مهاجرت به کانادا از طریق دانشجویی

مهاجرت به کانادا از طریق دانشجویی

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ویزای دانشجویی

کانادا یکی از محبوب‌ترین کشورها برای ادامه تحصیل است و مهاجرت به کانادا از طریق دانشجویی، یکی از آسان‌ترین و ارزان‌ترین روش‌های رسیدن به اقامت دائم این کشور توسعه یافته است.

کانادا با داشتن دانشگاهها و موسسات آموزش عالی معتبر جهانی و یک سیستم آموزشی دولتی و بسیار قوی، برنامه های متنوعی را در مقاطع مختلف به دو زبان انگلیسی و فرانسوی به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. دولت کانادا و همچنین دانشگاههای این کشور، با ارائه بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی متعدد، راه را برای متقاضیان شایسته و واجد شرایط، جهت تحصیل رایگان در کانادا هموار می‌کند.

کانادا دارای 21 دانشگاه از 500 دانشگاه و 32 دانشگاه در هزار دانشگاه برتر جهان است و در حال حاضر، بیش از 500 هزار دانشجوی بین المللی در دانشگاههای مختلف آن مشغول تحصیل هستند. دانشگاههای کانادا برخی از بهترین برنامه های مطالعاتی جهان را ارائه می دهند و برخی از مراکز تحقیقاتی و موسسات دانشگاهی برتر جهان در این کشور قرار دارند. در این مقاله قصد داریم، شرایط مهاجرت به کانادا از طریق دانشجویی و اقامت کانادا از طریق دانشجویی، مدارک لازم برای اپلای کردن و سایر موارد مربوط به مهاجرت تحصیلی به کانادا را مورد بررسی قرار دهیم.

اگر به فکر مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل هستید، با مطالعه این مقاله تا انتها، به اطلاعات جامعی دست خواهید یافت که شما را در زمینه اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی کانادا یاری خواهد کرد. سازمان مهاجرتی تدبیرساز (با همکاری وکیل مهاجرتی مورد تایید اداره مهاجرت کانادا) با سالها تجربه و صدها پرونده موفق در زمینه اعزام دانشجو به کانادا، مفتخر است تا شما را در مسیر صحیح مهاجرت به کانادا با ویزای دانشجویی، هدایت کند.

برای دریافت مشاوره رایگان، همین حالا با کارشناسان سازمان مهاجرتی تدبیرساز تماس بگیرید و یا با مراجعه به وب سایت رسمی این موسسه مهاجرتی، فرم ارزیابی رایگان را پر کنید و از این که واجد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل هستید یا خیر، مطلع شوید.

عناوین اصلی مقاله:

مهاجرت به کانادا از طریق دانشجویی 2020

مزایای تحصیل در کانادا

مراحل اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی فدرال و کبک کانادا

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه

اقامت کانادا پس از تحصیل در کانادا

هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا

جمع بندی نهایی

مزایای تحصیل در کانادا

دلایل بسیاری وجود دارد که باعث می شود هر سال بیش از 500 هزار دانشجوی بین المللی، زندگی و تحصیل در کانادا را انتخاب کنند. تحصیل در کانادا، مزایای فراوانی دارد و در سال های اخیر، بسیاری از افراد در سراسر جهان و همچنین ایران، گزینه تحصیل را برای مهاجرت به کانادا برگزیده‌اند.

صلاحیت های برنامه های تحصیلی کانادا در سراسر جهان بسیار مورد تحسین است و کانادا دارای معیارهای دانشگاهی بالایی است و این تضمین می کند که شما یک تجربه آموزش با کیفیت بالا در کانادا کسب خواهید کرد که منجر به گشوده شدن درهای بسیاری برای داشتن آینده ای عالی و پیشرفت شغلی می‌شود.

مدارک دانشگاهی، فنی و حرفه ای و گواهینامه های کانادایی در سراسر جهان بسیار مورد احترام و اعتبار است و غالباً، معادل مدارک در ایالات متحده و کشورهای مشترک المنافع شناخته می شود. تحصیل در کانادا مقرون به صرفه است و شهریه دانشجویان بین المللی در مقایسه با بسیاری از کشورها مانند ایالات متحده، استرالیا و انگلستان، کمتر است.

مهاجرت به کانادا از طریق دانشجویی کانادا به عنوان یک جامعه چند فرهنگی شناخته شده است و همین باعث شده تا دانشجویان بین المللی، آن را مانند خانه خود بدانند و احساس دلتنگی کمتری داشته باشند. کانادا یک جامعه امن برای زندگی و مطالعه فراهم می کند و شما به عنوان یک دانشجو و ساکن موقت، می توانید از بسیاری از همان حقوق، آزادی ها و امتیازاتی برخوردار باشید که از تمام کانادایی ها محافظت می‌کند.

این ویژگی بارز کانادا است که این کشور را به چنین جامعه ای پایدار و صلح آمیز تبدیل کرده است. زندگی در کانادا، فرصت یادگیری و تسلط بر دو زبان رسمی اول دنیا، یعنی انگلیسی و فرانسه را برای شما فراهم می کند. البته بیشتر فرانسوی زبانان در کبک کانادا متمرکز شده‌اند.

تحصیل و زندگی در کانادا، بسیار هیجان انگیز است و دانشجویان با برخورداری از امکانات آموزشی و رفاهی کامل به تحصیل و تحقیق می پردازند. موسسات کانادایی نوآورانه هستند و فرصتهای پژوهشی فراوانی را ارائه می‌دهند.

مهمترین مزیت تحصیل در کانادا، امکان دستیابی به اقامت دائم کانادا پس از فارغ التحصیلی است. مهاجرت به کانادا و درخواست برای اخذ اقامت دائم این کشور از طریق تحصیل، بدون نیاز به ترک کانادا، امکان پذیر است و متقاضیان می توانند تحت برنامه های مختلف مهاجرت فدرال یا استانی، درخواست اقامت دائم کنند.

 مراحل اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی فدرال و کبک کانادا

1- الزامات مهاجرت به کانادا و تحصیل در این کشور را درک کنید:

اخذ پذیرش از دانشگاه یا موسسات آموزش عالی کانادا، نیاز به درک شرایط مختلف این موسسات و دوره های ارائه شده آنها دارد. متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، همچنین باید تجزیه و تحلیل دقیق از قوانین و مقررات مربوط به روند درخواست پذیرش و ویزای دانشجویی کانادا را انجام دهند.

به عبارتی، فقط موسسات و دانشگاههای شناخته شده و دوره های تحصیل مصوب، برای اعطای پذیرش، معنی دار خواهند بود. در حالت ایده آل، شما باید حداقل یک سال قبل از اپلای، برنامه ریزی برای ویزای تحصیلی و مهاجرت به کانادا را شروع کنید.

برای مثال باید: پاسپورت خود را در صورت نیاز تعویض کنید، مدارک زبان انگلیسی یا فرانسوی را با حداقل نمره قبولی کسب کرده باشید، همچنین مدارک تمکن مالی دال بر توانایی تامین هزینه های تحصیل و زندگی پس از مهاجرت به کانادا را تهیه کنید. البته ممکن است شرایط لازم، برای استانهای مختلف کانادا متفاوت باشد، به همین دلیل این مرحله از مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل باید به صورت دقیق و منظم انجام شود.

2- مقطع تحصیلی و موسسه مورد نظرتان را انتخاب کنید:

اولین قدم برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و انتخاب یک موسسه یا دانشگاه، تعیین وضعیت آن به عنوان یک موسسه آموزشی تعیین شده است. فقط DLI ها یا همان موسسات آموزشی تعیین شده می توانند دانشجویان خارجی را بپذیرند.

این موسسات توسط یک دولت استانی یا قلمروهای کانادا تاسیس شده و میزبان دانشجویان بین المللی و متقاضیان مهاجرت به کانادا هستند. همچنین باید قبل از اپلای کردن برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، یک دوره اصلی خاص را تعیین و نهایی کنید. دانشگاه‌های کانادا نسبت به تعویض دوره‌ها، انعطاف‌پذیر هستند، ولی بهتر است گزینه‌های خود را از قبل، مقایسه کنید و رشته‌ای را که واقعاً به آن علاقه‌مند هستید، برگزینید.

3- در آزمون زبان شرکت کنید:

برای مهاجرت به کانادا، هر دانشجوی بین المللی باید مهارت های زبان انگلیسی یا فرانسوی خود را اثبات کند. آیلتس، آزمون ارجح برای مهارت در زبان انگلیسی است که برخی از موسسات، نمره قبولی در آزمون کمبریج انگلیسی Advanced  یا TOEFL را نیز می‌پذیرند.

برای زبان فرانسه نیز می توانید، آزمون‌های DALF ،DELF یا TCF را انتخاب کنید، اگرچه آزمون TEF متداول‌ترین گزینه است. پس از انتخاب آزمون زبان، باید هزینه آن را بپردازید و یکی از تاریخ های تعیین شده را رزرو کنید. برای قبولی در این آزمون‌ها باید، حداقل یک سال به یادگیری زبان بپردازید.

4- اپلای کنید:

پس از اینکه مدارک لازم برای اخذ پذیرش را آماده کردید، با پرداخت اپلیکیشن فی به مبلغ 100 الی 250 دلار، بسته به دانشگاه مورد نظر، باید درخواست پذیرش کنید. سعی کنید، دوره ها و برنامه های مشخصی را در لیست اپلای خود قرار دهید و یک یا دو گزینه را نیز به عنوان پلن های جایگزین در نظر بگیرید.

هنگام پر کردن فرم درخواست پذیرش، مراقب باشید و اطمینان حاصل کنید که اطلاعات دقیقی را که همراه با مدارک مستند پشتیبان است، ارائه کنید. پس از ارسال فرم درخواست و مدارک مورد نیاز، باید منتظر جواب دانشگاه باشید. معمولا بازه پاسخ دهی در دانشگاه های کانادا طیف بسیار متفاوتی دارد این بازه از یک ماه تا 9 ماه متغیر است.

5- برای ویزای تحصیلی کانادا (فدرال و کبک) اقدام کنید:

زمانی که دانشگاه نامه پذیرش را ارسال کرد، می توانید برای ویزای دانشجویی و مهاجرت به کانادا، اقدام کنید. برای این منظور، می توانید به صورت آنلاین اقدام کنید یا به مرکز درخواست ویزای محلی و یا سفارت کانادا در یکی از کشورهای همسایه مراجعه کنید.

درخواست ویزای تحصیلی برای مهاجرت به کانادا، باید همراه با نامه پذیرش دانشگاه، پاسپورت معتبر و اسناد و مدارک کافی، مبنی بر داشتن تمکن مالی کافی برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل باشد. ویزای تحصیل فدرال کانادا، در صورتی برای متقاضی صادر می شود که، وی تمامی شرایط و الزامات را برای این ویزا برآورده سازد و به عبارتی، واجد شرایط باشد.

در صورتی که از موسسات و دانشگاههای استان کبک، پذیرش دارید، علاوه بر نامه پذیرش دانشگاه، باید گواهی پذیرش کبک (CAQ) را نیز دریافت کرده و به همراه سایر مدارک، جهت درخواست ویزای تحصیلی کبک، به سفارت کانادا ارائه دهید.

6- زمان سفر و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرا رسید:

پس از پردازش برنامه و بررسی پرونده ویزای تحصیلی و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، در پرونده های محدودی، برای مصاحبه فراخوانده می شوید یا با شما تماس می گیرند و افسر مهاجرت در مورد درخواست ویزای دانشجویی شما تصمیم‌گیری می‌کند.

در اکثر پرونده‌های تحصیلی دانشجویان ایرانی مصاحبه‌ای صورت نمی‌گیرد و اهمیت آماده سازی کامل مدارک مورد نیاز سفارت بیشتر از هر بخش دیگری در اینجا خود را نشان می دهد. در صورت پذیرش، اکنون زمان آن رسیده است که برنامه ریزی سفر خود و مهاجرت به کانادا را شروع کنید.

ویزای تحصیلی شما دارای تاریخ شروع و اتمام خواهد بود و قبل از این تاریخ، مجاز به ورود به کانادا نخواهید بود. بنابراین سفر خود را باید بر این اساس برنامه ریزی کنید. البته امکان تمدید مدت زمان ویزا برای کسانیکه برنامه تحصیلشان بیشتر به طول خواهد انجامید، وجود دارد.

7- آخرین مرحله از مهاجرت به کانادا از طریق دانشجویی:

مامور مهاجرت، قبل از اجازه ورود به کانادا، مجوز شما برای تحصیل و سایر مدارک را در فرودگاه مورد نظر، تایید خواهد کرد، این آخرین مرحله از تشریفات مهاجرت به کانادا است و اکنون می توانید بر روی شروع سفر خود به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا و پیمودن مسیر مهاجرت به کانادا تمرکز کنید.

اگر قصد مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا را دارید، سازمان مهاجرتی تدبیرساز، مفتخر است از ابتدا تا انتهای این مسیر در کنار شما باشد و با ارائه مشاوره های صحیح، شما را در مسیر درست مهاجرت به کانادا هدایت کند.

مهاجرت به کانادا: مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه جهت مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، عبارتند از: پاسپورت معتبر، مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی برای اپلای در مقطع کارشناسی، مدرک لیسانس برای اپلای در مقطع کارشناسی ارشد و تمامی مدارک تحصیلی، مقالات isi و یا پروپوزال قوی و رزومه علمی و پژوهشی بسیار قوی برای اپلای در مقطع دکتری، یک قطعه عکس 3.5*4.5 با پشت زمینه روشن، پرداخت هزینه مربوط به پذیرش دانشگاه و هزینه‌های تحصیل، رزومه، مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی، انگیزه نامه، توصیه نامه از اساتید دانشگاه و فرم های تکمیل شده درخواست پذیرش.

توجه داشته باشید، تمامی مدارک باید به همراه ریز نمرات آنها به صورت رسمی ترجمه شده و به تایید وزارت دادگستری و امور خارجه برسند. برای ارسال مدارک، باید آنها را اسکن کنید و در واقع اسکن مدارک را برای دانشگاه مورد نظر ارسال نمایید. برای اخذ پذیرش در مقطع لیسانس باید: آیلتس آکادمیک با حداقل نمره 6، در مقطع فوق لیسانس، آیلتس 6.5 و در مقطع دکتری، آیلتس 6.5 یا 7 داشته باشید. البته برخی از دانشگاهها برای اعطای پذیرش در مقطع لیسانس، در ابتدا درخواست مدرک زبان نمی کنند، ولی با داشتن مدرک زبان، شانس ویزا شدنتان افزایش می‌یابد. چرا که داشتن مدرک زبان تا حدود زیادی قصد شما از سفر به کانادا را نشان خواهد داد و شک کمتری در ذهن آفیسر پرونده شما در سفارت نقش خواهد بست.

اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کانادا: اقامت کانادا پس از 2 سال تحصیل در کانادا

اکثر قریب به اتفاق دانشجویانی که از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کانادا فارغ التحصیل می شوند، با تدابیری که دولت فدرال کانادا در زمینه مهاجرت به کانادا اندیشیده است، قادر به اخذ اقامت دائم کانادا خواهند بود. به اعتقاد دولت کانادا، این فارغ التحصیلان، جوان هستند، از فرهنگ و آداب و رسوم کانادا آگاهی دارند، به زبانهای رسمی این کشور مسلط هستند، دارای مدارک کانادایی هستند و بیشتر آنها تجربه کاری دارند.

متقاضیان مهاجرت به کانادا پس از فارغ التحصیلی می توانند با پیدا کردن کار مرتبط با رشته تحصیلی خود، ویزای کاری دریافت کنند و تحت برنامه های مختلف مهاجرت به کانادا برای اقامت دائم، اقدام نمایند. برای اخذ اقامت دائم کانادا، افراد باید، مالیات مقرر را پرداخت کرده و الزامات را برآورده سازند. در صورتی که طبق قوانین عمل کنند، طی 3 سال می توانند اقامت دائم این کشور و حتی حق شهروندی کانادا را کسب کنند.

تغییرات اخیر در سیستم اکسپرس اینتری، مهاجرت به کانادا را برای دانشجویان بین المللی، آسان‌تر کرده و امکان انتقال به اقامت دائم را برای آنان فراهم کرده است. همچنین چندین جریان مهاجرتی استانی وجود دارد که به طور خاص برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است و متقاضیان می توانند از طریق آن‌ها، پس از 2 سال تحصیل در کانادا، نسبت به اخذ اقامت دائم این کشور اقدام نمایند.

برای اطلاعات بیشتر با سازمان مهاجرتی تدبیرساز تماس بگیرید و یا فرم ارزیابی رایگان این سازمان را پر کنید. کارشناسان متخصص این سازمان طی 1 الی 2 روز کاری، با توجه به فاکتورهای ارائه شده از طرف شما، به شما خواهند گفت که آیا واجد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل هستید یا خیر، در صورت مثبت بودن، بهترین گزینه و مناسب ترین برنامه مهاجرت به کانادا برای شما انتخاب خواهد شد.

مهاجرت به کانادا: هزینه‌های تحصیل و زندگی در کانادا

 هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا بالاست ولی در مقایسه با کشورهایی مانند: آمریکا- انگلیس و استرالیا، بسیار مقرون به صرفه است و با اخذ بورسیه‌های تحصیلی، می توان به تحصیل رایگان در این کشور پرداخت. هزینه‌های تحصیل و زندگی در کانادا، بسته به رشته و مقطع تحصیلی، دانشگاه و شهری که در آن زندگی می کنید، متفاوت است و البته به سبک زندگی شما نیز بستگی زیادی دارد.

هزینه‌های زندگی در کانادا شامل: خورد و خوراک، مسکن، پوشاک، تفریح، حمل و نقل، بیمه و …. می شود و هر دانشجو به طور متوسط باید 900 دلار در ماه برای این هزینه ها کنار بگذارد.دوره های دانشگاهی در کانادا به دوره های کارشناسی، فوق لیسانس و دکترا تقسیم می شوند.

طور دوره کارشناسی در کانادا 4 سال، کارشناسی ارشد 1 الی 2 سال و دکتری 3 الی 5 سال است و دانشجویان در این دوره‌ها می‌توانند بصورت نیمه وقت به کار دانشجویی بپردازند و بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی را تامین کنند.

متوسط هزینه تحصیل در کانادا برای رشته های مهندسی 16 هزار دلار در سال، برای رشته های مدیریتی و بیزینسی 18 هزار دلار در سال، برای رشته های علوم پایه و نظری 14 هزار دلار در سال و برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی 20 هزار دلار کانادا در سال می‌باشد.

شهریه کالج های زبان انگلیسی در کانادا نیز در حدود سالیانه 10 هزار دلار کانادا است. هزینه تحصیل در کاناداجمع بندی نهاییکانادا به دلیل مهاجرپذیر بودن یکی از بهترین مقاصد تحصیلی در جهان است و بیش از 500 هزار دانشجوی بین المللی در نقاط مختلف این کشور، مشغول تحصیل هستند.

تحصیل در کانادا، یکی از آسان‌ترین راههای مهاجرت به کانادا است و فارغ التحصیلان در این کشور، می توانند با پیدا کردن کاری مناسب، ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و سپس برای اقامت دائم، اقدام نمایند. سازمان مهاجرتی تدبیرساز با داشتن سال ها تجربه درخشان در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا، به افراد بسیاری کمک کرده تا با کمترین هزینه، در مسیر صحیح مهاجرت به کانادا قرار گیرند و به موفقیت دست یابند.

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *