مهاجرت تضمینی

آیا کلمه تضمین در پروسه مهاجرت معنی دارد؟

آیا کلمه تضمین در پروسه مهاجرت معنی دارد: مسلما پروسه مهاجرت، از مهمترین تصمیماتی است که هر شخص در زندگی خود می‌گیرد.

اهمیت بالای این تصمیم، بخاطر هزینه بالایی است که متقاضی مهاجرت باید صرف کند و اینکه علاوه بر هزینه، زمان هم بسیار مهم است چراکه با بالا رفتن سن، امتیاز منفی هم بیشتر می شود لذا چنانچه فردی دو – سه سال از بهترین سال‌های جوانی زندگی خود را صرف تلاش برای مهاجرت کند و نتیجه نگیره، علاوه بر از دست دادن هزینه، زمان را هم از دست داده است و علی رغم پول که شاید برگردد، زمان و جوانی دیگر برنمی‌گردد.

متأسفانه برخی از مؤسسات و سازمان‌های مهاجرتی برای قانع کردن موکلان خود و انعقاد قرارداد، کلمه تضمین را بکار می‌برند و کار خود را تضمین شده می‌دانند.

دوستان عزیز خوب است بدانید در روابط بین وکیل و موکل، بکار بردن لفظ تضمین اشتباه است و چیزی بعنوان تضمین نداریم. این قضیه چنان مهم است که چنانچه ثابت شود وکیلی در قرارداد خود لغت تضمین را بکار برده، وکیل بابت این جریمه می شود و تا ابطال پروانه وکالت آن وکیل هم پیش می رود.

مانند هر کار دیگر در پرونده های مهاجرتی، ارباب رجوع نقش موکل را دارد و سازمان مهاجرتی هم نقش وکیل را دارد. هیچگاه یک وکیل نمی تواند برای هیچ کاری به موکل خود تضمین بدهد. پس بکاربردن لفظ تضمین و ضمانت، بیتشر بعنوان فریب موکلین و کلاهبرداری محسوب می شود.
موکلین عزیز این نکته را هم مدنظر داشته باشند که می‌توانند با قسطی نمودن پروسه پرداخت پرونده مهاجرت و تنظیم یک قرارداد حقوقی محکم و روشن، ریسک عدم موفقیت خود را به حداقل برسانند.
سازمان کوچ ، برای دادن اطمینان به موکلین عزیز، قراردادی دقیق و طبق آئین قراردادهای حقوقی بین المللی تنظیم می کند و حق الزحمه خود را در اقساط مختلف دریافت می کند و سود مربوط به موسسه در قسطهای دوم و سوم و پس از اطمینان موکلین از پذیرش پرونده اخذ می گردد.

همچنین ببینید

مقصد مهاجرتی

مقصد مهاجرتی

معیارهای مهم برای انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت و اقامت دائم یکی از مهمترین و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *