مهاجرت به یونان

وقتی می گوییم یونان، از قدم زدن در خیابان پیتاکی در شهر آتن تا بازدید از روستای پیرگی برایمان جذاب است. نام روستای پیرگی کمتر به گوشمان رسیده است اما این روستا در یکی از زیباترین جزایر یونان قرار گرفته است. روستایی از جنس بتن و ماسه که بسیار دل انگیز است. در مهاجرت به یونان حتماً جزیره لمنوس را مدنظر قرار دهید. جاذبه های طبیعی و روستایی برای این منطقه بسیار ارزشمند است.

این جزیره دارای سنگ های آتشفشانی مخصوصی است و سطح آن از گدازه های داغ پوشیده شده است. این منطقه بسیار شگفت انگیز طراحی و اجرا شده است. کشور یونان جنوبی ترین کشور در شبه جزیره بالکان است. تعداد جزایر آباد در یونان در حدود 170 مورد است اما در کل بیش از 2 هزار جزیره را شامل می شود. واحد پول در یونان یورو بوده و مردم این کشور مهربان هستند. مکان های گردشگری یونان بسیار وسیع است و می تواند یکی از بهترین کشورهایی باشد که به صورت خانوادگی تجربه می کنید.
اگر اهل ریسک هستید می توانید از گورستان رها شده بوگامیل دیدن کنید این گورستان بسیار عجیب است و تاریخ در لا به لای آن موج می زند.

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

یکی از بهترین روش هایی است که برای ایرانیان تعریف می شود. در این روش فرد می تواند همسر و فرزندان خود را نیز همراه کند فقط کافیست ثابت شود که سرپرست خانواده در طول ماه 2000 یورو برای خود، 300 یورو برای فرزندان و همینطور 400 یورو برای همسر خود درآمدزایی دارد. به این ترتیب سپرده بانکی به مبلغ مشخص قابل قبول است. اجاره نامه ملکی می تواند مناسب باشد. در صورتی که وی بازنشسته شده باشد حقوق بازشستگی وی ارزیابی می شود. همینطور سود سهام شرکت بورسی نیز تا حد مشخصی قابل قبول خواهد بود. این روش معاف از پرداخت مالیات بوده و شرایط سنی برای آن تعریف نمی شود. همینطور نیاز به تسلط به زبان انگلیسی نخواهد بود. ساده ترین روش برای مهاجرت به یونان از طریق تولد است زیرا در یونان از سیستم خاک برای تابعیت استفاده می شود. ویزای تحصیلی یونان نیز در لیست روش های مهم مهاجرتی قرار می گیرد. در این روش شرایط بورسیه خوبی دیده می شود و همینطور از نظر تمکن مالی نیز سختگیری روش سرمایه گذاری رویت نمی شود.ویزای توریستی روشی موقت برای ورود به خاک یونان است. در این روش شما ضمن بازدید از فضای دیدنی یونان می توانید به مدت 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید و مصاحبه کاری یا سرمایه گذاری را دنبال کنید و روش های کسب و کار را یاد بگیرید. مهاجرت به یونان در بهترین شرایط برای شما آینده ای درخشان فراهم می سازد.

  مهاجرت به یونان و اقامت از طریق کار

شما برای مهاجرت به یونان و کار در این کشور در صورتی که در لیست اتباع کشور های اتحادیه اروپا نباشید، نیاز به یک مجوز کار دارید. مجوز کار از سوی کارفرما صادر می شود و به واسطه پیشنهاد شغلی بررسی می شود. در این برگه کارفرما اعلام می کند که شما واجد شرایط کار در یونان هستید. کارفرما می بایست ثابت کند که نیروی مورد نظر خود را در یونان و همینطور اتحادیه اروپا پیدا نکرده است و نیاز به نیروی کار خارجی دارد.

این موضوع در ابتدا در اداره کار یونان و همینطور اداره بازرگانی به اثبات می رسد و کارفرما دعوت نامه خود را برای شخص متقاضی غیر اروپایی صادر می کند. تنظیم دعوت نامه و بررسی شرایط مصاحبه یک سال زمان نیاز دارد. ویزای کاری یونان در ابتدا برای مدت یک سال در اختیار شما قرار می گیرد و در صورت تمدید شرایط فراهم خواهد شد.

تمدید اقامت تا 5 سال منجر به اقامت دائم یونان می شود.مدارک اخذ ویزای کاری یونان شامل مدرک قرارداد کاری بین کارفرما و متقاضی، پرینت حساب بانکی و تمکن مالی، 4 قطعه عکس مخصوص پاسپورت، بیمه نامه معتبر، گواهی نامه سلامت برای اثبات عدم وجود بیماری خاص، مدارک تحصیلی مرتبط با سابقه کاری و همینطور لیستی از سوابق کاری مربوطه است.لیست مشاغل مورد نیاز برای سال 2020 در یونان شامل، دستیار مدیریت، مهماندار رستوران، دستیار پیشخدمت، حسابرس، مهندس آی تی، توسعه دهنده وب، مهندس مکانیک، برق و کامپیوتر، مدیریت هتل، پروژه و رشته های معماری و عمران. البته که پزشک و دندانپزشک در این دسته همیشه جایگاه بالایی دارند.قانون کار در این کشور 5 روز کاری و 8 ساعت کار در روز است که گاه بیشتر هم می شود. میزان افزایش دستمزد در سال 2020 در یونان به میزان 760 یورو در ماه اعلام شده است.

  مهاجرت به یونان و اقامت از طریق تحصیل

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل یکی از شرایط خوب برای متقاضیان جوان است. روال تحصیل در یونان تا 15 سالگی اجباری است. در این کشور افراد علاقه زیادی به یادگیری علوم فنی دارند. پس از طی شدن دوره دبیرستان شرایط برای ورود به دانشگاه فراهم می شود. دوره کارشناسی در این کشور اغلب 4 سال به طول می انجامد و برای دوره کارشناسی ارشد نیز حداقل 4 ترم در نظر گرفته می شود. به مدت دو سال زمان نیاز است تا پروسه تحقیقاتی برای کارشناسی ارشد طی شود سپس به افراد مدرک تخصصی فوق لیسانس ارائه می شود که برای ورود به دکترا نیاز است. دوره دکترا در یونان به صورت پژوهشی طی می شود.برای  مهاجرت به یونان از طریق تحصیل می‌بایست مدرک زبان آیلتس یا تافل داشته باشید.

یک سری بورسیه های دولتی نیز در این کشور برای متقاضیان بین المللی فراهم شده است.دانشگاه های کرت، آتن، ارسطو تسالونیکی، یانینا و دانشگاه فنی ملی آتن در لیست برترین دانشگاه های سال 2020 اعلام شده اند.تحصیل برای مقطع لیسانس اغلب به زبان یونانی صورت می گیرد به طوری که برای یادگیری زبان رسمی در این کشور کلاس زبان یونانی نیز فراهم شده است.شما برای مهاجرت به یونان از طریق تحصیل نیاز است که موقعیت دقیق تحصیلی را بررسی کنید. از یاد نبرید که می بایست مدرک دیپلم و ریزنمرات مربوطه را داشته باشید و در یکی از دانشگاه های این کشور پذیرفته شوید.

از طریق تحصیل شرایط برای اقامت دائم فراهم نمی شود اما در نهایت تحصیل و کار می تواند به صورت موازی دنبال شود و رویکرد خوبی داشته باشد.افراد نیاز به مدارک دوره دبیرستان و دیپلم و نامه پذیرش از دانشگاه هستند تا ویزای دانشجویی در اختیارشان قرار بگیرد.

  مهاجرت به یونان و اقامت از طریق سرمایه گذاری

ویزای طلایی یا ویزای سرمایه گذاری کلان در لیست روش های بسیار عالی مهاجرت به یونان قرار می گیرد و اقامت 5 ساله برای فرد اعطا می شود. سرمایه گذاری در این راستا می تواند در راستای خرید ملک، روش های تجاری و راه اندازی یک تجارت یا کارآفرینی باشد. سرمایه گذاری پایه در این روش حداقل 250 هزار یورو اعلام شده است.

در این روش هزینه تحصیل برای فرزندان شما رایگان می شود و بعد از 7 سال می توانید پاسپورت یونان را اخذ کنید. این روش سبب می شود همه اعضای خانواده بتوانند در یونان زندگی کنند. مناطق توریستی در یونان بهترین گزینه برای خرید ملک محسوب می شوند.ویزای طلایی یونان یک گزینه سودمند است به طوری که دولت در صدد است وضعیت مالیات برای افرادی که ویزای سرمایه گذاری یونان را انتخاب کرده اند، کاهش دهد.مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری با شرایطی همراه است. مثلاً فرد نباید سابقه کیفری داشته باشد و هر فرد نیاز به بیمه بهداشت و درمان دارد. این اقامت پس از 5 سال سرمایه گذاری قابل تمدید است. هزینه صدور ویزا 15.000 یورو است و همینطور نیاز به مالیات 23 درصد ارزش افزوده برای بخش خرید ملک محسوب می شود. مالیات بر سود سرمایه نیز 15 درصد از فروش ملک را شامل می شود. شما اجازه اقامت و راه اندازی کار نیز دارید. در صورتی که فرد مجرد باشد در طول 5 سال پدر و مادر وی اجازه اقامت در یونان خواهند داشت.

در صورتی که متاهل باشد همسر و فرزندان زیر 21 سال با وی همراه می شوند.دقت شود که در این روش 8 الی 10 درصد از ارزش ملک می بایست وابسته به هزینه های نقل و انتقالات باشد. همینطور شرط اقامت 4 ساله برای دریافت پاسپورت نیز دیده می شود. به هر صورت شما نیاز به یادگیری مقدمات زبان یونانی خواهید داشت.روش دیگر نیز وجود دارد که مشهور به روش تمکن مالی است که در این روش شخص نشان می دهد از نظر مالی در شرایط خوبی است و نیاز به کار ندارد. ریسک این روش بسیار بالا است.

  مهاجرت به یونان و اقامت از طریق تولد

مهاجرت به یونان از طریق تولد به واسطه اصل خاک فراهم شده است به طوری که سخت گیری این کشور در این راستا بسیار کم است. در واقع یونان سیستم خاک را روش اصلی و اصل خون را روش دوم یا روش فرعی در نظر گرفته است. در این روش فرزند شما به محض تولد در خاک یونان و طی کردن پروسه ثبت احوال می تواند در یک قدمی تابعیت یونان باشد و تابعیت مادر و پدر مهم نیست. وضعیت اقامت مادر کار نیاز به بررسی دارد.

  مهاجرت به یونان و اقامت از طریق ازدواج

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج روشی خوب برای اخذ شهروندی این کشور است. شخصی که قرار است با او ازدواج کنید می بایست تابعیت یونان یا اقامت دائم این کشور را داشته باشد. در این صورت فرد می تواند از طریق قانون اتحاد خانواده کشور یونان اقدام نماید. در این روش اثبات واقعی بودن ازدواج بسیار مهم است و البته که به شخص اقامت 5 ساله داده می شود و در صورتی که ازدواج افراد حداقل سه سال پایدار باشد شرایط برای تمدید اقامت نیز فراهم است. یکی از شرایط به این صورت است که در طول یک سال می بایست 6 ماه حداقل در این کشور اقامت داشته باشید.

مدارک لازم برای مهاجرت به یونان از طریق ازدواج شامل موارد زیر است:

·         هر دو شخص می بایست مدارک شناسایی خود را ارائه دهند.

·         شخصی که تبعه یونان است می بایست از نظر مالی در وضعیت مناسبی باشد.

·         هر دو شخص در زمان ازدواج باید مجرد باشند.

·         در صورت طلاق از همسر قبلی نیاز به ارائه مدارک لازم است.

·         در صورت فوت همسر نیاز به مدارک فوت است.

·        از نظر سنی شرایط می بایست سازگار باشد.

·         مهم است که ازدواج قلبی و با هدف زندگی صورت بگیرد.

  سایر روش های مهاجرت به یونان

در بحث مهاجرت به یونان از طریق کار، یکی از موضوعات مهم در خصوص ویزای همراه است. افرادی که ویزای کار یونان را دریافت کرده اند، می توانند وارد خاک یونان شوند و زمانی که اقامت کاری یونان کسب شد، می توانند درخواست برای ویزای همراه داشته باشند که در واقع به منظور الحاق همراهان صورت می‌گیرد.

در حقوق بین الملل یونان شرایط برای ورود همسر و فرزندان کمتر از 18 سال فراهم شده است. شرایطی که برای ویزای همراه یونان دیده می شود به این صورت است که شخص اصلی می بایست اثبات نماید که کار پیدا کرده است و از نظر هزینه زندگی می تواند پوشش حمایتی خوبی برای همسران و فرزندان خود داشته باشد. در صورتی که این مورد اثبات نشود شرایط برای ویزای همراه مثبت نخواهد بود.

  قدرت پاسپورت یونان

افرادی که قصد مهاجرت به یونان دارند می بایست دقت ویژه ای در خصوص اعتبار پاسپورت این کشور داشته باشند. پاسپورت یونان در لیست قدرتمندترین پاسپورت های دنیا قرار دارد به طوری که اجازه دسترسی به 164 کشور در اختیار شما قرار می گیرد. پاسپورت کشور یونان دارای رتبه 4 در لیست معتبر ترین پاسپورت های روز دنیا بوده و با کشورهای بلژیک و ژاپن و سوئیس و انگلیس هم تراز است.وقتی پاسپورت یونان را کسب کنید یک شهروند اروپایی محسوب می شود و نیاز به ویزا برای ورود به 28 کشور عضو اتحادیه اروپا نخواهید داشت. اتحادیه اروپا مشهور به بزرگترین بازار در دنیا است. این کشور توانسته به واسطه موقعیتی که دارد یکی از بهترین شرایط تابعیت را فراهم سازد. تابعیت یونان سبب می شود که حق کار و زندگی و تحصیل در اختیار شما و اعضای خانواده شما قرار بگیرد.

  هزینه ‌های زندگی در یونان

هزینه زندگی در یونان به طور میانگین 54.85 درصد بیشتر از ایران است اما هزینه اجاره خانه در این کشور در حال حاضر با توجه به وضعیت بالای ملک و املاک در ایران به میزان 25.11 درصد کمتر از ایران در نظر گرفته شده است. اطلاعاتی که در بخش زیر در اختیار شما قرار می گیرد از سایت NUMBEO و بر طبق جدیدترین به روز رسانی 2020 اعلام شده است.هزینه یک وعده غذا در رستوران به طور میانگین 10.00 یورو است.شما برای تهیه بلیط یک طرفه نیاز به هزینه 1.40 یورو دارید.هزینه اساسی زندگی شامل برق و آب و گرمایش و سرمایش به میزان 150.86 یورو اعلام شده است.

برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه در وسط شهر هزینه 333.84 یورو نیاز دارید و در صورتی که خارج از مرکز شهر را انتخاب کنید هزینه شما به طور میانگین 279.01 یورو خواهد بود.میانگین دریافتی ماهانه در یونان با در نظر گرفتن مالیات 733.14 یورو ارزیابی شده است.تعرفه آغازی برای تاکسی ها از 3.60 یورو است و برای هر یک کیلومتر تعرفه 1.00 یورویی ارزیابی می شود.هزینه یک بلیط سینما 8.00 یورو است.

  مزایا و معایب مهاجرت به یونان

در صورتی که مهاجرت به یونان را انتخاب کنید و تابعیت کشور یونان را کسب کنید اجازه خواهید داشت که تحت حمایت کامل این کشور باشید. دسترسی به 26 کشور عضو شینگن بدون ویزا در اختیار شما قرار می گیرد. به شما و فرزندانتان اجازه تحصیل و آموزش با هزینه بسیار مناسب داده می شود. این اجازه را دارید که از سیستم و خدمات بهداشتی و درمانی یونان استفاده کنید.امنیت یونان بالا است و از نظر آب و هوایی شرایط خوبی دارد.

به شما این امکان داده می شود که افتتاح حساب بانکی داشته باشید. شرایط همراهی و اقامت اعضای خانواده در اختیار شما قرار می گیرد. هزینه زندگی در یونان مناسب است و در خصوص راه اندازی کسب و کار مسیر سختی پیش روی نخواهید داشت.افرادی که شهروند یونان باشند معاف از پرداخت مالیات سالیانه هستند. اشتغال زایی در هر حوزه ای در این کشور صورت می‌گیرد و البته که می‌توانید بیزینس مخصوص به خود را داشته باشید.

شاید معایب مهاجرت به یونان در راستای محدودیتی است که در خصوص خرید ملک در هر منطقه ای در نظر گرفته می شود. به هر حال شما به واسطه ملکی که قرار است خریداری کنید تنها در مناطقی که از سوی دولت اعلام می شود اجازه انتخاب دارید و مناطق حساس مرزی یونان برای خرید و فروش ملک توسط خارجیان ممنوع اعلام شده است.شاید خرید ملک نیز تا حدی دشوار به نظر برسد و نظارت مرکز رسمی و قانونی در این راستا نیاز است. گاه یک ملک به چندین نفر فروخته می شود. برای مهاجرت به یونان باید دقت داشته باشید.

جمع بندی

در این مقاله روش های مهاجرت به یونان از حیث تحصیلی، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و کاری ارزیابی شد. هزینه زندگی در یونان در سال 2020 اعلام شد و پیشنهادی در خصوص روش های معروف مهاجرت به این کشور ارائه شد. مشاوران زبده شرکت مهاجرتی تدبیرساز به صورت همه روزه پیشنهاداتی در خصوص روش مهاجرت به یونان در اختیار شما قرار می دهند. شناسایی شرایط و مدارک هر فرد و هدفی که در ذهن خود دارد از موضوعات بسیار مهم است. شما می توانید بهترین روش و در عین حال آسان ترین روش ممکن برای اخذ اقامت یونان را داشته باشید و از آن استفاده کنید.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی در ایتالیا : ایتالیا (به ایتالیایی: Italia و به انگلیسی: Italy) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *