مهاجرت پرستاران خانگی به کانادا

مهاجرت پرستاران خانگی به کانادا

(Home Child Care Provider Pilot and Home Support Worker Pilot)

برنامه پرستاران خانگی کانادا و برنامه مراقبت از کودک کانادا ( یا برنامه پرستار خانگی کودک کانادا) مخصوص متقاضیان اقامت دائم کانادا می باشد. این برنامه های آزمایشی 5 ساله هستند که اجازه می دهد مراقبان واجد شرایط و اعضای خانواده آن‌ها با هدف اقامت دائم به کانادا بیایند.

اگر به شما به عنوان یک مراقب، کار در کانادا پیشنهاد شده است (جاب آفر) یا تجربه کار در کانادا را به عنوان یک مراقب دارید ، ممکن است بتوانید از طریق یکی از این برنامه ها، درخواست اقامت دائم کنید.

الف- خادمین مراقبت از کودکان در خانه به والدین کمک می کنند تا از فرزندان مراقبت کنند و ممکن است از آنها خواسته شود در انجام وظایف خانه کمک کنند. مراقبت را    می توان در خانه های خود و یا در خانه کارفرمای خود ارائه داد که متفاوت از برنامه Live-in Caregiver است که به مراقبین برای زندگی در خانه کارفرمای خود نیاز دارد.

در این برنامه: کودکان مورد مراقبت، باید زیر 18 سال داشته باشند و از آنها در خانه خود یا خانه کارفرمایان خود مراقبت کنید اما شما مجبور نیستید در خانه کارفرمایان خود زندگی کنید.

این زیر برنامه با عنوان های شغلی زیر برای متقاضیان آزاد است:

  • پرستار بچه
  • AU Pair
  • مراقب کودک
  • دایه
  • و موارد مشابه

ب- پرستاران خانگی با ارائه مراقبت شخصی و همراهی در زمان بهبودی ، ناتوانی در کار و اختلال در خانواده ، به افراد سالمند ، معلولان و افراد در توانبخشی کمک می کنند. وظایف شامل تهیه وعده های غذایی ، تغذیه ، استحمام ، تعویض پانسمان ، تجویز داروها و سایر وظایف معمول خانه داری است. مراقبت در خانه های کارفرما یا مشتری آنهاست که در آن ممکن است پرستار نیازمند زندگی در همان جا باشد. پرستاران خانگی همچنین ممکن است از کودکان مراقبت کنند اما این وظیفه اصلی آن‌ها نیست.

در این برنامه: ممکن است از شخص مورد مراقبت، در خانه خود یا خانه کارفرمایان خود مراقبت کنید، اما لازم نیست در خانه کارفرمای خود زندگی کنید.

این زیر برنامه با عنوان‌های شغلی زیر برای متقاضیان آزاد است:

  • پرستار خانگی افراد ناتوان
  • پرستار خانواده
  • کارگر خانگی
  • و موارد مشابه

این افراد بایستی سابقه کار قابل اثبات در حوزه نگهداری بچه (ناک 4411) و یا نگهداری افراد ناتوان (ناک 4412) و نیز جاب آفر (خارج از استان کبک) در مشاغل مربوطه از کارفرمای کانادایی داشته باشند.

سابقه کار خوداشتغالی قابل قبول نمی‌باشد. متقاضیان بعد از در مجموع حداقل 24 ماه کار در کانادا طی 3 سال پس از ورود، در یکی از مشاغل فوق‌الذکر (محدود به همین مشاغل ولی برای هر کارفرمایی و نیز بدون نیاز به LMIA)، می توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. بدین منظور، متقاضیان بایستی مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه معتبر حداقل CLB 5.0 و مدرک زبان حداقل فوق دیپلم ارائه نمایند.

نکته: گذراندن و اخذ مدرک معتبر دوره کمک های اولیه می تواند سودمند باشد.

همچنین این برنامه ها به شما اجازه می دهد اعضای خانواده خود را  برای کار یا تحصیل به کانادا بیاورید.

توجه: زیر برنامه مراقبت از کودک کانادا فوق الذکر جهت سال 2020 بسته شده (بدلیل تکمیل ظرفیت) و مجددا از ابتدای سال 2021 باز خواهد شد. البته برنامه پرستاران خانگی کانادا همچنان باز می باشد.

مدت زمان تقریبی پروسه کار برای صدور ویزای مجوز کار (محدود به شغل مربوطه) حدود 12 ماه می باشد. در ضمن درخواست ویزای کار و ویزای اقامت دائم بایستی همزمان به اداره مهاجرت کانادا، ارائه گردد. ویزای کار، مجوز اشتغال و گذراندن دوره حداقل 24 ماهه کاری مربوطه می باشد و پرونده ویزای اقامت دائم نیز پس از گذراندن این 24 ماه کاری، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *