مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا

مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا

استرالیا یکی از بهترین کشورها برای رشته کامپیوتر

استرالیا سیزدهمین اقتصاد قوی جهان از کشورهای پیشرفته و رو به رشد در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات با بازار کار قوی مقصد ایده‌آلی برای مهندسان کامپیوتر، نرم افزار، برنامه نویسان، کارشناسان امنیت و …. می‌باشد، از همین رو سالانه متخصصان کامپیوتر، برنامه نویسی و IT  زیادی در صدد مهاجرت به استرالیا و کسب اقامت قانونی این کشور می‌باشند.

با توجه به اینکه در سال‌های اخیر استرالیا گام‌های بلندی در زمینه علوم فناوری اطلاعات و کامپیوتر برداشته است و شرکت‌های بزرگ چند ملیتی در این کشور در حال فعالیت در این حوزه می‌باشند، دولت استرالیا جهت تأمین نیروی کار مورد نیاز این شرکت‌ها و حفظ پتانسیل‌های موجود در این زمینه سعی در جذب و تأمین نیروی انسانی متخصص دارد و با ارائه برنامه‌های مهاجرتی متفاوت در صدد جذب مهاجران متخصص در این زمینه می‌باشد.

مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا چگونه است؟

یکی از مطمئن‌ترین و کارآمدترین روش‌های مهاجرت به استرالیا برای مهندس کامپیوتر، مهندس شبکه، مهندس نرم افزار و برنامه نویس و … مهاجرت از طریق ویزاهای مهارتی Skill Worker می‌باشد، این نوع ویزاها امتیاز محور هستند و فاکتورهایی مثل سن، مدرک تحصیلی، وضعیت تأهل ، سابقه کاری، نمره زبان و … متقاضی شامل امتیاز می‌گردد.

لازم به ذکر است سالانه دولت استرالیا با همکاری اداره مهاجرت لیست مشاغل مورد نیاز این کشور را اعلام می‌نماید که در این بین رشته‌های مهندسی کامپیوتر و برنامه‌نویس در سال‌های اخیر از مشاغل مورد نیاز بازار کار استرالیا می‌باشد که متقاضیان زیادی نیز دارد.

جهت گرفتن ویزای کار استرالیا برای مهندس کامپیوتر، پس از انتخاب کد شغلی مناسب در رشته کامپیوتر، متناسب با تحصیلات و سابقه کاری در یکی از زمینه‌های نرم‌افزار، شبکه، برنامه‌نویسی، امنیت شبکه و غیره، باید برای ارزیابی اقدام شود، بدین منظور اداره مهاجرت استرالیا بسته به کد شغلی‌های متفاوت سازمان‌های مختلفی را متولی ارزیابی کرده است.

سازمان Australia Computer Society ACS ارزیابی مدارک متقاضیان کد شغلی‌های مهندس کامپیوتر و شبکه، مهندس نرم افزار، برنامه نویس و سایر رشته‌های کامپیوتری را به صورت تخصصی انجام می‌دهد.

برخی از مشاغل کامپیوتری مورد نیاز استرالیا به همراه شرح وظابفی که استرالیا برای آن‌ها در نظر گرفته است به شرح زیر می‌باشد:

Software Engineer: مهندس نرم افزار

شرح وظایف مهندس نرم افزار در استرالیا: طراحی، توسعه، اصلاح، مستندسازی، تست، اجرا، نصب و پشتیبانی برنامه‌ها و سیستم‌های نرم افزاری می‌باشد.

Developer Programmer: مهندس برنامه نویس

شرح وظایف برنامه نویس در استرالیا: تفسیر مشخصات، طرح‌های فنی و فلوچارت‌ها جهت برنامه نویسی، ایجاد، نگهداری و اصلاح کدهای برنامه‌های نرم افزاری و  تست و برنامه نویسی مستندات یک برنامه یا نرم افزار می‌باشد.

Computer Network and System Engineer: مهندس شبکه و سیستم های کامپیوتر

شرح وظایف مهندس شبکه و کامپیوتر در استرالیا: برنامه ریزی، توسعه، استقرار، تست و بهینه‌سازی امکانات شبکه و سیستم‌ها، مدیریت پیکربندی شبکه و سیستم‌ها جهت آمادگی عملیاتی کلی سیستم‌های شبکه به ویژه در محیط‌های دارای چندین سیستم عامل برای توسعه و بروزرسانی. پیکربندی، تشخیص خطا و عیب‌یابی مشکلات شبکه.

ICT Security Specialist: متخصص امنیت شبکه

شرح وظایف متخصص امنیت شبکه در استرالیا: ایجاد، مدیریت و اداره امنیت شبکه و اطلاعات یک سازمان جهت به حداقل رساندن خطر تهدیدهای امنیتی داخلی و خارجی با توجه به سیاست‌ها و روش‌های امنیتی ICT برای اطمینان از وجود راهکارهای پیشگیری از دست رفتن اطلاعات و بازیابی آن‌ها

Multi Media Specialist: متخصص چند رسانه‌ای (مدیا)

شرح وظایف متخصص چند رسانه ای در استرالیا: ایجاد انیمیشن‌های رایانه‌ای، فایل‌های صوتی و تصویری و تصویرهای گرافیکی در برنامه‌های چندرسانه‌ای جهت تولید داده و محتو ا برای فیلم‌ها، کیوسک‌های اطلاعاتی، ارائه‌های چندرسانه‌ای، وب سایت‌ها، منابع تلفن همراه، محیط‌های بازی الکترونیکی، تجارت الکترونیکی و راه حل‌های امنیت الکترونیکی و محصولات سرگرمی و آموزشی.

Analyst Programmer: برنامه نویس تحلیلگر

شرح وظایف برنامه نویس تحلیلگر در استرالیا: تجزیه و تحلیل نیازهای کاربر جهت تولید سیستم‌های مورد نیاز و مستندسازی برنامه‌ها و نرم افزارها شامل کدگذاری، تست، رفع اشکال، نگهداری سیستم‌ها و نرم افزارها می‌باشد.

System Analyst : تحلیلگر سیستم

شرح وظایف تحلیلگر سیستم در استرالیا: ارزیابی فرآیندها و روش‌های بکار رفته در سیستم‌های ICT ، اصلاح اجزای اضافی سیستم یا پیشنهاد سیستم‌های جدید برای تأمین نیازهای کاربران که مستندسازی شده است.

ICT Business analyst: تحلیلگر فناوری اطلاعات و ارتباطات کسب و کار

شرح وظایف تحلیلگر فناوری اطلاعات و ارتباطات کسب و کار در استرالیا: شناسایی و برقراری ارتباط با کاربران برای فرمول‌بندی و تولید مشخصات مورد نیاز برای ایجاد راه حل‌های سیستمی و نرم افزاری.

با توجه به اینکه تاریخچه علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات به کمتر از 100 سال می‌رسد  بسیاری از متخصصان کامپیوتر، شبکه‌های کامپیوتری، مهندسین نرم افزار، برنامه نویسان و … به صورت تجربی دانش لازم در این حوزه‌ها را فرا گرفتند و مدرک تحصیلی آکادمیکی ندارند از این رو ارزیابی این مشاغل مستلزم داشتن مدرک تحصیلی مرتبط نمی‌باشد و حتی بدون مدرک آکادمیک صرفاً با داشتن سابقه کاری حرفه‌ای می‌توان برای ارزیابی رشته‌های کامپیوتری از طریق سازمان ACS اقدام کرد.

در این پرونده‌ها متقاضی باید Recognition of Prior Learning RPL که شامل دو پروژه یکی در 3 سال اخیر و دیگری در 5 سال اخیر می‌باشد را به همراه توضیحاتی تخصصی که بیانگر عمق دانش و مهارت متقاضی در شغل مربوطه می‌باشد را ارائه دهد.

همچنین دارندگان برخی مدارک و گواهینامه های Cisco و Microsoft بدون مدرک تحصیلی آکادمیک با سابقه کار حرفه‌ای می‌توانند برای ارزیابی سازمان ACS و مهاجرت به استرالیا از طریق ویزاهای Skill Worker اقدام نمایند.

لازم به ذکر است تقسیم‌بندی شغلی در استرالیا تفاوت‌های جزیی با تعریف مشاغل در ایران دارند و شاید متخصصین در این زمینه را سردرگم نماید بعنوان مثال بسیاری از افراد در ایران شرح وظایف مهندس نرم افزار را با برنامه نویس مشابه در نظر می‌گیرند این در حالی است که در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا مهندسی نرم افزار و برنامه نویس دو کد شغلی مجزا با شرح وظایف متفاوت در نظر گرفته شده‌اند.

 

همچنین این صفحه را ببینید: پیج تخصصی مهاجرت

مهاجرت کاری متخصص کامپیوتر به استرالیا

اگر می‌خواهید با مدرک لیسانس یا ارشد کامپیوتر خود به استرالیا مهاجرت کنید می‌توانید از طریق ویزای مهارتی استرالیا Skill Worker برای اخذ اقامت قانونی این کشور اقدام نمایید، یکی از بهترین، سریع‌ترین و کم هزینه‌ترین روش‌های مهاجرت متخصصان کامپیوتر به استرالیا می‌باشد، برنامه مهاجرتی Skill Worker شامل ویزاهای اقامت دائم و موقت استرالیا به شرح زیر می‌باشند:

 • ویزای اقامت دائم 189
 • ویزای اقامت دائم از طریق اسپانسر ایالتی 190
 • ویزای اقامت موقت از طریق اسپانسر مناطق کم جمعیت یا فامیل 491

 

 • کلیه مشاغل کامپیوتری ذکر شده در بالا در لیست مشاغل MLTSSL می‌باشند، این بدین معناست که بسته به امتیازات و شرایط متقاضی می‌توان برای اقامت دائم یا موقت استرالیا اقدام کرد.
 • متقاضی در صورتی که اقوام واجد شرایط در استرالیا یا نیوزلند داشته باشند می‌توانند برای اسپانسر فامیلی اقدام کنند.
 • لازم به ذکر است از نوامبر 2019 ، کلیه مناطق استرالیا به غیر از ملبورن، بریزبین و سیدنی کم جمعیت طبقه‌بندی شده‌اند و از طریق  خویشاوند و فامیل دارای اقامت دائم که در غیر از این سه شهر زندگی کند می‌توان برای اسپانسری فامیلی اقدام کرد.

مهاجرت به استرالیا برای مهندسان کامپیوتر، مهندسان شبکه، مهندسان نرم افزار و برنامه نویسان چه مزایای دارد؟

از جمله مزایا مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای Skill worker برای متخصصان کامپیوتر در زمینه‌های مختلف،  امکان کار و تحصیل در یک کشور پیشرفته می‌باشد. قطعاً از دغدغه‌های افراد شاغل در زمینه فناوری اطلاعات، شبکه، برنامه نویسی یا نرم افزار، کار کردن با تکنولوژی‌های جدید و به‌روز می باشد زیرا این علم همواره در حال تغییر است و افراد متخصص در این زمینه جهت کارآمدی و بقاء باید در صدد به‌روزسانی و ارتقاء دانش خود باشند پس کار کردن و استخدام در شرکت‌های چند ملیتی فعال در زمینه IT  و برنامه نویسی می‌تواند نقطه عطفی در زندگی شما به عنوان یک متخصص کامپیوتر باشد.

همچنین مهاجرت همراه با سایر اعضای خانواده و امکان کار و تحصیل آن‌ها از دیگر مزایای این نوع ویزاها می‌باشد، در صورت اخذ این ویزاها شما و همراهانتان شامل مراقبت درمانی رایگان می‌شوید و در صورت واجد شرایط بودن می‌توانید برای شهروندی و دریافت پاسپورت استرالیایی اقدام کنید.

مهندسان کامپیوتر و شبکه، مهندسان نرم افزار، برنامه نویسان، متخصصان امنیت برای مهاجرت از طریق ویزای Skill Worker استرالیا به چه مدارکی نیاز دارند؟

مهاجرت متخصصان کامپیوتر از طریق ویزاهای مهارتی شامل مراحل زیر می‌باشد:

مرحله ارزیابی:

مدارک لازم جهت مرحله ارزیابی به شرح زیر می‌باشد:

 • مدارک هویتی شامل پاسپورت با بیش از 6 ماه اعتبار (در صورت تغییر نام ارائه مدارک مربوطه)
 • سوابق تحصیلی اکادمیک شامل دانش‌نامه و ریز نمرات و یا گواهینامه‌های معتبر Cisco و Microsoft
 • سوابق کاری شامل نامه شرح وظایف، مدارک پرداخت مانند بیمه، ریزحساب، فیش حقوقی و مالیات
 • رزومه
 • RPL برای متقاضیانی که فاقد مدارک اکادمیک می‌باشند یا تحصیلات اکادمیک نامرتبط با شغل انتخابی دارند.

 

 • لازم به ذکر است ارزیابی رشته‌های کامپیوتری نیازی به ارائه مدرک زبان در مرحله ارزیابی ندارند و متقاضی باید پس از دریافت جواب مثبت ارزیابی مدرک زبان مورد نیاز با حداقل نمره ایلتس 6 در هر مهارت یا معادل‌های ان را ارائه دهد.

ثبت Expression of Interest EOI و دریافت دعوتنامه مهندس کامپیوتر

لازم به ذکر است در صورتیکه شما متفاضی ویزای 189 هستید، با شرکت در راندهای دعوتنامه که عموماً نیمه اول هر ماه میلادی به صورت سیستمی بدون دخالت عامل انسانی انجام می‌شود، می‌توانید برای دریافت دعوتنامه اقدام نمایید، سیستم صدور دعوتنامه برای این نوع ویزا به این صورت است که پروندها بر اساس بالاترین امتیاز و تاریخ درخواست EOI در صف هر رشته  قرار می‌گیرند و با توجه به ظرفیت تعیین شده برای هر رشته در هر راند، سیستم شروع به صدور دعوتنامه می‌کند.

در صورتی که شما متقاضی ویزاهای اسپانسر ایالتی 190 و اسپانسر مناطق کم جمعیت 491 می‌باشید بعد از ثبت درخواست (EOI) در سایت سازمان مهاجرت استرالیا، باید برای اسپانسری اقدام نمایید که لازمه آن اعلام کد شغلی شما در لیست مشاغل مورد نیاز یک ایالت یا منطقه کم جمعیت منطبق با شرایط متقاضی می‌باشد که در صورت واجد شرایط بودن باید ابتدا برای اسپانسری ایالت اقدام نمایید و در صورت تأیید ایالت، دعوتنامه از سوی سازمان مهاجرت برای صادر می‌شود.

در صورتیکه متقاضی ویزای اسپانسر فامیلی 491 هستید باید فامیل یا خویشاوند واجد شرایطی دارای اقامت دائم یا شهروندی استرالیا داشته باشید در این صورت می‌توانید با ثبت درخواست این نوع ویزا در سایت سازمان مهاجرت استرالیا برای دریافت دعوتنامه اقدام نمایید، سیستم دریافت دعوتنامه برای این نوع ویزا همانند ویزای 189، شرکت در راندهای دعوتنامه و قرار گرفتن در صف‌های هر کد رشته بر اساس امتیاز و تاریخ ثبت در خواست  EOI می‌باشد که اوایل هر ماه برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است با توجه به اینکه کدهای شغلی کامپیوتری پرمتقاضی می‌باشد، رقابت در این رشته‌ها زیاد می‌باشد و قطعاً داشتن امتیازات بالا عامل تعیین کننده‌ای برای دریافت دعوتنامه است.

مرحله چهارم: لادج و ثبت پرونده در سایت سازمان مهاجرت استرالیا

در این مرحله که مرحله نهایی برای دریافت ویزا می‌باشد کلیه مدارک شما و همراهانتان شامل فرم‌ها، مدارک هویتی، سوابق علمی و کاری شما جهت بررسی نهایی برای سازمان مهاجرت استرالیا ارسال می‌گردد.

آفیسرهای مهاجرت به استرالیا در این مرحله در صورت داشتن ابهام در رابطه با ادعاها و مدارک موجود در پرونده شما اجازه درخواست مدارک یا توضیح دارند. در مرحله آخر بعد از لادج پرونده و قبل از صدور ویزا با دریافت درخواست آزمایشات پزشکی، گواهی عدم سوء پیشینه  و مدرک زبان همراهان بالای 18 سال، در صورت نداشتن مشکل پزشکی و سوء پیشینه می‌توان صدور ویزا را قطعی دانست.

هزینه مهاجرت متخصص و مهندس کامپیوتر به استرالیا از طریق ویزاهای مهارتی Skill Worker چقدر است؟

هزینه‌های دولتی  ویزای مهارتی Skill Worker استرالیا بسته به نوع ویزا و تعداد افراد خانواده شما متفاوت می‌باشد، لازم به ذکر است هزینه‌های اعلام شده طبق آخرین اطلاعیه سازمان‌های ارزیابی و سازمان مهاجرت استرالیا در سال 2020 به شرح زیر می‌باشد:

هزینه ارزیابی سازمان ACS:

ارزیابی پرونده‌های مهارتی (شامل مدرک تحصیلی و سابقه کاری) : 500 دلار استرالیا

ارزیابی پرونده‌های مهارتی به همراه RPL :550 دلار استرالیا

هزینه لادج پرونده برای ویزای 189:

 • متفاضی اصلی: 045  دلار استرالیا
 • همراه بالای 18 سال:020 دلار استرالیا
 • همراه زیر 18 سال:1.015 دلار استرالیا

هزینه لادج پرونده برای ویزاهای 190 و 491:

 • متفاضی اصلی: 045  دلار استرالیا
 • همراه بالای 18 سال:025 دلار استرالیا
 • همراه زیر 18 سال:1.010 دلار استرالیا

همچنین برخی از ایالت‌ها جهت اسپانسری و بررسی پرونده هزینه دریافت می‌کنند که این مبلغ برای ایالت‌های مختلف، متفاوت است و سالانه احتمال تغییر دارد. ولی در حال حاضر زیر 500 دلار استرالیا می‌باشد.

همچنین این ویزاها، شامل هزینه‌های دیگری مانند هزینه ترجمه مدارک، آزمایشات پزشکی، گواهی عدم سوء پیشینه و اثر انگشت شما و همراهانتان است.

نکته حائز اهمیت، امکان متغیر بودن هزینه‌های مهاجرت می‌باشد. در واقع سالانه هزینه‌ها توسط سازمان‌های مطبوع بازنگری می‌گردد و امکان تغییر وجود دارد.

بازار کار مهندسی کامپیوتر، شبکه، مهندس نرم افزار و برنامه نویسان کامپیوتر در استرالیا چگونه است؟

قطعاً یکی از مهمترین دغدغه‌های شما  بعد از دریافت ویزا و سفر به کشور مورد نظر، پیدا کردن شغل مناسب و کسب درآمد می‌باشد، که این موضوع مستلزم داشتن رزومه قوی در یک زمینه خاص مطابق با استانداردهای بازار آن کشور است.

با توجه به اینکه در سال‌های اخیر دولت استرالیا سرمایه‌گذاری و توجه ویژه‌ای به فناوری اطلاعات و ارتباطات و ایجاد زیرساخت‌ها لازم در این زمینه داشته است.

بخش مهندسی و فناوری پیشرفته‌ای دارد و به همین دلیل شرکت‌های چند ملیتی زیادی در بازار کار استرالیا فعالیت دارند که از بزرگترین کارفرماهای استرالیا هستند و سهم به سزایی در جذب و استخدام مهندسان کامپیوتر متخصص و ماهر دارند به همین جهت مهندسان کامپیوتر، مهندسان شبکه، مهندسان نرم افزار، برنامه نویسان و … می‌توانند با رزومه قوی و به روز با تسلط بر زبان انگلیسی در این بازار کار پر رونق شغل متناسب با علاقه و توانمندی‌هایشان را در کمترین زمان ممکن پیدا نمایند.

از جمله شرکت‌های استرالیایی سرشناس در زمینه کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات که نقش مهمی در بازار کار و جذب مهندسین کامپیوتر در کلیه گرایش‌ها دارند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

IRESS Market Technology BAE Systems Inc. Accenture Maptek Atlassian Saab Suncorp Blackboard,Inc Optus Data#3 com Inc Vodafone Huthison Australi Telstra Corporation Ltd

 

با وجود اینکه فرصت‌های اشتغالی کافی برای متخصصین کامپیوتر در بازار کار استرالیا وجو دارد ولی این نکته را باید در نظر داشته باشید که استخدام در شرکت‌های معروف و قوی امری رقابتی می‌باشد که مستلزم دانش و تجربه کافی متقاضی در زمینه مذکور می‌باشد و متخصصین کامپیوتر هندی از مهمترین رقبا برای استخدام در شرکت‌های کامپیوتری و فناوری اطلاعات استرالیایی هستند.

در آمد متخصصین کامپیوتر، مهندس شبکه، مهندسی نرم افزار، برنامه نویسان در استرالیا چقدر است؟

استرالیا دهمین کشور از نظر سرانه درآمد بالا می‌باشد به طور کلی میانگین در آمد سالانه افراد شاغل در استرالیا نسبت به اکثر کشورهای جهان در سطح مناسبی قرار دارد، در این میان مهندسین کامپیوتر، مهندسین نرم افزار و برنامه نویسان از این قاعده مستثنی نیستند، به صورت میانگین حقوق سالیانه متخصصین کامپیوتر در سطح متوسط 77.185 دلار استرالیا می‌باشد که این مبلغ برای متخصصین با بیش از 20 سال سابقه کاری به 119.781  دلار استرالیا هم می‌رسد. در آمد برخی از مشاغل کامپیوتری به تفکیک به شرح زیر می‌باشد:

 • مهندس نرم افزار: میانگین درآمد سالیانه یک مهندس نرم افزار آقا در استرالیا ۸۶۱۷۶ دلار استرالیا و برای خانم ها ۷۲۳۶۰ دلار استرالیا است.
 • مهندس شبکه: میانگین درآمد سالانه مهندس شبکه بسته به میزان تجربه و سابقه کاری از 57858 دلار استرالیا تا 110015 دلار استرالیا می‌باشد
 • برنامه نویسان: میانگین درامد سالانه برنامه نویسان بسته به میزان تجربه و سابقه کاری از 56712 دلار استرالیا تا 130324 دلار استرالیا می‌باشد.

مهارت‌های لازم متخصصان کامپیوتر در استرالیا چیست؟

  با توجه به اینکه استرالیا یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه تکنولوژی می‌باشد و شرکت‌های چند ملیتی بزرگی در صنعت فناوری اطلاعات این کشور فعال می‌باشند یافتن شغل در این زمینه امری رقابتی است در نتیجه داشتن دانش به روز و مطابق با تکنولوژی‌های جدید، تأثیر بسزایی در موفقیت کار جویان در یافتن شغل و اشتغال در این شرکت‌ها دارد. مهارت‌های لازم متخصصان کامپیوتر در استرالیا به شرح زیر می‌باشد:

مهارت‌های لازم  برای برنامه نویسان در استرالیا جهت یافتن شغل مناسب در بازار کار استرالیا به شرح زیر می‌باشد لازم به ذکر است درآمد یک برنامه نویس براساس زبان برنامه نویس که در آن تخصص دارد متفاوت می‌باشد.

زبان‌های برنامه نویسی رایج در استرالیا

در حال حاضر بازار کار برنامه نویسی در استرلیا نیازمند متخصصان در زبان‌های برنامه نویسی PHP, Swift, Java,  Python, Ruby, C#, C++, Rust می باشد.

اگر شما مسلط به زبان‌های برنامه نویسی Java و C++ Programming Language هستید میانگین درآمد سالانه شما بالای 75000 دلار استرالیا می‌باشد.

مهارت‌های لازم مهندس نرم افزار در بازار کار استرالیا شامل تسلط بر پایگاه‌های داده مختلف، مانند (Oracle (PL / SQL، که در کسب و کارهای مختلف کاربرد وسیعی دارند، می‌باشند.

مهارت‌های مهندس شبکه در بازار کار استرالیا جهت یافتن شغل به شرح زیر می‌باشد:

Cisco Networking, Network Management / Administration, Switches & Firewwall Installation and Administration, Network Support

شرایط کاری مهندس کامپیوتر در استرالیا چگونه است؟

با توجه به اینکه شرایط کار در استرالیا از استاندارد بالایی برخوردار است، به دلیل موقعیت استراتژیک کشور استرالیا و روابط مثبت و پایدار این کشور با سایر کشورها، بازار کار این کشور از رونق مناسبی برخوردارمی باشد.

 در کشور استرالیا اتحادیه‌های قدرتمند FWO و  FWA حامی حقوق کارمندان در جهت بهبود شرایط کاری در بازار کار استرالیا می‌باشند. این اتحادیه‌ها قوانین کار شامل حداقل حقوق، دستمزد و استاندارد‌های کاری را برای کارفرمایان مشخص کرده و بر اجرای این قوانین نظارت می‌کند و مسئول پیگیری حق و حقوق کارگران و کارمندان هستند.

لازم به ذکر است استرالیا محدودیت‌های اجتماعی در زمینه فرصت‌های شغلی برای بانوان ندارد و همه می‌توانند از شرایط مساوی برخوردار باشند.

مشارکت زنان در بازارکار استرالیا از اوایل دهه 1960 تاکنون به صورت پیوسته در حال افزایش است. لازم به ذکر است قانون ملی فرصت برابر اشتغال برای زنان در سال 1986 کارفرمایان را موظف کرده است تا جهت رفع تبعیض نسبت به زنان، ارتقاء برابری در اشتغال زنان در بازار کار استرالیا، نگاه شایسته‌مداری و فرا-جنسیتی برای استخدام متخصصان زن، اقدام کنند.

همچنین استرالیا دارای یک سیستم کار قانونمند، انعطاف‌پذیر و پیشرفته می‌باشد که بر پایه اطمینان کارفرمایان و کارمندان طراحی شده است و به تفکیک ایالت و قلمرو ممکن است تفاوت‌های جزیی داشته باشند، عناصر اصلی این سیستم شامل مجموعه‌ای از استانداردهای ملی اشتغال برای کلیه کارمندان استرالیا، مقررات بهداشت و ایمنی در کار، و پرداخت‌های بازنشستگی (مستمری) می‌باشد.

لازم به ذکر است کلیه افرادی که در استرالیا اشتغال دارند مشمول استانداردهای ملی اشتغال استرالیا شامل ساعات کاری هفتگی، مرخصی و حقوق مربوط به آن، پرداخت پایان خدمت و بازنشستگی می‌باشند و مواردی مانند پاداش، پورسانت و محل کار مواردی توافقی بین کارمند و کار فرما می‌باشد.

کارفرمایان در استرالیا موظف به رعایت قوانین ایمنی محل کار و شرایط بهداشتی-ایمنی شغلی می‌باشند که علاوه بر قوانین دولت استرالیا در این رابطه، ایالت‌ها و قلمروها به تفکیک شرایط و قوانین خاص خود را دارند. در نتیجه شرایط کاری متخصصان کامپیوتر شامل برنامه نویسان، مهندسان نرم افزار، مهندسان شبکه، متخصصیان امنیت شبکه و … تابع قوانین دولت استرالیا می‌باشند که بسته به قلمرو و شرایط بازار هر ایالت کمی متفاوت هستند.

بهترین ایالت استرالیا برای متخصصین کامپیوتر کجاست؟

 ایالت ACT به مرکزیت کانبرا بهترین بازار کار را برای اشتغال متخصصان کامپیوتر، نرم افزار و برنامه نویسان دارد. با توجه به اینکه بیشتر صنایع بزرگ این کشور شامل کارخانه‌ها و شرکت‌ها در این ایالت واقع شده‌اند  بازار کار خوبی برای متخصصان کامپیوتر ایجاد شده است که بسیاری از نیروهای مورد نیاز صنایع را از طریق جذب مهاجران تأمین می‌کند.

لازم به ذکر است درآمد مهندسین کامپیوتر در هر شهر از کشور استرالیا متفاوت است و میزان درآمد آن‌ها به شهر محل سکونتشان در کشور استرالیا بستگی دارد.

در لیست زیر میانگین درآمد هفتگی متخصصان کامپیوتر به تفکیک ایالت‌های استرالیا ذکر شده است:

ACT/Canberra      1,310.42 دلار استرالیا

NSW/Sydney     1,054.71 دلار استرالیا

NT/Darvin           1,185.53 دلار استرالیا

SA/Adelaide      933.78 دلار استرالیا

TAS/Hobart        905.93 دلار استرالیا

VIC/Melbourn    1,021.82 دلار استرالیا

WA/Perth           1,187.65 دلار استرالیا

QLD/Brisbane    1,052.82 دلار استرالیا

 

 تحصیل مهندسان کامپیوتر در استرالیا

با توجه به اینکه استرالیا دارای یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی جهان می‌باشد و دانشگاه‌های این کشور رتبه‌های جهانی قابل ملاحظه‌ای در زمینه رشته‌های کامپیوتری دارند همانند دانشگاه سیدنی (رتبه 59 جهانی)، دانشگاه کوینزلند (رتبه 69 جهانی) و دانشگاه وست استرالیا (رتبه 301 جهانی)، ادامه تحصیل در رشته‌های کامپیوتر یکی از روش‌های پرطرفدار برای مهاجرت به استرالیا می‌باشد.

لازم به ذکر است برنامه تحصیلی مهندسی کامپیوتر در کلیه گرایش‌ها در استرالیا یک دوره 3 الی 4 ساله است و دانشجویان در طول ترم‌های تحصیلی به صورت تئوری و عملی با اصول و مبانی مهندسی کامپیوتر، نرم افزار و برنامه نویسی آشنا شده و مهارت لازم برای ورود به بازار کار مهندسی کامپیوتر در استرالیا را کسب می‌کنند.

شما با تحصیل در استرالیا می‌توانید ضمن تحصیل در سیستم آموزشی استاندارد، از امکان دریافت فاند، بورسیه تحصیلی و آموزش به زبان انگلیسی، کار ضمن تحصیل و اخذ اقامت استرالیا نیز برخوردار شوید.

همچنین شهریه سالانه دانشجویان رشته‌های کامپیوتری برای مقطع لیسانس بسته به دانشگاه بین 30000 الی 40000 (دلار استرالیا) و برای مقطع فوق لیسانس حدود 40000 الی 50000 (دلار استرالیا) می‌باشد.

همچنین ببینید

برنامه های مهاجرتی استان آلبرتا کانادا

برنامه‌های مهاجرتی استان آلبرتا کانادا

آلبرتا که در غرب کانادا واقع شده است، یکی از سریعترین اقتصادهای کانادا را دارد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *