مهاجرت به دومینیکا

آشنایی با نحوه مهاجرت به دومینیکا

اگر قصد مهاجرت به دومینیکا را دارید و یا می خواهید با روش های مهاجرتی این کشور و زندگی در آن آشنا شود، با ما همراه باشید. این کشور جزیره‌ای است که در آب های دریای کارائیب قرار دارد و پایتخت آن شهر روسو یا روزو می‌باشد.

موقعیت جغرافیایی این کشور در منطقه‌ای نزدیک به شرق قاره آمریکا و نزدیکی فرانسه قرار دارد. لازم به ذکر است که این کشور مستعمره فرانسه است و اکثر مردم آن از نسل برده‌هایی هستند که در گذشته به این منطقه انتقال یافته‌اند.
اگر قصد مهاجرت به دومینیکا را دارید، باید بدانید که زبان رسمی مردم این کشور انگلیسی است.

اما مردم آن به زبان‌های دیگری مانند کریول دومینیکایی و فرانسوی نیز صحبت می‌کنند. اقتصاد این کشور بر پایه ی صادرات موز است. آب و هوای این کشور گرم استوایی است و در فصولی از سال طوفان‌های شدید ایجاد می‌شود. این کشور جنگل‌ها، آبشارها و چشمه‌های متعددی دارد.

از سال 2006 تا به امروز این منطقه پیشرفت چشمگیری در زمینه ی اقتصاد خود داشته است که علت آن توسعه گردشگری، صنعت موز، ساخت و ساز و خدمات دریایی است.

از مهم‌ترین اطلاعاتی که پیش از مهاجرت به دومینیکا باید داشته باشید، در مورد مذهب مردم آن می‌باشد. بیشتر مردم این منطقه دارای مذهب کاتولیک رم هستند اما تعدادی از آن‌ها نیز به مذهب کاتولیک و بودائیسم گرایش دارند. خوب است بدانید که این کشور به عنوان یکی از امن‌ترین کشورهای دنیا شناخته شده است.

معروف‌ترین روش‌های مهاجرت به دومینیکا

از مهم ترین روش های مهاجرت به دومینیکا می‌توان به مهاجرت از طریق ازدواج، تحصیل و کار کردن نام برد.

به منظور تهیه مجوز اقامت، ابتدا باید پاسپورت خود را تهیه نمایید. توجه داشته باشید که این پاسپورت باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. توجه داشته باشید که فرم درخواستی شما باید شامل دو بخش فرم پزشکی و فرم چک لیست باشد. در فرم پزشکی شما باید نتایج دو آزمایش اچ آی وی و پرتونگاری قفسه سینه درج گردد.

از مهم‌ترین مدارکی که به منظور مهاجرت به دومینیکا باید به سازمان مهاجرتی این کشور ارائه دهید، شامل فرم های درخواست، گواهی پزشکی بدین منظور که متقاضی از سلامتی خوبی برخوردار است و در سه سال گذشته به هیچ وجه بیماری واگیر دار نداشته است، گواهی از آخرین کارفرمای خود، صورت وضعیت مالی یک بانک‌دار معتبر از متقاضی یا شخصی که مسئولیت متقاضی را قبول می‌کند و دو قطعه عکس متناسب با اندازه ی گذرنامه می‌باشد.

علاوه بر آن شما باید اثبات کنید که در گذشته هیچ‌گونه سابقه ارتکاب به جرم نداشته‌اید و گواهی ازدواج و گذرنامه معتبر خود را که حداقل 6 ماه اعتبار دارد، ارائه دهید. مهاجرت به دومینیکا از روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد و شما می‌توانید با توجه به شرایط و ویژگی خود، به این کشور مهاجرت نمایید. در ادامه به توضیح دقیق‌تر این موضوع می‌پردازیم.

چگونگی مهاجرت به دومینیکا از طریق کار

از مهم ترین روش های مهاجرت به دومینیکا می توان به اشتغال در این کشور نام برد. در سال های اخیر به دلیل رونق کارخانه ها و مراکز صنعتی این کشور، تعداد زیادی از مهاجران به خصوص از آمریکا، به منظور پیدا کردن کار به این کشور مهاجرت می کنند. توجه داشته باشید که به منظور اخذ ویزای کاری، باید از سوی یک کارفرما قرارداد کاری داشته باشید.

اگر قرارداد شما حداقل 6 ماه یا بیشتر باشد، می توانید آن را تمدید کنید. لازم به ذکر است که اکثر مجوز های اقامتی در این کشور، یک ساله است.

بعد از مهاجرت به دومینیکا و زندگی در این کشور، می توانید بعد از 5 سال درخواست اقامت دائم بدهید. از مهم ترین مدارکی که به منظور اقامت در این کشور لازم دارید، نامه ای از جانب کارفرما است که باید در آن نوع اشتغال، دستمزد و قبول مسئولیت کارمند ذکر شده باشد.

علاوه بر آن شما باید دو قطعه عکس، گواهی ازدواج (در صورت متاهل بودن)، نتایج اثبات عدم بیماری HIV و اظهارنامه ی بانکی به اداره ی کار دفتر مرکزی دولت تحویل دهید.

چگونگی مهاجرت به دومینیکا از طریق تحصیل

از مهم ترین روش های مهاجرت به دومینیکا از طریق تحصیل است. لازم به ذکر است که سیستم آموزش و پرورش این کشور ترکیبی از آموزش کشور انگلیس و آمریکای شمالی می باشد.

به منظور اقامت در این کشور باید ویزای تحصیلی دریافت نمایید. افرادی که می خواهند در دانشگاه های این کشور تحصیل کنند، باید بتوانند به دو زبان فرانسوی و انگلیسی صحبت کنند. البته آموزش در دانشگاه های بین المللی این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شود اما برای ارتباط بهتر با مردم این کشور، یادگیری زبان فرانسوی نیز لازم است.

به منظور مهاجرت به دومینیکا و تحصیل در دانشگاه های این کشور، باید ابتدا به دانشگاه مورد نظر خود درخواست بدهید. بعد از آن این دانشگاه نامه ای به شما می‌دهد که با استفاده از آن می‌توانید مجوز اقامت دریافت کنید.

شایان ذکر است که تمامی مراحل فوق خیلی سریع صورت می گیرد. به منظور دریافت اقامت تحصیلی در این کشور شما می توانید در رشته‌های مختلفی مانند جرم شناسی، منابع انسانی، تجارت، پزشکی و حقوق تحصیل کنید.

به طور کلی برای تحصیل در دانشگاه های این کشور باید هزینه پرداخت کنید اما بعضی از مراکز، کمک هزینه های تحصیلی یا تخفیفاتی به منظور تحصیل آسان دانشجویان ارائه می دهند.

چگونگی مهاجرت به دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری

از مهم ترین روش های مهاجرت به دومینیکا سرمایه گذاری است. باید بدانید که سرمایه گذاری در این کشور به دو طریق صورت می گیرد؛ اول کمک مالی به کشور، از طریق دریافت ویزای سرمایه گذار دولت است و دوم از طریق سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات می‌باشد.

توجه داشته باشید که این کشور به سرمایه گذاران و خانواده های آن ها مجوز اقامت و شهروندی اعطا می کند. اگر قصد سرمایه گذاری و خرید زمین و املاک در این کشور را دارید، باید حداقل مبلغ 200،000 دلار سرمایه داشته باشید.

اگر پس از مهاجرت به دومینیکا و سرمایه گذاری در این کشور، به مدت 5 سال اقامت داشته باشید، می توانید درخواست تابعیت این کشور را ارائه دهید.

قابل توجه است که حداقل مدت سرمایه گذاری در این کشور، 3 سال است. بر اساس قانون این کشور، در صورتی که بخواهید از طریق روش اول؛ یعنی کمک مالی به این کشور، سرمایه گذاری کنید، اگر به صورت فردی وارد این کشور شوید، باید مبلغ 100,000 دلار به حساب دولت واریز کنید. همچنین در صورتی که بخواهید با همسرتان وارد این کشور شوید، باید مبلغ 175,000 دلار به حساب دولت این کشور واریز نمایید.

توجه داشته باشید که اگر سرمایه گذار بخواهد به همراه خانواده به این کشور مهاجرت کند، باید به ازای هر نفر مبلغ 25000 دلار به حساب دولت واریز کند. توجه داشته باشید که این سهم شامل همسر متقاضی نمی شود.

مهاجرت به دومینیکا از طریق ازدواج

یکی از روش‌های مهاجرت به دومینیکا از طریق ازدواج است. در این روش فرد می‌تواند با یکی از تبعه این کشور ازدواج کند و مجوز اقامت در این کشور را دریافت کند. توجه داشته باشید که ازدواج در این کشور به دو شکل صورت می‌گیرد؛

اول ازدواج کانونیکال است که مراسم ازدواج توسط کشیش کاتولیک انجام شده و خود او این ازدواج را در دفاتر دولتی به ثبت می‌رساند.

شکل دیگر ازدواج به نام مدنی است که در آن یکی از احزاب یا مسئولان دولتی، این ازدواج را در دفاتر رسمی به ثبت می رسانند.

توجه داشته باشید که پس از مهاجرت به دومینیکا و اخذ ویزای آن می توانید پس از مدتی تابعیت این کشور را دریافت کنید. اما باید بدانید که دولت بررسی می کند که این ازدواج تنها به دلیل مهاجرت، و یا به دلیل زندگی با فرد مورد نظر صورت گرفته است.

مهاجرت به دومینیکا از طریق تولد

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به دومینیکا از طریق تولد فرزند است؛ بر اساس قانون این کشور اگر فرزندی پدر و مادرش تابعیت این کشور را نداشته باشند، اما در این خاک به دنیا بیاید، می‌تواند تابعیت این کشور را دریافت کند.

توجه داشته باشید که این موضوع تاثیری در تابعیت پدر و مادر این فرزند ندارد. علاوه بر آن اگر فرزندی در خارج از این کشور به دنیا بیاید، اما پدر یا مادرش تبعه ی این کشور باشد، می تواند تابعیت این کشور را اخذ نماید.

علاوه بر روش‌هایی که گفته شد، مهاجرت به دومینیکا از روش‌های دیگری نیز صورت می‌گیرد. این کشور به ورزشکاران و مربیانی که در زمینه رشته ورزشی خود مقام کسب کرده و به موفقیت‌هایی رسیده‌اند، اقامت می‌دهد.

همچنین هنرمندان، فیلم سازان و کسانی که در زمینه ی امور فرهنگی فعالیت می کنند، می توانند در شرایط خاص اقامت در این کشور را دریافت کنند. علاوه بر روش‌های فوق محققان و افرادی که پروژه‌های علمی انجام می‌دهند نیز می‌توانند در این کشور اقامت داشته باشند.

از دیگر روش های مهاجرتی به این کشور پناهندگی است که هرگز توصیه نمی شود؛ زیرا خطرات و مشکلات فراوانی دارد.

قدرت پاسپورت این کشور هنگام مهاجرت به دومینیکا

یکی از مهم‌ترین اطلاعاتی که پیش از مهاجرت به دومینیکا باید بدست آورید، قدرت پاسپورت این کشور می‌باشد. قدرت پاسپورت این کشور در بین 199 کشور دیگر، رتبه 35 را دارد؛ یعنی پس از دریافت پاسپورت این کشور می‌توانید به 37 کشور دیگر، بدون آنکه ویزا دریافت کنید، مسافرت نمایید.

لازم به ذکر است که پس از اخذ پاسپورت دومینیکا، قادر خواهید بود به 29 کشور دیگر تنها پس از اخذ ویزا در لحظه ی ورود رفت و آمد کنید. علاوه بر آن برای ورود به 132 کشور دیگر، نیاز به دریافت ویزا خواهید داشت.

مهاجرت به دومینیکا این امکان را برای شما فراهم می آورد که در مجموع به 66 کشور دنیا، بدون اخذ ویزا رفت و آمد کنید. همانطور که می دانید ویزا صرفا مجوزی برای عبور و مرور است و با اقامت فرق دارد.

هزینه زندگی پس از مهاجرت به دومینیکا

اگر قصد مهاجرت به دومینیکا را دارید، باید از تمامی هزینه های مربوط به زندگی در این کشور مطلع شوید. زیرا پیش از مهاجرت، برنامه ریزی دقیق در این مورد لازم است.

به طور کلی هزینه‌های زندگی در این کشور (بدون احتساب کرایه ی آپارتمان)، 73.21 درصد بیشتر از ایران می‌باشد.

اما هزینه کرایه آپارتمان، 0.45 درصد کمتر از ایران می‌باشد. اگر قصد زندگی در این کشور را دارید، باید بدانید که هزینه کرایه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر، 900 دلار در هر ماه است. همچنین اگر بخواهید همین آپارتمان یک خوابه را در اطراف شهر اجاره کنید، باید مبلغ 583.33 دلار در یک ماه پرداخت نمایید.

پس از مهاجرت به دومینیکا اگر بخواهید یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر اجاره کنید، می‌بایست ماهیانه مبلغ 3333,33 دلار هزینه پرداخت کنید. همچنین هزینه اجاره همین آپارتمان در اطراف شهر، 2350 دلار است.

توجه داشته باشید که موارد فوق در سال 2020 محاسبه شده است. به طور کلی هزینه ی زندگی در این کشور در مقایسه با کشور هایی نظیر آنتیگوا متوسط رو به پایین است؛ البته به سبک زندگی شما نیز بستگی دارد. به عنوان مثال هزینه ی یک وعده غذا در رستوران های ارزان این کشور، 12 دلار می باشد. مردم این کشور کیفیت زندگی بالایی دارند و میزان امید به زندگی در این کشور، 74 سال است.

معایب و مزایای مهاجرت به دومینیکا

اگر قصد مهاجرت به دومینیکا را دارید، باید نکات مثبت و منفی زندگی در این منطقه را بدانید. یکی از مهم‌ترین مزایای زندگی در این کشور، پرداخت کمترین میزان مالیات می‌باشد. افرادی که به این کشور مهاجرت می‌کنند، مالیات کمی در زمینه ثروت، درآمد و وراثت پرداخت می‌کنند.

همچنین شما می‌توانید دو تابعیتی باشید و لازم نیست برای دریافت تابعیت این کشور، تابعیت نخست خود را ابطال کنید. این کشور در واقع جزیره‌ای است که بدون تغییر باقی مانده است و آبشارها، کوه‌ها و طبیعت دست نخورده‌ای دارد.

مهاجرت به دومینیکا زندگی آرام و امنی را برای شما رقم می‌زند. مردم این کشور به عنوان یکی از شادترین مردم دنیا شناخته شده‌اند. از دیگر مزایای زندگی در این کشور، امنیت بالا و میزان جرایم پایین آن است.

این کشور طبیعت بی‌نظیری دارد و به عنوان یکی از جذاب‌ترین و زیباترین جزایر کارائیب شناخته شده است.

این کشور دارای دومین چشمه آب گرم جهان، آبشار جوشان و جنگل‌های سرسبز و کوهستانی است. همچنین در آن بسیاری از گونه‌های نادر گیاهی، جانوری و پرندگان قرار دارند. علاوه بر آن، اقیانوس‌های شفاف و آرام دومینیکا فرصت‌های عالی برای غواصی را فراهم می کند.

از مهم‌ترین معایب مهاجرت به دومینیکا می‌توان به قطع شدن برق و آب در زمان‌هایی از سال نام برد. علاوه بر آن این منطقه به دلیل اینکه جزیره‌ای طبیعی است، حشرات و مورچه‌های فراوانی دارد و برای بسیاری از افراد آزاردهنده است. به همین دلیل نباید لوازم و وسایلی که آن‌ها را به خود جذب می‌کند در بیرون نگه دارید. از دیگر معایب زندگی در این کشور این است که برق منطقه آن ضعیف است و در محل زندگی به یک ترانسفورماتور نیاز است.

خلاصه مهاجرت به دومینیکا

در این مقاله در مورد روش‌های مهاجرت به دومینیکا صحبت کردیم. از مهم‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور می‌توان به سرمایه‌گذاری، کار کردن، تحصیل، ازدواج با یکی از تبعه‌های این کشور و تولد فرزند نام برد.

علاوه بر روش‌های فوق، این کشور به ورزشکاران و مربیانی که در زمینه رشته ورزشی خود مقام کسب کرده و به موفقیت‌هایی رسیده‌اند، اقامت می‌دهد.

همچنین هنرمندان، فیلم سازان و کسانی که در زمینه امور فرهنگی فعالیت می‌کنند، می‌توانند در شرایط خاص اقامت در این کشور را دریافت کنند.

علاوه بر روش‌های فوق محققان و افرادی که پروژه‌های علمی انجام می‌دهند نیز می‌توانند در این کشور اقامت داشته باشند.

از دیگر روش‌های مهاجرت به دومینیکا پناهندگی است که هرگز توصیه نمی‌شود؛ زیرا خطرات و مشکلات فراوانی دارد.

یکی از مهم‌ترین اطلاعاتی که پیش از مهاجرت به دومینیکا باید بدست آورید، قدرت پاسپورت این کشور می‌باشد. قدرت پاسپورت این کشور در بین 199 کشور دیگر، رتبه ی 35 را دارد؛ یعنی پس از دریافت پاسپورت این کشور می‌توانید به 37 کشور دیگر، بدون آنکه ویزا دریافت کنید، مسافرت نمایید.

هزینه‌های زندگی در این کشور (بدون احتساب کرایه ی آپارتمان)، 73.21 درصد بیشتر از ایران می‌باشد.

اما هزینه کرایه آپارتمان، 0.45 درصد کمتر از ایران می‌باشد. یکی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت به دومینیکا، پرداخت کمترین میزان مالیات می‌باشد.

افرادی که به این کشور مهاجرت می‌کنند، مالیات کمی در زمینه ثروت، درآمد و وراثت پرداخت می‌کنند. همچنین شما می‌توانید دو تابعیتی باشید و لازم نیست برای دریافت تابعیت این کشور، تابعیت نخست خود را ابطال کنید.

توجه داشته باشید که مسئله مهاجرت به دومینیکا، تخصص خاص خود را می‌طلبد. بنابراین اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید، از افراد حرفه‌ای و با تجربه مشورت بگیرید.

سازمان مهاجرتی کوچ  چند سال است که به صورت تخصصی و حرفه‌ای در زمینه مهاجرت افراد به کشورهای مختلف فعالیت می‌کند. از مهم‌ترین مزایای سازمان مهاجرتی کوچ، بهره‌گیری از مجرب‌ترین و ماهرترین مشاوران مهاجرتی می‌باشد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما، تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *