریخ و غیره باشد، احساس غریبه بودن نخواهید داشت.

– انگلیسی صحبت کردن: حدود 90% مردم قبرس به زبان انگلیسی صحبت می‌‌کنند و هیچ مشکلی نخواهید داشت. البته سازمان مهاجرتی کوچ طبق تجربه‌‌ خود در اعزام متقاضیان برای مهاجرت به قبرس و بازخورد آنها پیشنهاد می‌‌کند مقداری به زبان یونانی هم تسلط داشته باشید قطعا در زندگی روزمره به نفع شما خواهد بود اما اجباری نیست.

معایب مهاجرت به قبرس:

– هزینه‌‌ سنگین بازسازی: نه تنها هزینه ‌‌های بازسازی خانه و وسایل بلکه خرید وسایل عتیقه و قدیمی نیز بیش از حد گران قیمت هستند.

– نوع مهاجرت: مهاجرت به قبرس از قاره‌‌ی آسیا با پرواز مستقیم امکان پذیر نیست و تنها راه از طریق کشتی یا هواپیما از کشورهایی مانند ترکیه است.

– عدم وجود مکان‌‌های برند: در کشور قبرس خبری از هتل و رستوران‌‌های صاحب نام و برند نیست.

– مزایای رفاهی: برای بهره مندی از مزایای رفاهی این کشور باید چند سال صبر کنید و از همان بدو مهاجرت به قبرس امکان بهره مندی وجود ندارد.

– درآمد پایین: کسانی که به دنبال کشوری برای زندگی راحت و کم دردسر مثل قبرس هستند تا از طریق مهاجرت به قبرس به کمک ویزای کار اندوخته‌‌ای برای بازگشت جمع کنند باید بدانند که درآمد شغل‌‌های مختلف پایین‌‌تر از اکثریت کشورهای اروپایی است که شاید دلیل اصلی آن هزینه ‌‌های زندگی پایین باشد و یا برعکس. اما در غیر این صورت به دلیل تناسب بین سطح درآمد و میزان تورم و خرج و مخارج عیب محسوب نمی‌‌شود.

تا اینجا با جنبه ‌‌های مختلف زندگی و مهاجرت به قبرس آشنا شدید تا بتوانید با آشنایی بیشتر و کسب اطلاعات دقیق تصمیم دقیق‌‌تری اتخاذ کنید. در ادامه کارشناسان بخش مهاجرتی ما در سازمان مهاجرتی کوچ  تمامی روش‌‌های مهاجرت به قبرس به طور کامل شرح خواهند داد تا طبق شرایط عمومی خود بهترین شیوه را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که سازمان مهاجرتی کوچ  در تمامی مراحل روش‌‌های قانونی مهاجرت  همراه شما خواهد بود. سرفصل‌‌های مطالبی که در ادامه پیرامون مهاجرت به قبرس بررسی خواهیم کرد عبارتند از:

– مهاجرت به قبرس و اقامت از طریق کار

–  اقامت از طریق تحصیل

–  اقامت از طریق سرمایه گذاری

-اقامت از طریق تولد

– اقامت از طریق ازدواج

– هزینه ‌‌های زندگی

– هزینه ‌‌های تحصیل

مهاجرت به قبرس و تجربه‌‌ شیرین زندگی

مهاجرت به قبرس و اقامت از طریق کار

یکی از روش‌‌های رایج مهاجرت به قبرس از طریق دریافت اجازه کار و سپس ویزای کار و کسب اقامت در این کشور است به جز اینکه شهروند یکی از کشورهای عضو اتحادیه‌‌ اروپا باشید. در صورتی که برای کار قصد مهاجرت به قبرس را دارید باید به صورت زیر اقدام کنید:

– اجازه‌‌ کار در قبرس یا Work Permit:

در این شیوه، کارفرما باید در کشور قبرس برای مجوز گرفتن و استخدام شما اقدام کند که در این صورت پیشنهاد و قرارداد کاری خواهید داشت.

– ویزای کاری قبرس: در صورتی که به منظور اقامت طولانی مدت و استخدام قصد مهاجرت به قبرس را داشته باشید باید Work Visa تهیه کنید.

– اجازه‌‌ی اقامت در قبرس: در صورتی که قصد مهاجرت به قبرس و کار بیش از 90 روز و زندگی در این کشور را دارید باید پس از ورود به این کشور پیگیر دریافت اجازه‌‌ اقامت باشید.

در این بخش به دو مورد اول می‌‌پردازیم که مربوط به مهاجرت به قبرس از طریق کار و اشتغال است و تمامی جنبه ‌‌های آن را بررسی خواهیم کرد.

چه کسانی نیاز به دریافت اجازه‌‌ کار برای مهاجرت به قبرس دارند؟

به علت اینکه کشور قبرس از سال 2014 به عضویت اتحادیه‌‌ اروپا در آمده است، افرادی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه‌‌ اروپا و یا حتی شهروند یکی از کشورهای ایسلند، لیختنشتاین، نروژ و سوئیس باشند نیازی به چنین مجوزی ندارند اما برای سایر کشورها مثل ایران، کسانی که قصد ورود به بازار کار و اشتغال در این کشور را دارند باید مجوز لازم را کسب کنند.

چه کسانی واجد شرایط برای کار در قبرس هستند؟

کسانی که از طریق پیشنهاد کاری قصد مهاجرت به قبرس و اشتغال در این کشور را دارند، تنها در صورتی که کارفرمای آنها به وزارت کار این کشور ثابت کند که موقعیت شغلی پیشنهادی قابل انجام توسط نیروی کار بومی و یا کشورهای گفته شده در بالا نیست می‌‌توانند برای قبرس مجوز کار دریافت کنند به همین دلیل برای افرادی که عضو اتحادیه‌‌ اروپا نیستند مثل شما ایرانیان عزیز بهتر است که به دنبال کارفرمایانی در شرکت‌‌های بین المللی باشند.

موقعیت‌‌ های شغلی مجاز برای کار در قبرس:

– مدیر اجرایی با حداقل درآمد سالانه‌‌ 41000 یورو در سال با حداکثر ظرفیت پذیرش 5 نفر

– مدیران یا افراد فنی و تکنسین ‌‌هایی با سابقه‌‌ و مهارت در سطح متوسط با حقوق سالانه‌‌ بین 21 تا 40 هزار یورو

– کادر پشتیبانی

پروسه‌‌ دریافت مجوز اشتغال به کار در قبرس چگونه است؟

برای مهاجرت به قبرس از طریق کار همانطور که گفته شد ابتدا باید مجوز کار بگیرید که بدین منظور کارفرمای شما باید اقدام کند و با توجه به موارد گفته شد اگر نیروی کار بومی یا کشورهای عضو اتحادیه‌‌ اروپا که مناسب این جایگاه شغلی باشند پیدا نشود به کارفرمای شما توصیه نامه ‌‌ای اعطا خواهد شد که از طریق آن باید برای کسب مجوز کار شما از طریق اداره‌‌ ثبت احوال و مهاجرت اقدام کنند.

کل این پروسه نیز بین 4 هفته تا 6 ماه طول خواهد کشید که بستگی به شرایط شما و تعداد درخواست‌‌های ارسال شده و یا حجم کاری است.

چه مدارکی برای کسب مجوز کار جهت مهاجرت به قبرس نیاز دارید؟

شما و کارفرمای مورد نظر باید مدارک زیر را تحویل دهید:

– تکمیل‌‌ فرم M58 (درخواست صدور مجوز برای مهاجرت به قبرس) و M64 (درخواست صدور مجوز کار) به همراه مهر و امضای کارفرما

– کپی از صفحات درخواستی از پاسپورت که باید تا انتهای قراردادی کاری شما نیز اعتبار داشته باشد

– ارائه‌‌ برگه‌‌ اصلی قرارداد کاری و استخدام

– ارائه‌‌ مدارک ثابت کننده مبنی بر عدم سوء سابقه‌‌ کیفری

– ارائه‌‌ مدارک پزشکی مبنی بر نداشتن بیماری‌‌های خاص در 4 ماه گذشته

– سابقه‌‌ مالیاتی خوب شرکت استخدام کننده‌‌ شما

– برگه‌‌ گارانتی از طرف بانک که ثابت می‌‌کند کارفرما هزینه‌‌ ضمانت شما را پرداخته است که بسته به کشور فرد متقاضی بین 350 تا 850 یورو است

– ارائه‌‌ برگه‌‌ بیمه‌‌ سلامت

– پرداخت هزینه‌‌ دریافت مجوز کار برای مهاجرت به قبرس

دریافت ویزای کاری برای مهاجرت به قبرس:

بعد از اینکه مجوز کار برای مهاجرت به قبرس جهت اشتغال را دریافت کردید اکنون باید ویزای کار قبرس را دریافت کنید تا بتوانید در این کشور مشغول به کار شده و اقامت بلند مدت داشته باشید. توجه کنید همانطور که گفته شد برای مهاجرت به قبرس از طریق کار تا زمانی که مجوز کار دریافت نکرده باشید ویزای کاری صادر نخواهد شد.

مدارک زیر را باید به کنسولگری یا سفارت کشور قبرس اعطا کنید:

– پاسپورت معتبر

– تکمیل فرم درخواست همراه با امضاء و اعطای آن

– نامه‌‌ تأییدیه‌‌ سلامت

– نامه‌‌ تأییدیه‌‌ سوء سابقه‌‌ کیفری

– اثبات تمکن مالی برای پوشش هزینه ‌‌های خود

– اعطای بیمه‌‌ی سلامت سفر

– قرارداد کاری با مهر وزارت کار

پروسه‌‌ بررسی مدارک و تأیید آنها تا دریافت ویزای کاری جهت مهاجرت به قبرس، بسته به کشوری که از آن درخواست می‌‌دهید بین 5 تا 10 روز کاری زمان می‌‌برد.

پس از اینکه وارد کشور قبرس شدید باید از طریق اداره‌‌ محلی بیگانگان و واحد مهاجرت اداره‌‌ پلیس یا دفاتر مرکزی اداره‌‌ ثبت احوال و مهاجرت در نیکوزیا اجازه‌‌ی اقامت در این کشور را بگیرید چرا که ویزای کار صرفا برگه‌‌ ورود برای کسانی است که قصد مهاجرت به قبرس از این طریق را دارند ولی برای زندگی کردن در حین کار باید مجوز اقامت هم بگیرد.

معمولا مدت زمان اقامت مجاز برای کار پس از مهاجرت به قبرس 4 سال است به جز اینکه در بخش‌‌های کشاورزی، دامداری و کشاورزی مشغول به کار باشید که به سقف 6 سال می‌‌رسد. با این حال اگر جزئی از هر کدام از دسته بندی‌‌های زیر باشید محدودیت زمانی نخواهید داشت:

– نیروی کار ماهر در شرکتی با درآمد بالا

– نقاش مذهبی (تا زمان اتمام پروژه)

– روزنامه نگار یا خبرنگار

– ورزشکار یا مربی ورزشی

سایر دسته بندی ‌‌هایی کاری یا اشتغال که از طریق آنها مهاجرت به قبرس امکان پذیر است کدامند؟

اگر در یکی از دسته‌‌های زیر قرار بگیرید هم جدای از موارد گفته شده می‌‌توانید اجازه‌‌ی مهاجرت به قبرس به منظور اشتغال را دریافت کنید:

دسته‌‌ی A: کسانی که می‌‌خواهند به صورت خوداشتغالی در بخش‌‌های پرورش گاو/پرنده یا ماهی و یا کشاورزی در قبرس مشغول به کار شوند و یا کسی که زمین انجام این کار یا وسایل پیاده سازی طرح‌‌های خود را در زمینه ‌‌های یاد شده دارد به شرطی که تأثیر مثبتی هم در اقتصاد این کشور ایفا کند می‌‌تواند از این طریق مهاجرت به قبرس را در دستور کار خود قرار دهد.

دسته‌‌ی B: کسانی که به صورت خوداشتغالی بخواهند در بخش معدن فعالیت کنند و تأثیر بسزایی در اقتصاد قبرس داشته باشند.

دسته‌‌ی C: کسانی که می‌‌خواهند در یک حرفه یا تجارتی به صورت خود اشتغالی فعالیت کرده و روند مثبتی را در اقتصاد این کشور ایجاد کنند.

دسته‌‌ی D: کسانی که قصد دارند به صورت خود اشتغالی در زمینه ‌‌های علمی یا حرفه‌‌ای که مورد نیاز این کشور است فعالیت داشته باشند که یا صلاحیت‌‌های علمی و حرفه‌‌ای مورد نیاز را دارند یا در راه اندازی کسب و کار منابع مالی کافی دارند.

دسته‌‌ی E: کسانی که پیشنهاد شغلی دائم در قبرس را داشته و حضور آنها سبب ضرر در اشتغال نیروی کار بومی نخواهد شد. همچنین کسانی که پس از فارغ التحصیل شدن قصد اشتغال به کار داشته باشند.

دسته‌‌ی F: کسانی که درآمد سالانه‌‌ مستقل داشته و برای تأمین مخارج زندگی آنها کافیست و نیازی به کار هم ندارند مانند افراد بازنشسته.

مهاجرت به قبرس از طریق کار پروسه ‌‌ای سه مرحله ‌‌ای

مهاجرت به قبرس و اقامت از طریق تحصیل

یکی از روش‌‌های مهاجرت به قبرس و کسب اقامت در این کشور، از طریق تحصیل است که دلایل انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل عبارتند از:

1- کیفیت بالای آموزشی

2- مدارک علمی معتبر در سرتاسر دنیا

3- تدریس به زبان انگلیسی

4- هزینه‌‌ های تحصیلی و زندگی پایین

5- محیطی امن و دوستانه

6- تنوع فرهنگی بالا و درخواست از طرف دانشجویان 60 کشور معتبر دنیا

7- آب و هوای مدیترانه‌‌ای عالی

8- بورسیه‌‌ تحصیلی که حدود 40% کل هزینه ‌‌های تحصیلی تمامی دانشجویان بین المللی را پوشش می‌‌دهد

9- امکان ادغام کار و تحصیل

10- فرصت ‌‌های شغلی عالی پس از فارغ التحصیلی

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی برای مهاجرت به قبرس:

1- تکمیل فرم تقاضا و سپس امضای آن

2- پرداخت هزینه‌‌ درخواست

3- 4 قطعه عکس مناسب ویزای تحصیلی

4- اعطای دعوت نامه یا نامه‌‌ پذیرش از سمت دانشگاه یا مؤسسه‌‌ آموزشی در قبرس

5- کپی برابر اصل مدارک آموزشی و علمی متقاضی

6- اعطای مدرک زبان در صورتی که موجود هست

7- فتوکپی از پاسپورت که حداقل باید از تاریخ ورود پس از مهاجرت به قبرس به مدت 1 سال اعتبار داشته باشد

8- اعطای مدرکی مبنی بر عدم سوء سابقه‌‌ کیفری که از تاریخ آن بیش از 6 ماه نگذشته باشد

9- نامه‌‌ بانک مبنی بر تمکن مالی کافی

10- نامه‌‌ تأییدیه‌‌ سلامت پزشکی

پروسه‌‌ دریافت ویزای تحصیلی جهت مهاجرت به قبرس:

در این مرحله در صورتی که مایل باشید کارشناسان بخش مهاجرت سازمان مهاجرتی کوچ  مدارک گفته شده را از شما تحویل گرفته و به فرم اورجینال به دانشگاه یا کالج مربوطه برای ارزیابی ارسال می‌‌کنند که در این مرحله نیازی به پرداخت هزینه‌‌ درخواست به دانشگاه وجود ندارد اما در شرایطی که مدارک شما مورد قبول واقع شوند باید 200 یورو پرداخت کنید.

پس از آن دانشگاه نامه‌‌ی تأییدیه‌‌ را ارسال کرده و پس از آن باید تمامی مدارک را به همراه فرم درخواست ویزای تحصیلی به دانشگاه یا کالج مربوطه فرستاد و دانشگاه / کالج نیز مدارک و درخواست ویزای تحصیلی شما را به وزارت خارجه‌‌ی قبرس ارسال می‌‌کند که تا دریافت جواب تأییدیه‌‌ شاید 1 ماه طول بکشد پس از آن در صورتی که درخواست شما تأیید گردد هزینه ‌‌ای را نیز باید بابت صدور ویزای تحصیلی جهت مهاجرت به قبرس و ادامه تحصیل در این کشور بپردازید.

مهاجرت به قبرس و اقامت در این کشور از طریق تحصیل، فرصتی استثنایی برای شما متقاضیان

هزینه‌‌ های تحصیلی در مهاجرت به قبرس

یکی از مهم‌‌ترین مسائل پیش روی کسانی که قصد مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل را دارند هزینه‌‌ های تحصیلی است که بسته به نوع رشته و دانشگاه انتخابی و حتی شهر محل تحصیل و مقطع انتخابی متغیر خواهد بود. در مورد دانشگاه انتخابی در ادامه بهترین و ارزان‌‌ترین دانشگاه‌‌ها برای تحصیل جهت مهاجرت به قبرس را بیان خواهیم کرد.

برای دانشجویان بین المللی هزینه‌‌ی شهریه‌‌ی تحصیلی در مقطع لیسانس تا سقف 3500 یورو در سال می‌‌رسد بجز در رشته‌‌ های داروسازی که به 7000 یورو در سال خواهد رسید. شهریه‌‌ تحصیلی برای مقاطع فوق لیسانس و دکتری نیز بسته به نوع رشته و دانشگاه بین 2000 تا 2500 یورو در سال خواهد بود.

طبق نظام رتبه بندی QS در سال 2020 برترین دانشگاه‌‌های قبرس در دنیا، دانشگاه تکنولوژی قبرس با رتبه‌‌ی 301 و دانشگاه قبرس با رتبه‌‌ی 401 هستند که می‌‌توانید جهت مهاجرت به قبرس این دانشگاه‌‌ها را انتخاب نمایید.

ارزان‌‌ترین دانشگاه‌‌ها جهت مهاجرت به قبرس از نوع تحصیلی نیز عبارتند از:

– دانشگاه قبرس با شهریه‌‌ سالانه‌‌ 3500 یورو

– دانشگاه بین المللی قبرس با شهریه‌‌ سالانه‌‌ 6000 یورو

– دانشگاه مدیترانه‌‌ شرقی با شهریه‌‌ سالانه‌‌ 3000 یورو

– دانشگاه تکنولوژی قبرس با شهریه‌‌ سالانه‌‌ 3200 یورو

کار دانشجویی در حین تحصیل و بعد از فارغ التحصیلی در قبرس:

پس از مهاجرت به قبرس بزرگ‌‌ترین مسأله برای دانشجویان بین المللی تأمین هزینه‌‌ های زندگی است تا بتوانند بخشی از آن را از طریق کار جبران کنند. بدین منظور بهترین گزینه کار ضمن تحصیل است ضمن اینکه پس از فارغ التحصیلی نیز می‌‌توانند با تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کار در این کشور اقامت خود را تمدید کرده و مشغول کار شوند. ضمنا توجه داشته باشید، در صورتی که برنامه‌‌ی تحصیلی فول تایم را انتخاب کرده باشید مجاز به کار در حین تحصیل هستید.

در حین تحصیل می‌‌توانید در داخل دانشگاه در بخش‌‌ هایی نظیر مرکز روابط عمومی، فروشگاه‌‌ها، کافی شاپ، رستوران‌‌ها، کتاب فروشی‌‌ ها، بازارها، کتابخانه و غیره مشغول به کار شوند. ضمن اینکه به عنوان مربی پاره وقت هم می‌‌توانید با تدریس به دیگر دانشجویان درآمد کسب کنید.

ضمنا دانشجویان بین المللی می‌‌توانند در خارج از محیط دانشگاه نیز مشغول به کار شوند اما تحت شرایط خاص امکان پذیر خواهد بود که مجوز کار آنها با تأیید وزارت کار کشور قبرس خواهد بود. لذا پس از مهاجرت به قبرس در صورتی که:

– دانشجوی فول تایم باشید

– حداقل 6 ماه در قبرس تحصیل کرده باشید

می‌‌توانید به مدت 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوید که در زمینه‌‌های زیر فقط مجاز به کار هستند:

– پمپ بنزین

– کارواش

– مراقبت کنندگان خانگی یا برای پرستاران افراد مسن

– کارگران یا کمک کنندگان در امر کشاورزی، مزرعه داری، ماهیگیری و نانوایی‌‌ها

– تحویل غذای فست فود

همچنین برای فارغ التحصیلان دانشگاه‌‌های قبرس نیز، امکان اشتغال به کار وجود دارد که پس از اتمام تحصیل 60 روز فرصت دارند تا شغل مناسبی پیدا کنند و با شرکت یا کارفرمای مورد تأیید قرارداد کاری امضاء کنند که از این حیث در دسته‌‌ی E برای دریافت ویزای کاری قرار می‌‌گیرند.

مدارک مورد نیاز برای اشتغال پس از مهاجرت به قبرس و اتمام دوره‌‌ تحصیلی طبق دسته‌‌ی E:

– فرم امضاء شده‌‌ درخواست ویزا

– فتوکپی از پاسپورت معتبر

– 3 قطعه عکس

– نامه‌‌ پلیس مبنی بر عدم سوء سابقه‌‌ کیفری که از تاریخ صدور آن بیش از 3 ماه نگذشته باشد

– نامه‌‌ تأییدیه پزشکی که متقاضی مبتلا به HIV، سل و یا هپاتیت نوع B و C نیست

– نامه‌‌ تمکن مالی از طرف بانک که از تاریخ صدور آن بیش از 6 ماه نگذشته باشد

– نامه‌‌ قرارداد کاری

مدت زمانی که بررسی مدارک و تقاضای فرد طول خواهد کشید بین 2 تا 3 ماه خواهد بود و هزینه‌‌ درخواست آن نیز حدود 25 یورو خواهد بود. پس بهترین کار این است که 1 ماه قبل از فارغ التحصیلی به فکر پیدا کردن شغل و جلو انداختن پروسه‌‌ خود باشید در غیر این صورت پس از اتمام فارغ التحصیلی و گذشت 60 روز، تحت هر شرایطی باید به کشور خود بازگردید.

نکته: این نوع مجوز کاری ابتدا 1 ساله صادر می‌‌شود و پس از آن در صورتی که شهروند مناسبی تلقی شوید بسته به قرارداد کاری تا 5 سال نیز قابل تمدید است.

دریافت فاند و بورسیه‌‌ تحصیلی پس از مهاجرت به تحصیل:

بعد از مهاجرت به قبرس برای تحصیل می ‌‌توانید برای دریافت فاند و بورسیه‌‌ تحصیلی اقدام کنید که دو مورد از مهم‌‌ترین و بهترین آنها عبارتند از:

1- بورسیه ‌‌های تحصیلی مؤسسه‌‌ بین المللی قبرس: این بورسیه برای تمامی دانشجویان بین المللی در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و برای رشته‌‌های MBA اعطا می‌‌شود که تا 50% شهریه‌‌ تحصیلی را پوشش خواهد داد.

2- بورسیه ‌‌های تحصیلی دانشگاه بین المللی قبرس: که 50 تا 75% کل هزینه ‌‌های تحصیلی را پوشش می‌‌دهد و بورسیه‌‌ تحصیلی موفقیت علمی دانشجویان که با شرط داشتن میانگین CGPA معادل 3 و GPA معادل 3.5 می‌‌توانند از تخفیف شهریه‌‌ای بین 25 تا 75% بهره مند شوند.

مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل به همراه کلیه‌‌ی مسائل مرتبط با آن

مهاجرت به قبرس و اقامت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری و دریافت Golden Visa به دو روش امکان پذیر است: سرمایه گذاری در قبرس جهت دریافت اقامت دائم و سرمایه گذاری در قبرس جهت دریافت شهروندی. مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری در هر دو روش گفته شده بسیار سریع و کارآمد است و یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت از این طریق محسوب می‌‌شود.

– دریافت شهروندی قبرس از طریق سرمایه گذاری: شما می‌‌توانید با سرمایه گذاری 2 میلیون یورو در املاک همراه با اهدای 75 هزار یورو به بخش توسعه و تحقیق بخش‌‌‌‌های دولتی و 75 هزار یورو به سازمان‌‌های توسعه‌‌ی زمین‌‌های زراعی، فقط در طی مدت 6 ماه شهروندی این کشور را دریافت کرده و به راحتی کار کنید، مسافرت بروید و در هر جایی از اتحادیه‌‌ اروپا زندگی کرده و تحصیل کنید. ضمنا وقتی از مهاجرت به قبرس 5 سال گذشته باشد می‌‌توانید فقط با 500 هزار یورو سرمایه گذاری خود را ادامه دهید.

– دریافت اقامت دائم قبرس از طریق سرمایه گذاری: یکی از سریع‌‌ترین روش‌‌های دریافت investor visa مربوط به کشور قبرس است. فقط با پرداخت و سرمایه گذاری 300 هزار یورو در بخش املاک، پس از گذشت 2 ماه می‌‌توانید اقامت دائم برای خود و کل خانواده (همسر با فرزند تا سن 25 سالگی) دریافت کنید. مهلت اعتبار آن تا آخر عمر بوده و قابل انتقال به همسر و وابستگان است.

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به قبرس و اقامت از طریق تولد

یکی از روش‌‌های کسب شهروندی کشور قبرس و پس از آن مهاجرت به قبرس برای زندگی از طریق تولد می‌‌باشد که طبق قانون گذاری انجام شده طبق اصل اولیه خون و ثانویه‌‌ خاک عمل می‌‌شود بدین معنی که اگر فرد در تاریخی پس از 16 آگوست 1960 متولد شده باشد و پدر وی قبرسی باشد به طور اتوماتیک شهروندی قبرس را دریافت خواهد کرد و کسانی هم که پس از تاریخ 11 ژوئن 1999 متولد شده باشند و در زمان تولد مادر وی شهروند قبرس باشد نیز به صورت اتوماتیک و طبق اصل خون، شهروندی قبرس به فرزند اعطاء خواهد شد.

مدارک مورد نیاز:

• تکمیل فرم M121

• گواهی تولد فرد متقاضی

• گواهی ازدواج رسمی والدین متقاضی

• فتوکپی از پاسپورت والدین و فرد متقاضی

• گواهی ثبت اطلاعات والدین قبرسی

• کپی از فیش واریزی 20 یورویی جهت بررسی مدارک و الصاق تمبری به ارزش 8.5 یورو

• بنابه درخواست سفارت یا کنسولگری تمامی مدارک باید به زبان یونانی یا انگلیسی همراه با مهر دارالترجمه رسمی ترجمه شده باشند

• وزارت امور مهاجرین کشور مبدأ وضعیت فرد متقاضی را تأیید کرده باشد

حالت دیگری از اخذ شهروندی و مهاجرت به قبرس از طریق تولد مربوط به فرم M126 است:

در این وضعیت بیان شده کسانی که قبل از تاریخ 11 ژوئن 1999 به دنیا آمده‌‌اند و مادر آنها قبرسی است و پدر آنها ملیت قبرسی ندارد یا کسانی که در این تاریخ، پدر آنها پس از تولد شهروندی قبرس را دریافت کرده است و یا حتی برای افراد کم سنی که مادر یا پدر آنها از طریق ازدواج با یک شهروند قبرسی، شهروندی این کشور را دریافت کرده‌‌‌‌اند باید فرم M126 را پر کنند.

مدارک مورد نیاز:

• گواهی تولد فرد متقاضی

• گواهی ازدواج والدین

• فتوکپی از پاسپورت‌‌های والدین و فرد متقاضی

• گواهی کسب شهروندی قبرس توسط والدین

• فتوکپی از فیش واریزی 80 یورویی

• تمبر به ارزش 8.54 یورو

• 2 قطعه عکس

• ترجمه‌‌ تمامی مدارک به زبان انگلیسی یا یونانی

• فتوکپی ویزای اقامت موقت برای کودک

ارائه‌‌ی هر یک از مدارک فوق برای مهاجرت به قبرس و کسب شهروندی آن کاملا ضروری است.

فرم M71: کسانی که قبل از تاریخ 16 آگوست 1960 به دنیا آمده‌‌اند و شهروند انگلستان هستند و پدر وی قبرسی بوده و اقامت دائم دارد.

فرم M72: کسانی که قبل از تاریخ 16 آگوست 1960 به دنیا آمده‌‌اند و شهروند انگلستان نبوده و پدر آنها قبرسی است.

برای این نوع اخذ تابعیت و مهاجرت به قبرس باید مدارکی نظیر:

– گواهی تولد متقاضی

– گواهی تولد پدر فرد متقاضی

– فتوکپی از پاسپورت فرد متقاضی

– فتوکپی از پرداخت رسید 20 یورویی

– الصاق تمبری به ارزش 1.71 یورو

– ترجمه‌‌ تمامی مدارک به یونانی یا انگلیسی

فرم M123: کسانی که در تاریخ 16 آگوست 1960 یا پس از آن به دنیا آمده‌‌اند و هیچ یک از والدین قبرسی نیستند چون در خاک قبرس به دنیا آمده‌‌اند شهروندی قبرس تعلق گرفته و می‌‌توانند مهاجرت به قبرس داشته باشند.

مدارک مورد نیاز:

– گواهی تولد متقاضی

– گواهی ازدواج والدین

– فتوکپی از پاسپورت والدین و فرد متقاضی

– کپی از پرداخت هزینه‌‌ 50 یورویی برای بررسی مدارک

– فرم تقاضا باید دوبار پر شود و هر کدام تمبر 8.54 یورویی دریافت کنند.

– ترجمه‌‌ انگلیسی یا یونانی تمام مدارک

فرم M124: کسانی که قبل از تاریخ 16 آگوست 1960 بدنیا آمده‌‌اند ولی والدین قبرسی داشته و یا شهروندی انگلستان را دارند به شرط یک سال اقامت پیوسته، می‌‌توانند شهروندی قبرس با تولد بگیرند و مهاجرت به قبرس داشته باشند.

مدارک مورد نیاز:

– گواهی تولد متقاضی

– گواهی عدم سوء سابقه‌‌ کیفری

– فتوکپی از پاسپورت متقاضی

– کپی از پرداخت 80 یورویی بابت بررسی مدارک

– الصاق تمبر 8.54 یورویی برای هر یک دو نسخه‌‌ فرم درخواست

– ترجمه‌‌ انگلیسی یا یونانی کلیه‌‌ مدارک

مهاجرت به قبرس و اخذ تابعیت این کشور از طریق تولد

مهاجرت به قبرس و اقامت از طریق ازدواج

آخرین روش مهاجرت به قبرس که آن را بررسی خواهیم کرد، از طریق ازدواج با یک شهروند قبرسی است که برای این نوع مهاجرت به قبرس و دریافت شهروندی باید فرم M125 پر شود که به همراه مدارکی که ذکر خواهد شد باید در سفارت محل زندگی شهروند قبرسی یا نزدیک‌‌ترین سفارت به محل زندگی فرد قبرسی که در خارج از این کشور زندگی می‌‌کند تقدیم شوند. البته توجه داشته باشید که در این نوع مهاجرت به قبرس و اخذ شهروندی قبل از درخواست دادن باید:

– سه سال از تاریخ ازدواج آنها گذشته باشد

– دو سال پیاپی در قبرس زندگی کرده باشند

مدارک مورد نیاز:

– گواهی تولد متقاضی

– گواهی عدم سوء سابقه‌‌ی کیفری

– گواهی ازدواج رسمی و معتبر

– گواهی تولد بچه‌‌ی زوجین

– فتوکپی از پاسپورت فرد متقاضی و همسر قبرسی وی

– گواهی کسب شهروندی قبرس برای همسر قبرسی

– اثبات زندگی مشترک در طی 2 سال گذشته در یک محل

– دو برگه‌‌ تقاضا هر کدام با تمبر 8.54 یورویی و گواهی پرداخت رسید 300 یورویی

– ترجمه کلیه مدارک به زبان انگلیسی یا یونانی

مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج

هزینه‌‌ های زندگی برای کسانی که قصد مهاجرت به قبرس را دارند

یقینا یکی از مهم‌‌ترین مسائل پیش روی کسانی که قصد مهاجرت به قبرس را داشته باشند هزینه ‌‌های زندگی است اما اگر هنوز کمی در مورد مهاجرت به قبرس مردد هستید بد نیست به صورت موردی 8 دلیل بسیار مهم مهاجرت به قبرس را که به عنوان مزایای بزرگ آن می‌‌شناسند با یکدیگر مرور کنیم:

1- سواحلی بسیار عالی برای کسانی که به چنین محیط‌‌ هایی عادت دارند

2- عضویت در اتحادیه‌‌ اروپا و امکان کار و سفر به این کشورها بدون کمترین مشکل

3- آب و هوایی عالی در تمام طول سال

4- هزینه‌‌ های زندگی پایین

5- مردمی خونگرم و مهمان نواز

6- نرخ جرم و جنایت بسیار پایین و یکی از امن‌‌ترین کشورهای جهان

7- زبان انگلیسی زبان رایج گفتگوی مردم این کشور

8- مالیات پایین

اکنون به بیان هزینه‌‌های زندگی در این کشور می‌‌پردازیم تا برنامه ریزی مالی دقیق‌‌تری برای مهاجرت به قبرس انجام دهید و منابع مالی خوبی در نظر بگیرید:

– خورد و خوراک: یکی از مهم‌‌ترین بخش‌‌های تشکیل دهنده‌‌ی هزینه‌‌ های زندگی پس از مهاجرت به قبرس، خورد و خوراک است که قطعا اگر مواد غذایی را خودتان تهیه کنید و غذای خانگی درست کنید، هزینه ‌‌ها را به شدت کاهش خواهید داد. با این حال سه وعده‌‌ی غذایی در روز در یک رستوران سطح متوسط برای دو نفر حدود 50 یورو خواهد شد.

خرید هر لیتر شیر حدود 1.7 یورو، هر کیلوگرم برنج 1.57 یورو، هر شانه تخم مرغ 12 تایی 2.6 یورو، هر کیلوگرم گوشت 8.7 یورو، هر کیلوگرم سیب، موز و پرتقال به ترتیب 1.9، 1.4 و 1.2 یورو، هر کیلوگرم پیاز و سیب زمینی حدود 1 یورو خواهد بود.

حمل و نقل: در صورتی که از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید و بلیط ماهانه خریداری کنید قطعا هزینه ‌‌های مهاجرت به قبرس و زندگی در این کشور را به شدت کاهش خواهید داد به نحوی بلیط ماهانه هزینه‌‌ای حدود 40 یورو دارد ولی تعرفه‌‌ هر کیلومتر تاکسی 1 یورو است و هر ساعت توقف نیز 12 یورو می‌‌باشد.

پرداخت قبوض: برای یک آپارتمان 85 متر مربعی پرداخت قبوض ماهانه به طور میانگین 129 یورو خواهد بود و هزینه‌‌ تهیه‌‌ سرویس اینترنت پرسرعت 60 مگابایت بر ثانیه از نوع ADSL و ترافیک نامحدود حدود 38 یورو در ماه است.

کلاس‌‌های ورزشی – تفریحی: کسانی که عاشق کلاس‌‌های ورزشی و تفریحی هستند باید بدانند که هزینه‌‌ عضویت در این کلاس‌‌ها در ماه حدود 53 یورو است و هزینه‌‌ی خرید بلیط سینما برای هر فرد نیز حدود 9 یورو است.

اجاره خانه: یکی دیگر از اصلی‌‌ترین فاکتورهای مؤثر بر هزینه‌‌های زندگی در قبرس است. برای اجاره‌‌ی یک خانه تک خوابه در مرکز شهر ماهانه حدود 570 یورو و در حومه‌‌ شهر حدود 460 یورو خواهد بود که به ترتیب برای اجاره‌‌ خانه سه خوابه باید 1000 و 780 یورو در ماه بپردازید.

ذکر چندین نکته‌‌ مهم:

1- هزینه‌‌های گفته شده به طور میانگین هستند و بسته به سبک زندگی افراد می‌‌تواند بیشتر یا کمتر باشد.

2- هزینه زندگی پس از مهاجرت به قبرس برای هر فرد حدود 1400 یورو در ماه است که برای یک خانواده 4 نفره حدود 3000 یورو خواهد بود.

3- هزینه اجاره خانه در ایران 15% ارزان‌‌تر از قبرس، خرید غذای رستورانی 59% ارزان‌‌تر از قبرس و خرید مواد غذایی نیز 27% ارزان‌‌تر از قبرس اما قدرت خرید مردم ایران در مقایسه با مردم قبرس 62.5% کمتر است.

قبل از مهاجرت به قبرس هزینه‌‌های زندگی در این کشور را بررسی کنید

بهترین شهرها جهت مهاجرت به قبرس: آپدیت 2020

در این قسمت سازمان مهاجرتی کوچ قصد دارد تا با معرفی بهترین شهرها، شما را در مهاجرت به قبرس راهنمایی کند تا از هر لحاظ اقامتی دلپذیر و خاطره انگیزی را تجربه کنید.

1- پافوس یا Paphos:

دلایلی که باعث شده شهر پافوس را یکی از بهترین شهرها برای زندگی در قبرس نام ببرند عبارتند از:

– تجهیزات شهری کاملا مدرن و پیشرفته

– قیمت بسیار عالی املاک برای خرید و اجاره

– برنامه های مالیاتی سبک

– محیطی عالی برای زندگی خانوادگی

– نرخ جرم و جنایت پایین

2- لیماسول یا Limassol:

دلایلی که برای انتخاب شهر لیماسول برای ادامه زندگی در قبرس پیشنهاد شده عبارتند از:

– مکان ها و فرصت های تفریحی بسیار زیاد

– هزینه های بسیار پایین آموزشی و درمانی

– هزینه‌‌ های زندگی پایین

3- نیکوزیا یا Nicosia:

یکی دیگر از بهترین شهرهای قبرس جهت مهاجرت و زندگی، نیکوزیاست که دلایل انتخاب این شهر عبارتند از:

– دسترسی بسیار راحت به سایر کشورها به لطف سیستم حمل و نقلی پیشرفته با هواپیما و کشتی

– مالیات پایین

– هزینه‌‌های زندگی پایین

– امنیت بسیار بالا

– سیستم آموزشی قوی

معرفی بهترین شهرها در سال 2020 برای مهاجرت به قبرس و زندگی

جمع آوری مطالب:

در این مطلب از سازمان مهاجرتی کوچ تلاش کردیم تا تمامی روش‌‌های مهاجرت به همراه کلیه‌‌ مسائل پیرامون آن را با یکدیگر بررسی کنیم تا ضمن اطلاع از تمامی زوایای زندگی و اقامت در این شهر بتوانید تصمیم بسیار دقیق و هوشمندانه‌‌ای اتخاذ کنید.

سازمان مهاجرتی کوچ  به عنوان برترین و حرفه‌‌ای سازمان مهاجرتی کشور قادر است شما را به هر جای دنیا که مایل باشید، فقط از طریق شیوه‌‌های قانونی، اعزام کند و در این مسیر از هرگونه مشاوره و راهنمایی دریغ نخواهد کرد. چندین سال سابقه و رضایت بالای افراد متقاضی سبب شده که به قابل اعتمادترین سازمان مهاجرتی کشور تبدیل شویم.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی در ایتالیا : ایتالیا (به ایتالیایی: Italia و به انگلیسی: Italy) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *