ویزا و اقامت تحصیلی بلاروس

ویزا و اقامت تحصیلی بلاروس

ویزا و اقامت تحصیلی بلاروس:

کشور بلاروس یکی از کشورهای اروپای شرقی می‌باشد پایتخت آن شهر زیبای مینسک می‌باشد. از آنجا که بلاروس در مرز شرقی اروپا قرار دارد، جهت کسب اقامت تحصیلی بلاروس با سازمان مهاجرتی کوچ تماس بگیرید.

به عنوان یک مسیر تجاری عمده بین اروپا و کشورهای غیراروپایی عمل می کند. کشور بلاروس در اروپا با کشورهای روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی و لتونی همسایه است و زبان تحصیل در بلاروس، بلاروسی و روسی و همچنین انگلیسی است. در واقع فرهنگ مردم کشور بلاروس به شدت تحت تأثیر فرهنگ اوکراین و روسیه قرار دارد.

ویزا و اقامت تحصیلی بلاروس :افراد برای تحصیل در مقطع لیسانس در بلاروس باید دوره پاتفک را در بلاروس بگذرانند. هزینه تحصیل کارشناسی در بلاروس حدودا سالیانه 3 هزار دلار و هزینه تحصیل مقاطع تحصیلات تکمیلی 4 هزار دلار می باشد.

البته برای تحصیل در رشته‌های پزشکی هزینه دانشگاه‌های پزشکی در بلاروس ستالیانه 5 هزار دلار می‌باشد. در حالت کلی پذیرش از دانشگاه‌های پزشکی بلاروس برمبنای دو مؤلفه‌ی معدل دبیرستان و آزمون ورودی می‌باشد.

برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی نیازی به مدرک IELTS یا TOEFL ندارید. همچنین برای اخذ ویزا نیازی به نشان دادن بودجه و پشتوانه مالی نیست و  برای تحصیل به زبان انگلیسی در بلاروس ارائه مدرک تافل و یا آیلتس ضروری نیست.

برای دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان روسی را دارند تحصیل به زبان روسی بسیار کم هزینه تر از تحصیل به زبان انگلیسی می باشد.

هزینه دوره پاتفک در حدود ۲5۰۰ تا ۳۵۰۰ دلار  خواهد بود که البته متغیر بودن این مبلغ بستگی به نوع کالج، زبان تحصیل و شهرمحل تحصیل نیز خواهد داشت . تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی  به زبان انگلیسی 6000 دلار هر سال می‌باشد. برای تحصیل رشته پزشکی به زبان روسی هزینه ها تا 40 درصد کاهش می‌یابد.

هزینه خوابگاه ماهیانه در حدود 120 دلار می‌باشد. میانگین هزینه زندگی در بلاروس 400 یورو ماهیانه می‌باشد و در نظر داشته باشید که بطور کلی دانشجویان در بلاروس حق کار ندارند اما برخی از کالج‌ها یا دانشگاه‌ها دانشجویان را برای کار نیمه وقت استخدام می کنند.

از دانشگاه‌های علوم پزشکی بلاروس می توان از موارد زیر نام برد (البته لازم به ذکر است که دانشگاه های بلاروس مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمی باشند)

دانشگاه پزشکی ایالتی بلاروس (Belarusian state medical university)

دانشگاه پزشکی ایالتی ویتبسک (Vitebsk state medical university)

دانشگاه پزشکی ایالتی گرودنو (Grodno state medical university)

دانشگاه پزشکی ایالتی گومل (Gomel state medical university)

 

از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در بلاروس می توان از موارد زیر نام برد:

گروه ب (خوب)

 

Belarusian National Technical University

Belarusian State University

 

گروه ج (متوسط)

 

Belarusian State Academy of Arts

Belarusian State Agrarian Technical University

Belarusian State Economics University

Belarusian State Pedagogical University M Tank

Belarusian State Technological University

Belarusian State University of Informatics and Radio Electronics

Belarusian-Russian State University

Brest State Technical University

Gomel State University

Grodno State Agrarian University

Minsk State Linguistic University

Polotsk State University

Vitebsk State Academy of Veterinary Medicine

Vitebsk State Technological University

Yanka Kupala State University of Grodno

کسانی که اقامت موقت تحصیلی در بلاروس دارند می توانند به واسطه ویزای همراه بلاروس همسر و یا خویشاوندان وابسته خود را به همراه خود ببرند. این امر از طریق دعوت نامه از سوی فرد و با توافق سفارت بلاروس امکان پذیر است . اگر برای کار پس از تحصیل برنامه ای دارید می توانید در مدت زمانی که در بلاروس تحصیل می کنید از وب سایت های رسمی در خصوص کار در بلاروس شرایط مد نظر خود را پیگیری بفرمایید:

http://belarusinfocus.info

https://www.jobzella.com/search/belarus/jobs

http://www.expressglobalemployment.com/solutions

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی هلند

ویزا و اقامت تحصیلی هلند

ویزا و اقامت تحصیلی هلند پایتخت هلند شهر آمستردام و واحد پول آن یورو می‌باشد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *