مهاجرت لیتونی

مهاجرت به لتونی

آشنایی با نحوه ی مهاجرت به لتونی

پیش از مهاجرت به لتونی لازم است اطلاعات دقیقی درباره ی آن داشته باشید؛ این کشور که نام دیگر آن لاتویا است، یکی از کشورهای منطقه ی باتیک در قسمت اروپای شمالی می باشد. افراد زیادی این کشور را با لیتوانی اشتباه می گیرند. همسایه های این کشور از سمت جنوب لیتوانی، از سمت شرق روسیه، از سمت شمال استونی و از سمت جنوب شرقی بلاروس می باشد. همچنین این کشور از سمت غرب با کشور سوئد مرز آبی دارد.

پایتخت این کشور، ریگا نام دارد و زبان رسمی آن لتونیایی است. لازم به ذکر است که این زبان شاخه ای از زبان های هندی و اروپایی است. علاوه بر آن مردم در قسمت هایی از آن به زبان های روسی، انگلیسی و آلمانی صحبت می کنند. این کشور به علت سواحل و جنگل های کاج بسیار زیبایی که دارد، معروف شده است؛ به طوری که در آن منطقه، سواحل ماسه بادی سفید و سنگی وجود دارد.

یکی از اطلاعات بسیار مهم پیش از مهاجرت به لتونی در مورد چگونگی آب و هوای آن است. هوای این کشور، معتدل و مرطوب است و یک کشو چهار فصل می باشد. این کشور بسیار سرسبز بوده و بارش باران در آن زیاد است؛ همچنین تابستان های گرم و زمستان های سردی دارد. از نظر سیاسی این کشور جمهوری دموکراتیک و پارلمانی است و دولت آن از نظر رعایت حقوق مردم اعم از آزادی، حریم خصوصی و دموکراسی، در امتیاز بالایی قرار دارد.
شاید اولین نکته ای که پس از مهاجرت به لتونی توجه شما را جلب کند، قد بلند مردم این کشور باشد. یکی از سرگرمی های مردم این کشور برگزاری جشن های فراوان در طول سال است. این کشور جنگل های فراوان و سرسبز توت و تمشک دارد و یکی از زیباترین و طولانی ترین آبشار اروپا در آن قرار دارد. شایان ذکر است که تاریخ و تمدن لتونی بسیار غنی بوده و معماری های جذابی که مخصوص فرهنگ و تمدن این کشور است، در آن وجود دارد. در حال حاضر این کشور یکی از اعضای اتحادیه ی اروپا می باشد.

معروف ‌‌ترین روش های مهاجرت به لتونی
مهاجرت به لتونی با روش های مختلفی صورت می گیرد. بر اساس قانون این کشور اگر فردی بخواهد بیشتر از 90 روز در مدت 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشد، باید حتما ویزا یا اجازه ی اقامت، دریافت کند. بدین منظور باید به دفتر تابعیت و امور مهاجرت یا OCMA در این کشور مراجعه و ثبت نام کند. همچنین این فرد موظف است آدرس و محل دقیق اقامت خود در این مدت را مشخص کند.
مهاجرت به لتونی عمدتا به دلیل سرمایه گذاری می باشد. شرکت هایی که در این کشور سرمایه گذاری کرده و اقامت دریافت می کنند، می توانند برای همسر و فرزندان خود نیز اقامت بگیرند. این نوع از اقامت روش های متعددی دارد که در بخش چگونگی مهاجرت از طریق سرمایه داری، به طور دقیق به شرایط آن می پردازیم. یکی دیگر از معروف ترین روش های مهاجرت  از طریق تحصیل در دانشگاه های آن است. دانشجویانی که در دانشگاه های این کشور تحصیل میکنند، تا زمانی که فارغ التحصیل شوند، اجازه ی اقامت در آن دارند.
چگونگی مهاجرت به لتونی از طریق کار
یکی از روش های مهاجرت  از طریق اشتغال است. لازم به ذکر است که این روش مناسب افرادی است که نمی خواهند در این کشور سرمایه گذاری کند. در چنین شرایطی فرد باید به همراه کارفرمایی که قصد دارد او را استخدام کند، به دفتر امور شهروندی و امور مهاجرت مراجعه کرده و مجوز های لازم را دریافت کنند. توجه داشته باشید که تمامی این مراحل باید یک ماه قبل از مراجعه ی فرد به SEA صورت گیرد. پس از آن فرد باید به آژانس استخدام دولتی این کشور با نام SEA مراجعه کند و پس از اینکه مدارک اقامت و مجوز های لازم به تایید رسید، در SEA ثبت نام کند.
اگر شما هم قصد مهاجرت به لتونی از طریق کار کردن را دارید، باید بدانید که اگر تعداد کارفرما های شما بیش از یک نفر باشد، باید مجوز های بیشتری به صورت جداگانه تهیه کنید. همچنین اگر بخواهید کمتر از 90 روز در طی 6 ماه در این کشور کار کنید، می توانید از طریق ویزا مجوز کار کردن را دریافت کنید.

روش های مهاجرت به لتونی
چگونگی مهاجرت به لتونی از طریق تحصیل
یکی دیگر از روش های مهاجرت از طریق اخذ مجوز تحصیل می باشد. بر اساس قانون، به تمام دانشجویانی که در موسسات آموزشی این کشور ثبت نام کنند، اجازه ی اقامت موقت داده می شود. مدت زمان این مجوز متناسب با مدت تحصیل فرد می باشد. طول مدت تحصیل در دوره ی کارشناسی 3 تا 4 سال، در دوره ی ارشد 2 سال و در مقطع دکتری 4 تا 6 سال است. مدرک دانشگاه های این کشور در سراسر اروپا اعتبار دارد. و در صورتی که فرد بخواهد می تواند از طریق این مدرک کار پیدا کند و بعد از 5 سال درخواست اقامت دائم بدهد.
به منظور مهاجرت به لتونی از طریق تحصیل باید مدارک لازم به همراه 285 یورو در هر ماه که در مجموع 3415 یورو در طول یکسال داشته باشید. تحصیل در رشته های پزشکی در این کشور حداقل 6 سال است. لازم به ذکر است که برای تحصیل در آموزشگاه های این کشور، نیازی به ارائه ی مدرک آیلتس نمی باشد.

مهاجرت به لتونی
چگونگی مهاجرت به لتونی از طریق سرمایه گذاری
یکی از مهمترین روش های مهاجرت  از طریق سرمایه گذاری می باشد. فردی که می خواهد در این کشور سرمایه گذاری کند، تا یک سال مجوز اقامت دریافت می کند. علاوه بر آن به همسر و فرزندانش اجازه ی اقامت در این کشور داده می شود و می تواند 5 سال بعد برای دریافت مجوز اقامت دائم در این کشور درخواست بدهد و 10 سال بعد تابعیت این کشور را دریافت کند. مهاجرت به لتونی از طریق سرمایه داری به طریق زیر صورت می گیرد و در صورتی که فرد یکی از این شرایط را داشته باشد، می تواند برای مجوز اقامت اقدام کند.
مهاجرت به لتونی از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات؛ به عنوان مثال خرید یک آپارتمان و یا ملک
مهاجرت به این کشور به عنوان مدیر یک شرکت؛ به عنوان مثال فردی که مدیر عامل، مدیر اجرایی و یا عضو هیئت مدیره ی شرکت باشد.
مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری مبلغ قابل توجه و تاسیس شرکت با عنوان معتبر؛ به طوری که نام شرکت در لتونی به ثبت برسد.
مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری در موسسات اعتباری
علاوه بر موارد ذکر شده، حداقل میزان سرمایه گذاری در این کشور 250 هزار یورو بوده و افراد باید تابع قوانین این کشور باشند و تمامی مالیات های مربوط به آن را پرداخت کنند. همچنین نام و برند شرکت باید به طور واقعی تایید شود. لازم به ذکر است که حضور سرمایه گذار در تمامی فعالیت های تجاری در این کشور ضروری است.

مهاجرت به لتونی از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به لتونی از طریق ازدواج
یکی دیگر از روش های مهاجرت به لتونی از طریق ازدواج می باشد. بر اساس قانون این کشور، به فردی که با یکی از تبعه ی این کشور ازدواج کند، اجازه ی اقامت موقت داده می شود. این فرد پس از 5 تا 7 سال می تواند درخواست اقامت دائم در این کشور را به اداره ی مربوطه ارائه دهد. اگر فردی پس از مهاجرت به لتونی درخواست اخذ تابعیت آن کشور را داشته باشد، باید بر زبان لتونیایی که زبان رسمی مردم این کشور می باشد، تسلط کافی داشته باشد علاوه بر آن از تاریخ عمومی و سرود ملی این کشور نیز اطلاعات کافی داشته باشد.
مهاجرت به لتونی از طریق تولد فرزند
یکی دیگر از روش های مهاجرت به لتونی از طریق تولد فرزند است. بر اساس قانون این کشور اگر فرزندی پدر و مادر یا یکی از آن ها تابعیت این کشور را داشته باشند، حتی اگر خارج از کشور دنیا آمده باشد، طبق شرایطی به او مجوز شهروند ی داده می شود. یعنی اگر فردی پدر و مادرش تابعیت لتونی را داشته باشند، حتی اگر در خارج از کشور متولد شده باشد، شهروند این کشور محسوب می شود. لازم به ذکر است که اگر فرزندی در خاک این کشور به دنیا بیاد که هویت پدر و مادرش مشخص نباشد، دولت این کشور به فرض اینکه در این خاک به دنیا آمده است، تابعیت این کشور را به او داده و هزینه ی های نگهداری آن را پرداخت می کند.
افرادی که پس از مهاجرت به لتونی فرزند خود را در این کشور به دنیا می آورند، در صورتی که پدر یا مادر تابعیت این کشور را داشته باشد، فرزند آن ها هم شهروند این کشور خواهد شد. همچنین کودک زیر 18 سالی که گم شده باشد و یا پدر و مادر خود را از دست داده باشد، تحت سرپرستی دولت این کشور قرار خواهد گرفت. در نهایت باید گفت که اگر سن فرزند بالاتر 15 سال باشد، باید خود به دفتر امور شهروندی و مهاجرت مراجعه کند و در صورتی که زیر 15 سال داشته باشد، باید نماینده ی قانونی او برای انجام مراحل به این سازمان مراجعه کند.

 

همانطور که گفته شد، مهاجرت به لتونی از روش های مختلفی صورت می گیرد. علاوه بر روش هایی که گفته شد، این کشور به اشخاصی که فعالیت های علمی و پژوهشی و یا تحقیقات علمی انجام می دهند، اجازه ی اقامت می دهد. همچنین افرادی که کارت آبی اتحادیه ی اروپا داشته باشند، می توانند در این کشور اقامت کنند. علاوه بر آن اگر فردی ملک، آپارتمان و یا زمینی در این کشور خریداری کند، به عنوان سرمایه دار این کشور اجازه ی اقامت دریافت می کند.

قدرت پاسپورت این کشور هنگام مهاجرت به لتونی
یکی از مهم ترین اطلاعاتی که افراد پیش از مهاجرت به لتونی باید از آن آگاه باشند، قدرت پاسپورت این کشور است. قدرت پاسپورت تمامی کشور ها در هر سال مشخص و رتبه بندی می شود. این کشور عضو اتحادیه ی اروپا است؛ بنابراین با اخذ پاسپورت آن می توانید به راحتی به تمام کشورهایی که در عضویت اتحادیه ی اروپا هستند، بدون دریافت ویزا، مسافرت کنید. قدرت پاسپورت این کشور در رتبه ی 5 قرار دارد. که این رتبه در مقایسه با 199 کشور دنیا است و رتبه ی بسیار بالایی است.
پس از مهاجرت به لتونی و اخذ پاسپورت آن می توانید به 82 کشور دنیا بدون اخذ ویزا مسافرت کنید. همچنین می توانید به 33 کشور پس از اخذ ویزا در بدو ورود رفت و آمد کنید. لازم به ذکر است که برای مسافرت به 84 کشور دنیا به دریافت ویزای جدید نیاز خواهید داشت.

مهاجرت به لتونی
هزینه ی زندگی پس از مهاجرت به لتونی
پیش از مهاجرت به لتونی ضروری است در مورد هزینه های زندگی این کشور اطلاعات دقیقی بدست آورید. زیرا برنامه ریزی در این زمینه پیش از هر اقدامی اهمیت دارد. هزینه های زندگی در این کشور در مقایسه با ایران، 33.1 درصد بیشتر است. البته این عدد بدون در نظر گرفتن میزان اجاره ی منزل در نظر گرفته شده است. همچنین میزان اجاره ی آپارتمان 20.92 درصد کمتر از ایران است. افراد پس از مهاجرت به لتونی و کار کردن در این کشور، به طور متوسط 793.19 یورو در هر ماه حقوق می گیرند. هزینه ی زندگی در این کشور در مقایسه با کشور های دیگر مناسب و منطقی است.
مهاجرت به لتونی برای دانشجویان نیز بسیار مناسب است. هزینه ی خوابگاه های دانشجویی و یا هتل های آن به طور متوسط 70 تا 120 یورو است. همچنین هزینه ی حمل و نقل در این کشور حدود 53 دلار است. هزینه ی خرید یک واحد آپارتمان در مرکز شهر 1693.87 یورو است. همچنین هزینه ی خرید یک واحد آپارتمان در اطراف شهر 1084.66 یورو می باشد. این کشور برای زندگی بسیار مناسب است. مردم آن با افراد مهاجر برخورد مناسبی دارند و غذاهای آن کالری زیادی دارد.
معایب و مزایای مهاجرت به لتونی
اگر شما هم قصد مهاجرت به لتونی را دارید، این مطلب را دنبال کنید. در این قسمت به بیان مزایا و معایب مهاجرت به این کشور خواهیم پرداخت. جمعیت این کشور نسبتا کم است و اکثر آن در پایتخت ساکن هستند. این کشور ترافیک و استرس مناطق شلوغ را ندارد. هزینه های زندگی در آن مناسب بوده و در مقایسه با کشور های دیگر تا حدی پایین تر است. یکی از مهمترین مزایای مهاجرت به لتونی، پرداخت مالیات بسیار اندک است. علاوه بر آن این کشور از سال 2004 به عضویت اتحادیه ی اروپا درآمد به همین دلیل شما می توانید بدون نیاز به اخذ ویزا به سراسر اروپا مسافرت کنید و از آن لذت ببرید.

مزایای مهاجرت به لتونی
یکی دیگر از مزایای مهاجرت به لتونی سیستم بانکداری بسیار امن آن می باشد. این کشور بیش از 20 بانک دارد که اکثر آن ها توسط سوئد، دانمارک و آلمان اداره می شود. شما می توانید با خیال آسوده پول های خود را در آن نگه دارید. علاوه بر آن موقعیت جغرافیایی این کشور بسیار عالی است و با روسیه هم مرز است. در واقع از اساسی ترین مزیت های آن دسترسی آسان به کشورهای همسایه می باشد. یکی از نکات مثبت مهاجرت به لتونی برای سرمایه دارانی است که می خواهند در این کشور تجارت کنند. این منطقه پتانسیل بالایی برای هر نوع تجارت و سرمایه گذاری دارد. بسیاری از کشورهای خارجی به همین دلیل در این کشور سرمایه گذاری می کنند و سودهای کلان بدست می آورند.
مهاجرت به لتونی برای افرادی که به دنبال ثبات اقتصادی و تورم پایین هستند، توصیه می شود؛ این کشور از وضعیت اقتصادی مناسبی برخوردار است و تعداد زیادی نیروی ماهر و متخصص دارد. این کشور زیبایی های طبیعی بسیاری دارد و طبیعت سرسبزی دارد. مردم این کشور از مهاجران استقبال می کنند و میزان جرایم در آن پایین است. جالب است بدانید این کشور از نظر سرعت وای فای، چهارمین کشور دنیا است و در صورت مهاجرت به لتونی، از اینترنت پر سرعت رایگان بهره مند خواهید شد. در نهایت باید گفت شاید برای برخی از افراد یادگیری زبان آن سخت باشد و ترجیح بدهند به کشورهایی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند، مهاجرت کنند.

روش های مهاجرت به لتونی
مهاجرت به لتونی در یک نگاه (خلاصه)
مهاجرت به لتونی عمدتا از طریق سرمایه گذاری صورت می گیرد. شما می توانید با خرید یک ملک و یا یک آپارتمان اقامت موقت از این کشور دریافت کنید. 5 سال پس از اقامت در این کشور می توانید برای دریافت اقامت دائم درخواست خود را اعلام کنید. از شروط اولیه ی دریافت اقامت دائم می توان به اقامت حداقل 4 سال در این کشور، آگاهی از زبان، تاریخ عمومی و سرود ملی آن نام برد. از دیگر روش های مهاجرت  از طریق تحصیل در دانشگاه های آن، کار کردن و ازدواج می باشد. لازم به ذکر است که هزینه ی های زندگی در این کشور در مقایسه با کشورهای دیگر مناسب است. از مهمترین مزایای مهاجرت به لتونی سیستم بانکداری ایمن، اقتصاد با ثبات و تورم پایین، طبیعت سرسبز و زیبا و موقعیت جغرافیایی بسیار عالی آن است.
اگر شما هم قصد مهاجرت به لتونی را دارید، می توانید از کارشناسان ما مشاوره دریافت کنید. همانطور که می دانید مسئله ی مهاجرت یک موضوع ساده نیست و به تدبیر و تخصص و تجربه نیاز دارد. سازمان مهاجرتی تدبیرساز تمامی اطلاعات و اخبار مربوط به مهاجرت را به صورت لحظه ای و به روز دریافت می کند. کارشناسان ما به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی فعالیت می کنند. برای کسب اطلاعات دقیق تر و دریافت مشاوره ی حضوری از کارشناسان مجرب ما می توانید تماس حاصل کنید. ما با توجه به شرایط شما و تحلیل مسائل بین المللی مشاوره ی دقیق و کارآمدی به شما خواهیم داد.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی در ایتالیا : ایتالیا (به ایتالیایی: Italia و به انگلیسی: Italy) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *