ویزا و اقامت تحصیلی اسلوونی

ویزا و اقامت تحصیلی اسلوونی

ویزا و اقامت تحصیلی اسلونی

ویزا و اقامت تحصیلی اسلوونی: کشور اسلوونی در جنوب اروپای مرکزی واقع شده است و پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آن لیوبلیانا است. اسلوونی جزو کشورهای حوزه شنگن می باشد. این کشور از شمال با اتریش، از جنوب با کرواسی، از شمال شرقی با مجارستان و با کشور ایتالیا از سمت غرب نیز همسایه است.

واحد پول این کشور یورو است و زبان تحصیل در این کشور اسلوونیایی و انگلیسی می باشد. در اغلب اوقات سال آب و هوای آن سرد و خشک بوده  و شرایط مدیترانه ای در آن برقرار است. شهر بلد با وجود جاذبه های گردشکری ای همچون دریاچه بلد و قلعه بلد، شهرهای کاپر و پیران از مهمترین شهرهای اسلوونی می‌باشد.

همچنین وجود جاذبه هایی همچون غار زیر زمینی Postojna و قلعه لیوبلیانا، برج نبوتکنیک و … این کشور را به یکی از پربازدیدترین کشورها در صنعت گردشگری تبدیل کرده است.

ویزا و اقامت تحصیلی اسلوونی :هزینه تحصیل در اسلوونی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا بسته به رشته و دانشگاه اغلب از 3000 یورو تا 11000 یورو در سال  متغیر می باشد و هزینه زندگی دانشجویی حدود 370 تا 600 یورو در ماه خواهد بود. هزینه تحصیل در اسلوونی در مقطع پزشکی حدودا 11000 یورو در سال می‌باشد.

برای ورود به رشته‌های پزشکی در اسلوونی باید در آزمون‌های ورودی مشخصی شرکت نمایید. منتها در مرحله اول در کلاس های پیش پزشکی در قالب دوره های 1 ساله شرکت می نمایید. هزینه های این دوره ها حدودا 3000 تا 5000 یورو می‌باشد که شما را آماده حضور در امتحانات اصلی می نماید.

از دانشگاه‌های برتر در اسلوونی می‌توان از دانشگاه لوبلیانا، ماریبور و نوا گوریچا  نام برد.

و همچنین از دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم در اسلوونی می‌توان از موارد زیر نام برد:

گروه ب (خوب)

  1. University of Ljubljana
  2. University of Maribor

گروه ج (متوسط )

  1. University of Nova Gorica
  2. University of Primorska
  3. IEDC Bled School of Management

لازم به ذکر است تنها دانشگاه علوم پزشکی University of Ljubljanaدر اسلوونی مورد تایید وزارت بهداشت ایران می‌باشد. از بورسیه‌های رسمی در اسلوونی می توان از بورسیه دولت اسلوونی نام برد.

برترین بورسیه ها در کشوراسلوونی

بورسیه وزارت علوم، تحقیقات، فرهنگ و ورزش اسلوونی

بورسیه توسعه منابع انسانی

 بورسیه بنیاد علوم اسلوونی

دانشجویان بین المللی در اسلوونی به هنگام تحصیل تمام وقت می توانند به صورت پاره وقت به میزان 20 ساعت در هفته در اسلوونی کار کنند. همه دانشجویان غیر اتحادیه اروپا می توانند با پیگیری بازار کار مناسب خود در این کشور و دریافت مجوز کاری و تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کاری بعد از فارغ التحصیلی خود در اسلوونی اقامت داشته باشند.

بهتر است به منظور افزایش شانس کاریابی در اسلوونی، به زبان اسلوونیایی تسلط نسبی داشته باشید. دانشجویان بین المللی می توانند درخواست اقامت تحصیلی به همراه همسر و فرزندان خود را داشته باشند.

درخواست اقامت برای اعضای خانواده اینگونه می باشد که افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند شانس کمی برای دریافت ویزای همراه دارند. متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند می توانند پس از مستقر شدن در شهر محل تحصیل برای همسر خود دعوت نامه ارسال کنند و افرادی که در مقطع دکتری تحصیل می‌کنند می‌توانند پس از شروع تحصیل برای همسر و فرزندان خود دعوت نامه ارسال کنند و ویزای همراهان اسلوونی را دریافت کنند.

لازم به ذکر است همسر شما با ویزای همراه اجازه کار در این کشور را ندارد و اگر موفق شود در این کشور شغلی پیدا کند باید به صورت جداگانه اقدامات لازم را جهت تغییر نوع ویزای خود و تبدیل آن به ویزای کار انجام دهد.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا پایتخت آمریکا واشنگتن می باشد. این کشور، با مساحتی نزدیک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *