مهاجرت به موناکو
ویزای موناکو

مهاجرت به موناکو

آشنایی با نحوه ی مهاجرت به موناکو

یکی از سؤالات مهاجرتی که بسیاری از افراد می‌پرسند، این است که مهاجرت به موناکو چگونه است و از چه طریق می توان در این کشور زندگی کرد.

در این مقاله قصد داریم روش‌های مهاجرت به این کشور را به شما توضیح دهیم. پیش از هر چیز، اطلاعاتی درباره‌ی کشور موناکو ارائه می‌دهیم.

این کشور در دریای مدیترانه قرار داشته و تا کشور ایتالیا، 16 کیلومتر فاصله دارد. همچنین فاصله کمی تا سواحل جنوب فرانسه دارد. لازم به ذکر است که این کشور به عنوان دومین کشور کوچک دنیا شناخته شده است.

یکی از مهم ترین اطلاعاتی که پیش از مهاجرت به موناکو باید بدانید این است که زبان رسمی این کشور فرانسوی است؛ اما مردم آن به زبان‌های مونگاسک و ایتالیایی نیز صحبت می‌کنند.

واحد پول موناکو، یورو است و هر چند به طور رسمی عضو اتحادیه‌ی اروپا نیست، اما در عمل یکی از کشورهای اروپایی محسوب شده و مانند دیگر کشورهای اروپایی عمل می‌کند. علاوه بر آن پایتخت این کشور شهر موناکو ویل است. شایان ذکر است که تجارت و اقتصاد در این کشور پیشرفت بسیار خوبی دارد و تعداد زیادی از کشورهای ایرانی که در حیطه فروش کالاهای فنی و مهندسی فعالیت می‌کنند. علاوه بر آن، تعداد دیگری از شرکت‌های ایرانی به صادرات لباس مشغول هستند.

یکی دیگر از مهم‌ترین اطلاعات پیش از مهاجرت به موناکو در خصوص چگونگی ساختار سیاسی این کشور می‌باشد. نوع حکومت‌داری در این کشور به صورت پادشاهی می‌باشد و نحوه قانون‌گذاری آن بدین صورت است که پس از تأیید قانون در فرانسه، به دست شاهزاده موناکویی رسیده و در صورت موافقت وی، به صورت قانون شکل می‌گیرد.

علاوه بر آن این کشور آب و هوای معتدلی دارد و به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین و آزادترین کشورهای دنیا شناخته شده است. توجه داشته باشید که این کشور از نظر زمانی تا تهران یک ساعت و نیم اختلاف دارد. جالب است بدانید که در این کشور هیچ گونه فروشگاهی وجود ندارد و نزدیک‌ترین فروشگاه، در کشور فرانسه قرار داشته و در فاصله 30 کیلومتری می‌باشد.

اکثر مردم این کشور مسیحی هستند و نرخ بیکاری بسیار پایین است.

معروف‌ترین روش‌های مهاجرت به موناکو

اگر شما نیز قصد مهاجرت به موناکو را دارید، باید بدانید که معروف‌ترین روش‌های مهاجرتی به این کشور از طریق کار کردن یا اشتغال‌زایی، تحصیل در دانشگاه‌ها و سرمایه‌گذاری می‌باشد.

همچنین شما باید مبلغ 500,000 یورو سرمایه در حساب بانکی داشته باشید و مسکنی که بتوانید به راحتی در آن‌جا اقامت کنید. توجه داشته باشید که اگر محلی را برای خرید انتخاب می‌کنید، تعداد اتاق‌های آن باید به اندازه‌ای باشد که خودتان یا اعضای خانواده‌تان (در صورت مهاجرت خانوادگی) بتوانید به راحتی در آن زندگی کنید و در صورتی که محلی را برای اجاره انتخاب می‌کنید، باید حداقل به مدت یکسال، این مکان را اجاره کنید.

سه نوع اقامت برای مهاجرت به موناکو وجود دارد

  1. اولین نوع آن به نام اقامت Temporaire و یا موقت، به مدت یک سال اعتبار داشته و ممکن است بعد از آن بتوانید آن را تمدید کنید.
  2. دومین نوع اقامت به نام Ordinaire یا معمولی است که به افرادی که 3 سال در این کشور زندگی کنند داده می‌شود و به مدت 3 سال اعتبار دارد.
  3. نوع سوم کارت اقامتی به نام Privilégié و یا اقامت دائم می‌باشد، به مدت 10 سال اعتبار داشته و به افرادی که 10 سال در این کشور زندگی می‌کنند، ارائه می‌شود.

توجه داشته باشید که پیش از مهاجرت به موناکو، تمامی مدارک شما باید به زبان فرانسوی نوشته و به تأیید قانونی برسد.

چگونگی مهاجرت به موناکو از طریق کار

یکی از مهم‌ترین روش‌های مهاجرت به موناکو از طریق کار می‌باشد. نحوه پیدا کردن کار در این کشور بدین صورت است که باید درخواستی به یک کارفرما ارائه دهید و یا در سایت کاریابی مخصوص این کشور و یا آژانس‌های کاریابی، جست و جو کنید و کار مورد نظر خود را پیدا کنید.

با وجود آنکه اکثر نیروی کار این کشور مهاجران را تشکیل می‌دهند، اما افراد محلی در اولویت قرار دارند، به منظور استخدام در این کشور باید مجوزی به نام De Travail را دریافت کنید. علاوه بر آن کارفرمای شما مجوزی به نام De L’Emploi را دریافت کند تا در روند کاریابی شما سریع‌تر انجام شود. زیرا در این صورت شما در اولویت قرار خواهید گرفت.

اگر نتوانستید پیش از مهاجرت به موناکو به مجوزهای فوق دسترسی پیدا کنید، باید یک قرارداد کاری با کارفرمای خود تنظیم کنید و این قرارداد را به همراه رزومه کاری و تحصیلی خود ارائه دهید. لازم به ذکر است که در این کشور هیچ گونه مالیاتی از افراد اخذ نمی‌شود و شما بلافاصله بعد از شروع کار می‌توانید اقامت دریافت کنید.

چگونگی مهاجرت به موناکو از طریق تحصیل

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به موناکو از طریق تحصیل در دانشگاه‌های این کشور است. باید بدانید که آموزش و پرورش این کشور بر مبنای آموزش و پرورش کشور فرانسه است و تحصیل در دوره کارشناسی این دانشگاه، 3 الی 4 سال طول می‌کشد.

برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور لازم است حتماً مدرک دیپلم و مدرک زبان فرانسوی و یا زبان انگلیسی ارائه دهید. توجه داشته باشید که مبنای رشته‌های کارشناسی در این دانشگاه، تجارت می‌باشد.

اگر بخواهید پس از مهاجرت به موناکو در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنید، باید مدرک کارشناسی خود را ارائه داده و مدرک زبان فرانسوی و یا زبان انگلیسی آیلتس 6 (IELTS 6) به دانشگاه ارائه دهید.

همچنین تحصیل در مقطع دکتری، در دانشگاه‌های این کشور به مدت 3 الی 4 سال بوده و اگر می‌خواهید از این طریق به ادامه تحصیل بپردازید، باید علاوه بر ارائه ی مدرک کارشناسی ارشد به دانشگاه، مدرک زبان آیلتس 6.5 تا 7 را نیز ارائه بدهید. توجه داشته باشید که سه الی چهار هفته بعد از اینکه به اداره مهاجرت این کشور درخواست اقامت دادید، باید در مصاحبه‌ای حاضر شوید که در آن اطلاعات خانوادگی، شغلی و تحصیلی از شما خواسته می‌شود.

اگر قصد مهاجرت به موناکو را دارید، حتماً با یک مشاور مهاجرتی با تجربه مشورت کنید تا تمام اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهد.

سرمایه‌گذاری در موناکو جهت مهاجرت

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به موناکو روش سرمایه‌گذاری در موناکو می‌باشد. به دلیل آنکه این کشور از مهاجران خارجی هیچ گونه مالیاتی دریافت نمی‌کند، برای سرمایه‌گذاری بسیار مناسب است.

فردی که بخواهد از این طریق به موناکو مهاجرت کند، باید سه مسئله را در مورد خود اثبات نماید.

  • اول اینکه بودجه کافی دارد
  • دوم اینکه محلی برای زندگی و اسکان دارد
  • سوم اینکه اخلاق و شخصیت خوبی دارد

لازم به ذکر است که حداقل میزان سرمایه‌گذاری در این کشور 1.000,000 یورو است که از این میزان، 500,000 یورو برای سپرده‌های بانکی و حداقل 500,000 یورو برای سرمایه‌گذاری در زمینه املاک است.

به منظور مهاجرت به موناکو از طریق سرمایه‌گذاری افراد باید شخصیت خوب خود را اثبات کنند؛ بدین منظور باید پرونده قانونی خود را مبنی بر اینکه در 10 سال گذشته هیچ گونه سابقه کیفری و ارتکاب به جرمی نداشته‌اند، ارائه دهند.

توجه داشته باشید که تمامی اطلاعات شما باید به زبان فرانسوی نوشته و به اداره مهاجرت این کشور ارسال شود. بعد از آن جلسه‌ای برای مصاحبه تنظیم خواهد شد و بعد از اعلام نتیجه، مجوز اقامت در این کشور به شما داده می‌شود.

شایان ذکر است که نتیجه مصاحبه شما سه ماه بعد مشخص شده و در این مدت شما باید فعالیت‌های دیگری نظیر انجام آزمایشات را انجام دهید. باید بدانید که گرفتن تابعیت این کشور کمی دشوار است؛

برای این کار باید حداقل 10 سال به عنوان فرد بزرگسال (بیشتر از 21 سال) در این کشور زندگی کنید و بعد از درخواست به شاهزاده آن تابعیت دریافت نمایید.

مهاجرت به موناکو از طریق ازدواج

از دیگر روش‌های مهاجرت به موناکو می‌توان به ازدواج با تبعه این کشور نام برد. باید بدانید که این کشور هیچ‌گاه دو تابعیت اعطا نمی‌کند و در صورتی که تابعیت این کشور را بگیرید، تابعیت اول شما لغو خواهد شد.

اگر به مدت 10 سال در این کشور زندگی کنید، می‌توانید تابعیت این کشور را دریافت کنید. از شروط اصلی دریافت اقامت از طریق ازدواج در این کشور داشتن حداقل 18 سال سن و اقامت حداقل 30 روز پیش از ازدواج در این کشور می‌باشد.

لازم به ذکر است که پیش از ارائه درخواست خود به این کشور باید سند ازدواج خود را به صورت کاملاً قانونی و در دفاتر ازدواج این کشور دریافت نمایید.

سایر روش‌های مهاجرت به موناکو

علاوه بر روش‌هایی که به منظور مهاجرت به موناکو بیان کردیم، شما می‌توانید تحت شرایط خاص با انجام امور فرهنگی، هنری و فیلم‌سازی به این کشور مهاجرت کنید.

علاوه بر این اگر ورزشکار باشید، و یا امور مذهبی انجام دهید می‌توانید برای دریافت ویزای مخصوص در این کشور اقدام کنید. علاوه بر روش‌های فوق در صورتی که به انجام کارهای تحقیقی و پژوهشی مشغول باشید، می‌توانید به منظور اخذ اقامت در این کشور اقدام نمایید.

توجه داشته باشید که اگر در هر یک از مؤسسات آموزشی این کشور (مانند گذراندن دوره‌های زبان) شرکت کنید، می‌توانید به راحتی اقامت دریافت کنید.

اگر درخواست مهاجرت به موناکو را دارید، حتماً با یک مشاور مهاجرتی مجرب مشورت نمایید تا مراحل اقدامات و اطلاعات مورد نیاز را به شما بگوید.

قدرت پاسپورت این کشور هنگام مهاجرت به موناکو

یکی از مهم‌ترین اطلاعاتی که پیش از مهاجرت به موناکو باید بدانید، این است که قدرت پاسپورت این کشور تا چه اندازه است؟

قدرت پاسپورت کشورها هر ساله پس از مقایسه با تمامی کشورهای دنیا تعیین شده و منتشر می‌شود.

در سال 2020 موناکو بین کشورهای دیگر در رتبه هفتم قرار دارد. توجه داشته باشید که این رتبه بین کشورهای دیگر نسبتاً بالا می‌باشد. پس از مهاجرت به موناکو و اخذ پاسپورت این کشور، شما می‌توانید بدون آنکه ویزا دریافت کنید، به 77 کشور دیگر رفت و آمد کنید. علاوه بر آن پی از اخذ ویزا در لحظه ورود به این کشور، می‌توانید به 37 کشور دیگر مسافرت کنید.

توجه داشته باشید که پس از مهاجرت به موناکو و اخذ پاسپورت این کشور، باید برای 84 کشور دیگر ویزای جدید دریافت کنید. اما در مجموع می‌توانید به 144 کشور دیگر بدون آنکه ویزای مورد نیاز دریافت کنید، رفت و آمد کنید. شایان ذکر است که ویزا صرفاً مجوزی برای عبور و مرور بوده و با اقامت فرق می‌کند.

هزینه زندگی پس از مهاجرت به موناکو

دانستن هزینه زندگی در این کشور نیز مهم است. در این قسمت به شما، تمامی اطلاعاتی که به منظور زندگی در موناکو بدان احتیاج دارید را بیان می‌کنیم.

اولین مسئله در مورد حقوق ماهیانه شما می‌باشد. به طور میانگین پس از یک ماه کار کردن در این کشور شما 5200 یورو درآمد خواهید داشت.

هزینه خرید هر متر آپارتمان در مرکز شهر این کشور 63,333 یورو می‌باشد. همچنین اگر بخواهید همین آپارتمان را در اطراف شهر بخرید، باید به ازای هر متر 38,333 یورو هزینه پرداخت کنید.

اگر بخواهید پس از مهاجرت به موناکو یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر کرایه کنید، باید مبلغ 3,875 یورو در هر ماه پرداخت نمایید.

به علاوه هزینه کرایه همین آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر 3200 یورو در هر ماه است. اگر شما مایل به کرایه یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر هستید، باید 17750 یورو در هر ماه پرداخت کنید. همچنین اگر بخواهید همین آپارتمان را در اطراف شهر اجاره کنید، باید مبلغ 11250 یورو در هر ماه کرایه بدهید.

معایب و مزایای مهاجرت به موناکو

از مهم‌ترین مزایای زندگی در این کشور شرایط مالیاتی بسیار مطلوب آن می‌باشد. تمام کسانی که در این کشور زندگی می‌کنند، هیچ گونه مالیاتی مبنی بر درآمد، ثروت، ارث و غیره پرداخت نخواهند کرد؛ به همین دلیل یکی از مزایای زندگی در این کشور، حفظ سرمایه و سرمایه‌گذاری مطمئن می‌باشد.

علاوه بر آن این کشور به عنوان یکی از کشورهای امن در دنیا است؛ به طوری که در سراسر آن دوربین‌های امنیتی پلیس وجود داشته و میزان ارتکاب به جرم در این کشور بسیار پایین می‌باشد.

از دیگر مزایای مهاجرت به موناکو می‌توان به مرکزیت آن در اروپا نام برد؛ این کشور با کشورهای اروپایی مانند انگلستان و فرانسه تنها چند ساعت فاصله دارد و برای تاجران و سرمایه‌داران منطقه‌ای بسیار مناسب است. در ضمن قدرت خرید مردم این کشور در سطح بالایی بوده و مدارس و دانشگاه‌های این کشور از نظر علمی به مراتب پیشرفته‌تر از کشورهای دیگر هستند.

از مهم‌ترین معایب مهاجرت به موناکو می‌توان به حقوق پایین آن اشاره کرد

به جز بانک‌ها و مؤسسات خصوصی میانگین درآمد افراد در این کشور بین 4200 تا 5200 یورو است که به تناسب میزان اجاره و هزینه زندگی نسبتاً پایین است.

همچنین اداره مهاجرت این کشور اختیار دارد که حتی با وجود داشتن قرارداد کاری با کارفرما، مجوز اقامت ندهد و این قرارداد را نپذیرد.

از دیگر معایب زندگی در این کشور می‌توان به تابعیت موناکو اشاره کرد. در واقع این کشور به شما دو تابعیت اعطا نمی‌کند و در صورتی که بخواهید تابعیت این کشور را دریافت کنید، تابعیت نخست شما ابطال می‌شود.

جمع‌بندی و خلاصه

یکی از سؤالات مهاجرتی که بسیاری از مهاجران می‌پرسند، این است که مهاجرت به موناکو چگونه است و از چه طریق می‌توان در این کشور زندگی کرد؟

از مهم‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور می‌توان به دریافت اقامت از طریق سرمایه‌گذاری، کار، ازدواج، تحصیل در مراکز و دانشگاه‌های این کشور نام برد.

علاوه بر این روش‌ها شما می‌توانید تحت شرایط خاص با انجام امور فرهنگی، هنری و فیلم‌سازی به این کشور مهاجرت کنید.

اگر ورزشکار باشید، و یا امور مذهبی انجام دهید می‌توانید برای دریافت ویزای مخصوص در این کشور اقدام کنید.

علاوه بر روش های فوق در صورتی که به انجام کارهای تحقیقی و پژوهشی مشغول باشید، می‌توانید به منظور اخذ اقامت در این کشور اقدام نمایید.

توجه داشته باشید که اگر در هر یک از مؤسسات آموزشی این کشور (مانند گذراندن دوره‌های زبان) شرکت کنید، می‌توانید به راحتی اقامت دریافت کنید.

پس از دریافت پاسپورت این کشور، شما می‌توانید بدون آنکه ویزا دریافت کنید، به 77 کشور دیگر رفت و آمد کنید. علاوه بر آن پی از اخذ ویزا در لحظه ورود به این کشور، می‌توانید به 37 کشور دیگر مسافرت کنید.

اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید، حتماً پیش از هر گونه اقدامی با مشاوران مهاجرتی خبره و ماهر مشورت کنید؛ زیرا این مسئله بسیار مهم و حیاتی است و تحقیق و دقت بسیار زیادی را می‌طلبد.

سازمان مهاجرتی کوچ، به عنوان یکی از برترین سازمان‌های مهاجرتی کشور، به صورت کاملاً تخصصی و حرفه‌ای در این زمینه فعالیت می‌کند. به منظور بهره‌مندی از راهنمایی‌های تیم حرفه‌ای ما، می‌توانید با ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان با مجرب‌ترین مشاوران مهاجرتی سازمان بهره‌مند شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *