مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند

کلیه‌ی مراحل و پلن‌های مهاجرت به هلند

در این مقاله سازمان مهاجرتی کوچ  به کمک شما آمده تا از طریق تجربه موفق و چندین ساله خود در اعزام متقاضیان مهاجرت به هلند و بررسی این کشور به صورت دقیق و بازخورد های دریافتی شما را با این کشور آشنا کند تا هر آنچه که نیاز دارید به آن دسترسی پیدا کنید.
مهاجرت به هلند از طریق شیوه ‌‌های گوناگون امکان پذیر است که سازمان مهاجرتی کوچ  در تمامی این زمینه ‌‌ها تخصص کافی داشته و می‌‌ تواند در تمامی پروسه ‌‌های مهاجرت به هلند از طریق شیوه‌‌ های قانونی به شما کمک کند. اما قبل از اینکه به بررسی انواع شیوه ‌‌های مهاجرت به هلند بپردازیم ابتدا قصد داریم آمار و ارقام کلی در مورد این کشور به شما بدهیم و پس از آشنایی اولیه، در عنوان بعدی مزایا و معایب مهاجرت به این کشور را بیان کنیم که حاصل دریافت بازخوردها و منابع معتبر است و پس از آن انواع شیوه‌‌ های مهاجرتی را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

کشور هلند که نام آن از واژه‌‌ قدیمی Holland به معنای سرزمین پوشیده شده از درخت یا Wooded Land گرفته شده، امروزه با واژه‌‌ Netherland به معنای low-lying country شناخته می‌‌شود یعنی کشوری که یک سوم آن زیر سطح دریا واقع شده است. پایتخت این کشور آمستردام بوده و اکنون حدود 17 میلیون نفر در هلند مستقر هستند.
مهاجرت به هلند یقینا برای کسانی که عاشق دریا هستند فوق العاده است چرا که از شمال و غرب توسط دریای شمال محاصره شده و از شرق با آلمان و از جنوب با بلژیک هم مرز است. مردمان هلند 600 سال است که با حفر کانال، راه‌‌های زیرزمینی و غیره از ورود آب دریا به داخل کشور و به زیر آب رفتن آن جلوگیری کرده و از آن برای آبیاری زمین ‌‌ها و زمین ‌‌های پرورش گل و تولید انرژی استفاده می‌‌ کنند. واحد پول رسمی کشور هلند نیز یورو است.
از موارد دیگری که قبل از مهاجرت به هلند باید بدانید این است که 44% مردم این کشور هیچ دین و مذهبی ندارند، 29% رومن کاتولیک، 19% پروتستان، 6% مسلمان و مابقی نیز جزء اقلیت ‌‌های دینی هستند. همچنین کیفیت بالای زندگی در این کشور باعث شده که جزء شادترین مردمان دنیا باشند و نرخ امید به زندگی نیز حدود 80 سال باشد.
آب و هوای کشور هلند معتدل بوده و به همین دلیل از این حیث نیز مهاجرت به هلند یکی از بهترین مقاصد دنیا برای زندگی موقتی و دائمی است. به طور کلی در تابستان‌‌ ها دما حدود 17 درجه و در زمستان‌‌ ها حدود 2 درجه است و از هوای آن در اکثر طول سال لذت خواهید برد. ضمنا بارندگی نیز در اکثر روزهای سال شاهد خواهید بود و به طور میانگین 25 روز از سال هوا غیر ابری است.
زبان رسمی مردم این کشور هلندی است اما نگران نباشید تقریبا از هر 10 نفر، 9 نفر به زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم مسلط هستند و از این حیث کشور هلند در دنیا زبانزد عام و خاص است. از لحاظ اقتصادی نیز کشوری فوق پیشرفته صنعتی در اروپای غربی است که در زمینه پرورش گل، 80% نیاز کل دنیا را برآورده ساخته است و از لحاظ کشاورزی نیز با اینکه مساحت کمی دارد اما در اقتصاد آن بسیار تأثیرگذار است. روابط سیاسی آن با سایر کشورها نیز عالی بوده و امنیت نیز در این کشور حرف اول را می‌‌ زند. لذا مهاجرت به هلند از هر لحاظ فوق العاده است.

مهاجرت به هلند، مقصدی بی نهایت زیبا و رؤیایی

مهم‌‌ترین مزایا و معایب مهاجرت به هلند

توصیه سازمان مهاجرتی کوچ برای قبل از مهاجرت به هلند این است که علاوه بر دریافت اطلاعات کامل از مزایا و معایب مهاجرت به این کشور نیز مطلع باشید تا براساس روحیات و اخلاقیات خود بسنجید که آیا گزینه‌‌ مناسبی برای مهاجرت و زندگی موقت یا دائمی هست یا خیر.
مواردی که در ادامه به عنوان مزایا و معایب مهاجرت به هلند ذکر خواهیم کرد حاصل دریافت بازخوردهای افرادی است که به این کشور سفر کرده اند و همچنین حاصل کمک گرفتن از منابع معتبر جهانی است تا شما را بیشتر با این کشور آشنا کنند.

مزایای مهاجرت به هلند:

1- تنوع فرهنگی: در بسیاری از شهر های کشور هلند مردمانی از 200 کشور سرتاسر دنیا حضور دارند و این یعنی فرصتی عالی برای داشتن زندگی متنوع با مردمانی متفاوت در یکجا که در هلند امکان تجربه‌‌ آن وجود دارد.
2- کیفیت زندگی بالا: قطعا یکی از دلایل مهاجرت به هلند برای هر فردی کیفیت بالای زندگی آن است که نرخ امید به زندگی را هم به 80% رسانده و مردم آن را در بین شادترین مردم دنیا قرار داده است. ضمن اینکه مردمی بسیار خانواده دوست هستند و اگر در شب به صورت مجردی قدم بزنید نمود بسیار بدی خواهد داشت چرا که در این زمان ‌‌ها در اکثر مکان‌‌ های شهر خانواده‌‌ ها به برگزاری دورهمی می ‌‌پردازند.
3- کوچک و قابل دسترس: با مهاجرت به هلند می ‌‌توانید به راحتی به سرتاسر آن در زیر زمان 3 ساعت سفر کنید. ضمن اینکه در هر جایی به راحتی می‌‌ توان به قطار دسترسی پیدا کرد و حمل و نقل عمومی هم خیلی گران نیست.
4- سیستم آموزشی قوی و آینده دار: ارتباط قوی بین سیستم آموزشی و بازار کار یا تناسب عالی بین رشته‌‌ های تحصیلی تدریس شده با بازار کار و همچنین کیفیت بالای سیستم آموزشی سبب شده که مهاجرت به هلند از طریق تحصیل یکی از بهترین روش‌‌ ها بین دانشجویان بین المللی محسوب شود.
5- ارتباط برقرار کردن: نگران میزان صمیمیت مردم این کشور به افراد توریست و مهاجر نباشید چرا که بسیار خوش اخلاق و مهربان هستند، فقط به قوانین هر ایالت احترام گذاشته و شهروند خوبی باشید. ارتباط کلامی نیز به خوبی از طریق زبان انگلیسی امکان پذیر است و هیچ مشکلی نخواهید داشت.
6- هزینه ‌‌های پزشکی: خوشبختانه با مهاجرت به هلند بخاطر پوشش عالی بیمه در مورد هزینه‌‌ های پزشکی حتی دندانپزشکی هیچ دغدغه ‌‌ای نخواهید داشت و اکثر مسائل و موضوعات پزشکی پوشش داده می‌‌شوند ضمن اینکه هزینه‌‌ ها نیز کاملا مقرون به صرفه هستند.
7- جاده‌‌های عالی: جاده‌‌ ها و زیر ساخت های کشور هلند عالی هستند چون سرمایه عظیمی صرف تعمیرات و ایمن کردن آنها می شود تا هیچ خطری برای مسافران و شهروندان نداشته باشد.
8- کشور دوچرخه ها: تعجب نکنید اگر شنیدید که در هلند 3 برابر جمعیت کشور دوچرخه وجود دارد و مسیر مجزا و مخصوص افراد دوچرخه سوار قرار داده شده و هر زمان و هر جایی که اراده کنید دوچرخه برای استفاده کردن هست. همین امر باعث شده تا یکی از پاک ترین کشورهای جهان باشد.
9- تنوع مسکن: با مهاجرت به هلند از نظر تنوع مسکن برای خرید و اجاره نیز آپشن های زیادی دارید تا بتوانید به راحتی خانه ای متناسب با بودجه و سلیقه خود پیدا کنید موردی که در کمتر کشوری دیده می شود.
10- جرم و جنایت: علاوه بر امنیت جاده ای، کشور هلند امنیت جانی و مالی بالایی هم دارد که یکی از دلایل عمده آن حقوق بسیار خوبی است که افراد بابت کار دریافت می کنند و تقریبا نبود فقر در این کشور و سیستم مبارزه با جرم و فساد قدرتمند و کمترین میزان فساد اداری است.

معایب مهاجرت به هلند:

1- مالیات زیاد: از جمله مواردی که در مهاجرت به هلند شاید چندان خوشتان نیاید مالیات سنگین این کشور است که در مورد خرید همه چیزی هست. از خرید خانه گرفته تا خورد و خوراک اما همانطور که گفتیم حقوق دریافتی کاملا پوشش می دهد، ضمن اینکه وقتی کم کم یاد بگیرید از کجا و چطور خرید کنید عادت خواهید کرد که بهتر و با برنامه ریزی بیشتر زندگی کنید و بیشتر قدر داشته ها و منابع را بدانید.
2- تبعیض نژادی: البته این مورد برای متقاضیان ایرانی برای مهاجرت به هلند صدق نمی کند اما تبعیض نژادی در هلند کم نیست. البته اینطور نیست که در خیابان و غیره به شکلی واضح نمایان شود اما قطعا سیاه پوستان در مصاحبه کاری و پذیرش دانشگاه مشکل دارند.
3- اجاره خانه: تأمین اجاره خانه بسیار سنگین است و به همین دلیل حتما در این مورد برنامه ریزی ویژه انجام دهید. البته اگر دوست و آشنایی در آنجا دارید باید بگوییم که بسیار خوش شانس هستید. البته در برخی موارد نیز خوابگاه های دانشجویی برای کسانی که به قصد ادامه تحصیل مهاجرت به هلند دارند گزینه عالی محسوب می شود.
4- یادگیری زبان هلندی: با اینکه مردم هلند عاشق این هستند که با مهاجرین انگلیسی صحبت کنند اما به زبان هلندی افتخار می‌‌کنند و توقع دارند در حد پایه این زبان را یاد بگیرید. اینجاست که باید یادگیری یکی از سخت‌‌ ترین زبان های دنیا که مخلوطی از انگلیسی و آلمانی است را بلد باشید.
5- صراحت بیان: این مورد برای برخی افراد که چندان صراحت و رک گویی ندارند مزیت محسوب نمی شود چرا که هلندی ها قصد بی ادبی ندارند و فقط خیلی رک خواسته و حرف خود را بیان می کنند.
با بررسی مزایا و معایب گفته شده در مورد مهاجرت به هلند متوجه شده اید که آیا مهاجرت به این کشور برای شما گزینه مناسبی هست یا خیر. قطعا هلند یکی از بهترین گزینه ها برای زندگی کردن است اما با این حال برخی افراد شاید چندان با این کشور راحت نباشند.
سازمان مهاجرتی کوچ برای کسانی که قصد مهاجرت به هلند را دارند، تمامی شیوه های مهاجرتی قانونی به این کشور را لیست کرده تا بتوانید متناسب با شرایط و وضعیت خود بهترین تصمیم را بگیرید. توجه داشته باشید که در تمامی طول این پروسه می توانید از کارشناسان بخش مهاجرت ما کمک بگیرید و یا اینکه بخواهید انجام کلیه پروسه را برای شما انجام دهند. سر فصل هایی که در ادامه توضیح خواهیم داد عبارتند از:
– مهاجرت به هلند و اقامت از طریق کار
– مهاجرت به هلند و اقامت از طریق تحصیل
– هزینه ‌‌های تحصیل در مهاجرت به هلند
– کار دانشجویی در حین تحصیل و بعد از فارغ التحصیلی در هلند
– دریافت فاند و بورسیه تحصیلی پس از مهاجرت به هلند
– مهاجرت به هلند و اقامت از طریق سرمایه گذاری
– مهاجرت به هلند و اقامت از طریق تولد
– مهاجرت به هلند و اقامت از طریق ازدواج
– هزینه ‌‌های زندگی در مهاجرت به هلند
– بهترین شهرها جهت مهاجرت به هلند: آپدیت 2020

مهاجرت به هلند باید با اطلاع از مزایا و معایب مهاجرت به این کشور باشد

مهاجرت به هلند و اقامت از طریق کار

یکی از روش‌‌های رایج مهاجرت به هلند اقدام از طریق کار و یا اشتغال در این کشور است که هر فردی که شهروند کشورهای عضو EU، EEA، سوئیس، بلغارستان و رومانی نباشد باید مجوز کار دریافت کند. توجه داشته باشید که در هر حالت مدت زمان اعتبار ویزای کار پس از مهاجرت به هلند به اندازه‌‌ مدت زمان قرارداد است به جز اینکه قبل از اتمام قرارداد کار را رها کنید یا انصراف دهید.
علاوه بر اینکه شهروندان کشورهای فوق برای مهاجرت به هلند از طریق کار نیازی به مجوز کار ندارند، در صورتی که برای مدت کوتاهی قصد کار در این کشور را داشته باشید نیز، احتیاجی به گرفتن مجوز کار نیست مثل موسیقیدانان، سخنرانان همایشات کاری و غیره، اعضای تیم خبری و مشابه آن، هر موردی به جز استثنائات گفته شده باید مجوز کار دریافت کنند که معمولا از طریق کارفرما باید اقدام صورت گیرد.
کسانی که قصد مهاجرت به هلند از طریق کار دارند در 4 دسته قرار می ‌‌گیرند که براساس آن شرایط خاصی تعریف شده که به طور کامل به آن می پردازیم:
1- GVVA یا مجوز سینگل
2- مجوز نیروی کار متخصص و حرفه ‌‌ای مهاجر
3- مجوز سال کاریابی (zoekjaar) برای فارغ التحصیلان بین المللی
4- مجوز کارآفرینی

1- مجوز کار GVVA برای مهاجرت به هلند:

این نوع مجوز کار یک نوع مجوز اقامت هلند (verblijfsvergunning) و سند اضافه ای است که طبق آن مشخص می شود که کارجو یا نیروی کار باید برای کدام کارفرما و تحت چه شرایطی کار کند. این نوع مجوز برای شهروندانی است که گفته شد و قصد مهاجرت به هلند و کار در این کشور به مدت بیش از 3 ماه را دارند. قبل از اینکه شما فرم چنین درخواستی را پر کنید، کارفرما باید ثابت کند که هیچ نیروی بومی یا در اتحادیه اروپا برای این رده شغلی پیدا نشد لذا نیاز به نیروی کار خارجی است.
این درخواست باید به دپارتمان IND یا Dutch Immigration and Naturalisation Department یا اداره مهاجرت و قبول تابعیت هلند داده شود که معمولا کارفرما این کار را می‌‌ کند. بعد از اینکه هزینه پرداخت شود و تمامی فرم ها نیز ثبت گردند، دپارتمان IND از UWV یا Dutch Social Security Agency یا نهاد تأمین اجتماعی هلند می خواهد که واجد شرایط بودن فرد متقاضی را برای زندگی و کار بررسی کند.
این سازمان براساس قانون استخدام اتباع خارجی یا WAV صلاحیت شما را بررسی کرده و سپس دپارتمان IND کارفرما و شاید شما را نیز مطلع کرده و GVVA صادر گردد. هزینه درخواست نیز 290 یورو است.
افراد زیر نمی توانند جهت مهاجرت به هلند یا به طور کلی برای اشتغال به کار در این کشور مجوز GVVA بگیرند:
– دانشجویانی که در حال تحصیل هستند
– پناهجویان
– کارگران فصلی
– افرادی که در شرکت های چند شعبه ای بین شعبه ها جابجا می شوند
– کسانی که برای سه ماه می خواهند کار کنند
– افرادی که ملیت کشور کرواسی را دارند
کسانی که به قصد کسب تجربه کاری برای رشته تحصیلی یا سایر اهداف قصد اشتغال و مهاجرت به هلند را دارند و کسانی که در برنامه معاوضه کارگران جوان کانادایی ثبت نام کرده باشند نیز باید چنین مجوزی را بگیرند که هزینه درخواست 58 یورو است.

2- مجوز نیروی کار متخصص و حرفه ‌‌ای مهاجر

طرح نیروی کار متخصص و حرفه ای مهاجر (kennismigrant) برای اعطای مجوز به کارفرمایانی است که قصد دارند افراد باهوش و بسیار حرفه ای را وارد کشور کنند و نیازی به پیدا کردن گزینه مناسب کاری در داخل کشور و اتحادیه اروپا نداشته و مستقیما می توانند درخواست دهند.
برای اینکه نیروی متخصص و حرفه ای در هلند شناخته شوید تا تحت چنین عنوانی بتوانید مهاجرت به هلند داشته باشید باید از شرایط زیر برخوردار باشید:
– مهارت و تجربه ای که نسبتا بسیار کم پیدا می شوند
– سطح آموزشی بالا مثل داشتن مدرک لیسانس
– مقداری سابقه کار در چند سال
– تخصص عالی در IT، مهندسی یا علوم پایه
– پاسپورت معتبر
– داشتن بیمه سلامت در هلند
– عدم وجود سوء سابقه غیر مجاز در این کشور
– دادن اطلاعات غلط و نادرست در درخواست قبلی
تنها سازمان های مورد تأیید و رسمی می توانند برای دریافت چنین مجوزی برای نیروی کار خارجی درخواست دهد تا فرد متقاضی در صورت واجد شرایط بودن مهاجرت به هلند داشته باشید.
ضمنا برای اینکه بتوانید برای کسب مجوز نیروی کار ماهر و متخصص جهت کار در این کشور اقدام کنید باید یک قرارداد رسمی نیز بسته شده باشد. یا اینکه اگر به شکل انتقال کارمند بین شرکت بین المللی است، کارفرما باید نسبت به این نوع نیاز سند ارائه کند.
همچنین بد نیست کسانی که شهروند کشورهای استرالیا، کانادا، اسرائیل، مراکش، نیوزیلند، سوئیس، سورینام و آمریکا باشند باید تست توبرکلوزیس یا سل بدهند. شرکای زندگی و کودکان فردی که به عنوان نیروی مهاجر متخصص اقدام می کنند هم می توانند در هلند کار کنند و مهاجرت به هلند داشته باشند.
ضمنا این افراد باید درآمد سالانه آنها از حداقل مقدار تعیین شده در جدول زیر کمتر نباشد تا مجوز گفته شده برای مهاجرت به هلند نیروی کار متخصص قابل صادر شدن باشد:
فرد متقاضی حداقل درآمد در ماه
افراد بیشتر از 30 سال 4612 یورو
افراد کمتر از 30 سال 3381 یورو
کار پس از فارغ التحصیلی یا افراد با تحصیلات عالی دانشگاهی 2423 یورو
دارندگان کارت آبی هلند 5403 یورو

مدت زمانی که طول می کشد تا مجوز کار نیروی کار متخصص صادر شود دو هفته است به جز اینکه فرد کارفرما از یک شرکت معتبر و به رسمیت شناخته شده نباشد که درخواست آن نیز برای کارفرما و فرد متقاضی زمان زیادی طول خواهد کشید. هزینه صدور این نوع مجوز کار برای مهاجرت به هلند نیز 290 یورو است. برای داشتن کار آبی اروپا نیز باید 290 یورو پرداخت کنید.
کارت آبی اروپا
این فرم نیز یک نوع پروسه برای دریافت مجوز کار موقت است و به شرطی صادر می شود که قرارداد کاری حداقل به مدت 1 سال بسته شده باشد و شرایط قبلی گفته شده اعم از درآمد را داشته باشد. برای کسانی که مایل باشند تا در سرتاسر اتحادیه اروپا گردش کنند و شاید گزینه کاری بهتری پیدا کنند، با این هدف کارت آبی اروپا مناسب است در غیر این صورت با هدفی به جز مورد گفته شده، مجوز نیروی مهاجر با تخصص و تجربه زیاد گزینه مناسبی جهت مهاجرت به هلند و اشتغال به کار است.

3– مجوز سال کاریابی برای نیروی کار متخصص در هلند

کسانی که در مقطع ارشد یا دکتری هلند فارغ التحصیل شده باشند که این دانشگاه جزء 150 دانشگاه برتر جهان در سه سال اخیر است باید چنین ویزایی دریافت کنند. این افراد باید برای کسب مجوزی به نام regeling hoogopgeleide یا حکم با تحصیلات بالا، در سال کاریابی اقدام کنند که یک سال مجوز گشتن کار به افراد می دهد.
مجوز سال کاریابی یا (zoekjaar) برای کسانی است که شهروندی به جز موارد گفته شده را دارند و مدرک تحصیلی از دانشگاه های معتبر هلند گرفته شده است.

4- مجوز کار برای کارآفرینان:

کسانی که قصد مهاجرت به هلند و راه اندازی کسب و کار دارند باید مجوز کار خود اشتغالی یا (verblijfsvergunning voor arbeid als zelfstandige) دریافت کنند. برای اینکه چنین مجوزی صادر شود هم باید کسب و کار و حرفه مورد نظر معتبر شناخته شود و هم اینکه مزایای اقتصادی قابل توجهی برای کشور هلند داشته باشند. صلاحیت و معتبر بودن این موارد توسط وزارت علوم، فرهنگ و آموزش بررسی خواهد شد اما در اکثریت موارد نهاد IND برای صدور مجوز کار جهت مهاجرت به هلند این افراد از وزارت امور اقتصاد و دارایی کسب اجازه خواهد کرد.
وزارت خانه مربوطه نیز از طریق یک سیستم امتیازدهی واجدین شرایط را بررسی می کند:
– تجربه شخصی در زمینه کاری، کارآفرینی و تمرینی
– کسب و کار (تجزیه و تحلیل بازار، محصول / خدمات، قیمت، سازمان، مالیات)
– ارزش افزوده برای هلند (اختراع، اشتغال زایی، سرمایه گذاری)
این افراد باید در قانون حرفه های بهداشت فردی یا BIG ثبت نام کرده باشد تا بتوانند در بخش سلامت کارآفرینی کنند.
هزینه دریافت مجوز و ویزای کاری برای کارآفرینانی که قصد مهاجرت به هلند و اشتغال به کار دارند برای اولین بار 1379 یورو است و در صورتی که تغییر در هدف از اقامت خود بدهند باید 369 یورو پرداخت شود که برای تمدید آن نیز باید 369 یورو واریز گردد.
تحت چه شرایطی افراد متقاضی مهاجرت به هلند و اشتغال به کار در این کشور نیازی به دریافت هیچ یک از مجوزهای بالا برحسب نوع شرایط ندارند؟
1- قبلا مجوز کار هلند یا اتحادیه اروپا دریافت شده باشد
2- کار ضمن تحصیل در هلند
3- کار داوطلبانه در هلند
4- کار در زمان تعطیلات در هلند
5- مجوز کار با یک پارتنر هلندی یا شهروند اتحادیه اروپا
در هر صورت پس از اینکه مجوز کار خود را (یکی از موارد 1 تا 4 بسته به شرایط) دریافت کردید و مهاجرت به هلند نیز به اتمام رسید، به محض رسیدن به این کشور فرصت شما برای دریافت مجوز اقامت شروع می شود لذا باید در داده پایگاه سوابق شخصی در شهرداری یا BRP ثبت نام کنید که باید در شهرداری شهر محل زندگی خود ثبت نام نمایید که نیاز به گواهی تولد ترجمه شده به زبان هلندی دارید.
پس از آن باید تست باکتری سل یا TB بدهید که پس از دریافت مجوز اقامت سه ماه فرصت دارید که این تست در GGD یا اداره بهداشت و درمان منطقه صورت می گیرد. همچنین باید بیمه سلامت نیز دریافت کنید که 4 ماه از زمان ورود به هلند فرصت دارید. مدت زمان اعتبار مجوز اقامت شما به اندازه مجوز کار است که هر سال قابل تمدید می باشد.

مهاجرت به هلند از طریق یکی از 4 نوع مجوز کاری

مهاجرت به هلند و اقامت از طریق تحصیل

یکی دیگر از شیوه های بسیار محبوب مهاجرت به هلند از طریق ویزای تحصیلی است که هر سال دانشجویان سرتاسر دنیا به منظور کسب مدرک دانشگاهی بسیار معتبر و برخورداری از امکانات و تجهیزات روز آموزشی دنیا به این کشور سفر می کنند. سازمان مهاجرتی کوچ از تجربه عظیم خود در زمینه اعزام متقاضیان جهت ادامه تحصیل در هلند استفاده کرده تا به برخی از مهم ترین و مزایا و علل مهاجرت به هلند دانشجویان بین المللی در سرتاسر دنیا برای تحصیل در این کشور اشاره کند که عبارتند از:
1- تنوع فرهنگی زیاد: با مهاجرت به هلند قریب به 200 ملیت مختلف در آن حضور دارند که این تنوع فرهنگی و ملیتی فرصت بی نظیری برای آشنایی با طیف زیادی از مردم دنیا با عقاید و فرهنگ های مختلف است.
2- هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه: با توجه به اینکه سیستم آموزشی فوق پیشرفته ای در هلند وجود دارد هزینه های تحصیلی بسیار مقرون به صرفه است ضمن اینکه می توانید با کار ضمن تحصیل و همچنین دریافت فاند بخش زیادی از هزینه ها را جبران کنید.
3- روش تدریس خلاقانه و مبتکرانه: شیوه تدریسی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی هلند به داشتن سیستم آموزشی متشکل از شیوه های مدرن و فوق العاده عالی مشهور هستند. ضمن اینکه روابط عالی بین اساتید و دانشجویان برقرار است و از تجهیزات کاملی برای تدریس استفاده می گردد.
4- تدریس به زبان انگلیسی: بیش از 2100 برنامه تحصیلی در هلند به زبان انگلیسی تدریس می شوند که این مورد خبر فوق العاده ای است چون دیگر نیاز به یاد گرفتن زبان سخت هلندی ندارید.
5- فرصت های شغلی بی نظیر: بازار شغلی مناسب پس از فارغ التحصیلی سبب شده تا همیشه فرصت های شغلی بسیار خوبی وجود داشته باشد که از نظر حقوق و مزایا نیز کاملا رضایت بخش هستند.
پروسه دریافت ویزای تحصیلی برای مهاجرت به هلند:
برای متقاضیانی مثل ایرانیان عزیز که قصد مهاجرت به هلند برای ادامه تحصیل را دارند باید مدارک زیر را دریافت کنند که به ترتیب در کل پروسه رخ خواهد داد:
1- MVV یا مجوز ورود به کشور هلند که توسط دانشگاه انتخابی انجام می شود که به عنوان اسپانسر رسمی دانشجو شناخته می شود. اعتبار آن 6 ماهه است در صورتی که اکثر رشته ها در هلند بین 1 تا 4 سال طول می کشند پس نیاز به VVR دارید.
2- VVR را وقتی وارد کشور هلند شدید باید درخواست دهید که مجوز اقامت فقط برای اهداف تحصیلی است که توسط دانشگاه نیز امکان درخواست دادن هست.
3- اعتبار VVR به اندازه مدت تحصیل است و بین 3 تا 5 روز پس از مهاجرت به هلند و ورود به این کشور باید درخواست دهید.
نکته: برای اینکه مجوز اقامت خود را تمدید کنید باید در هر سال، نصف تعداد واحدهای اجباری مشخص شده را گذرانده باشید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی عبارتند از:

1- پاسپورت معتبر با حداقل اعتبار 12 ماهه از زمان تقاضا
2- تأییدیه پذیرش از دانشگاه هلند
3- تمکن مالی کافی و توان پرداخت حدود 900 یورو در ماه برای هزینه های زندگی از طریق نامه بانکی
4- بیمه سلامت برای طول مدت اقامت
5- رزومه تحصیلی
مراحل دقیق دریافت ویزای تحصیلی هلند:
1- برای مهاجرت به هلند از طریق ویزای تحصیلی ابتدا دانشگاه مدنظر را پیدا کرده و با ارسال مدارک پذیرش بگیرید
2- از دستورالعمل های دانشگاه مبنی بر پر کردن فرم های آن تبعیت کرده و مدارک لازم را ارائه کنید که از دانشگاهی به دانشگاه دیگر می تواند متفاوت باشد
3- پرداخت هزینه 174 یورو بابت صدور ویزا
4- شرکت در مصاحبه حضوری و اعطای MVV که دانشگاه برای شما می گیرد
5- دریافت ویزا
چقدر طول می کشد تا ویزای تحصیلی هلند صادر شود؟
معمولا برای دریافت MVV یا ‘Machtiging tot Voorlopig Verblifj’ (Dutch for Provisional Residence Permit) که از طرف دانشگاه درخواست داده می شود، حدود 30 روز باید صبر کنید ولی بسته به شرایط شاید تا 3 ماه هم طول بکشد پس حتما 3 ماه قبل از شروع دوره تحصیلی اقدام کنید.
VRV نیز حدود 2 هفته صدور آن طول می کشد.

دریافت ویزای تحصیلی برای مهاجرت به هلند
هزینه‌‌ های تحصیلی در مهاجرت به هلند
در عناوین قبلی شما را با دلایل انتخاب کشور هلند جهت ادامه تحصیل آشنا کردیم لذا در این بخش قصد داریم به جنبه‌‌ بسیار مهم دیگری از آن یعنی هزینه‌‌ های تحصیلی آشنا کنیم. سازمان مهاجرتی کوچ با سابقه و فعالیت زیاد در زمینه اعزام متقاضیان مهاجرت به هلند به منظور گذراندن دوره‌‌ های علمی و زبان در دانشگاه‌‌ ها و کالج ‌‌های برتر این کشور و اطلاع داشتن از آپدیت ترین آمار شهریه های دانشگاهی به مرجعی معتبر برای شما دانشجویان تبدیل شده است.
لذا توصیه می کنیم که حتما با اطلاع داشتن از هزینه های تحصیلی تصمیم منطقی تری بگیرید تا بتوانید به خوبی از پس هزینه ها بر بیایید. با توجه به اینکه هزینه ها در دانشگاه های دولتی و خصوصی و بسته به مقطع متفاوت است هر کدام را جداگانه مشخص می کنیم، ضمن اینکه شما به عنوان شهروندی غیر از کشورهای EU و EEA

هزینه تحصیلی بالاتری باید پرداخت کنید:

مقطع لیسانس: در دانشگاه های دولتی بین 6 هزار تا 15 هزار یورو در سال
مقطع فوق لیسانس: در دانشگاه های دولتی بین 8 هزار تا 20 هزار یورو در سال
مقطع دکتری: در دانشگاه های دولتی بین 10 هزار تا 25 هزار یورو در سال
برای دانشگاه های خصوصی نیز تا 30 هزار یورو در سال باید پرداخت کنید. البته توجه داشته باشید که در دانشگاه های دولتی هزینه تحصیل در برخی رشته ها مثل مدیریت کسب و کار یا MBA، ارتباطات و پزشکی به 52 هزار یورو در سال نیز می رسد که در دانشگاه های خصوصی باید انتظار شهریه بیشتری داشت.
ضمنا هزینه خورد و خوراک و خوابگاه نیز جزء شهریه تحصیلی است و ضمن اینکه بیمه دانشجویی نیز حدود 40 یورو در ماه و خرید منابع درسی بین 30 تا 65 یورو در ماه است. که اگر مایل باشید در خانه اجاره ای سکونت داشته باشید توصیه می کنیم که حتما هم خانه ای نیز بگیرید تا هزینه ها کمتر شود.
بهترین دانشگاه های کشور هلند نیز طبق نظام رتبه بندی QS در سال 2020 به ترتیب عبارتند از:
– Delft University of Technology با رتبه 50
– University of Amsterdam با رتبه 64
– Eindhoven University of Technology با رتبه 102
– University of Gorningen با رتبه 114
– Leiden University با رتبه 118
– Utrecht University با رتبه 120
ارزان ترین دانشگاه های کشور هلند نیز برای کسانی که به قصد ادامه تحصیل مهاجرت به هلند دارند به ترتیب عبارتند از:
– Radbound University با میانگین شهریه 6000 یورو در سال
– University of Twente با میانگین شهریه 10000 یورو در سال
– Utrecht University با میانگین شهریه 15000 یورو در سال
– HAN University of Applied Science با میانگین شهریه 8000 یورو در سال
توجه داشته باشید که جهت مهاجرت به هلند انتخاب دانشگاه های فوق برای ادامه تحصیل برای کسانی که تحت هر شرایطی الزامی به انتخاب دانشگاه های برتر این کشور را ندارند، اقدام فوق العاده ای است چرا که تناسب بسیار خوبی بین کیفیت آموزشی و شهریه سالانه برقرار است و کمتر بودن شهریه به معنی بی کیفیت بودن و نامعتبر بودن مدرک تحصیلی اعطا شده نیست.
کار دانشجویی در حین تحصیل و بعد از فارغ التحصیلی در هلند:
یکی از مهم‌‌ ترین سؤالاتی که متقاضیان مهاجرت به هلند از ما می پرسند این است که آیا امکان کار ضمن تحصیل در هلند وجود دارد؟ آیا شرایطی هست که بعد از فارغ التحصیلی نیز بتوان در این کشور بمانیم و به دنبال کار و اشتغال در این کشور باشیم؟
جواب کارشناسان ما در سازمان مهاجرتی تدبیرساز به هر دو سؤال فوق بله است اما شرایط و محدودیت های خاص خود را دارد با این حال کمک خرجی خوبی برای متقاضیان مهاجرت به هلند برای ادامه تحصیل است. چون شما به عنوان متقاضی مهاجرت به هلند به عنوان شهروندی خارج از کشورهای EA، EEA و سوئیس هستید برای کار ضمن تحصیل حتما باید مجوز کار دریافت کنید که اقدام برای درخواست آن باید از طرف کارفرما باشد.
ضمنا به جز در ماه های ژوئن، جولای و آگوست یا در شرایطی که خودتان کسب و کاری راه اندازی کرده باشید، در مابقی مواقع و شرایط فقط امکان کار به صورت پاره وقت و به صورت بسیار محدود و معادل 16 ساعت در هفته وجود دارد.
مجوز کار ضمن تحصیل برای متقاضیان مهاجرت به هلند، TWV نام دارد و حداقل باید 5 هفته قبل از شروع اشتغال به کار شما دریافت شود که صدور آن رایگان بوده و فقط کارفرما باید درخواست دهد و صرفا می توانید کپی از آن را داشته باشید. سازمانی که مسئولیت صدور مجوز کار ضمن تحصیل را در هلند بر عهده دارد نهاد بیمه کارگران یا UWV است.
ضمنا متقاضیان مهاجرت به هلند و کار ضمن تحصیل توجه داشته باشند که این نوع مجوز کار فقط برای شغل کنونی و کارفرمایی که برای وی کار می کنید صادر می گردد و در صورت تغییر شرایط مجددا باید مجوز کار دریافت کنید. دقت کنید مهلت اعتبار این مجوز نیز در ابتدا به اعتبار مجوز تحصیلی و قرارداد کاری وابسته است و مجوز تحصیلی نیز اعتبار مرتبطی با مدت اعتبار مجوز اقامت شما دارد. مجوز اقامت خود را نیز در صورتی می توانید تمدید کنید که هر سال تحصیلی حداقل نیمی از واحدهای اجباری را پاس کرده باشید.
در صورتی که مایل باشید مشغول به دوره کارورزی در حین تحصیل شده و بدین صورت مشغول به کار ضمن تحصیل شوید نیازی به دریافت مجوز کار نیست.
اما متقاضیان اشتغال به کار پس از مهاجرت به هلند و اتمام دوره تحصیلی همانطور که در بخش ویزای کار برای متقاضیان صحبت شد باید نوع سوم یعنی ویزای سال کاریابی را دریافت کنند که به آن Search Year، Zoekjaar یا Orientation year نیز می گویند.
از مزایای دریافت این نوع ویزا این است که به شما مجوز اقامت 1 ساله پس از اتمام دوره تحصیلی داده می شود تا با دسترسی کامل به بازار کار بتوانید به راحتی شغل پیدا کرده و استخدام شوید، کارهای داوطلبانه انجام دهید، دوره های کارورزی را بگذرانید، همسر یا شریک زندگی شما نیز دسترسی کامل به بازار کار پیدا کند و بتوانید به عنوان نیروی متخصص حقوق و مزایای بسیار بالاتری دریافت کنید.
افراد متقاضی مهاجرت به هلند پس از اتمام تحصیل می توانند برای دریافت نوع خاصی ویزای کار اقدام کنند که باید از شرایط زیر برخوردار باشند:
– باید دوره لیسانس، فوق لیسانس یا دکتری را در این کشور تمام کرده باشید که حداقل 10 ماه مداوم طول کشیده باشد
– در صورتی که از مقطع دکتری فارغ التحصیل شده باشید باید کار تحقیقاتی خود را به اتمام رسانده باشید
– دانشگاه محل تحصیل در ردیف 150 دانشگاه برتر جهان بوده باشد
– عدم سوء سابقه کیفری
– پاسپورت و مجوز اقامت معتبر
شما می توانید پس از اینکه کار پیدا کردید تا 3 سال مجوز اقامت بگیرید ضمن اینکه برای صدور این نوع ویزا یا مجوز اقامت پس از فارغ التحصیلی نیز باید 174 یورو پرداخت کنید. توجه داشته باشید که در مهاجرت به هلند چشم اندازی بلند داشته باشید تا بتوانید نهایتا با شکل‌‌های مختلف تمدید اقامت موقت، اقامت دائم و سپس شهروندی بگیرید.

دریافت فاند و بورسیه‌‌ تحصیلی پس از مهاجرت به هلند:

قبل از مهاجرت به هلند حتما توصیه می کنیم که در مورد بهترین گزینه های دریافت فاند و بورسیه تحصیلی مطالعه داشته باشید تا بتوانید طبق شرایط، رشته انتخابی و دانشگاه محل تحصیل و حتی مقطع بهترین نوع را انتخاب کنید.
بسیاری از دانشجویان بین المللی به شدت خواهان دریافت فاند و بورسیه تحصیلی پس از مهاجرت به هلند هستند تا بتوانند بخشی از هزینه های تحصیلی و حتی هزینه های سنگین زندگی را جبران کنند. در این بخش سازمان مهاجرتی تدبیرساز بهترین گزینه های پیش روی دانشجویان بین المللی متقاضی مهاجرت به هلند را لیست کرده تا بتوانید انتخابی دقیق داشته باشید.
1- Holland Scholarships: یکی از معروف‌‌ ترین نمونه های فاند و بورسیه تحصیلی برای مهاجرت به هلند به منظور ادامه تحصیل است که به دانشجویان بین المللی مقطع لیسانس و فوق لیسانس اعطاء می گردد و در سال اول 5 هزار یورو دریافت می کنند.
2- Orange Knowledge Program یا OKP: به منظور ارتقای سطح دانش، کیفیت و ظرفیت افراد متقاضی مهاجرت به هلند برای ادامه تحصیل این بورسیه تحصیلی در نظر گرفته شده که بخش زیادی از هزینه های زندگی، شهریه تحصیلی، ویزا، مسافرت و بیمه را پوشش می دهد.
3- Erasmus Mundus Scholarships in Netherland: این نوع بورسیه تحصیلی برای متقاضیان مهاجرت به هلند برای ادامه تحصیل اعطاء می گردد که تعداد زیادی از رشته های تحصیلی را شامل می شود و توصیه می کنیم هر سال برای اطلاع از آخرین تغییرات در لیست رشته های مورد نظر، فایل منتشر شده را چک کنید.
نکته: برخی دانشگاه های کشور هلند مثل دانشگاه آمستردام، Delft، Utrecht، Radboud و غیره بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه جداگانه برای متقاضیان مهاجرت به هلند برای ادامه تحصیل در نظر گرفته اند که به متقاضیانی که این دانشگاه ها را انتخاب کرده اند توصیه می کنیم شرایط در سایت دانشگاه مطالعه کنند.

مهاجرت به هلند و بررسی هزینه های تحصیلی، مجوز کاری در حین و پس از تحصیل و فاند تحصیلی

مهاجرت به هلند و اقامت از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش های رایج مهاجرت به هلند و کسب شهروندی این کشور از طریق سرمایه گذاری است اما توجه داشته باشید کسانی که قصد مهاجرت به هلند به منظور سرمایه گذاری و دریافت شهروندی دارند، این تابعیت مستقیما اعطاء نمی گردد. ابتدا اقامت دائم دریافت می کنید و سپس آن را به حالت شهروندی تبدیل خواهید کرد.
کسانی که قصد دارند سرمایه گذاری مورد تأیید به منظور دریافت شهروندی این کشور داشته باشند باید به یکی از روش های زیر، حداقل 1 میلیون و 250 هزار یورو سرمایه گذاری انجام دهید که روش های مختلف، بجز خرید املاک و مستغلات، پیش روی شما عبارتند از:
1- سرمایه گذاری در شرکتی که متعلق به کشور هلند بوده و در این کشور واقع است
2- افتتاح سپرده و سپس ذخیره مقدار پولی به مقدار گفته در یک بانک در هند یا شاخه ای از آن در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا که تحت نظارت DNB باشد
3- سرمایه گذاری که ارزش افزوده برای اقتصاد هلند داشته باشد که این مورد توسط نهاد RVO ارزیابی می گردد که باید 2 مورد از موارد زیر را داشته باشد:
– در طی 5 سال حداقل 10 شغل ایجاد کرده باشد
– سهمی در ابتکار و تولید داخل کشور هلند از طریق شرکت های داخلی داشته باشد که این شرکت متعلق به صنایع بسیار مهم آن باشند
– ارزش افزوده مالی مستقیم نداشته اما مشارکت فعال مشتریان و شبکه های مختلف به همراه سرمایه گذار را به همراه داشته است
ضمنا توجه داشته باشید در مهاجرت به هلند و کسب شهروندی آن نباید:
– سرمایه شما از راه غیر قانونی کسب شده باشد که در این مورد سازمان IND و FIU هلند بررسی های لازم را انجام خواهند داد
– اطلاعات غلط در فرم مجوز اقامت خود وارد نکرده باشید
– قبلا اقامت غیر قانونی در هلند نداشته باشید
هزینه درخواست برای مهاجرت به هلند و دریافت ویزای سرمایه گذاری یا investor visa حدود 2223 یورو است. ضمنا مدارکی که تقدیم سفارت یا کنسولگری هلند می کنید باید به زبان هلندی، انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی باشد.
مجوز اقامتی که دریافت می کنید به مدت 3 سال اعتبار دارد و پس از آن مجددا امکان تمدید آن هست و در صورتی که 5 سال مداوم در این کشور حضور داشته باشید می توانید اقامت دائم بگیرید و پس از 6 سال نیز شهروندی آن را کسب کنید. توجه کنید که نباید مرتکب جرم و جنایت خاصی شوید و همچنین فرار مالیاتی نیز نباید داشته باشید.

مهاجرت به هلند و دریافت شهروندی با سرمایه گذاری حداقل به میزان 1 میلیون و 250 هزار دلار

مهاجرت به هلند و اقامت از طریق تولد

مهاجرت به هلند و کسب شهروندی از طریق تولد تنها بر مبنای اصل خون است و این کشور اصل خاک را قبول ندارد یعنی چنانچه پدر شما هلندی باشد، صرف نظر از اینکه در کدام کشور به دنیا آمده باشید، مستقیما شهروندی این کشور به شما داده خواهد شد.

در مورد مهاجرت به هلند بدین شیوه دو حالت کلی وجود دارد:

1- کسانی که قبل از تاریخ 1 ژانویه 1985 به دنیا آمده اند:

کسانی که قبل از تاریخ فوق به دنیا آمده باشند صرف نظر از اینکه محل تولد کجا بوده شهروندی کشور هلند به آنها داده می شود و هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت و بدون پروسه و پرداخت هزینه است.
اما اگر مادر شما هلندی باشد و پدر شما از کشور دیگری به جز هلند در این صورت شهروند هلند محسوب نخواهید شد به جز اینکه سعی از طریق option procedure روند کسب شهروندی و سپس مهاجرت به هلند را پیگیری کنید.
Option procedure روشی ساده برای کسب شهروندی هلند در مواقعی که پدر شما هلندی نیست اما مادر هلندی است و تنها از این طریق می‌‌ توانید برای کسب تابعیت این کشور اقدام کنید و مهم نیست با چه ملیتی هستید و این فرایند برای همه یکسان است. اما کسانی که قصد دارند به منظور ثبت درخواست مهاجرت به هلند داشته باشند ابتدا چک کنند که آیا یکی از موارد زیر در مورد آنها صدق می‌‌ کند یا خیر؟
• یک فرد بالغ هستید و در هلند به دنیا آمده اید و از زمان تولد در این کشور زندگی کرده و مجوز اقامت معتبر نیز دارید
• شما در هلند به دنیا آمده اید و ملیت خاصی نداشته و سه سال پیاپی در این کشور زندگی کرده اید و مجوز اقامت معتبر نیز در اختیار دارید
• به فرزندی قبول شده اید و حداقل به مدت 3 سال پیاپی تا قبل از ثبت درخواست نگهداری شده اید و توسط دادگاه و قانون شهروند این کشور شناخته نشده اید.
• فرد بالغی هستید و از لحظه 4 سالگی تا کنون در هلند زندگی کرده اید و مجوز اقامت معتبر دارید.
• فردی با سن 65 سال به بالا هستید و تا قبل از ثبت درخواست حداقل 15 سال در کشور هلند زندگی کرده و مجوز اقامت معتبر دارید
• قبل از تاریخ 1 ژانویه 1985 توسط یک زن هلندی به فرزندی قبول شدید و این مورد توسط دادگاه هلند به رسمیت شناخته شده است
ضمنا شما باید علاوه بر اینکه در یکی از دسته بندی های بالا قرار بگیرید:
– سوء پیشینه کیفری نداشته باشید
– در شرایطی که از سن 4 سالگی در هلند زندگی کرده اید باید ملیت قبلی خود را انکار کنید
مدارک مورد نیاز و هزینه درخواست:
– پاسپورت معتبر
– مجوز اقامت معتبر
– ترجمه قانونی و رسمی شناسنامه به زبان هلندی
– پرداخت هزینه 191 یورویی
2- کسانی که بعد از تاریخ 31 دسامبر 1984 به دنیا آمده باشند:
در صورتی که قصد مهاجرت به هلند و دریافت شهروندی آن را داشته باشید در صورتی که یکی از شرایط زیر در مورد شما صدق کند فارغ از محل تولد شهروند این کشور محسوب شده و به راحتی می توانید مهاجرت به هلند داشته باشید:
1- در زمان تولد مادر شهروند هلند باشد
2- در زمان تولد پدر هلندی است و با مادر غیر هلندی شما در آن روز ازدواج کرده باشد
3- در روز تولد پدر هلندی است و در این روز با مادر غیر هلندی شما ازدواج نکرده باشد
4- پدر شما هلندی است و بعد از تاریخ 1 مارس 2009، شما را به فرزندی قبول کرده در حالی که هنوز 7 ساله نشده بودید
در صورتی که کودک به فرزندی قبول شده باشد تحت شرایط زیر، دریافت شهروندی و مهاجرت به هلند بلامانع است:
– یکی از والدین هلندی است
– به فرزندی قبول کردن کودک مطابق با Hague Adoption باشد
– روابط خانوادگی با والدین اصلی کاملا قطع شده باشد

مهاجرت به هلند و اخذ تابعیت با تولد

مهاجرت به هلند و اقامت از طریق ازدواج

مهاجرت به هلند به قصد ازدواج و سپس دریافت تابعیت و شهروندی این کشور نیز از شیوه های قانونی است که توسط افراد مختلف انجام می گیرد اما حتما باید ثابت کنید که برای دریافت مجوز اقامت دائم و سپس شهروندی قصد ازدواج ندارید و تمام فرایند کاملا طبیعی است در واقع باید ثابت کنید که از طریق ازدواج سوری قصد مهاجرت به هلند ندارید.
لذا شما باید:
– بالای 18 سال باشید
– ازدواج خود را در کشور هلند نیز ثبت کنید، در صورتی که در خارج از این کشور با شهروند این کشور ازدواج کرده باشید
– باید بتوانید تمکن مالی خود را اثبات کنید که توان پرداخت هزینه های زندگی را دارید
مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست در مهاجرت به هلند از طریق ازدواج و کسب شهروندی:
به شرطی که با همسر خود 3 سال در کشور هلند زندگی کرده باشید و اقامت دائم کسب کرده باشید با اعطای مدارک زیر قبل از ثبت ازدواج در این کشور می توانید برای کسب شهروندی یا تابعیت این کشور اقدام کنید تا از این به بعد در مهاجرت به هلند هیچ مشکلی نداشته باشید:
– اثبات مجردی
– در صورتی که از همسر خود جدا شده اید یا فوت کرده است گواهی معتبر طلاق یا فوت
– اثبات تمکن مالی کافی از طریق نامه بانکی
– اثبات داشتن زندگی مشترک از طریق رزرو بلیط هواپیما، اجاره خانه، تماس تلفنی و پیامک و غیره
– ارائه رسید پرداخت هزینه صدور تابعیت
– کلیه مدارک شناسایی اعم از پاسپورت و کارت شناسایی
– عکس 4×3
ضمنا توجه داشته باشید که این پروسه بین 6 ماه تا 1 سال طول خواهد کشید.

مهاجرت به هلند و کسب تابعیت این کشور از طریق ازدواج

هزینه‌‌ های زندگی برای کسانی که قصد مهاجرت به هلند را دارند

برای شما متقاضیانی که قصد مهاجرت به هلند را دارید تمامی روش های قانونی را ذکر کردیم تا بتوانید بهترین شیوه را طبق شرایط خود انتخاب کنید اما طبق تجربه سازمان مهاجرتی کوچ کسانی که به امید ساپورتر و یا سرمایه مالی مهاجرت به هلند داشتند و از قبل در مورد هزینه های زندگی در این کشور مطالعه ای نداشتند به مشکلات زیادی برخورد کردند.
به همین دلیل در این قسمت برای مهاجرت به هلند و آشنایی شما عزیزان با کلیه هزینه های زندگی از کسانی که در حال حاضر در این کشور زندگی می کنند و از طریق این مؤسسه مهاجرت داشته اند و همچنین آمارهای معتبر رسمی و بین المللی مطالب موثقی تهیه شده که در ادامه در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.
صرفا به این نکته اساسی دقت داشته باشید که هزینه های گفته شده بابت زندگی پس از مهاجرت به هلند به صورت میانگین بوده و بسته به سبک زندگی افراد کاملا متفاوت است. ضمنا قیمت های اعلام شده آپدیت ماه ژوئن 2020 هستند.
خورد و خوراک: در صورتی که پس از مهاجرت به هلند قصد داشته باشید غذا از بیرون مثل رستوران و غیره تهیه کنید قطعا هزینه های زندگی را به شدت بالا خواهید برد به طوری که هر سه وعده غذا برای 2 نفر در یک رستوران سطح متوسط حدود 60 یورو هزینه خواهد داشت. اما در مقابل می توانید با تهیه غذای خانگی و خرید مواد غذایی اولیه هزینه ها را کاهش دهید. به عنوان مثال:
هر لیتر شیر حدود 0.9 یورو، هر کیلوگرم برنج 1.8 یورو، هر شانه 12 تایی تخم مرغ 2.3 یورو، هر کیلوگرم گوشت حدود 14.5 یورو، هر کیلوگرم سیب و موز به ترتیب 2.2 و 1.8 یورو و هر کیلوگرم سیب زمینی و پیاز حدود 1.3 یورو هزینه خواهند داشت. که حدود 600 یورو در ماه خواهد بود.
حمل و نقل: در صورتی که پس از مهاجرت به هلند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید قطعا هزینه های زندگی کاهش پیدا خواهد کرد. به عنوان مثال هزینه تهیه بلیط ماهانه حدود 86 یورو است در حالی که تعرفه هر کیلومتر تاکسی حدود 2 یورو می باشد.
پرداخت قبوض: پرداخت قبوض در هلند برای یک آپارتمان 85 متری در ماه حدود 168 یورو خواهد بود که پس از مهاجرت به هلند قطعا نیاز به اینترنت نیز خواهید داشت که هزینه اجاره ماهانه اینترنت پرسرعت ADSL با سرعت 60 مگابایت حدود 40 یورو می باشد.
کلاس های ورزشی – تفریحی: برخی افراد پس از مهاجرت به هلند نیز قصد دارند ورزش خود را ادامه دهند به همین دلیل این دسته از افراد بابت عضویت ماهانه خود در کلوب های ورزشی باید تقریبا ماهانه 30 یورو بپردازند. هزینه هر نفر بلیط سینما نیز 12 یورو است.
اجاره خانه: هزینه اجاره خانه در مرکز شهر که یک خوابه باشد در ماه حدود 1080 یورو هزینه خواهد داشت که در حومه شهر حدود 874 یورو است و این هزینه ها برای اجاره خانه ای سه خوابه به ترتیب 1750 و 1320 یورو است.
نکته: پس از مهاجرت به هلند، هزینه اجاره خانه شما در مقایسه با ایران 54% بیشتر، هزینه خورد و خوراک رستوران حدود 67% بیشتر و هزینه خرید مواد غذایی نیز حدود 44% بیشتر خواهد شد اما در مقابل با داشتن شغل رده متوسط، قدرت خرید شما 75% بیشتر خواهد بود.
نکته: یک فرد برای داشتن زندگی در سطح متوسط پس از مهاجرت به هلند تقریبا در ماه به 2200 یورو نیاز دارد که برای یک خانواده 4 نفره 4200 یورو است.
نکته: بد نیست بدانید که در بین کشورهای اروپای غربی، هزینه های زندگی پس از مهاجرت به هلند نسبت به 67% این کشورها بیشتر است. ضمنا هزینه های زندگی در این کشور نسبت به 85% کشورهای دنیا بالاتر است.

مهاجرت به هلند باید با اطلاعات کامل در مورد هزینه های زندگی در این کشور باشد

بهترین شهرها جهت مهاجرت به هلند: آپدیت 2020

در این بخش سازمان مهاجرتی کوچ  قصد دارد تا طبق تجربه چندین ساله و موفق خود در زمینه اعزام متقاضیان به هلند بهترین شهرها را جهت مهاجرت به هلند به شما عزیزان معرفی کنید تا بتوانید برنامه های دقیق و بهتری بچینید.
در نظر داشته باشید که این شهرها جهت مهاجرت به هلند تعادل عالی بین هزینه ها و کیفیت زندگی دارند و از قیمت ها تعجب نکنید چون همانطور که گفتیم زندگی در هلند پرخرج است اما با داشتن کار مناسب مشکلی در هزینه ها نخواهید داشت و چنانچه آدم پرخرجی هستید قطعا از ساپورتر مالی کمک بگیرید و سرمایه شخصی خوبی نیز داشته باشید تا پس از مهاجرت به هلند به مشکل برنخورید.
1- خرونینگن یا Groningen:
اولین شهر لیست ما برای مهاجرت به هلند، که هزینه های زندگی ماهانه در آن حدود 2900 یورو است و بسیار امن بوده و اینترنت سرعت بسیار بالایی دارد. کیفیت هوا در آن عالی است چرا که گفتیم کلا در هلند سه برابر جمعیت افراد دوچرخه قرار داده شده است. سطح کیفی آموزش بسیار بالا بوده و خدمات بهداشتی و درمانی نیز فوق العاده است. جاده ها کاملا ایمنی سازی شده و ارتباط با مردم از طریق زبان انگلیسی نیز بدون هیچ مشکلی فراهم است.
با این حال در این شهر در برخی مواقع رطوبت زیاد می شود و پیدا کردن دوست کار دشواری است. ضمن اینکه مردم به مصرف سیگار عادت زیادی دارند.
2- شهر لاهه یا دن هاگ یا Hague:
این شهر نیز به امنیت و داشتن سرعت بالای اینترنت و اماکن گردشگری و تفریحی بسیار زیاد و متنوع در هلند معروف است. کیفیت هوا نیز در این شهر فوق العاده است و راه اندازی کسب و کار در این شهر به شدت توصیه می شود. برای ادامه تحصیل نیز می توانید جهت مهاجرت به هلند این شهر را انتخاب کنید که مدرک دانشگاهی آن کاملا معتبر است. خدمات درمانی در سطح عالی است و صحبت به زبان انگلیسی نیز بلامانع است. با این حال در این شهر نیز دوست پیدا کردن سخت است و اکثر افراد به سیگار عادت زیادی دارند. هزینه زندگی ماهانه نیز برای مهاجرت به هلند و انتخاب این شهر حدود 3400 یورو در ماه است.
3- آیندهوون یا Eindhoven:
هزینه های زندگی در این شهر در ماه حدود 3600 یورو است که برای مهاجرت به هلند عالی است. امنیت بالا، اینترنتی پرسرعت، هوای پاک، ترافیک بسیار پایین، کیفیت آموزشی بالا، امکانات درمانی فوق العاده، صحبت کردن مردم به زبان انگلیسی، یکی از بهترین شهرها جهت مهاجرت به هلند برای زنان و جاده های کاملا استاندارد باعث شده این شهر در لیست ما قرار بگیرد. با این حال از معایب مهاجرت به هلند و انتخاب این شهر این است که اماکن دیدنی زیادی ندارد و زمستان های خیلی سردی داشته و مردم عادت زیادی به سیگار کشیدن دارند.
نکته: قطعا آمستردام نیز بهترین شهر برای مهاجرت به هلند است اما شما می توانید همان مزایایی که برای آمستردام وجود دارد را در این سه شهر نیز پیدا کنید، اما به جای آن باید در ماه حدود 4500 یورو برای هزینه های زندگی بپردازید که چون تناسبی بین هزینه ها و کیفیت زندگی برخلاف این سه شهر وجود نداشت در لیست خود اشاره نکردیم.

در انتخاب بهترین شهرها جهت مهاجرت به هلند از سازمان مهاجرتی کوچ  کمک بگیرید
جمع بندی مطالب:
در این بخش سازمان مهاجرتی کوچ  تمامی تلاش خود را به کار گرفت تا ضمن معرفی تمامی روش های قانونی مهاجرت به هلند، کلیه مسائل و پروسه های آن را به طور شفاف و جامع و کامل خدمت شما عزیزان ارائه کند تا در مهاجرت به هلند هیچ سؤال پاسخ داده نشده ای نداشته باشید. این سازمان با سال ها تجربه موفق در اعزام متقاضیانی که برای داشتن تجربه زندگی بهتر، سطح تحصیلات عالی و غیره قصد مهاجرت به هلند را داشتند و از ما کمک گرفتند توانسته رضایت حداکثری را کسب کند و به سازمانی بسیار معتبر در سطح ملی تبدیل گردد.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی قبرس

ویزا و اقامت تحصیلی قبرس

ویزا و اقامت تحصیلی قبرس قبرس کشوری جزیره‌ای است که در شرق دریای مدیترانه واقع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *