مهاجرت به مالت

مهاجرت به مالت

اگر شما هم قصد مهاجرت به مالت را دارید، با ما همراه باشید در این قسمت تمام روش های مهاجرت به این کشور را به شما بیان می کنیم. در ابتدا اجازه دهید توضیحات مختصری پیرامون این کشور ارائه دهیم.

این کشور درست در بخش مرکزی دریای مدیترانه واقع شده است. پایتخت این کشور شهر والتا می باشد.این جزیره ی کوچک، در جنوب اروپا واقع شده است و می توان آن را به عنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا نام برد. مردم این کشور به زبان مالتایی و انگلیسی صحبت می کنند. جالب است بدانید که این کشور در گذشته مستعمره ی کشور انگلیس بوده و مردم آن به خوبی می توانند به زبان انگلیسی با یکدیگر صحبت کنند.

یکی از مهم ترین اطلاعات پیش از مهاجرت به مالت، درباره ی چگونگی آب و هوای این کشور است. این کشور آب و هوای مدیترانه ای و معتدلی دارد و در تمام فصول سال، آفتاب در آن وجود دارد. همچنین این کشور به لحاظ شاخص کیفیت زندگی، در رتبه ی بالایی قرار دارد. خوب است بدانید که این کشور از نظر جاذبه های طبیعی و تاریخی، یکی از بی نظیر ترین کشور های اروپایی است. از نظر سیاسی حکومت این کشور جمهوری بوده و از مجلس برای قانون گذاری بهره می گیرند.

اگر شما هم قصد مهاجرت به مالت را دارید، باید بدانید که این کشور از لحاظ اشتغال وضعیت بسیار مطلوبی دارد؛ به طوری که نسبت به سال های قبل، بیش از 58 درصد رشد داشته است. از نظر مذهبی، 98 درصد مردم پیرو کاتولیک هستند و در اکثر مناطق آن درخت و گیاهان کمی وجود دارد؛ اما در برخی از دره های آن طبیعت سرسبزی دارد. جالب است بدانید به دلیل زیبایی های این جزیره، سرمایه داران بسیاری از سراسر دنیا به آنجا رفته و املاک و زمین های آنجا را خریداری می کنند. در واقع یکی از مهم ترین راه های جذب سرمایه گذار های خارجی در این کشور، از این طریق است.

معروف ­ترین روش های مهاجرت به مالت

مهاجرت به مالت نسبت به سال های قبل افزایش چشمگیری داشته است. بر اساس قانون این کشور در صورتی که فردی شرایط زیر را داشته باشد، به خود او، همسر، فرزندان زیر 26 سال و پدر و مادر او اقامت داده می شود. اولین شرط آن این است که فرد حداقل 100،000 یورو درآمد در خارج از این کشور، در طول یکسال داشته باشد و یا اینکه 500،000 یورو سرمایه داشته باشد. پس از مهاجرت به مالت می بایست ملکی به ارزش حداقل 350،000 یورو خریداری کنید و نمی توانید آن را به شخص دیگر اجاره بدهید. این ملک باید به مدت 5 سال در مالکیت شما باشد. اگر مایل به خرید ملک نیستید، می توانید با پرداخت اجاره ی سالانه به مبلغ 16000 یورو مکانی را اجاره نمایید. علاوه بر آن، بر اساس قانون این کشور شما باید مبلغی به ارزش 250،000 یورو به دولت این کشور پرداخت کنید. این مبلغ در اوراق قرضه دولتی ثبت خواهد شد و بعد از 5 سال می توانید آن را دریافت کنید.

فردی که قصد مهاجرت به مالت از طریق فوق را دارد، باید حداقل 18 سال تمام داشته باشد، تابعیت اتحادیه ی اروپایی را نداشته باشد (چون قانون در مورد تبعه ی این کشور ها متفاوت است)، سابقه ی کیفری و ارتکاب به جرم نداشته باشد و با منافع عمومی این کشور در تضاد نباشد. اگر قصد دریافت اقامت دائم در این کشور را دارید، باید به مدت 5 سال متوالی در این کشور زندگی کنید و بیشتر از 6 ماه از کشور خارج نشوید. توجه داشته باشید که شهروندان کشورهای غیر اتحادیه ی اروپا، در صورتی که بیشتر از سه ماه در این کشور زندگی کنند، می توانند مجوز اقامت موقت دریافت کنند.

چگونگی مهاجرت به مالت از طریق کار

یکی از روش های مهاجرت به مالت از طریق اشتغال به کار می باشد. افرادی که قصد کار کردن در این کشور را داشته باشند، باید مجوز اقامت کاری دریافت کنند. توجه داشته باشید که باید از طرف یک کارفرما مجوز دریافت کنید و معمولا به مدت یک سال اعتبار دارد. لازم به ذکر است که به منظور دریافت پروانه ی کسب و کار و اشتغال، باید از طریق شرکت اشتغال و آموزش اقدام کنید. این موسسه از سال 2005 تا این لحظه، مجوز های مربوط به اشتغال را صادر می کند.

قانون مهاجرت به مالت برای افرادی که عضو کشورهای اروپایی نیستند، متفاوت است. این افراد باید حتما از طریق کارفرمای خود به دریافت مجوز اشتغال اقدام کنند. به عبارت دیگر، کارفرما باید فرم درخواست را پر کند و آن را به موسسه ی دریافت مجوز اشتغال ارسال کند. نکته ی پایانی اینکه کشور مالت به دلیل داشتن کمترین آمار بیکاری، یکی از موفق ترین کشور ها در زمینه ی ایجاد تعادل و ثبات بین سطح زندگی و اشتغال افراد است.

چگونگی مهاجرت به مالت از طریق تحصیل

تعداد زیادی از افراد پس از مهاجرت به مالت و دریافت مجوز اقامت تحصیلی، در دانشگاه های این کشور تحصیل می کنند. از مهم ترین مزایای تحصیل در این کشور، هزینه ی پایین تر آن نسبت به دیگر کشور های اروپایی است. علاوه بر آن این کشور از نظر امنیت در سطح بسیار بالایی قرار دارد. یکی دیگر از مزیت های تحصیل در این کشور، ارائه ی آموزش ها به زبان انگلیسی می باشد. به همین دلیل دانشجویان می توانند به راحتی در در کلاس ها شرکت کنند و بدون اینکه زبان سومی را یاد بگیرند، به تحصیل بپردازند.

افرادی که پس از مهاجرت به مالت بخواهند در مدارس این کشور تحصیل کنند، باید از طریق تحصیل مجوز اقامت دریافت کنند. تحصیل در دوره های ابتدایی از سن 5 تا 10 سالگی و در دوره ی راهنمایی از سن 11 تا 16 سالگی ادامه پیدا می کند. توجه داشته باشید که سیستم آموزشی کشور مالت بر اساس قوانین و مقررات بریتانیا است. لازم به ذکر است که تحصیل در مدارس دولتی کاملا رایگان است اما افرادی که بخواهند در مدارس خصوصی این کشور تحصیل کنند، باید شهریه پرداخت کنند.

افرادی که پس از مهاجرت به مالت بخواهند در دوره ی کارشناسی یکی از دانشگاه های آن تحصیل کنند، باید حتما مدرک زبان آیلتس 6 را به اضافه ی مدرک پیش دانشگاهی و متوسطه ارائه دهند. مدت زمان تحصیل در این دوره 4 سال است. مدت زمان تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد 1 الی 2 سال بوده و در دوره ی دکتری بین 3 تا 5 سال می باشد. افرادی که فارغ التحصیل شوند، می توانند به راحتی کار مناسب پیدا کنند و ویزای تحصیلی خود را به کاری تبدیل کنند.

چگونگی مهاجرت به مالت از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های مهاجرت به مالت از طریق سرمایه گذاری است. بر اساس قانون این کشور، که اخیرا مورد اصلاحاتی قرار گرفته است، تنها به افراد بالای 18 سال که شرایط زیر را داشته باشند، اجازه ی اقامت از طریق سرمایه گذاری داده می شود. یکی از شرایط دریافت مجوز اقامت، خرید زمینی به ارزش حداقل 350،000 یورو که فرد باید متعهد شود به مدت 5 سال این ملک را حفظ کند. و یا این فرد می تواند با اجاره ی یک ملک و پرداخت 16000 یورو به مدت یک سال در این کشور اقامت کند.

پس از مهاجرت به مالت و خرید املاک، از سوی این کشور به افراد کارتی به نام E Residence داده می شود که از زمان صدور این کارت، اقامت افراد نیز شروع شده است. 12 ماه پس از اقامت در این کشور، به افراد تابعیت کشور داده می شود. شایان ذکر است که این کشور از افراد مالیات دریافت نمی کند؛ یعنی حتی اگر شما در این کشور اقامت داشته باشید و تابعیت آن را بدست نیاورده باشید، از شما مبلغی بابت مالیات بر ارث، مالکیت و دارایی دریافت نمی گردد.

مهاجرت به مالت از طریق ازدواج

یکی از روش های مهاجرت به مالت از طریق ازدواج با فرد تبعه ی مالتی می باشد. تا قبل از سال 2000، اگر شخص خارجی با فرد تبعه ی این کشور ازدواج می کرد، بلافاصله تابعیت دریافت می کرد. اما در حال حاضر قانون تغییر پیدا کرده است و فردی که ازدواج می کند، باید حداقل به مدت 5 سال در این کشور زندگی کند تا بتواند تابعیت دریافت کند. به دلیل کلاه برداری هایی که شده، این کشور قوانین سخت گیرانه تری اعمال کرده است. لازم به ذکر است که پس از مهاجرت به مالت و ازدواج با فرد تبعه ی این کشور، حتی اگر این شخص پیش از پایان 5 سال فوت کند، این فرد می تواند درخواست تابعیت خود را ارائه نماید؛ به شرط اینکه پس از فوت همسر خود در این کشور زندگی کرده باشد.

مهاجرت به مالت از طریق تولد فرزند

یکی از راه های مهاجرت به مالت تولد فرزند است. این کشور از 21 سپتامبر 1964 تا 31 جولای 2001 به افرادی که فرزند خود را در این کشور به دنیا می آورند، تابعیت می داد. اما در حال حاضر این قانون تغییر کرده است و از 1 آگوست 2001، تا به امروز در صورتی که فرزندی در این کشور به دنیا بیاید که پدر یا مادرش تبعه ی این کشور باشد، به او تابعیت داده می شود. اما توجه داشته باشید به کودکانی که در زیر 10 سالگی به فرزند خواندگی یکی از تبعه ی این کشور درآیند، تابعیت داده می شود.

سایر روش های مهاجرت به مالت

علاوه بر روش های مهاجرت به مالت که بیان شد، شما می توانید با داشتن کارت آبی اتحادیه ی اروپا در این کشور اقامت داشته باشید و به سراسر کشور های اروپایی مسافرت کنید. یکی دیگر از روش های مهاجرت به این کشور، بر اساس قانون فرزند خواندگی است. در این قانون خانواده ای که کودک زیر 10 سال را به فرزندی قبول کنند، به آن فرزند تابعیت تعلق می گیرد.

قدرت پاسپورت این کشور هنگام مهاجرت به مالت

یکی از مهم ترین اطلاعاتی که پیش از مهاجرت به مالت و هر کشور دیگری باید بدانید، در مورد قدرت پاسپورت این کشور است. قدرت پاسپورت هر کشور هر ساله تعیین می شود و در مقایسه با کشور های دیگر رتبه بندی می شود. کشور مالت از نظر رتبه بندی در رتبه ی دوم قرار دارد که رتبه ی بسیار بالایی در بین 199 کشور دنیا است. پس از مهاجرت به مالت می توانید بدون دریافت ویزا، به 89 کشور دیگر رفت و آمد کنید. این کشور به دلیل اینکه در عضویت اتحادیه ی اروپا قرار دارد، پس از کسب پاسپورت آن، امکان رفت و آمد به تمامی کشور های اروپایی را برای افراد فراهم می کند.

پس از مهاجرت به مالت، می توانید به 29 کشور دیگر بلافاصله پس از اخذ ویزا در بدو ورود رفت و آمد کنید. بر اساس رنکینگ این کشور در رتبه ی بالایی قرار دارد و تنها برای 80 کشور دنیا نیاز به دریافت ویزا خواهید داشت. کشور مالت از جمله پیشرفته ترین کشور های اروپایی است و به دلیل ویژگی های طبیعی آن به بهشت اروپا معروف شده است.

هزینه ی زندگی پس از مهاجرت به مالت

پیش از مهاجرت به مالت، باید در مورد هزینه های زندگی در این کشور اطلاع کسب کنید. توجه کنید که این بخش از اطلاعات بسیار مهم هستند؛ زیرا باید  به طور دقیق برنامه ریزی و نمایید. ما جدید ترین محاسبات را به طور دقیق انجام داده ایم. هزینه ی زندگی در این کشور 9.52 درصد پایین تر از کشور فرانسه است. به عنوان مثال در طول یک ماه شما باید برای اجاره ی یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر، مبلغ 866.49 یورو پرداخت کنید. اگر بخواهید همین آپارتمان یک خوابه را در خارج از شهر اجاره کنید، باید مبلغ 703.09 یورو پرداخت کنید.

اگر فردی پس از مهاجرت به مالت بخواهد یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر اجاره کند، باید مبلغ 1530.97 یورو در هر ماه پرداخت کند. علاوه بر آن هزینه ی اجاره ی یک آپارتمان سه خوابه در خارج از شهر، 1167.11 یورو می باشد. هزینه ی تلفن، آب، برق، اینترنت در این کشور 240 دلار است و هزینه ی خوراک و مواد غذایی 500 دلار در هر ماه است. میزان هزینه ی رفت و آمد در این کشور با اتوبوس کمتر از 28 دلار در هر ماه می باشد. توجه داشته باشید که هزینه ی حمل و نقل در این کشور پایین بوده و حداکثر 50 دلار در یک ماه می باشد. لازم به ذکر است که در مجموع هزینه ی زندگی در این کشور، 2331 دلار در هر ماه می باشد.

معایب و مزایای مهاجرت به مالت

از مهم ترین مزایای مهاجرت به مالت می توان به پیدا کردن کار مناسب، اشاره کرد. شما می توانید به راحتی در این کشور شغل مناسبی پیدا کنید. علاوه بر آن میزان جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین است؛ بنابراین یک کشور امن برای زندگی به حساب می آید. برای کسانی که آفتاب دوست دارند، آب و هوای این کشور بسیار مطلوب و لذت بخش خواهد بود. یکی دیگر از مزیت های زندگی در این کشور، این است که مردم می توانند به راحتی به زبان انگلیسی صحبت کنند و مشکلی از این بابت نخواهید داشت. همچنین زبان مالتی یک زبان ساده است که افراد می توانند در کمترین زبان آن را یاد بگیرند.

یکی دیگر از مزایای مهاجرت به مالت، سیستم حمل و نقل پیشرفته و ارزان آن است. این کشور برای هرگونه تجارت و سرمایه گذاری فضای سود آوری دارد. علاوه بر آن انجام کلیه ی خدمات بهداشتی در این کشور رایگان بوده و افراد می توانند به بیمارستان عمومی Gozo مراجعه و به صورت رایگان درمان شوند علاوه بر آن، سیستم بانکداری این کشور بسیار امن می باشد.

یکی از معایب مهاجرت به مالت، ترافیک شهری آن است؛ علی رغم آنکه این کشور در تمام نقاط سیستم حمل و نقل عمومی ارزان طراحی کرده است، با این وجود بسیاری از مردم ترجیح می دهند با خودرو های شخصی خود بیرون بیایند. این کشور نسبتا شلوغ است و اگر به زندگی آرام در روستا و یا شهر های کم جمعیت عادت دارید، ممکن است برای شما کمی آزار دهنده باشد. همچنین به دلیل آنکه این کشور جزیره است، بیشتر مواد غذایی و پوشاک خود را از بیرون وارد می کند و در مقایسه با هزینه ی رفت و آمد، این هزینه ها کمی گران تر است.

جمع بندی و خلاصه

در این مقاله در مورد روش های مهاجرت به مالت صحبت کردیم. از مهم ترین روش های مهاجرت به مالت شامل مهاجرت از طریق ازدواج، سرمایه گذاری و خرید ملک، تحصیل و کار می باشد. این کشور آب و هوای مدیترانه ای و معتدلی دارد و در تمام فصول سال، آفتاب در آن وجود دارد. همچنین این کشور به لحاظ شاخص کیفیت زندگی، در رتبه ی بالایی قرار دارد. خوب است بدانید که این کشور از نظر جاذبه های طبیعی و تاریخی، یکی از بی نظیر ترین کشور های اروپایی است. از نظر سیاسی حکومت این کشور جمهوری بوده و از مجلس برای قانون گذاری بهره می گیرند.

یکی از مهم ترین اطلاعاتی که پیش از مهاجرت به مالت  باید بدانید، در مورد قدرت پاسپورت این کشور است. قدرت پاسپورت هر کشور هر ساله تعیین می شود و در مقایسه با کشور های دیگر رتبه بندی می شود. کشور مالت از نظر رتبه بندی در رتبه ی دوم قرار دارد که رتبه ی بسیار بالایی در بین 199 کشور دنیا است همچنین هزینه ی زندگی در این کشور، 2331 دلار در هر ماه می باشد.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر درمورد قوانین دقیق مهاجرت به مالت می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. سازمان مهاجرتی تدبیرساز با چندین سال تجربه و تخصص، و دارا بودن متخصصان مجرب و حرفه ای بر اساس شرایط شما بهترین راهکار به شما ارائه می دهد. همانطور که می دانید قانون مهاجرت در حال تغییر است. تیم ما با آگاهی از جدید ترین قوانین و مقررات مهاجرتی به شما کمک می کند تا بهترین تصمیم را بگیرید.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی در ایتالیا : ایتالیا (به ایتالیایی: Italia و به انگلیسی: Italy) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *