مهاجرت به لوکزامبورگ

مهاجرت به لوکزامبورگ

آشنایی با نحوه ی مهاجرت به لوکزامبورگ

گر شما هم قصد مهاجرت به لوکزامبورگ را دارید، پیش از هر چیز باید اطلاعاتی راجب این کشور کسب کنید. این کشور در شمال اروپا قرار دارد و با کشور های بلژیک، آلمان و فرانسه هم مرز است. این منطقه جاذبه های تاریخی، ورزشی و تفریحی بسیار زیادی دارد. مواد غذایی، مواد معدنی و فلزات جزء واردات این کشور محسوب می شوند و در کنار آن غذاهای دریایی آن به کشور های دیگر صادر می شود.

این کشور رقم بالایی از سرمایه گذاری های خارجی را به خود اختصاص داده است. پیش از مهاجرت به لوکزامبورگ باید بدانید که برخی از مردم این کشور عقاید سنتی دارند. هر کدام از شهر های این کشور، قوانین و مقررات مخصوص به خود را دارند.

پیش از مهاجرت به لوکزامبورگ باید بدانید که این کشور عضو اتحادیه ی اروپا است و یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپایی به شمار می آید. پایتخت آن شهر لوکزامبورگ است و نوع حکومت سیاسی آن، پادشاهی مشروطه می باشد. همچنین زبان رسمی مردم آن آلمانی، لوکزامبورگی و فرانسوی است؛ لازم به ذکر است که کودکان در این کشور زبان انگلیسی را می آموزند و مردم آن به این چهار زبان تسلط کافی دارند. این کشور مناطق دیدنی چون قلعه ها و نمایشگاه های مختلفی دارد.
یکی دیگر از مهم ترین اطلاعات پیش از مهاجرت به لوکزامبورگ درباره ی آب و هوای این کشور است؛ باید بدانید که آب و هوای این منطقه بسیار خنک است، به طوری که حتی تابستان های خنکی دارد. در این کشور فستیوال های مختلفی برگزار می شود و هنرمندان شاخص به اجرای موسیقی می پردازند. در نهایت باید گفت که واحد پول این کشور یورو است.

معروف ‌‌ترین روش های مهاجرت به لوکزامبورگ
مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق روش های مختلفی صورت می گیرد. این کشور به دلیل آنکه عضو اتحادیه ی اروپا است و از نظر اقتصادی وضعیت بسیار مناسبی دارد، عده ی زیادی از طریق کار و یا اشتغال به آن مهاجرت می کنند. قانون این کشور برای افرادی که ساکن کشورهای اتحادیه ی اروپا هستند و کشورهای غیر هم پیمان، متفاوت است. لازم به ذکر است که برای اقامت در این کشور باید از طریق اداره ی مهاجرت مجوز دریافت کنید. یک دیگر از روش های مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق ازدواج با فردی که تابعیت آن کشور را دارد می باشد. همچنین افراد می توانند از طریق سرمایه گذاری در این کشور و تجارت اجازه ی اقامت در آن را دریافت کنند. عده ی زیادی هم از طریق دریافت مجوز تحصیل در یکی از دانشگاه های این کشور، به منظور دریافت مجوز اقامت موقت، اقدام می کنند.
باید بدانید که به منظور مهاجرت به لوکزامبورگ، پس از دریافت مجوز اقامت در این کشور، 90 روز فرصت دارید تا ویزای خود را در کشور مبدا دریافت کنید و ظرف این مدت باید وارد خاک این کشور شوید. پس از آن از طریق اداره ی مهاجرت لوکزامبورگ، مجوز اقامت برای شما صادر می شود و حداکثر 4 سال اعتبار خواهد داشت و پس از آن باید ایت مدت را تمدید کنید. در نهایت باید گفت که اکثر افراد از طریق اشتغال در این کشور اقامت می گیرند.

روش های مهاجرت به لوکزامبورگ

چگونگی مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق کار

یکی از مهمترین روش های مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق کار و اشتغال می باشد. این کشور برای افرادی که خارج از اتحادیه ی اروپا هستند، قانون متفاوتی دارد. بر اساس قانون فردی که تبعه ی کشور های خارجی است، به منظور دریافت مجوز اقامت از طریق کار، باید حتما یک قرارداد رسمی با کارفرمای خود عقد کند. اداره ی مهاجرت این کشور بر اساس این قرارداد، مجوز اقامت به افراد را صادر می کند. اگر شما هم قصد مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق اشتغال به کار دارید، باید بدانید که در این قرارداد تاریخ شروع کار، از زمان صدور مجوز از سوی اداره ی مهاجرت می باشد.
به منظور مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق اشتغال شما باید تمامی اطلاعات و مشخصات مربوطه را از طریق ایمیل به اداره ی مهاجرت ارسال کنید. بعد از دریافت مجوز از سوی این کشور، شما به مدت 90 روز فرصت دارد تا برای دریافت ویزا در کشور مبدا اقدام کنید و وارد خاک این کشور شوید. لازم به ذکر است که اداره ی مهاجرت اطلاعات دقیق محل زندگی و آدرس آن را از شما می خواهد علاوه بر آن باید گواهی سلامت پزشکی را به این اداره ارائه دهید.
لازم به ذکر است که پس از مهاجرت به لوکزامبورگ و دریافت مجوز، حداکثر به مدت 4 سال فرصت خواهید داشت و پس از آن لازم است این مجوز را تمدید کنید. همچنین 5 سال بعد از اقامت در این کشور می توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید. یکی از شروط اصلی دریافت اقامت دائم، نداشتن سابقه ی کیفری و تامین مالی خود و خانواده است.

مهاجرت به لوکزامبورگ؛ قلعه ی vianden

چگونگی مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق تحصیل

یکی دیگر از روش های مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق تحصیل در آموزشگاه ها یا دانشگاه های این کشور است. دوره ی ابتدایی مدارس در این کشور به مدت 6 سال است و پس از آن دانش آموزان به دوره ی دبیرستان ورود پیدا می کنند و به مدت 7 سال درس می خوانند. خوب است بدانید که در اولین سال دوره ی ابتدایی به دانش آموزان زبان آلمانی آموزش داده می شود. دانش آموزان در سال دوم زبان فرانسوی را یاد می گیرند و در سومین سال دوره ی ابتدایی به زبان لوکزامبورگی مسلط می شوند.
از مهمترین راه های مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق تحصیل در دانشگاه های این کشور است. مدت زمان تحصیل در این دانشگاه ها در مقطع کارشناسی 4 سال، کارشناسی ارشد 2 سال و در مقطع دکتری 3 سال است. لازم به ذکر است که در مقاطع کارشناسی، آموزش دروس به زبان لوکزامبورگی است. به همین دلیل افرادی که به این زبان مسلط نباشند، باید به مدت یک سال دوره های آموزش زبان را بگذرانند. اما در دوره ی کارشناسی ارشد افراد می توانند به دو زبان انگلیسی و لوکزامبورگی آموزش ببینند.
اگر شما هم به فکر مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق تحصیل در دانشگاه های آن هستید، باید بدانید که دانشجویان در این کشور حدود 10 ساعت اجازه ی انجام کار پاره وقت دارند. یکی از شروط اساسی برای تحصیل در دانشگاه های لوکزامبورگ، ارائه ی مدرک آیلتس به آموزشگاه است. شما باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. لازم به ذکر است که تحصیل در این کشور نیاز به پرداخت شهریه دارد و متناسب با مقطع آموزشی، هزینه ی آن متغیر است. دانشجویان می توانند پس از فارغ التحصیلی در دانشگاه ها، به راحتی کار پیدا کنند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهند.

مهاجرت به لوکزامبورگ؛ حمل و نقل عمومی
چگونگی مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری
یکی دیگر از روش های مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری است. لازم به ذکر است که این کشور یکی از ثروتمند ترین کشورهای اروپایی بوده و افراد بسیاری از کشور های گوناگون، برای سرمایه گذاری در آن اقدام می کنند. بر اساس قانون سرمایه گذاری در این کشور، باید حتما با ثبت شرکت معتبر همراه باشد. فردی که قصد سرمایه گذاری دارد، باید حداقل 500 هزار یورو سرمایه داشته باشد و متعهد شود که به مدت 5 سال این سپرده را در این کشور نگه خواهد داشت.پس از مهاجرت به لوکزامبورگ، سرمایه گذار می تواند در زمینه های مختلفی چون تجارت، صنایع دستی و یا صنعتی سرمایه گذاری کند. لازم به ذکر است که بعد از گذشت 5 سال فرد می تواند برای دریافت اقامت دائم در این کشور اقدام کند. همچنین اقامت به همسر و فرزندان او نیز داده می شود. شایان ذکر است که مجوز اقامت موقت به سرمایه گذاران حداقل به مدت 3 سال اعتبار دارد و پس از آن قابل تمدید می باشد.
مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق ازدواج
یکی دیگر از روش های مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق ازدواج با فردی است که تابعیت این کشور را داشته باشد. اما به یاد داشته باشید که بر اساس قانون این کشور قانون جداگانه ای برای اخذ مجوز اقامت از طریق ازدواج ندارد. یعنی افراد باید روند عادی کسب مجوز اقامت موقت و دائم را طی کنند. و با ارائه ی سند ازدواج به اداره ی مهاجرت، مجوز اقامت موقت از این اداره دریافت کنند. همچنین بعد از گذشت 5 سال می توانند برای کسب اقامت دائم درخواست خود را ارائه کنند.

تمام روش های مهاجرت به لوکزامبورگ
سایر روش های مهاجرت به لوکزامبورگ
علاوه بر روش هایی که بیان شد، افراد برای مهاجرت به لوکزامبورگ می توانند از راه های دیگری نیز اقدام کنند. یکی از این راه ها از طریق پناهندگی است که به دلیل خطرات و دردسر های آن توصیه نمی شود. همچنین کسانی که کارت آبی اتحادیه ی اروپا داشته باشند، به عنوان نیروی کار متخصص و ماهر بوده و می توانند مجوز اقامت در این کشور دریافت کنند. بر اساس قانون این کشور، افرادی که برای فعالیت های پژوهشی و تحقیقی وارد این کشور شوند، اجازه ی اقامت دریافت می کنند.
یکی دیگر از روش های مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق پیوستن به نیروی ارتش این کشور است. افرادی که حداقل 5 سال به عنوان نیروی ارتش در این کشور خدمت کنند، ممکن است بتوانند تابعیت این کشور را دریافت کنند. همچنین افرادی که پیش از 18 سالگی به این کشور رفته باشند و بیش از 5 سال متوالی در آنجا زندگی کرده باشند، می توانند پس از گذراندن آزمون زبان این کشور، تابعیت آن را کسب کنند. در نهایت باید گفت افرادی که سابقه ی ارتکاب جرم داشته باشند، نمی توانند مجوز اقامت در این کشور دریافت کنند.

مهاجرت به لوکزامبورگ
قدرت پاسپورت این کشور هنگام مهاجرت به لوکزامبورگ
یکی از اساسی ترین اطلاعات پیش از مهاجرت به لوکزامبورگ، در مورد قدرت پاسپورت این کشور می باشد. قدرت پاسپورت تمامی کشورها هر ساله مشخص شده و بر اساس رفت و آمد به کشور های دیگر بدون نیاز به ویزا تعیین می شود. لازم به ذکر است که قدرت پاسپورت هر کشور در مقایسه با کشور های دیگر تعیین می شود. بر اساس جدیدترین رتبه بندی در سال 2020، این کشور بین 70 گروه از کشور های دنیا، در رتبه ی دوم قرار دارد و این رتبه بسیار بالا می باشد.
به عبارت دیگر، بلافاصله پس از مهاجرت به لوکزامبورگ شما می توانید بدون آنکه ویزا دریافت کنید، به 86 کشور دیگر مسافرت کنید. همانطور که گفته شد این کشور به عضویت اتحادیه ی اروپا درآمده است؛ یعنی شما می توانید به تمام کشور های اروپایی رفت و آمد کنید. همچنین شما می توانید به 32 کشور دنیا پس از اخذ ویزا در زمان ورود به این کشور رفت و آمد نمایید. به یاد داشته باشید که برای 80 کشور دیگر نیاز به دریافت ویزا خواهید داشت. این کشور یکی از پیشرفته ترین و ثروتمند ترین کشورهای اروپایی بوده و اقتصاد بسیار قوی دارد.

مهاجرت به لوکزامبورگ

هزینه ی زندگی پس از مهاجرت به لوکزامبورگ
یکی از اساسی ترین اطلاعات پیش از مهاجرت به لوکزامبورگ، در مورد هزینه های زندگی در این کشور می باشد. این مسئله از اهمیت خاصی برخوردار است؛ زیرا پیش از هرگونه اقدامی باید در مورد هزینه ها و و میزان درآمد برنامه ریزی کنید. بر اساس جدید ترین محاسبات انجام شده در سال 2020، هزینه ی زندگی در این کشور برای یک خانواده ی چهار نفره، 3873.17 دلار و یا 3288.26 یورو در هر ماه می باشد. لازم به ذکر است که این هزینه بدون در نظر گرفتن اجاره ی آپارتمان در نظر گرفته شده است.
همچنین اگر یک نفر پس از مهاجرت به لوکزامبورگ بخواهد به تنهایی در این کشور زندگی کند، باید 1109.47 دلار در هر ماه و یا 941.92 یورو هزینه کند. این مبلغ نیز بدون در نظر گرفتن هزینه ی اجاره محاسبه شده است. توجه داشته باشید که بیشترین هزینه، مربوط به کرایه ی رفت و آمد در داخل شهر می باشد. هزینه ی خرید یک آپارتمان در مرکز شهر، 9826.87 یورو می باشد. علاوه بر آن اگر فردی بخواهد همین آپارتمان را در خارج از شهر خریداری نماید، باید 7272.5 یورو پرداخت کند.
اگر فردی بخواهد پس از مهاجرت به لوکزامبورگ، محلی را برای اجاره پیدا کند، باید هزینه ی جداگانه ای پرداخت کند. بر اساس جدید ترین محاسبات انجام شده در سال 2020، هزینه ی اجاره ی یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1520.37 یورو در هر ماه می باشد. هزینه ی اجاره ی همین آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر، 1236.21 یورو در هر ماه است. لازم به ذکر است که اگر فردی بخواهد یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر اجاره کند، باید 2،852 یورو در هر ماه، هزینه ی کرایه پرداخت کند. هزینه ی اجاره ی همین آپارتمان سه خوابه در خارج از شهر، 2262.5 یورو در هر ماه است.

هزینه ی زندگی پس از مهاجرت به لوکزامبورگ
معایب و مزایای مهاجرت به لوکزامبورگ
در این قسمت می خواهیم مهم ترین مزایا و معایب مهاجرت به لوکزامبورگ را شرح دهیم. این کشور به دلیل اینکه یکی از کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا است، حدود 40 درصد جمعیت آن افراد مهاجر را تشکیل می دهد. یکی از مهمترین مزایای زندگی در این کشور طبیعت زیبای آن است؛ به طوری که نیمی از آن پارک ها و مناطق سرسبز دارد. علاوه بر آن میزان حقوق ماهیانه ی افراد بسیار بالا است و نیاز همه ی افراد را رفع می کند. همانطور که گفته شد این کشور یکی از ثروتمند ترین کشور های اروپایی است و افراد مزایای زیادی از نظر شغلی دارند و روزهای تعطیل زیادی در طول سال خواهند داشت.
پس از مهاجرت به لوکزامبورگ می توانید از حمل و نقل عمومی رایگان بهره مند شوید و میزان هزینه ی سوخت در این کشور بسیار پایین است. همچنین در مدارس این کشور چند زبان مختلف مانند انگلیسی، آلمانی و فرانسوی به دانش آموزان آموزش داده می شود. بنابراین مردم این کشور می توانند به زبان انگلیسی هم صحبت کنند و مشکلی از این بابت وجود نخواهد داشت. هوای این کشور بسیار پاکیزه و تمیز است و در اکثر روزهای سال باران می بارد. یکی دیگر از مزایای مهاجرت به لوکزامبورگ، میزان جرایم پایین این کشور است. این کشور بسیار امن بوده و مردم می توانند از تفریحات بسیاری مانند کوهنوردی، قایق سواری، دوچرخه سواری و غیره، بهره مند شوند.
یکی از معایب مهاجرت به لوکزامبورگ هزینه ی بالای مسکن و مواد غذایی در بیرون از منزل مانند رستوران ها است؛ به طوری که در رستوران های این کشور باید هزینه ی آب را پرداخت کنید. همچنین آب و هوای آن در زمستان خسته کننده می شود که البته مدت زیادی طول نمی کشد. یکی دیگر از معایب مهاجرت به این کشور، تفاوت حقوق مهاجران و شهروندان لوکزامبورگی است؛ به عنوان مثال مهاجران اکثر در بخش های خصوصی کار می کنند؛ ولی شهروندان بومی این کشور در بخش های دولتی استخدام می شوند.

آب و هوای این کشور؛ مهاجرت به لوکزامبورگ
مهاجرت به لوکزامبورگ در یک نگاه
اگر شما هم قصد مهاجرت به لوکزامبورگ را دارید، پیش از هر چیز باید اطلاعاتی راجب این کشور کسب کنید. این کشور در شمال اروپا قرار دارد و با کشور های بلژیک، آلمان و فرانسه هم مرز است. این منطقه جاذبه های تاریخی، ورزشی و تفریحی بسیار زیادی دارد. از مهم ترین روش های مهاجرت به این کشور از طریق کار، تحصیل در دانشگاه ها و مدارس این کشور، سرمایه گذاری و ازدواج با تبعه ی این کشور می باشد. علاوه بر آن افراد می توانند از طریق پناهندگی، انجام تحقیقات و کارهای پژوهشی، پیوستن به نیروی ارتش در ای کشور اقامت بگیرند.
میزان هزینه ی زندگی پس از مهاجرت به لوکزامبورگ، برای یک خانواده ی چهار نفره، 3873.17 دلار و یا 3288.26 یورو در هر ماه می باشد. همچنین همچنین اگر یک نفر بخواهد به تنهایی در این کشور زندگی کند، باید 1109.47 دلار در هر ماه و یا 941.92 یورو هزینه کند. اگر شما هم در زمینه ی مهاجرت به کشورهای مختلف به دنبال اطلاعات جدید و به روزی هستید، می توانید از تیم ما مشاوره ی رایگان دریافت کنید. سازمان مهاجرتی تدبیرساز با شناخت دقیق و آنالیز شرایط و موقعیت شما، بهترین مشاوره را در زمینه ی مهاجرت، به شما می دهد. تیم ما با دارا بودن کارشناسان مجرب و سابقه، به صورت کاملا حرفه ای در این زمینه فعالیت می کند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی در ایتالیا : ایتالیا (به ایتالیایی: Italia و به انگلیسی: Italy) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *