مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال

وقتی صحبت از مهاجرت به پرتغال می شود مجموعه غار و قوس های طبیعی “بناجیل” قد علم میکند و آب های کریستالی مربوط به این مجموعه نیز یکی از بهترین اهداف گردشگری محسوب می شود. کشور پرتغال در لیست کشورهای حومه غربی شبه جزیره ایبری قرار گرفته است و از نظر جغرافیا در قسمت جنوب غربی قاره اروپا قرار دارد. این سرزمین توسعه زیادی داشته و توانسته بر اساس فضای زیبایی که دارد گردشگران زیادی را جذب نماید. مهاجرت به پرتغال یکی از روش های کسب موفقیت و آینده روشن محسوب می شود.

پرتغال از سمت شرق و شمال با کشور اسپانیا هم مرز است. این سرزمین با شبه جزیره ایبری همسایه است. پایتخت زیبای پرتغال لیسبون نام دارد و دارای مردمی با زبان شیرین پرتغالی است. وسعت کشور پرتغال 92 هزار و 212 کیلومتر مربع اعلام شده است و نظام سیاسی در این کشور به صورت دموکراسی پارلمانی است.
مردم پرتغال به خانواده علاقه زیادی دارند و در اولویت زندگی آنها قرار گرفته است و رسم و رسوماتی در این راستا دیده می شود که استوار بر خانواده است. مردم در امور مختلف با هم مشورت می کنند و بسیار مودب هستند.
پرتغال در لیست گرمترین کشورهای اروپایی قرار دارد و بخش اصلی این کشور با دمای میانگین 12 درجه سلسیوس همراه است. در منطقه کوهستانی نیز دما تا 18 درجه سلسیوس اعلام شده است.
اگر قصد مهاجرت به پرتغال دارید سری به جزایر زیبای مادیرا بزنید، جزایری که دارای آب و هوای استوایی بوده و باغ هایی زیبا و استخرهای بسیار جذابی دارد. صخره کابو دو روکا منطقه ای در غربی ترین نقطه پرتغال یک فضای بی نظیر برای عکاسی است.

مهمترین و معروف ترین روشهای مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال از روش های مختلف امکانپذیر است اما همیشه روشی می تواند معقولانه به نظر برسد که شرایط اخذ تابعیت این کشور را بهتر فراهم سازد. دسترسی به تابعیت پرتغال به واسطه خرید ملک، روش خود حمایتی و همینطور ویزای کار فراهم است و سبب می شود که اقامت دائم تا 5 سال برای افراد بدون دردسر ایجاد شود. در نهایت در صورتی که همه شرایط مناسب باشد در پایان سال ششم شرایط برای اخذ تابعیت این کشور فراهم می شود.
همینطور روش تحصیلی برای مهاجرت به پرتغال نیز با شرایط خوبی همراه است. در این روش در صورتی که فرد پس از پایان تحصیل خود با یک شرکت یا کارفرما قرارداد کاری ببندد و در صورتی که پرداخت مالیات از حقوق مورد نظر انجام شود می تواند اقدام برای پاسپورت پرتغال داشته باشد.

مهاجرت به پرتغال و اقامت از طریق کار

مهاجرت به پرتغال از طریق کار به واسطه پیشنهاد شغلی از سوی کارفرما ارزیابی می شود. شرایط اخذ ویزای کار پرتغال از قرار زیر است:
1- ارسال مدارک و رزومه کاری: در ابتدا نیاز است که مدارک شما توسط کارفرما مورد بررسی قرار بگیرد و موقعیت کاری شما مشخص شود.
2- بررسی توسط کارفرما و اعلام نتایج اولیه: کارفرما مدارک شما را بررسی می کند و در صورتی که اطلاعات اعلام شده به واسطه پیشنهاد شغلی مناسب باشد، پیشنهاد شغلی اولیه از سوی کارفرما اعلام می شود.
3- بررسی نامه تمکن مالی: می بایست مشخص شود که قرار است هزینه های موجود را تقبل کنید یا از سوی کارفرما بخشی از هزینه ها پوشش داده می شود.

مشاغل مهم در پرتغال در سال 2020 :

مشاغل پر درآمد در پرتغال بیشتر در زمینه مهندسی به خصوص فعالیت های کامپیوتری و نرم افزاری است. این کشور توریستی است و فرصت های شغلی در راستای گردشگری نیز ارزیابی می شود.
میانگین حقوق ماهانه در سال 2020 برای برخی از رشته های مهندسی مهم:
مهندسی آی تی 3500 یورو
مهندسی توریسم 1480 یورو
مهندس مکانیک 2000 یورو
مدیر هتل 3150 یورو
مهندس نرم افزار 3850 یورو

شغل دانشجویی در پرتغال:

وضعیت شغل دانشجویی در پرتغال به صورت 20 ساعت در هفته گزارش شده است و قراردادها در قالب های دائمی و ثابت، گاره وقت و شیفتی است.
در صورتی که فرد قصد اشتغال طولانی مدت داشته باشد نیاز است که درخواست لازم از سوی SGMEC در نظر گرفته شود. این رویکرد اشتغال به شما این امکان را می دهد که پس از تحصیل تا 4 ماه در پرتغال کار کنید و همینطور تا یک سال تمدید داشته باشید.
تسلط به زبان پرتغالی مزیت محسوب می شود اما شغل هایی نیز با زبان انگلیسی فراهم شده است.

سایت های مهم کاریابی در پرتغال:

Indeed
Learn4Good
SAPO Emprego
Net Empregos
Empregos Online
English speaking jobs

مدارک لازم اخذ ویزای کاری پرتغال:

جهت مهاجرت به پرتغال از طریق ویزای کار نیاز است مدارک زیر تهیه شود:
1- فرم درخواست ویزا را پر کنید.
2- اصل گذرنامه و نسخه ویزاهای قبلی را تکمیل کنید و گذرنامه باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
3- شناسنامه و کپی از آن
4- ارائه گواهی ازدواج در صورت تاهل
5- جزئیات رزرو پرواز
6- بیمه نامه پزشکی
7- ارائه پرینت حساب بانکی
8- ارائه نسخه قرارداد کاری از طرف کارفرما
9- رزومه کاری
10- دو قطعه عکس پاسپورتی

مهاجرت به پرتغال و اقامت از طریق تحصیل

توسعه علم و دانش در پرتغال موضوعی همه گیر و جذاب است و دولت در صدد است فضای تحصیلی در این کشور را به رشد بالایی برساند. شرایط مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل بسیار خوب است. شرایط پذیرش در دانشگاه های پرتغال از قرار زیر است:
1- اولین چیزی که برای مهاجرت به پرتغال از طریق ویزای تحصیلی نیاز است، تنظیم مدرک تحصیلی دوره قبلی از تحصیل است که می بایست با ریزنمرات همراه باشد.
2- تحصیل در این کشور به زبان پرتغالی و انگلیسی بسته به رشته و دانشگاه فراهم شده است بنابراین شما به واسطه نوع زبانی که انتخاب می کنید می بایست مدرک زبان مربوطه داشته باشید.
3- در صورتی که از اتحادیه اروپا باشید تحصیل در این کشور رایگان است. افرادی که اینترنشنال خارجی هستند می بایست هزینه پرداخت کنند که برای مقطع لیسانس حداقل 3500 یورو، برای مقطع فوق لیسانس حداقل 1800 یورو و برای مقطع دکترا بر اساس رشته تحصیلی از 5000 یورو می بایست در نظر داشته باشید.
4- نیاز است که مدارک شناسایی معتبر داشته باشید.
5- نامه تمکن مالی که نشان دهد از نظر مالی برای زندگی در پرتغال مشکلی ندارید.
6- مدارکی که نشان دهد از نظر علمی در شرایط خوبی هستید.
7- بهتر است بتوانید برای خود یک رزومه خوب داشته باشید.

لیست دانشگاه های برتر پرتغال در سال 2020:

دانشگاه لیسبون: یکی از برترین دانشگاه های پرتغال و بزرگترین دانشگاه واقع در شهر لیسبون که رتبه 1 داخلی و رتبه 214 جهانی را کسب کرده است و در سال 1000 دانشجوی خارجی را مورد پذیرش قرار می دهد.
دانشگاه کویمبرا: در لیست دانشگاه های قدیمی پرتغال که بیش از 25 هزار دانشجو داشته و ده درصد از این افراد دانشجویان خارجی هستند. این دانشگاه رتبه 2 داخلی و رتبه 412 جهانی را کسب کرده است.
دانشگاه آیرو: رتبه 3 داخلی و رتبه 511 جهانی که در شهر زیبا و چشم انداز آیرو قرار دارد و تمرکز اصلی آن بر روی روند آموزشی پلی تکنیک است.

مهاجرت به پرتغال و اقامت از طریق سرمایه گذاری

یکی از بهترین روش های مهاجرت به پرتغال سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری زیر شاخه مخصوصی دارد و هر یک از زیرشاخه ها با شرایط مربوط به خود همراه هستند.

راه های سرمایه گذاری در پرتغال

1- خرید ملک در پرتغال: خرید ملک در پرتغال یک روش با سود تضمینی است به طوری که شرایط اقامت برای خود و خانواده فراهم می شود و سبب می شود که اقامت دائم نیز ایجاد شود.
2- ثبت شرکت: روشی با ریسک بالا است و از نظر اقتصادی شاید مقرون به صرفه نباشد و شما تنها با داشتن یک شرکت ساده نمی توانید اقامت دائم پرتغال را کسب کنید.
3- خرید سهام دولتی: این روش برای ایرانیان اعمال نمی شود.
4- ویزای خود حمایتی در پرتغال: این روش در لیست روش های بدون سرمایه گذاری قرار دارد. شرایط برای اقامت دائم فراهم است و محدودیت سنی وجود نداشته و شامل حال افراد بازنشسته هم می شود.

مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک:

خرید ملک در پرتغال بسیار ارزشمند است به طوری که به آن ویزای طلایی نیز گفته می شود. یک سری شرایط برای مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک وجود دارد که با هم بررسی می کنیم:
1- ملک می بایست قدمتی بیش از سه دهه نداشته باشد در واقع ملک هایی که نیاز به مرمت دارند در این گروه قرار نمی گیرند.
2- قیمت های دسته بندی شده برای خرید ملک 280، 350 و 500 هزار یورو است. در صورتی که متقاضی خرید ملک با بودجه 500 هزار یورو باشید محدودیتی در انتخاب نوع ملک نخواهید داشت.
3- این روش به طور کلی سود تضمینی 3 الی 10 درصدی فراهم می سازد.
4- شرایط ورود شخص و همسر و فرزندان کمتر از 21 سال فراهم می شود.
5- این روش ریسک بسیار پایینی دارد.

مراحل قانونی مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک

مرحله اول: متقاضی می بایست به دنبال نوع ملک مورد نظر باشد و پس از توافقات اولیه می بایست برای امضا کردن آماده باشد.
مرحله دوم: نیاز است که در دو هفته اول خریدار و فروشنده جلسه ای برای قرارداد اصلی در نظر بگیرند به طوری که بر روی قیمت ملک، شخص فروشنده و خریدار و همینطور تاریخ مبادله و تکمیل قرارداد اتفاق نظر صورت بگیرد. همینطور در این مرحله نوع پرداخت و سایر شرایط و ضوابط بررسی می شود.
مرحله سوم: در این مرحله نوبت رسمی شدن قرارداد است و می بایست تضمین صورت بگیرد که خریدار مالیات ملک را پرداخت نماید.

مهاجرت به پرتغال و اقامت از طریق تولد

می دانیم که مهاجرت از طریق تولد در دو سیستم خون و خاک ارزیابی شده است. مهاجرت به پرتغال از طریق تولد به واسطه سیستم خون بررسی شده است. در این سیستم تابعیت فرزند بر اساس تابعیت پدر و مادر در نظر گرفته می شود و تابعیت پدر و مادر می بایست پرتغالی باشد. در این سیستم فرزند متولد شده در زمان تولد تابعیت مادر یا پدر را اخذ می کند.
در صورتی که ایرانی باشید و در حال حاضر تبعه پرتغال نباشید اما بخواهید به واسطه اقامت دائم در این کشور حضور داشته باشید در صورتی که فرزندی ایجاد شود تابعیت پرتغالی به واسطه اقامت دائم پدر یا مادر به وی ارائه می شود.

مهاجرت به پرتغال و اقامت از طریق ازدواج

مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج با یک شهروندی پرتغالی موضوعی جنجالی و پر تکرار است. اول از هر چیز بدانید که شخص مورد نظر می بایست تبعه پرتغال باشد و صرفاً داشتن اقامت دائم کفایت نمی کند.

مراحل مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج:

· در ابتدا می بایست درخواست لازم از سوی شخص متقاضی ارائه شود و فرم های مربوطه تکمیل شود.
· شخصی که برای ازدواج با یک شخص در پرتغال اقدام می کند نباید منع قانونی برای ورود به این کشور داشته باشد.
· نیاز است مدارکی ارائه شود که نشان می دهد فرد مورد نظر مجرد است.
· شخص متاهل به هیچ عنوان اجازه درخواست ویزای ازدواج با یک شخص از تبعه پرتغال ندارد.
· در صورت طلاق نیاز به مدارک اثبات آن است.
· نیاز به مدارکی است که ثابت کند با شخص مورد نظر رابطه عاطفی دارید و ارائه عکس و .. در این زمینه کمک می کند.
· نیاز به ارائه مدارک مالی معتبر است تا ثابت شود مشکلی برای هزینه های زندگی وجود ندارد.
· پس از گذشته سه سال در صورتی که روال ازدواج واقعی باشد و همه چیز برای افراد فراهم شود شرایط اخذ اقامت دائم پرتغال ایجاد می شود.

نکته: مادامی که با همسر خود در پرتغال زندگی می کنید در صورتی که اقدام به خرید ملک صورت بگیرد پروسه صدور اقامت این کشور سریع تر خواهد بود.

سایر روش های مهاجرتی به پرتغال

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری و روش خود حمایتی گزینه مهمی است که می بایست بررسی شود. در این روش نیاز است یک سری مدارک تنظیم شود. در این روش مهم است که سرمایه مشخص شده ای در حساب فرد وجود داشته باشد و فرد می تواند با اعلام گواهی حساب بانکی برای خود و همسر و فرزند کمتر از 22 سال خود اقامت موقت و سپس دائم و تابعیت این کشور را اخذ نماید. در این روش شما به عنوان همراه اجازه کار نیز خواهید داشت.

مدارک لازم برای مهاجرت به پرتغال از طریق خود حمایتی:

1- پاسپورت معتبر با حداقل یک سال اعتبار
2- اثبات داشتن ملک در حالت اجاره یا خرید در پرتغال
3- عکس پاسپورتی معتبر
4- بیمه نامه
5- گواهی تمکن مالی معتبر از بانک
6- گواهی عدم سوء پیشینه
7- هزینه ویزا

نکته: اقامت پرتغال از طریق خود حمایتی نیاز به زمان 4 الی 6 ماه دارد همینطور نیاز است افرادی که ویزای خود حمایتی پرتغال دارند حداقل 183 روز در این کشور حضور داشته باشند.

قدرت پاسپورت پرتغال

مهاجرت به پرتغال به واسطه اعتباری که پاسپورت این کشور دارد بسیار ارزشمند است. رتبه جهانی پاسپورت پرتغال در درجه چهارم قرار دارد. پاسپورت پرتغال به صورت ویزای رایگان برای 84 کشور و به واسطه ویزای فرودگاهی نیز به 32 کشور در نظر گرفته شده است.
اعتبار پاسپورت پرتغال در ردیف کشورهای یونان، لیتوانی و ایسلند قرار دارد.

هزینه های زندگی در پرتغال

مزایا و معایب مهاجرت به پرتغال

مزایای خرید ملک در پرتغال:

1- هزینه منطقی برای ملک: نرخی که برای خرید ملک به عنوان سرمایه گذاری در نظر گرفته می شود مناسب تر از روش هایی مانند ثبت شرکت و … است.
2- حق کار و زندگی : شما در راستای مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک می توانید حق کار و زندگی و تحصیل و سفر در کل حوزه شینگن بدون نیاز به ویزا داشته باشید.
3- اخذ اقامت در سریع ترین زمان: این روش در لیست روش های بسیار آسان و سریع برای اخذ اقامت در پرتغال است.
4- دریافت تابعیت پس از 5 سال
5- امکان ورود اعضای خانواده و اقامت آنها
6- عدم نیاز به تسلط به زبان پرتغالی

مزایای کلی مهاجرت در پرتغال:
1- درصد بیکاری در این کشور معقول است.
2- امکان الحاق خانواده برای فرزندان تا 21 سال فراهم است.
3- امنیت کشور بالا بوده و نرخ مصادره اموال پایین است.

معایب خرید ملک در پرتغال:

1- زبان رسمی در این کشور پرتغالی است و شاید این زبان تا حدی برای ایرانیان دشوار به نظر برسد.
2- امکان افتتاح حساب در برخی از روش ها وجود ندارد مثلاً فردی که روش ثبت شرکت در پرتغال را انتخاب کرده است نمی تواند تا مدتی حساب بانکی مربوط به خود داشته باشد.

جمع بندی

در بین روش های اعلام شده در این محتوا، خرید ملک روشی آسان، مطمئن و با سود تضمینی محسوب می شود. در صورتی که قصد مهاجرت به پرتغال و اخذ اقامت این کشور دارید می توانید از تیم مشاوره حرفه ای موسسه تدبیرساز کمک بگیرید. شما می توانید روش های مختلف اخذ اقامت در پرتغال را بررسی کنیم و سپس سوالات خود را از مشاوران تمام وقت تیم حرفه ای تدبیرساز بپرسید.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی در ایتالیا : ایتالیا (به ایتالیایی: Italia و به انگلیسی: Italy) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *