مهاجرت مهندس کامپیوتر به کانادا

مهاجرت مهندس کامپیوتر به کانادا

مهندسی کامپیوتر در کانادا: به کانادا مهاجرت کنید و به عنوان کارشناس خبره در حوزه تکنولوژی در سال 2021 تا 170 هزار دلار (170000$) سالیانه درآمد کسب کنید!

عجیب نیست که متخصصان فناوری اطلاعات در حال حاضر یکی از بیشترین تقاضاها در کانادا هستند. با وجود مراکز فنی در استان‌های انتاریو و بریتیش کلمبیا که به طور مداوم در جستجوی متخصصین فناوری برای پیوستن به جامعه خود هستند، هزاران شغل در دسترس است. اما کانادا متأسفانه قادر به پر نمودن این خلاء تقاضا نیست.

به دلیل کاهش نرخ زاد و ولد و نیز بازنشستگی پیش از موعد ، کانادا مجبور شده است که بهترین استعدادهای بین المللی را در خارج از کشور جستجو کند و برنامه های مختلف مهاجرت را برای کمک به روند درخواست ویزا کانادا ایجاد کرده است.

بنابراین اگر در مدرک شما عبارت مهندسی کامپیوتر، مهندسی نرم افزار یا علوم کامپیوتر وجود دارد، باید در اسرع وقت برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید. اگر این فرصت را خیلی طولانی به تأخیر بیندازید ، این آخرین فرصت شما برای درخواست است. با وضعیت فعلی چشم انداز مهاجرت کانادا، تغییرات اجتناب ناپذیر است و اقدام با تأخیر کار را دشوار می‌کند.

مهاجرت مهندس کامپیوتر به استرالیا

مزایای شغل مهندسی کامپیوتر در کانادا

به طور متوسط متخصصان IT می‌توانند انتظار داشته باشند که در حدود 70 هزار دلار (70000$) درآمد کسب کنند. این بستگی به شرایط، تجربه و محل اقامت شما دارد. اما اگر شما یک متخصص حرفه ای فناوری اطلاعات با سالها تجربه هستید، می‌توانید انتظار داشته باشید که سالیانه حدود 123،014 تا 170،011 دلار درآمد کسب کنید.

برخی از مزایای عالی مانند مزایای جذاب شغلی، رضایت شغلی، مراقبت‌های بهداشتی رایگان و آموزش عمومی رایگان برای فرزندان خود ، کیفیت بالای زندگی در یکی از کشورهای چند فرهنگی جهان را اضافه کنید … چه چیز دیگری می‌توانید بخواهید؟

آیا ما فراموش کردیم که به شهرهای شلوغ، فرهنگ پر جنب و جوش و زندگی شبانه اشاره کنیم؟ یا اگر به دنبال تغییر نگاه و مناظر هستید، در مورد برخی از هیجان انگیزترین مناظر مانند بیش از 46 پارک ملی و بیش از 2 میلیون دریاچه برای گشت و گذار در تعطیلات چطور؟

به نظر می‌رسد مانند یک رؤیا است؟ خوب، حرکت کنید زیرا همه چیز واقعی و در دسترس شماست!

بهترین فرصت را برای رسیدن به کار رویایی خود در این کشور شگفت انگیز به خود بدهید و اجازه دهید ما در زمینه درخواست ویزا کانادا به شما کمک کنیم.

به خواندن این مطلب ادامه دهید تا دریابید بهترین گزینه های مهاجرت چیست و چگونه می توانیم شما را به عنوان یک متخصص IT در مسیر زندگی جدید در کانادا قرار دهیم.

پرتقاضاترین مشاغل فناوری اطلاعات در سال 2021 در کانادا

همانطور که قبلاً ذکر شد، متخصصین باتجربه و با مهارت بالا در زمینه فناوری اطلاعات از جمله متقاضیان پرتقاضا در کانادا هستند. ما 10 شغل برتر فناوری را که کانادا بدنبال آن است، مطرح می کنیم. 6 شغل اول به شما امکان می دهد در برنامه های Tech Pilot هم در استان انتاریو و هم استان بریتیش کلمبیا واجد شرایط باشید در حالی که تمام مشاغل موجود، واجد شرایط در استان BC هستند:

 • طراح و مهندس نرم افزار (ON & BC): متوسط درآمد سالیانه 45.000 دلار تا 157.188 دلار
 • توسعه دهنده و برنامه نویس کامپیوتر (ON & BC): متوسط درآمد سالیانه 74.997 دلار تا 98.294 دلار
 • مهندس کامپیوتر (ON & BC): متوسط درآمد سالیانه 77.025 دلار تا 130.943 دلار
 • طراح و توسعه دهنده وب (ON & BC): متوسط درآمد سالیانه 46.859 دلار تا 79.659 دلار
 • ادمین داده و تحلیلگر دیتابیس (ON & BC): متوسط درآمد سالیانه 80.906 دلار تا 137.540 دلار
 • مدیر سیستم های اطلاعاتی و کامپیوتر (ON & BC): متوسط درآمد سالیانه 100.006 دلار تا 170.011 دلار
 • تصویرگر و طراح گرافیکی (BC): متوسط درآمد سالیانه 45.831 دلار تا 77.913 دلار
 • تکنسین پشتیبانی کاربر (BC): متوسط درآمد سالیانه 51.617 دلار تا 63.083 دلار
 • تکنسین شبکه های کامپیوتری (BC): متوسط درآمد سالیانه 58.500 دلار تا 70.785 دلار
 • تکنسین تست سیستم های اطلاعاتی (BC): متوسط درآمد سالیانه 56.050 دلار تا 65.020 دلار
کدام پلن‌های مهاجرتی کانادا برای مهندسین کامپیوتر مناسب است؟

برنامه‌های مهاجرتی در سیستم اکسپرس انتری:

سه برنامه اصلی وجود دارد که می توانید به عنوان یک متخصص فناوری به کانادا مهاجرت کنید. شاید محبوب ترین و موفق ترین، سیستم اکسپرس انتری باشد. سیستم اکسپرس انتری، مانند هر سیستم فعال دیگر، برنامه های مهاجرت فدرال را برای اطمینان از عملکرد موثر آنها مدیریت می کند. این سه برنامه توسط سیستم اکسپرس انتری مدیریت می‌شوند:

– برنامه اسکیل ورکر (نیروی متخصص) فدرال
– برنامه اسکیل ترید (نیروی ماهر) فدرال
– برنامه تجربه کانادایی

به عنوان یک متخصص فناوری ، ممکن است بتوانید از طریق برنامه اسکیل ورکر (نیروی متخصص) فدرال واجد شرایط درخواست باشید.

سیستم اکسپرس انتری یک سیستم مبتنی بر امتیاز است که شما را با توجه به عواملی مانند سن، مهارت‌های زبان، تحصیلات، تجربه و توانایی سازگاری در کانادا رتبه بندی می کند. پروفایل شما در قرعه کشی هایی قرار می گیرد که معمولاً هر دو هفته یک بار انجام می شود و اگر شما در میان نامزدهای برتر قرار بگیرید ، برای دریافت ITA (دعوت به درخواست) برای اقامت دائم در کانادا انتخاب می‌شوید.

نکته مهم در مورد سیستم اکسپرس اینتری این است که به استان ها و مناطق اجازه می دهد تا پروفایل ها را مستقیماً از استخر قرعه کشی انتخاب کرده و PN (نامزدی استانی) را به ارزش 600 امتیاز، برای متقاضیان صادر کنند! با دانستن اینکه می‌توانید حداکثر 1200 امتیاز کسب کنید، داشتن نامزدی استانی شما را از دیگران جلوتر می‌برد و به شما امتیاز بیشتری می‌دهد.

هر دو استان انتاریو و بریتیش کلمبیا دارای برنامه های فناوری محور و دسته بندی هایی هستند که به استان ها اجازه می‌دهد قرعه کشی های هدفمند داشته باشند تا بتوانند نیاز خود به متخصصین بسیار مجرب IT را پر کنند.

در OINP انتاریو یک برنامه مبتنی بر اولویت های سرمایه انسانی وجود دارد که به طور خاص برای جذب متقاضیان از سیستم اکسپرس انتری با مهارت های فن آوری عالی است. شش عنوان شغلی وجود دارد که واجد شرایط این گزینه مهاجرت هستند.

BC PNP یک برنامه فناوری محور دارد که به متخصصین مجرب دارای یک پیشنهاد شغل (جاب آفر) تمام وقت یکساله، اجازه می‌دهد تا درخواست ویزا خود را سریع پیگیری کنند. بیشتر پرونده‌ها در 29 شغل اعلام شده در این استان، در کمتر از 2 تا 3 ماه بررسی می‌شوند.

اگر شرایط اکسپرس انتری کانادا را نداشته باشیم چه کار کنیم؟

نگران نباشید. فقط به این دلیل که واجد شرایط در برنامه های سیستم اکسپرس انتری نیستید ، به این معنی نیست که همه امیدها از بین می رود. ممکن است هنوز واجد شرایط درخواست مستقیم از طریق برنامه های نامزدی استانی مورد نظر خود باشید. تنها تفاوت در این است که درخواست ویزا شما ممکن است کمی بیشتر طول بکشد.

ما توصیه می‌کنیم از طریق این استان‌ها اقدام کنید زیرا آن‌ها نه تنها مراکز فناوری کانادا هستند بلکه به طور خاص به دنبال متخصصان فن آوری ماهر هستند و به احتمال زیاد شما می توانید شغلی پیدا کنید:

 • OINP (برنامه نامزدی استانی انتاریو)
 • BC PNP (برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا)
 • برنامه های نیروی متخصص استان کبک
 • برنامه کاری جدید استان نیوفاندلند و لابرادور (بدون نیاز به جاب آفر)

مهندسان کامپیوتر / مهندسین نرم افزار و فارغ التحصیلان علوم کامپیوتر تحت برنامه جدید نیروی متخصص کبک (اسکیل ورکر کبک) در اولویت مهاجرت کانادایی قرار دارند. مهاجرت به کبک امتیازات بالایی را به متقاضیان با سابقه فناوری اطلاعات اعطاء می‌کند؛ زیرا حرفه آنها در کانادا مورد تقاضا است و چشم انداز استخدام آن‌ها عالی است.

درآمد مهندس کامپیوتر در کانادا

متوسط حقوق سالیانه یک شاغل فناوری اطلاعات در کانادا از 65،000 تا 120،000 دلار کانادا متغیر است؛ اما اینکه شما در بالا یا پایین طیف حقوق و دستمزد باشید، به مکان اقامت دائم شما و میزان تخصص و تجربه شما بستگی دارد.

مشاور و تحلیلگر سیستم های اطلاعاتی (کد شغلی: 2171)

متوسط درآمد سالیانه: 92.491 دلار کانادا

شرح وظایف: تجزیه و تحلیل الزامات سیستم، توسعه و اجرای برنامه های توسعه سیستم‌های اطلاعاتی، سیاست‌ها و روش‌ها و ارائه مشاوره در مورد طیف گسترده‌ای از مسائل سیستم‌های اطلاعاتی.

عناوین شغلی مرتبط:
تحلیلگر تضمین کیفیت سیستم های اطلاعاتی
حسابرس سیستم ها
تحلیلگر کسب و کار سیستم های اطلاعاتی
تحلیلگر امنیت سیستم ها

ادمین داده ها و تحلیلگر دیتابیس (کد شغلی: 2172)

متوسط درآمد سالیانه: 80.524 دلار کانادا

شرح وظایف: با اختلاف کمی در موقعیت شغلی، اما مدیران داده و تحلیلگران پایگاه داده تحت یک کد شغلی واحد قرار دارند. انتظار می رود تحلیلگران پایگاه داده با استفاده از نرم افزار مدیریت پایگاه داده راه حل های مدیریت داده را طراحی ، توسعه و مدیریت كنند. سرپرستان داده ها ، استانداردها و مدل های مدیریت داده را تدوین و اجرا می کنند.

عناوین شغلی مرتبط:
متخصص پردازش داده ها
تحلیلگر EDP
Data Miner
طراح دیتابیس

طراح و مهندس نرم افزار (کد شغلی: 2173)

متوسط درآمد سالیانه: 97.500 دلار کانادا

شرح وظایف: تحقیق ، طراحی ، ارزیابی ، تلفیق و نگهداری برنامه های نرم افزاری ، محیط های فنی ، سیستم عامل ها ، نرم افزارهای تعبیه شده ، انبارهای اطلاعات و نرم افزارهای ارتباط از راه دور. رهبر تیم مهندسان نرم افزار بودن نیز به این معنی است که در این گروه قرار می‌گیرید.

عناوین شغلی مرتبط:
معمار اپلیکیشن
معمار نرم افزار
مهندس تست نرم افزار
معمار فنی نرم افزار

توسعه دهنده و برنامه نویس کامپیوتر (کد شغلی: 2174)

متوسط درآمد سالیانه: 74.719 دلار کانادا

شرح وظایف: این حرفه مانند بسیاری از کدهای شغلی دیگر است زیرا شامل دو حرفه بسیار شبیه به یکدیگر می شود. برنامه نویسان رایانه ، كد رایانه را برای برنامه های نرم افزاری ریز رایانه و رایانه های مینفریم، برنامه های پردازش داده ، نرم افزار در سطح سیستم عامل و نرم افزار ارتباطات می نویسند ، اصلاح می كنند ، ادغام می كنند و آزمایش می كنند. توسعه دهندگان رسانه های تعاملی برای برنامه های اینترنتی ، نرم افزارهای آموزشی مبتنی بر رایانه ، بازی های رایانه ای ، فیلم ، ویدئو و سایر رسانه های تعاملی، کد رایانه ای را می نویسند ، اصلاح می کنند ، یکپارچه می کنند و آزمایش می‌کنند.

عناوین شغلی مرتبط:
برنامه نویس وب
توسعه دهنده بازی های کامپیوتری
تحلیلگر برنامه نویس
برنامه نویس سیستم ها

مهندس کامپیوتر (کد شغلی: 2147)

متوسط درآمد سالیانه: 74.719 دلار کانادا

شرح وظایف: تحقیق ، برنامه ریزی ، طراحی ، توسعه ، اصلاح ، ارزیابی و تلفیق سخت افزار ارتباطی و رایانه و تجهیزات مربوطه و شبکه های سیستم اطلاعات و ارتباطات از جمله سیستم های مینفریم ، شبکه های محلی و گسترده ، شبکه های فیبر نوری ، شبکه های ارتباطی بی سیم ، اینترانت ، اینترنت و سایر سیستم های ارتباطی داده.

عناوین شغلی مرتبط:
مهندس شبکه
طراح سیستم ها – سخت افزار
متخصص ارتباطات کامپیوتری
معمار فنی سخت افزار

مدیر پروژه IT (کد شغلی: 0213)

متوسط درآمد سالیانه: 91.245 دلار کانادا

شرح وظایف: عملیات و بخشهای IT را برنامه ریزی و هدایت کنید؛ با مشتری ملاقات کنید تا در مورد نیازهای سیستم ، بودجه و جدول زمانی صحبت کنید؛ الزامات پروژه سازمان یافته را برآورده نمائید؛ بودجه های بخش ، شرکت یا پروژه را تهیه و مدیریت کنید؛ تیم ها را جمع کنید و وظایفی را تعیین کنید؛ نظارت بر اعضای تیم و نظارت بر پیشرفت پروژه داشته باشید.

عناوین شغلی مرتبط:
مدیر پروژه سیستم ها
مدیر سیستم های رایانه ای
مدیر سیستم های اطلاعاتی
مدیر ، پردازش داده ها و تجزیه و تحلیل سیستم ها
مدیر سیستم اطلاعات مدیریت (MIS)
مدیر ، مهندسی نرم افزار
مدیر توسعه نرم افزار
مدیر توسعه سیستم ها

اخذ مجوز شغلی مهندس کامپیوتر در کانادا

بر اساس قوانین کار کانادا، متقاضیان کار در بعضی از مشاغل نیاز دارند تا لایسنس و گواهینامه لازم را از سازمان مربوطه دریافت کنند. بنابراین، بعضی از مشاغل نیاز به دریافت مجوز و گواهینامه شغلی دارند. نکته مهم اینست که هر استان در کانادا قوانین مربوطه خود را دارد.

نکته: در این بین بعضی از مشاغل در سطح فدرال نیازمند اخذ مجوز شغلی هستند. اگر متقاضی در چنین شغلی موفق به دریافت گواهینامه شغلی فدرال مربوطه گردد، می‌تواند “در هر استانی” در شغل مربوطه فعالیت نماید. تنها استثناء در این مورد شغل “نقشه بردار اراضی” می‌باشد.

بر این اساس، شغل مهندسی کامپیوتر نیز در هر استانی شرایط متفاوتی دارد. حتی برخی از مشاغل که به آنها برچسب مهندسی کامپیوتر را می زنند، با توجه به نوع و شرح وظایف کاری آن، می تواند نیاز به اخذ لایسنس نداشته باشد.

برای گرفتن اقامت کانادا از طریق مهندسی کامپیوتر چه باید کرد؟

جهت اخذ اقامت کانادا از طریق مهندسی کامپیوتر، متقاضی می تواند بر اساس شرایط خود از نظر: سن، سطح تحصیلات، سابقه کاری و مدرک زبان مورد ارزیابی قرار گیرد. برنامه های مهاجرتی متعددی برای مهندس کامپیوتر در استان های کانادا تدوین و معرفی شده است.

بعنوان مثال می‌توان به برنامه‌های زیر اشاره کرد: برنامه اسکیل ورکر فدرال کانادا، برنامه های تکنولوژی محور (Tech pilot) در استان های انتاریو و بریتیش کلمبیا، برنامه گلوبال تلنت فدرال و نیز برنامه های اسکیل ورکر استان های دیگر که حسب مورد مهندسین کامپیوتر را جذب می‌نمایند.

نکته1: تمام برنامه های مهاجرتی فوق الذکر بدون استثناء نیاز دارند تا متقاضی مدرک زبان معتبر خود در انگلیسی و/یا فرانسه را ارائه نماید.

نکته2: برخی از برنامه های فوق الذکر بر پایه ارائه جاب آفر از طرف متقاضی بوده (مانند برنامه تِک پایلوت استان BC) و برخی دیگر مانند برنامه اسکیل ورکر فدرال الزامی به ارائه جاب آفر ندارند.

نکته3: جهت تمامی برنامه های مهاجرتی کانادا (بجز استان کبک) مدارک تحصیلی متقاضی بایستی در کانادا معادل سازی شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و نیز ثبت نام در یکی از برنامه های فوق الذکر حسب شرایط مناسب خود، می توانید با مشاورین حرفه ای سازمان مهاجرتی کوچ تماس بگیرید: 02140220450

آیا کانادا به مهندس کامپیوتر ایرانی اقامت می‌دهد؟

بلی. متقاضیان در ایران مانند هر کشور دیگری می توانند در برنامه های مهاجرتی کانادا شرکت نمایند.
ایران در نیمه اول سال 2020 به رتبه 11 در رتبه بندی کشورهایی رسیده است که مبدأ اصلی برای دریافت اقامت دائم جدید کانادا هستند.

در سال 2019 ، 6055 ایرانی مقیم دائم کانادا شدند و این کشور را در 10 مبدأ مهم اقامت دائم جدید کانادا قرار داد. اما همزمان با شیوع همه گیر COVID-19 در جهان ، ورود ایرانی ها به کانادا به طرز چشمگیری سقوط کرد. در ماه مارس، فقط 210 نفر، یعنی 42.8 درصد ایرانیان، کانادا را به عنوان کشور مقصد برای دریافت اقامت دائم، نسبت به ماه مشابه سال گذشته قرار دادند.

محدودیت سفرهای بین المللی که به دنبال بیماری همه گیر COVID-19 اعمال شده ، تعداد ایرانیان را که جدیدا ساکن دائم کانادا می شوند، به شدت کاهش داده است.

در نیمه اول سال جاری ، کشورهای خاورمیانه جایگاه خود را با انگلستان بعنوان مهمترین منابع اقامت دائم جدید کانادا عوض کرد.

در پایان سال گذشته، انگلیس با 5635 متقاضی در جایگاه 11 قرار گرفت و کانادا را به مقصد دریافت اقامت دائم خود تبدیل کرد.

پس از سه ماه پایین بودن سطح مهاجرت از ایران ، تعداد ماهانه اقامت دائم ایرانیان در کانادا تقریباً 47.2 درصد در ماه ژوئن افزایش یافت و به 390 رسید.

ادامه تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا چگونه است؟

ایرانیان در مقاطع مختلف می توانند در رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا ادامه تحصیل دهند و هیچ منعی برای این موضوع وجود ندارد. هر شخصی می تواند با احراز شرایط لازم، در مقاطع کاردانی، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در رشته های مرتبط با علوم کامپیوتر در کانادا ادامه تحصیل دهند.

ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی و/یا فرانسه کمک شایانی به اخذ پذیرش در رشته مورد نظر و بویژه در اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارد.

کدام یک از استان‌های کانادا مهندس کامپیوتر جذب می‌کنند؟

بدلیل رشد روزافزون مشاغل تکنولوژی محور در سراسر دنیا و از جمله کانادا، تقریبا” تمامی استان های کانادا با کمبود نیروی متخصص در مشاغل مرتبط با علوم کامپیوتر روبرو هستند. از بین استان های کانادا، دو استان انتاریو و بریتیش کلمبیا بدلیل نیازهای بیشتر خود، برنامه های مهاجرتی ویژه ای را برای جذب متخصصین در این مشاغل معرفی نموده اند. مهمترین برنامه مهاجرتی در این رابطه، برنامه تِک پایلوت می باشد.

چشم انداز شغل مهندس کامپیوتر در کانادا

سعی در تعیین مسیر شغلی فناوری اطلاعات ایده آل خود را دارید؟ آیا می خواهید بدانید که با اتمام آموزش، کدام یک از مشاغل رایانه بیشترین تقاضا را دارد؛ بالاترین حقوق و بهترین فرصت را برای پیشرفت در اختیار شما قرار می دهد؟ سازمان مهاجرتی کوچ این مقایسه داغترین مشاغل یک دهه فناوری را گردآوری کرده تا به عنوان راهنمای شما عمل کند.

این 10 شغل کامپیوتر سریعترین رشد را تجربه خواهند کرد ، حقوق بسیار بالاتری از متوسط کشور را پرداخت می کنند ، بالاترین نرخ اشتغال را دارند و طیف وسیعی از فرصت های پیشرفت را ارائه می‌دهند:

1. توسعه دهنده برنامه های کاربردی موبایل

پیش بینی این شغل برای سال‌های 2018 تا 2028

– درصد رشد: 26% (خیلی بیشتر از حد متوسط) – حجم رشد: 241.500 شغل جدید – درآمد متوسط: 109.000 دلار

معیارهای کلیدی رشد: توسعه برنامه های تلفن همراه یکی از شغل های سریع در حال رشد در جهان است. در حالی که تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها همچنان شیوه ارتباط، تجارت و دسترسی به اخبار و سرگرمی‌ها را تغییر می‌دهند، تقاضا برای برنامه‌های جدید و ابتکاری موبایل با سرعتی باورنکردنی در حال افزایش است. این افزایش تقاضا به یکی از بزرگترین شکاف‌های مهارت‌های IT تبدیل شده است

– به راحتی تعداد شغل‌های توسعه دهندگان برنامه‌های کاربردی تلفن همراه بیشتر از توسعه دهندگان ماهر است که آن‌ها را پر می‌کنند. سیستم عامل‌های Android Google و iOS) iPhone & iPad) اپل همچنان بیشترین فرصت‌های شغلی را برای توسعه دهندگان تلفن همراه ارائه می‌دهند.

2. مهندس نرم افزار

پیش بینی این شغل برای سال‌های 2018 تا 2028

– درصد رشد: 21% (خیلی بیشتر از حد متوسط) – حجم رشد: 284.100 شغل جدید – درآمد متوسط: 106.000 دلار

معیارهای کلیدی رشد: تقاضای نیروی کار برای مهندسان نرم افزار همراه با پیشرفت تکنولوژی و گسترش همه‌گیر نرم‌افزار افزایش خواهد یافت.

به عنوان مثال، پذیرش سریع فن آوری‌های ابری باعث ایجاد تقاضا برای مهندسان نرم افزارهای کاربردی می‌شود که می‌توانند برنامه‌های ابری امن و مقیاس‌پذیر بسازند.

به همین ترتیب، با ادامه تکثیر سیستم‌های رایانه ای و گسترش نرم افزار به صنایع جدید و دستگاه‌های هوشمند، نیاز به توسعه سیستم‌های رایانه‌ای که این ابتکارات را تأمین می‌کنند، شغل‌هایی را برای مهندسان نرم افزار سیستم ایجاد می‌کند.

3. طراح بازی های ویدیویی

پیش بینی این شغل برای سال‌های 2018 تا 2028

– درصد رشد: 26% (خیلی بیشتر از حد متوسط) – حجم رشد: 241.500 شغل جدید – درآمد متوسط: 80.000 دلار

معیارهای کلیدی رشد: صنعت بازی 140 میلیارد دلاری در دهه اخیر بیش از سه برابر شده است. فراتر از بازار پررونق بازی های رایانه های شخصی و کنسولی ، افزایش محبوبیت ، قدرت پردازش و قابلیت های گرافیکی دستگاه های موبایل ، دنیای جدیدی از فرصت های شغلی را برای طراحان ، هنرمندان و برنامه نویسان بازی‌های ویدیویی باز کرده است.

با ادامه تغییر تلفن های هوشمند و تبلت ها در نحوه انجام بازی های ویدئویی ، طراحان بازی با تخصص توسعه تلفن همراه بیشتر مورد توجه قرار خواهند گرفت. اشتغال طراحان بازی همچنین از فناوری‌های نوظهور و افزایش تقاضا برای برنامه های واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) بهره مند خواهد شد.

4. متخصص امنیت فناوری اطلاعات

پیش بینی این شغل برای سال‌های 2018 تا 2028

– درصد رشد: 32% (خیلی بیشتر از حد متوسط) – حجم رشد: 35.500 شغل جدید – درآمد متوسط: 118.000 دلار

معیارهای کلیدی رشد: با افزایش دفعات، دامنه و پیچیدگی حملات سایبری، امنیت همچنان مهمترین نگرانی مدیران IT و استخدام مدیران خواهد بود. سال به سال، مدیران IT گزارش می دهند که به طور فعال در جستجوی متخصصانی با مهارت‌های امنیت اطلاعات هستند ، اما یافتن استعدادهای خوب برای آنها دشوار است.

این نشان دهنده یک فرصت باورنکردنی برای حرفه ای های فن آوری برای ارتقا مهارت ها و گواهینامه های امنیت سایبری است. مهارتهای امنیتی رایانه در بیشترین تقاضا شامل امنیت عملیات IT ، امنیت دستگاه همراه ، مدیریت ریسک ، اطمینان اطلاعات ، امنیت شبکه و ابر/ مجازی سازی است.

5. تحلیلگر سیستم‌های کامپیوتری

پیش بینی این شغل برای سال‌های 2018 تا 2028

– درصد رشد: 9% (بیشتر از حد متوسط) – حجم رشد: 56.000 شغل جدید – درآمد متوسط: 88.000 دلار

معیارهای کلیدی رشد: با ادامه اعتماد سازمان‌ها به فناوری، تحلیلگران سیستم‌های رایانه‌ای برای معماری سیستم‌های جدید استخدام می‌شوند.

مراقبت‌های بهداشتی یک صنعت کلیدی برای رشد شغل تحلیلگران سیستم است، زیرا دستورات تأکیدی دولت و ابتکارات مالی همچنان باعث افزایش تصویب پرونده الکترونیکی پزشکی (EMR)، خدمات تجویز الکترونیکی و سایر پروژه‌های نرم افزاری سلامت محور می‌شوند که به سیستم‌های رایانه‌ای سفارشی نیاز دارند. وزارت کار ایالات متحده همچنین پیش بینی افزایش 43 درصدی استخدام تحلیل‌گر سیستم در شرکت‌های مشاور فناوری اطلاعات را دارد که به معنای تعداد زیادی از افراد آزاد و قرارداد استخدام در این سمت است.

6. توسعه دهنده وب

پیش بینی این شغل برای سال‌های 2018 تا 2028

– درصد رشد: 13% (خیلی بیشتر از حد متوسط) – حجم رشد: 20.900 شغل جدید – درآمد متوسط: 73.000 دلار

معیارهای کلیدی رشد: هر ساله تعداد بی‌سابقه‌ای از مشاغل، محصولات و خدمات خود را به اینترنت می‌آورند. با ادامه رشد تعداد محصولات و خدمات بصورت آنلاین ، توسعه دهندگان و طراحان وب از فرصت های شغلی بیشتر برخوردار می‌شوند.

تکثیر شبکه های اجتماعی، تقاضا برای توسعه دهندگان وب را افزایش می دهد زیرا کسب و کارها به دنبال جذب نسل جدیدی از مشتریان و ایجاد مزیت رقابتی در این فضای به سرعت در حال رشد هستند. مهارت های طراحی وب پاسخگو ، رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX) کالای داغی در این موقعیت است، زیرا نمایشگرها باید به طور فزاینده ای با اندازه ها و انواع مختلف دستگاه ، به عنوان مثال ، ساعت های هوشمند سازگار شوند.

7. تکنسین اطلاعات سلامت

پیش بینی این شغل برای سال‌های 2018 تا 2028

– درصد رشد: 11% (خیلی بیشتر از حد متوسط) – حجم رشد: 23.100 شغل جدید – درآمد متوسط: 46.000 دلار

معیارهای کلیدی رشد: مراقبت های بهداشتی بیش از هر صنعت دیگری مشاغل رایانه‌ای جدیدی را تا سال 2020 تولید می‌کند. مجوزهای تهاجمی دولت و مشوق های بودجه ای برای اقدامات پزشکی برای اتخاذ سوابق الکترونیکی سلامت متمرکز، منجر به استخدام بی سابقه تکنسین های اطلاعات بهداشتی آموزش دیده و تایید شده در این فن‌آوری‌های جدید می‌شود.

ممکن است تکنسین های اطلاعات سلامت کمترین حقوق ابتدایی را در این لیست بدست آورند ، اما آموزش مورد نیاز، سریع انجام می شود (معمولاً یک برنامه 2 ساله در IT Health) ، به علاوه داوطلبانی که اکنون یاد می گیرند برای موقعیت های مدیریتی پردرآمد به عنوان IT، موقعیت خوبی دارند.

8. مدیر فناوری

پیش بینی این شغل برای سال‌های 2018 تا 2028

– درصد رشد: 11% (خیلی بیشتر از حد متوسط) – حجم رشد: 46.800 شغل جدید – درآمد متوسط: 143.000 دلار

معیارهای کلیدی رشد: رشد شغل مدیران فناوری اطلاعات مستقیماً با نرخ رشد کارکنان فناوری اطلاعات که بر آنها نظارت دارند، ارتباط دارد.

رکورد شکنی در انواع مشاغل فنی – از جمله شبکه سازی ، توسعه تلفن همراه ، مهندسی نرم افزار ، مدیریت داده و رایانش ابری – تا سال 2025 و بعد از آن ادامه خواهد یافت و به نوبه خود تقاضای شدید مدیران با استعداد فناوری اطلاعات را افزایش می دهد. رشد بیشتر با توجه بیشتر به امنیت اطلاعات و استخدام پرسنل اضافی امنیت سایبری صورت خواهد گرفت.

9. ادمین دیتابیس (DBA)

پیش بینی این شغل برای سال‌های 2018 تا 2028

– درصد رشد: 9% (بیشتر از حد متوسط) – حجم رشد: 10.500 شغل جدید – درآمد متوسط: 91.000 دلار

معیارهای کلیدی رشد: مشاغل در حال جمع آوری مقادیر قابل توجهی از اطلاعات دیجیتالی هستند و نیاز به DBA های آموزش دیده و مجاز برای ذخیره، سازماندهی، تجزیه و تحلیل و ایمن سازی این داده ها را تقویت می‌کنند.

علاوه بر این، با اتصال بیشتر پایگاه های داده به اینترنت و ابر، امنیت داده ها به طور فزاینده ای حیاتی و پیچیده خواهد شد. مدیران و توسعه دهندگان پایگاه داده – به ویژه افرادی که مهارت امنیت اطلاعات دارند – برای محافظت از داده های شرکت ها در برابر هکرها و سایر بردارهای تهدیدات سایبری استخدام خواهند شد.

10. ادمین شبکه

پیش بینی این شغل برای سال‌های 2018 تا 2028

– درصد رشد: 5% (حد متوسط) – حجم رشد: 18.200 شغل جدید – درآمد متوسط: 67.000 دلار

معیارهای کلیدی رشد: تقاضا برای مدیران شبکه افزایش خواهد یافت زیرا سازمان ها برای افزایش بهره وری و کسب مزیت رقابتی در سیستم های رایانه ای جدید و فن آوری های شبکه سرمایه گذاری می کنند. پذیرش سریع دستگاه‌های تلفن همراه و رایانش ابری در فرهنگ سازمانی به معنای استفاده بیشتر سازمان‌ها از اینترنت برای انجام تجارت بصورت آنلاین است و این به معنای افزایش فرصت‌های شغلی برای مدیران شبکه و مدیران شبکه است که می‌توانند به مشاغل مختلف در استفاده ایمن از این فن آوری های نوظهور کمک کنند.

گواهینامه‌های کامپیوتر در کانادا

گواهینامه های شبکه سیسکو عنوان بالاترین تقاضای گواهینامه های فناوری اطلاعات برای سال 2020 را در اختیار دارند و دارای 2 مکان برتر هستند. مدیریت پروژه همچنان مهارتی پرتقاضا در حوزه IT می باشد ، بنابراین جای تعجب نیست که ببینید گواهینامه PMP جایگاه برتر سوم را تشکیل می دهد. به طور کلی ، برترین گواهینامه های IT در سال 2020 متنوع است و طیف وسیعی از تخصص ها و مهارت های IT را پوشش می‌دهد:

Cisco certified network associate (CCNA)

Cisco certified network professional (CCNP)

Project management professional (PMP)

Certified information systems security professional (CISSP)

HP AIS certifications

Microsoft certified solutions expert (MCSE)

Amazon web services (AWS) certifications

Certified information systems auditor (CISA)

زبان‌های برنامه نویسی کامپیوتر در کانادا که اولویت دارند

زبان برنامه‌نویسی جاوا (Java)

برنامه نویس جاوا که قدرت زیادی در تولید سیستم‌های شی‌گرا (Object Oriented) دارد شانس و فرصت خوبی برای مهاجرت به کانادا دارد. اگر جاوا کار هستید، سعی کنید رزومه‌ای زیبا و پربار از خود تهیه کنید.

زبان جاوا اسکریپت (JavaScript)

اگر برنامه نویس جاوا اسکریپت هستید و قصد مهاجرت به کانادا دارید باید بگوییم که این زبان رونق و کاربرد زیادی در مشاغل و شرکت‌های کانادایی دارد. دانستن کتابخانه‌ها و فریم‌ورک‌های جاوا اسکریپت مانند JQuery نیز کمک زیادی به شما می‌کند.

زبان اس کیو ال (SQL)

دانستن و تسلط بر SQL و کار با پایگاه داده نیز فرصت خوب شغلی در کانادا برای شما فراهم می‌کند. نحوه طراحی پایگاه داده به صورت نرمال، ایندکس‌گذاری صحیح جداول، دانستن فرامین مختلف مانند Join، Select و اشراف بر روابط بین جدولی کمک زیادی به تقویت رزومه کاری شما برای کار در کانادا می‌کند.

زبان برنامه نویسی پایتون (Python)

ای کاش این یکی را ابتدای لیست بیان می‌کردیم! مهندسین کامپیوتر و برنامه‌نویس‌ها به خوبی از قدرت و ویژگی‌های خوب زبان برنامه‌نویسی پایتون اطلاع دارند. اگر برنامه نویس پایتون هستید باید بگوییم که علاوه بر مهاجرت به کانادا، تقریباً تمام کشورهای پیشرفته دیگر جهان نیز به برنامه‌نویسان پایتون نیاز دارند. مهاجرت کاری برنامه‌نویس پایتون به کانادا در صورت داشتن مهارت و تسلط کافی، امری امکان‌پذیر و شانسی فوق‌العاده است.

زبان برنامه نویسی سی شارپ (#C)

اگر برنامه‌نویس دات نت هستید و به زبان برنامه نویسی سی شارپ تسلط دارید می‌توانید برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده و شانس خود را برای مهاجرت به استان‌های مختلف کانادا محک بزنید.

زبان برنامه نویسی سی و سی پلاس پلاس (++C/C)

این دو زبان پدربزرگ زبان‌های حال حاضر برنامه‌نویسی هستند که به دلیل قدرت زیادی که دارند همچنان و پر قوت رونق دارند. برنامه‌هایی که با زبان‌های برنامه نویسی C و یا ++C تولید شده‌اند،  سرعت زیادی در اجرا و استقلال سکو دارند لذا اگر برنامه‌نویس سی یا سی پلاس پلاس هستید شما نیز شانس خوبی برای مهاجرت به کانادا از طریق این زبان‌ها دارید.

کلام پایانی برای مهاجرت برنامه نویس و مهندس کامپیوتر به کانادا

با فرصت های شغلی فراوان و بیش از 70 برنامه مهاجرتی و گزینه های ویزا برای انتخاب ، این روند می تواند کاملا طاقت فرسا و گیج کننده شود.

اما لازم نیست اینطور باشد. با استفاده از مشاوران معتبر ما در سازمان مهاجرتی کوچ، نه تنها شانس موفقیت خود را در روند درخواست ویزا کانادا بهبود می‌بخشید، بلکه در مورد اینکه کدام برنامه برای نیازهای خاص شما بهترین است، مشاوره تخصصی خواهید گرفت.

مشاورین ما واجد شرایط هستند و مجوزهای لازم برای کمک به شما در ارزیابی صلاحیت ، بازبینی تمام اسناد و فرم های درخواست شما و ارائه آن‌ها را دارند.

چرا درخواست شما رد شود، زیرا فرم‌های شما نادرست پر شده یا مدارک پرونده نامعتبر و یا خیلی دیر ارسال می‌شوند. به سادگی فرم درخواست ارزیابی مهاجرت ما را تکمیل کنید و به ما اجازه دهید تا در زمانیکه شما برنامه‌های خود برای زندگی و کار در کانادا را نهایی می‌کنید، در کنار شما باشیم.

مهاجرت برنامه‌نویسان به کانادا
مهاجرت برنامه‌نویسان به کانادا

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *