مهاجرت هنرمندان به آمریکا

مهاجرت هنرمندان به آمریکا

مهاجرت هنرمندان به آمریکا (گرین کارت هنرمندان)

نیازی به توضیح نیست که چرا آمریکا، سرزمین فرصت‌هاست. سالانه ده‌ها هزار نفر با صدها روش متفاوت و شاید میلیون‌ها شرایط مختلف به‌دنبال دستیابی به گرین کارت هستند؛ به طوری که می‌توان گفت رسیدن به گرین کارت به یک رویا در خط پایان یک ماراتن دور و دراز تبدیل شده است. این مسئله و ازدیاد متقاضیان نشان می‌دهد که برای رسیدن به گرین کارت، شرط مهم و اساسی داشتن دانش و تجربه کافی است.

از طرفی قطعاً خود شما به تنهایی نمی‌توانید به تمام دانش و تجربه‌ای که برای این کار نیاز است دست پیدا کنید زیرا حتی در صورت وجود امکان این کار، به علت زمانبر بودن عملاً از همان ماراتن مذکور برای رسیدن به گرین کارت جا می‌مانید. پس با این اوصاف با ما همراه باشید تا در سلسله یادداشت‌هایی تمام دانش ابتدایی لازم برای دریافت گرین کارت را با شما در میان بگذاریم.

البته این برای رسیدن به مقصد کافی نیست اما کمک می‌کند تا یک دید کلی از کلیت موضوعات داشته باشید. پیش از آغاز باید گفت که این بار و در این یادداشت همانطور که از نام آن پیداست، گرین کارت هنرمندان را در سیبل اهداف قرار داده و قصد داریم به تشریح آن بپردازیم. پس اگر شما نیز با ابهامات و برخی پرسش‌های رایج در مورد گرین کارت هنرمندان دست به گریبان هستید، پیشنهاد می‌کنم تا انتها با ما همراه باشید. در این یادداشت عناوین زیر را مطالعه خواهید کرد:

 • گرین کارت هنرمندان ؛ اساساً چه کسانی هنرمند هستند؟
 • هنرمندان چه شاخه‌هایی امکان شرکت در پلن‌های دریافت گرین کارت هنرمندان را دارند؟
 • گرین کارت هنرمندان نوع خاصی از گرین کارت است؟
 • برای رسیدن به گرین کارت هنرمندان چه مسیرهایی پیش روی شماست؟
 • گرین کارت هنرمندان از طریق پلن EB1
 • چه راه‌های دیگری برای اثبات هنرمند بودن و گرفتن گرین کارت آمریکا وجود دارد؟
 • پلن‌های (O1) یا (H1-B)؛ مناسب در برخی شرایط

گرین کارت هنرمندان ؛ اساساً چه کسانی هنرمند هستند؟

هدف ما از طرح این پرسش این نیست که در مورد هنرمند بودن یا نبودن اشخاص قضاوت کنیم بلکه مقصود سنجش معنا و تعریف هنرمند در نظر دولت و اداره مهاجرت کشور آمریکا است. اینکه دقیقاً برای هنرمند قلمداد شدن از سوی دولت آمریکا چه پیش‌نیازهایی لازم است تا حدی بستگی به پلن مهاجرتی شما دارد اما در یک نگاه کلی باید گفت:

 • داشتن نقش پیشگامانه در تولیدات یا رویدادهای که جایگاه خاصی در زمینه فرهنگ و هنر دارند. این موضوع شامل سابقه کاری و پروژه‌های کاری جاری یا آینده شما نیز خواهد شد. ما در سازمان مهاجرتی کوچ تلاش می‌کنیم تا تمام شواهد موجود که دال بر مشارکت شما در چنین پروژه‌هایی است را بر مبنای شرایط و سوابق شما گردآوری کنیم.
 • متون رسانه‌ای معتبر یا شرح‌حال‌ها و بیوگرافی‌های معتبری که بر موفقیت هنری شما دلالت داشته باشند باعث می‌شوند تا شما یک هنرمند محسوب شوید. این متون یا مقالات باید در مورد موفقیت‌های شما به طور مستند طرح بحث کنند. این در هنرمند شناخته شدن شما در مسیر گرفتن گرین کارت هنرمندان بسیار مؤثر خواهد بود.
 • داشتن سابقه کار در گذشته یا فعال بودن در شرایط فعلی در یک کمپانی یا سازمان هنری معتبر که نشان دهد شما به علت داشتن استعداد خاص هنری در مشغول به کار هستید. سازمان مهاجرتی کوچ می‌تواند با بررسی جوانب مختلف شغل شما این مسئله را به دقت تعیین کند که آیا جایگاه شغلی شما برای شمول در این بند مناسب است یا خیر.
 • داشتن موفقیت تجاری در عرصه‌های مختلف هنری نیز یکی از نکاتی است که می‌تواند نشان دهد شما شایسته دریافت گرین کارت آمریکا هستید. مثلاً عرضه قانونی یک آلبوم موسیقی و ثبت فروش بالای آن مطابق منابع رسمی و معتبر گام مهمی برای احراز این بند در شرایط شماست.
 • یکی از آخرین راه‌حل‌های موجود برای احراز شرایط هنرمند بودن از دید کشور آمریکا، داشتن تأییدیه رسمی و نامه‌نگاری‌های اختصاصی از سوی اساتید مشهور جهانی در هر هنر است. مثلاً داشتن تأییدیه باب راس مبنی بر استعداد خارق‌العاده شما در نقاشی، در مسیر گرفتن گرین کارت هنرمندان گره‌گشا خواهد بود.

البته فراموش نکنید پیش از جستجو برای موارد فوق، برای احراز این مسئله شما باید در واقعیت نیز از نظر اصول هنری و تکنیکال هر شاخه هنری ، یک هنرمند باشید.

هنرمندان چه شاخه‌هایی امکان شرکت در پلن‌های دریافت گرین کارت هنرمندان را دارند؟

حال این پرسش ایجاد خواهد شد که هنرمندان فعال در چه شاخه‌هایی امکان شرکت در پلن‌های مختلف دریافت گرین کارت آمریکا را دارند. در ادامه در چند شاخه اصلی این عرصه‌های هنری را معرفی خواهیم کرد.

 • صنایع سرگرمی (Entertainment) و هنری: متخصصان صنعت طراحی، متخصصان صنعت موسیقی، متخصصان صنعت فیلمسازی، متخصصان صنعت تئاتر، تهیه‌کنندگان، کارگردانان، بازیگران، مجریان و مدیران حرفه‌ای سایر امور پشت صحنه در این دسته جای می‌گیرند و از نظر فنی و تکنیکال امکان پیگیری پلن دریافت گرین کارت هنرمندان مهاجرت هنرمندان به آمریکا را دارند.
 • صنایع زیبا و برخی صنایع غذا: نقاشان، طراحان گرافیک، هنرمندان و دست‌اندرکاران تبلیغات، هنرمندان جلوه‌های ویژه، تتوکاران، عکاسان، نویسندگان، کارگردان‌های هنری ، کمدین‌ها، آشپزهای فوق حرفه‌ای با تخصص در طراحی غذا شامل این دسته از متقاضیان گرین کارت هنرمندان هستند.
 • تخصص‌های مرتبط با مد و زیبایی: آرایشگران و میکاپ آرتیست‌ها، طراحان لباس و فشن و متخصصان بافت و طراحی پارچه‌های نفیس در این دسته قرار دارند.
 • متخصصان صنعت موسیقی: نوازندگان، مهندسان صدا، دی.جی‌ها، خوانندگان، معلمان و استادان آکادمیک موسیقی، مدیران پخش و صدابرداران حرفه‌ای و ترانه‌سرایان نیز در این دسته شامل گرین کارت هنرمندان خواهند شد.
 • متخصصان صنایع سینما: تهیه‌کنندگان، کارگردانان، بازیگران، مجریان و عوامل مدیریت پشت صحنه فیلم‌های سینمایی در این دسته جای دارند.

حال با گذر از این دو بخش توانستیم متوجه شویم که دقیقاً یک هنرمند از نظر دولت آمریکا باید عضو چه دسته‌هایی بوده و حائز چه شرایطی باشد. پیش از پرداختن به گام بعدی بررسی گرین کارت هنرمندان باید ذکر کرد که ما در سازمان مهاجرتی کوچ، با بررسی دقیق جوانب مختلف شرایط شما، می‌توانیم به شکل اختصاصی تعیین کنیم که آیا شما شرایط لازم برای دریافت گرین کارت مهاجرت هنرمندان به آمریکا را دارید یا خیر. هرچند تلاش شده تا توضیحات جامعی در این مورد ذکر شود اما تنها در صورت بررسی موردی و با تمرکز بر کیس شما توسط کارشناسان حرفه‌ای سازمان مهاجرتی کوچ می‌توان با دقت احراز این مسئله را تأیید کرد. پس اگر در این مورد دچار ابهام هستید، بد نیست تا یک مشاوره تخصصی با کارشناسان سازمان مهاجرتی کوچ را تجربه کنید. ما به شما کمک می‌کنیم تا به دید روشنی برسید.

گرین کارت هنرمندان نوع خاصی از گرین کارت است؟

خیر. خود گرین کارت هنرمندان ، یک گرین کارت خاص نیست بلکه تمایز در روش دریافت این گرین کارت باعث شده تا گرین کارت هنرمندان نام داشته باشد. روش‌هایی که پیش پای هنرمندان برای گرفتن گرین کارت وجود دارد تا باعث شده از مجموعه این روش‌ها به عنوان گرین کارت هنرمندان یاد شود.

برای رسیدن به گرین کارت هنرمندان چه مسیرهایی پیش روی شماست؟ قطعاً مانند هر مسیر مهاجرت دیگری، آپشن‌ها و روش‌های متعددی پیش روی شما برای گرفتن گرین کارت هنرمندان وجود دارد اما این بدان معنی نیست که تمام آن‌ها برای شما مناسب باشند یا نتیجه‌ای مطابق با خواست شما داشته باشند. دقیقاً به همین علت است که ما به شما توصیه می‌کنم که تا پیش از صرف وقت و هزینه خود، در مشورت  با کارشناسانی مجرب، ضمن بررسی دقیق وجوه مختلف وضعیت خود در این مورد که کدام پلن مهاجرتی با وضعیت شما تناسب دارد تصمیم بگیرید. ما در سازمان مهاجرتی کوچ ، ارائه دقیق نقشه راه به مراجعین خود را یک تعهد می‌دانیم. با وجود اینکه مشورت نزدیک با مشاوران متخصص و کارآزموده

یک الزام در مسیر گرفتن گرین کارت هنرمندان است ما تلاش می‌کنیم تا در این بخش مشهورترین و برترین روش‌ها و پلن‌های موجود برای دریافت گرین کارت آمریکا را معرفی کنیم. البته پیش از پرداختن به این مسئله ذکر دو مورد الزامی است:

 • در پروسه مهاجرت به آمریکا، مانند هر کشور دیگری، شما با دو نوع اقامت روبرو هستید؛ اقامت دائم و اقامت موقت. دقت داشته باشید که هدف انتهایی بسیاری از پلن‌هایی که اشتباهاً پلن گرین کارت هنرمندان معرفی می‌شوند، اقامت موقت آمریکا بوده و شما با اقامت موقت صاحب گرین کارت هنرمندان نخواهید شد. ما در سازمان مهاجرتی کوچ همواره از چنین اشتباه سهوی یا حتی گاهاً عمدی که از سوی سایر مؤسسات سودجو مطرح می‌شود، دوری کرده و با تشریح دقیق مسئله اقامت دائم و خود واقعی گرین کارت هنرمندان را در دایره اهداف داریم.
 • دومین نکته که در جهت تأکید مکرر تنظیم شده است به تعدد پلن‌های موجود مربوط است. فراموش نکنید که هیچکس به قدر یک کارشناسی یا وکیل امور مهاجرتی توان تعیین دقیق پلن مناسب شما برای گرفتن گرین کارت هنرمندان را ندارد. ما در این یادداشت تنها پلن‌هایی که بیش از سایرین مورد توجه متقاضیان گرین کارت هنرمندان بوده و کارآمدی لازم دارند را معرفی خواهیم کرد.

گرین کارت هنرمندان از طریق پلن EB1

ممکن است نام پلن‌های دیگری را حول دریافت گرین کارت هنرمندان شنیده باشید اما هیچ یک به قدر EB1 اثبات شده نبوده و در شرایط عام کارآمد نیست. هرچند ما در سازمان مهاجرتی کوچ بسته به شرایط شما ممکن است علاوه پلن مهاجرت هنرمندان به آمریکا پلن‌های دیگری را به شما پیشنهاد کنیم اما EB1 یک پان عالی، جذاب و کارآمد است. بزرگترین مزیت پلن EB1 برای دریافت گرین کارت هنرمندان این است که داشتن جاب آفر در مسیر آن یک الزام نیست. در طول مسیر دریافت گرین کارت هنرمندان با روش EB1 شما می‌توانید با “Self-petition” یا همان درخواست شخصی پیشروی کنید. برای آن که بتوانید از پلن EB1 استفاده کنید اثبات این نکته که شما استعداد فوق‌العاده‌ای در یکی از شاخه‌های هنری دارید الزامی است. در همین راستا باید دو مسئله را اثبات کنید:

 • داشتن شهرت بالا و دریافت جوایز هنری در سطح ملی یا بین‌المللی
 • داشتن حسن شهرت در میان سایر فعالان حرفه‌ای و صاحب نام عرصه هنری

هنگامی که نوبت به بررسی کیس شما نزد مراجع قانونی کشور آمریکا برسد، شما باید بتوانید با استناد به جوایز معتبر یا گواهی‌هایی که از مراکز معتبر هنری دریافت کرده‌اید، هر دو یا یکی از موارد فوق را اثبات کنید تا درخواست شما برای گرین کارت هنرمندان پذیرش شود. هرچند حتی بدون داشتن جوایز معتبر بین‌المللی نیز همچنان می‌توان با گردآوری برخی شواهد قوی، این موضوع را اثبات کنید اما این وابسته به مهارت وکیل مهاجرتی شماست. ما در سازمان مهاجرتی کوچ به شما کمک می‌کنیم تا شواهد محکم و قابل اتکایی را گردآوری کرده و ضمیمه پرونده مهاجرتی خود کنید. پس اگر یک هنرمند هستید، پس از همکاری با سازمان مهاجرتی کوچ نیازی نیست تا در این مورد نگران باشید.

چه راه‌های دیگری برای اثبات هنرمند بودن و گرفتن گرین کارت آمریکا وجود دارد؟

همانطور که گفته شد این مسئله وابسته به شواهدی است که گردآوری خواهید کرد. اینکه چه شواهدی در کیس خاص شما توان اثبات این موضوع را دارد بشدت متغیر و منعطف است. در اصل سوای دانش و تجربه وکیل امور مهاجرتی که انتخاب می‌کنید، حیطه هنری که در آن فعال هستید نیز بسیار مؤثر است. کار شاید در برخی از حیطه‌های هنری که دارای مبنای آکادمیک هستند راحت‌تر باشد. مثلاً در صورت داشتن مدرک مجسمه‌سازی از دانشکده هنرهای زیبای تهران که یک دانشکده معتبر در دنیای هنر است، و داشتن نمرات در سطح عالی می‌توان از آن برای اثباتی بر شرط هنرمند بودن و داشتن توانایی خارق‌العاده هنری استفاده کرد.

پلن‌های (O1) یا (H1-B)؛ مناسب در برخی شرایط

دقت داشته باشید که در بسیاری از پلن‌های دیگر شما ممکن است امکان فعالیت هنر در آمریکا داشته باشید اما در اصطلاح این پلن‌ها مهاجرتی نیستند. مثلاً در پلن (O1) یا (H1-B) شما تنها اقامت موقت کاری را آن هم به شرط داشتن و استمرار جاب‌آفر(پیشنهاد کاری) بدست می‌آورید پس در عمل یک پلن برای دریافت گرین کارت هنرمندان نیستند اما فراموش نکنید که در برخی شرایط ممکن است کارشناس یا وکیل شما تشخیص دهد که بسته به شرایط شما لازم است تا در ابتدا با این روش‌ها اقامت موقت را بدست آورید و سپس برای اقامت دائم در پلنی دیگر متقاضی شوید. پس بدانید که برخی پلن‌های مناسب هنرمندان، به صورت مستقیم به گرین کارت هنرمندان منتهی نمی‌شوند.

گرین کارت هنرمندان در یک نگاه؛ بدون مشاوره شاید هرگز!

اگر تمام جزئیات ذکر شده در بخش‌های پیشین را مطالعه کرده باشید، احتمالاً تابحال متوجه شده‌اید که انعطاف بالای این برنامه مهاجرتی شاید یک مزیت بزرگ باشد اما در عین حال باعث می‌شود تا به یک مشاوره قوی برای رسیدن به هدف نیاز داشته باشید. دقیقاً به همین علت ما در سازمان مهاجرتی کوچ تلاش می‌کنم که بالاترین سطح دانش، و تجربه موجود در مهاجرت هنرمندان به آمریکارا به کار ببندیم، تا شانس موفقیت شما را تا حد چشمگیری افزایش دهیم. سازمان مهاجرتی  کوچ بر حساسیت بالای پلن‌ مهاجرت هنرمندان به آمریکا اشراف کافی داشته و بر همین مبنا بهترین راه را برای رسیدن در کمترین زمان باز می‌کند.

همچنین ببینید

حل مشکلات ویزای ورود برندگان لاتاری

حل مشکلات ویزای ورود برندگان لاتاری

حل مشکلات ویزای ورود برندگان لاتاری: راهکار حذف محدودیت‌ها جهت اخذ گرین کارت آمریکا برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *