مهاجرت کارشناس مالی به کانادا

مهاجرت کارشناس مالی به کانادا

مقدمه – کارشناس مالی در کانادا

بخش‌های حسابداری و مالی در کانادا صنایع بزرگ و چند وجهی هستند که به طور قابل توجهی به رشد مداوم اشتغال در سال‌های اخیر در سراسر کانادا کمک کرده‌اند. بیشتر مشاغل حسابداری و مالی در کانادا در بزرگترین شهرهای این کشور واقع شده‌اند: تورنتو، مونترال و ونکوور. در واقع، تورنتو در حال حاضر دومین مرکز بزرگ مالی در آمریکای شمالی و هفتمین مرکز بزرگ جهانی در زمینه اشتغال است.

 بسیاری از تازه‌واردان به کشور کانادا دارای سابقه شغلی مالی هستند و پس از نقل مکان قصد دارند به کار خود در همان رشته ادامه دهند. با این حال، از آن‌جا که بیشتر حوزه‌های مربوط به امور مالی، مشاغل تخصصی است، برخی از افراد تازه وارد، یافتن شغل مناسب را چالش‌برانگیز می‌دانند. در این مقاله، ما به شما کمک خواهیم کرد که چگونگی تجزیه و تحلیل دامنه مشاغل مالی در کانادا و انتقال موفقیت‌آمیز به بازار کار کانادا را درک کنید.

با توجه به اندازه و عمق بخش‌های حسابداری و مالی در کانادا، جای تعجب نیست که فرصت‌های شغلی زیادی وجود دارد. اما چگونه افراد تازه وارد به کانادا می‌توانند به این مشاغل پردرآمد دسترسی پیدا کنند؟

دقیقاً مانند بسیاری از جنبه‌های زندگی در کانادا به عنوان یک تازه وارد، هرچه آمادگی بالاتری داشته باشید ، احتمال دستیابی به یک کار حسابداری یا مالی که می‌توانید در آن پیشرفت کنید بیشتر است.

همچنین بخوانید: مهاجرت مهندس کامپیوتر به کانادا با استفاده از پلان‌های جدید و ویژه این گروه از فارغ‌التحصیلان

اما این به چه معناست؟ اولاً، مهم است که تشخیص دهیم بسیاری از مشاغل در بخش‌های مالی و حسابداری در کانادا نیازمند لایسنس هستند و ممکن است قبل از شروع کار در خانه جدید خود مجبور باشید مدارک مرتبط خود را ارزیابی نمائید.

علاوه بر این، مشاغل مالی و حسابداری در کانادا کاملاً رقابتی است و شما باید مطمئن شوید که به درستی برای مصاحبه آماده شده‌اید و در صورت امکان، قبل از هر اقدامی، بصورت شبکه‌ای عمل نمائید.

سرانجام، شما باید بدانید که در کجا به دنبال کارهای حسابداری و امور مالی باشید که ممکن است بخواهید برای آن‌ها درخواست دهید.

شرکت Outpost Recruitment، متخصص قرار دادن استعدادهای بین المللی در کانادا است. تمرکز استخدام Outpost در درجه اول به نقش‌های ساختمانی و مهندسی متمرکز است، اما آن‌ها به عنوان کارشناسان استخدام تازه واردین در کانادا، تعدادی از شرکای خود را برای کمک به تازه واردان با سابقۀ حسابداری و امور مالی انتخاب کرده‌اند که یک کار عالی در کانادا است. 

توجه داشته باشید:

سیستم طبقه‌بندی شغلی ملی در کانادا (NOC) برای توصیف مشاغل است. کد ناک یک عدد چهار رقمی است که نقش مهمی در درخواست مهاجرت شما دارد. سیستم NOC، مشاغل را براساس نوع وظایف شغلی و کاری که فرد انجام می‌دهد، گروه‌بندی می‌کند.

وظایف شغلی یک کارشناس مالی در کانادا

به عنوان عضوی از یک تیم مالی یا حسابداری، کارهای روزمره شما عمدتاً در چارچوب آیتم‌های زیر هستند:

 • مدیریت فرآیندهای حسابداری
 • تجزیه و تحلیل مالی شرکت
 • مدیریت یا پردازش مزایای حقوق و دستمزد
 • مدیریت یا پردازش فاکتورها
 • تهیه سوابق و بیانیه‌های مالیاتی
 • توسعه استراتژی‌های سرمایه‌گذاری
 • به روزرسانی اطلاعات مالی
 • توصیه‌های بودجه
 • وظایف دفتری مربوط به امور مالی
 • ارتباط با مشتری
 • مدیریت سایر کارمندان
 • ارزیابی ریسک‌های مالی، تهیه پیش بینی‌های مالی، سناریوهای تأمین مالی و سایر اسناد مربوط به مدیریت سرمایه و نوشتن گزارش‌ها و توصیه‌ها
 • برنامه‌ریزی جریان‌های نقدی کوتاه مدت و بلند مدت و ارزیابی عملکرد مالی
 • تحلیل پروژه‌های سرمایه‌گذاری
 • مشاوره و مشارکت در جنبه‌های مالی قراردادها و فراخوان‌های مناقصه
 • توسعه، پیاده‌سازی و استفاده از ابزارهایی برای مدیریت و تجزیه و تحلیل پرونده‌های مالی
 • تهیه پروفایل ریسک منظم برای اوراق بهادار بدهی‌ها
 • تهیه بودجه‌های عملیاتی و سرمایه‌گذاری

مزایای شغلی کارشناس مالی در کانادا

مشاغل حوزه خدمات مالی می‌توانند بسیار سودآور باشند، اما جدا از امنیت مالی خود، دلایل زیادی برای جستجوی فرصت‌های شغلی شما در این زمینه وجود دارد.

بنابراین اگر بدنبال فرصت شغلی در حوزه خدمات مالی هستید، هنگام ارزیابی گزینه‌های خود، برخی از این مزایا را در نظر بگیرید.

 • آموزش و ارتقاء شغلی

بسیاری از مشاغل در بخش خدمات مالی به شدت متکی به کارمندان خود هستند. آن‌ها غالباً علاوه بر آموزش در محل کار، افراد حرفه‌ای را به ادامه تحصیل ترغیب می‌کنند. با معرفی روزانه ابزارهای جدید به این حوزه، صاحبان کسب و کارها از کارمندان خود می‌خواهند که به روز باشند. این بدان معنی است که شما همیشه در حال یادگیری بوده و مهارت‌های خود را ارتقاء می‌دهید.

در حالی که دانش شما در حال گسترش است، در عین حال پیشرفت شما به سمت جلو آسان‌تر است. بنگاه‌های مالی به دلیل این ارتقا شایستگی، با معیارهای درون سازمانی شناخته می‌شوند. در این زمینه، استعداد مقدم بر تصدی است. این امر خصوصاً برای نامزدهای جوان که می‌خواهند به سرعت پیشرفت کرده و موفق شوند، جذاب می‌شود.

 • انعطاف‌پذیری و رضایت

به نظر می‌رسد افراد حرفه‌ای در خدمات مالی در شغل خود بسیار خوشحال هستند. در واقع، هنگام نظرسنجی، این متخصصان میزان رضایت شغلی خود را به طور متوسط ​​بین 9.6 تا 10 ارزیابی کرده‌اند.

اگر به هر دلیلی از موقعیت شغلی خود ناراضی شده‌اید، یافتن مورد جدید چندان دشوار نیست. برای متخصصان خدمات مالی، تقاضای شغلی زیاد است. اگر مهارت کافی دارید، جستجوی شغل شما نباید طولانی و طاقت فرسا باشد. (به خصوص اگر شما یک مشاور متخصص دارید که برخی از امور پیچیده و تحقیقی را برای شما انجام می‌دهد.)

 • فرصت‌های جهانی

در همه جای دنیا به کارشناسان مالی نیاز است، بنابراین هیچ وقت این فرصت‌های شغلی کم نخواهد شد. از آن‌جا که بسیاری از بنگاه‌ها، سازمان‌های جهانی هستند، ممکن است شما بدون هیچگونه ترک موقعیت شغلی خود، به سفر بپردازید. همچنین ممکن است گزینه‌های انتقال بین المللی در شرکت خود داشته باشید.

در عین حال اگر ناگهان مجبور شوید محل زندگی خود را تغییر دهید، یافتن شغل مناسب بزرگترین مانع شما نخواهد بود.

 • اوقات کسالت بار نخواهید داشت

امور مالی یک صنعت منحصر به فرد، چالش‌برانگیز و همیشه در حال تغییر است. دائماً با مشکلات جدید، جالب و ابزارهای پیشرفته‌ای روبرو خواهید شد که می‌توانید از آن‌ها برای کشف راه حل‌ها استفاده کنید. این کار ساده یا آسان نیست و برای موفقیت به سطح خاصی از هوش نیاز دارید. اما نکته مثبت این است که این زمینۀ جذاب هرگز شما را خسته نخواهد کرد.

پول

پرتقاضاترین مشاغل کارشناس مالی در سال 2021 در کانادا

در ادامه برخی از کدهای شغلی مورد نیاز مربوط به کارشناسان حوزه مالی آورده شده است:

کدشغلی نام شغل عناوین شغلی نمونه
0111 مدیران مالی خدمات مالی، مدیر حسابداری، مدیر مالی، خزانه، ادمین مالی
0121 مدیران کارگزاری مالی، املاک و بیمه مدیر بیمه، مدیر خدمات املاک، مدیر کارگزاری مالی، مدیر تجارت کالا
0122 بانکداری، اعتبار، و مدیران دیگر سرمایه گذاری مدیر بانک، مدیر بانکداری تجاری، مدیر اعتبارات، مدیر وام و اعتبار مصرفی
1111 حسابدار و حسابرس مالی حسابدار، حسابرس
1112 تحلیلگر مالی و سرمایه‌گذاری تحلیلگر مالی، تحلیلگر سرمایه‌گذاری، مدیر پرتفولیو، محقق خدمات مالی
1113 کارشناس اوراق بهادار، کارگزار کارگزار، کارشناس مبادله ارز، کارگزار صندوق سرمایه گذاری، کارشناس بورس و اوراق بهادار
1114 دیگر کارشناسان مالی جستجوگر مالی، طراح مالی، کارگزار وام مسکن
1212 سوپروایزر، مالی، کارشناس بیمه سوپروایزر باجه بانک، سوپروایزر دفترداری، سوپروایزر حقوق دستمزد، سوپروایزر حسابداری
1311 تکنسین حسابداری و دفتردار تکنسین حسابداری، دفتردار، تکنسین مالی، دفتردار حسابداری
1312 کارشناس و ممیز بیمه خسارت کارشناس و ممیز بیمه خسارت
1313 محقق و ناظر بیمه محقق و ناظر بیمه، محقق بدهی‌ها، محقق اموال و دارایی‌ها
1314 ارزش گذار، ارزیاب ارزیاب املاک و مستغلات، ارزیاب کسب و کار
1315 گمرک، کارگزار گمرک کارگزار گمرک، کارگزار کشتی، کارگزار محموله
1431 متصدی حسابداری متصدی حسابداری، متصدی حسابرسی، متصدی صورتحساب، متصدی مالی، متصدی مالیاتی
1432 ادمین حقوق دستمزد مشاور حقوق، متصدی حقوق، کارشناس حقوق دستمزد، کارشناس ادمین حقوق
1433 متصدی بیمه، متصدی بانکی، دیگر امور تصدی گری مالی متصدی باجه بانک، متصدی اعتبارات، متصدی وام مسکن، متصدی فروش املاک، متصدی اوراق، نرخ گزار بیمه
1434 گرد آورنده (Collector) گرد آورنده (Collector)

کدام پلن‌های مهاجرتی کانادا برای کارشناس مالی مناسب است؟

گزینه‌های سریع و کارآمد بسیاری در دسترس حسابداران و متخصصان امور مالی جهت مهاجرت به کانادا وجود دارد، به ویژه متخصصان جوان با تجربه کاری مرتبط، توانایی انگلیسی یا فرانسوی قوی، و سطح تحصیلات بالا. کارشناسان امور مالی و حسابداری معمولاً هنگام تحصیل در کانادا نمره خوبی برای تحصیلات خود می‌دهند.

صاف‌ترین مسیر مهاجرت کانادا ممکن است از طریق سیستم اکسپرس انتری فدرال باشد، اما گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد، به ویژه از طریق برنامه نامزدی استان (PNP). متقاضیان موفق اکسپرس اینتری می‌توانند فقط در عرض چند ماه در کانادا زندگی و کار کنند – فاصله زیادی با ماه‌ها یا سال‌های انتظار شما در صورت تلاش برای کار در ایالات متحده. 

نکته: کانادا مسیرهای مشخصی را برای اقامت دائم، به علاوه مجوز کار و تحصیل برای اعضای خانواده از محل کار، فراهم می‌کند!

اکسپرس انتری برای کانادا برنامه مهاجرتی نیست، فقط سیستمی است (یا پایگاه داده) که اداره مهاجرت کانادا از آن برای انتخاب کاندیداهای مناسب برای ویزای اقامت دائم استفاده می‌کند و در این صورت، به عنوان یک تحلیلگر مالی که قصد مهاجرت به کانادا را دارد، من به ویزای نیروی متخصص فدرال و برنامه نامزدی استانی نگاه خواهم کرد.

اگر می‌خواهید زودتر به کانادا بروید، ممکن است فرصتی برای دریافت مجوز کار موقت وجود داشته باشد. این ممکن است از طریق هر یک از موارد زیر حاصل شود:

International Experience Canada (IEC، که شامل برنامه تعطیلات کاری است). این برنامه برای افراد جوان جهت بیش از 30 کشور آزاد است (به غیر از ایران متأسفانه !). متقاضیان بسته به تابعیت خود می‌توانند تا 12 یا 24 ماه مجوز کار باز (بدون نیاز به پیشنهاد شغلی!) دریافت کنند.

اگر کارفرمای فعلی شما دفتر یا شرکت وابسته‌ای نیز در کانادا داشته باشد، انتقال درون شرکتی انجام می‌شود. با کمک یک کارفرما در کانادا و یک پیشنهاد شغلی معتبر، ممکن است بتوانید ارزیابی اثر بازار کار (LMIA) را بدست آورید، که به شما امکان می‌دهد اجازه کار برای کانادا را بگیرید.

این‌ها برخی از متداول ترین روش‌های مهاجرت متخصصان امور مالی و حسابداران به کانادا است، اما ممکن است گزینه‌های دیگری نیز براساس شرایط شما وجود داشته باشد.

آیا می‌توانم بدون پیشنهاد کار به عنوان کارشناس مالی به کانادا مهاجرت کنم؟

پاسخ مثبت است، به شرطی که در برنامه سیستم اکسپرس انتری از امتیاز CRS معقول برخوردار باشید و بتوانید حداقل 67 امتیاز از جدول 100 امتیازی مهاجرت ویزای اسکیل ورکر فدرال کانادا را برآورده کنید.

از نظر فنی برای ارائه پروفایل در سیستم اکسپرس انتری، حداقل نمره‌ای در جدول 1200 امتیازی CRS لازم نیست.

مطمئناً ، اطمینان از پیشنهاد شغلی یا همان جاب آفر (مستند به روش صحیح برای اهداف مهاجرتی یعنی LMT) باعث افزایش فوری CRS با 50 امتیاز و البته برای مشاغل مدیریت ارشد 200 امتیاز می‌شود، بنابراین منطقی است که این روند را به محض عملی شدن شروع کنید.

اگر شرایط اکسپرس انتری را نداشته باشیم چه کار کنیم؟

اگر سیستم اکسپرس انتری گزینه مناسب مهاجرت کانادایی برای شرایط شما نباشد، می‌تواند مناسب برنامه استانی یعنی PNP باشد. استان‌ها از این برنامه‌ها برای تعیین افراد برای اقامت دائم بر اساس نیازهای محلی استفاده می‌کنند. متخصصان امور مالی از نظر PNP از موقعیت خوبی برای مهاجرت به کانادا برخوردار هستند.

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند نیز خوشحال خواهند شد که بدانند این کشور دارای طرح نامزدی استانی است. این طرح می‌تواند امتیاز CRS شما را 600 افزایش دهد، تقریباً ورود شما به کشور را تضمین می‌کند.

برنامه کاندیداهای استانی کانادا (PNP)، یک برنامه مهاجرتی است که به استان‌ها و مناطق کانادا اجازه می‌دهد نامزدهای مهاجرت را معرفی کنند. مجموعه گسترده‌ای از این استان‌ها به طور خاص به دنبال متخصصان مالی هستند.

اگر برای برنامه نامزدی انتخاب شوید، از همان ابتدا نامزد اقامت دائم کانادا خواهید بود، اگرچه انتظار می‌رود برای مدت دو سال در استان مربوطه زندگی و کار کنید. پس از این دو سال، شما در هر جای کانادا آزاد زندگی و کار خواهید کرد.

نکته مهم این است که کانادا پروفایل شما را به مدت یک سال در استخدام داوطلبان نگه می‌دارد، این بدان معناست که شما برای تبدیل شدن به یک شهروند واجد شرایط کانادا در این مدت تا زمانی که قرعه کشی ادامه یابد در صف هستید. پس از پذیرش در کانادا، اقامت دائم دریافت می‌کنید، به شما اجازه می‌دهد تا زمانی که انتخاب می‌کنید در کانادا زندگی کنید.

درآمد کارشناس مالی در کانادا

در حالی که موفقیت در حرفه شغلی بیش از مقدار موجودی حساب بانکی شما اهمیت دارد، واقعیت این است که پول مهم است. علاوه بر این واقعیت که پیشرفت شغلی اغلب با انتظارات شما از حقوق و دستمزد اندازه‌گیری می‌شود.

یادآوری این نکته مهم است که افراد تازه وارد به کانادا باید قبل از تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا کانادا کشوری است که باید پایگاه خود را تأسیس کنند، تصور درستی از میزان درآمد خود داشته باشند. بنابراین، متوسط ​​حقوق یک حسابدار و متخصص مالی در کانادا چقدر است؟ بیایید با حسابداران شروع کنیم.

طبق گفته Neuvoo، متوسط ​​حقوق سالانه یک حسابدار در کانادا در سال 2020 تقریباً 57500 دلار بوده است. موقعیت‌های شغلی سطح ورودی از 34،013 دلار در سال شروع می‌شود در حالی که بیشترین کارمندان باتجربه سالانه 87،500 دلار یا بیشتر درآمد دارند.

از نظر تقسیم استانی حقوق و دستمزد کانادا، بیشترین سودآوری در قلمرو NWT یعنی مناطق شمال غربی (118188 دلار در سال)، آلبرتا (69،984 دلار) و ساسکاچوان (63،438 دلار) می‌باشد. این ممکن است تعجب آور باشد با توجه به اینکه مراکز حسابداری کانادا در تورنتو، مونترال، ونکوور و کالگری واقع شده‌اند، اما احتمالاً تعداد زیادی از موقعیت‌های شغلی ورودی و فارغ التحصیلان جدید، عاملی برای پایین نگه داشتن میانگین امتیازات دستمزد در مکان‌های خاص است.

وقتی صحبت از مشاغل مالی در کانادا می‌شود، متوسط ​​حقوق کمی بیشتر است و 71253 دلار است. Neuvoo نشان می‌دهد که موقعیت‌های شغلی سطح ورودی از 29،250 دلار در سال شروع می‌شود در حالی که بیشترین کارمندان با تجربه سالانه 121،131 دلار درآمد دارند عملاً این یعنی پیشرفت حرفه‌ای.

برخلاف حسابداران، نقش‌های مالی در این معیار شامل طیف گسترده‌تری از موقعیت‌ها مانند تحلیلگران مالی و مدیران مالی است. مجدداً، سرزمین‌های شمال غربی (78995 دلار)، ساسکاچوان (90،000 دلار) و آلبرتا (95،849 دلار) از نظر استان‌هایی با بالاترین میانگین حقوق برای مشاغل مالی، پیشتاز هستند، اما آن‌ها با انتاریو نیز مقایسه می‌شوند که دارای میانگین حقوق 85،298 دلار برای مشاغل مالی است.

سرانجام، اخبار خوبی برای تازه‌واردان به کانادا با سابقه مالی در سال جاری وجود دارد زیرا اخیراً مؤسسه استخدامی رابرت والترز گفته است که مشاغل نظارتی، ریسک و حسابرسی داخلی در سال 2020 در شرکت‌های خدمات مالی تورنتو افزایش یافته است. این شرکت همچنین تقاضای زیاد برای کارکنان امور مالی در کانادا در سال آینده، به ویژه در سطح پایه بعد از آن را پیش بینی نموده است.

تحصیلات و مجوزهای شغلی مورد نیاز کارشناس مالی در کانادا

اکثر مشاغل در بخش امور مالی و حسابداری به مدرک کارشناسی نیاز دارند، با این وجود بسته به شغل شما دیپلم، گواهینامه یا تجربه مرتبط ممکن است کافی باشد.

مشاغل مالی و حسابداری نیز گواهینامه‌های بی شماری در دسترس دارند. از اعتبار سنجی CPA برای حسابداران گرفته تا تعیین CFA برای تحلیل‌گران مالی گرفته تا گواهینامه CBAP برای تحلیل‌گران تجارت، روش‌های زیادی برای نشان دادن تخصص شما وجود دارد. وقتی تصمیم گرفتید در چه زمینه‌ای تخصص دارید، به دنبال گواهینامه‌های مناسب در استان خود باشید.

استان‌ها و مناطق مختلف ممکن است الزامات مختلفی برای مجوزها و گواهینامه‌های حرفه‌ای داشته باشند. شناسایی نیاز به اخذ مجوز یا گواهینامه می‌تواند به شما کمک کند تا در زمینه آماده‌سازی برای کار در کانادا شروع به کار کنید.

آیا شما در حال حاضر در نقش حسابدار یا کارشناس مالی در کشور خود کار می‌کنید و قصد انتقال به کانادا را دارید؟ اگر چنین است، پس باید اطمینان حاصل کنید که تمام جزئیات مورد نیاز برای اطمینان از انتقال بی‌دردسر به حرفه حسابداری در کانادا را به دست آورده‌اید. 

خبر خوب در مورد کار در کانادا به عنوان حسابدار یا امور مالی این است که بسیاری از موقعیت‌های سودآور وجود دارد که باعث پیشرفت حرفه شما می‌شود. خبر بد این است که حسابداری و برخی از مشاغل مالی (به ویژه کسانی که مسئولیت حسابرسی دارند) نیازمند مجوز هستند و در نتیجه، قبل از شروع کار در این مشاغل در کانادا، نیاز به شناسایی صلاحیت مهارت خارجی دارند. روند تشخیص صلاحیت مهارت خارجی به شغل شما و استانی که قصد کار در آن را دارید، بستگی دارد.

به عنوان مثال، اگر می‌خواهید در انتاریو حسابدار شوید، می‌توانید از طریق حسابداران حرفه‌ای رسمی انتاریو (CPA) یا شورای حسابداران عمومی استان انتاریو، اعتبار صلاحیت خود را بدست آورید. با این حال، اگر می‌خواهید به عنوان یک کارشناس مالی در آلبرتا شاغل شوید، نیازی به شناسایی مدارک خود نخواهید داشت.

توجه به این نکته ضروری است که به رسمیت شناختن مدارک تحصیلی و اخذ مجوز برای حرفه خود در کانادا می‌تواند وقت گیر، هزینه‌بر و نیازمند تلاش باشد. در بعضی مواقع ممکن است یک سال یا بیشتر طول بکشد و برای گرفتن مجوز می‌تواند چندین هزار دلار هزینه داشته باشد.

اما این امر به استانی که امیدوارید در آن کار کنید و نیز شغل شما بستگی دارد. با این وجود، اگر متعهد هستید که حرفه خود را به عنوان حسابدار یا سرمایه‌گذار در کانادا دنبال کنید، باید بتوانید از این موانع عبور کرده و در نهایت در حرفه حسابداری یا امور مالی خود در کانادا پیشرفت زیادی داشته باشید.

نهادهای ارزیابی اعتبار حسابداری در استان‌های کانادا

نام استان جایگاه شغلی نام نهاد مربوطه

Alberta

Chartered Professional Accountant

Chartered Professional Accountants of Alberta

British Columbia

Chartered Professional Accountant

Chartered Professional Accountants of British Columbia

British Columbia

Auditor (public accountant)

Auditor Certification Board, Government of British Columbia

Manitoba

Chartered Professional Accountant

Chartered Professional Accountants Manitoba

New Brunswick

Chartered Professional Accountant

Chartered Professional Accountants New Brunswick

Newfoundland and Labrador

Chartered Professional Accountant

Chartered Professional Accountants of Newfoundland and Labrador

Northwest Territories

Chartered Professional Accountant

Chartered Professional Accountants – Northwest Territories / Nunavut

Nova Scotia

Chartered Professional Accountant

Chartered Professional Accountants of Nova Scotia

Nunavut

Chartered Professional Accountant

Chartered Professional Accountants – Northwest Territories / Nunavut

Ontario

Chartered Professional Accountant

Chartered Professional Accountants of Ontario

Ontario

Public Accountant

Public Accountants Council for the Province of Ontario

Prince Edward Island

Chartered Professional Accountant

Chartered Professional Accountants of Prince Edward Island

Quebec

Chartered Professional Accountant

Ordre des comptables professionnels agréés du Québec

Saskatchewan

Chartered Professional Accountant

Institute of Chartered Professional Accountants of Saskatchewan

Yukon

Chartered Professional Accountant

Chartered Professional Accountants of British Columbia

برای گرفتن اقامت کانادا از طریق کارشناس مالی چه باید کرد؟

جهت پیدا نمودن موقعیت شغلی مناسب به شکل زیر عمل نمائید:

 1. روش‌های آنلاین و آفلاین

علاوه‌بر وب سایت جاب بانک کانادا و سایر درگاه‌های جستجوی شغل آنلاین مانندLinkedIn Jobs، Indeed، Monster، Workopolis، CareerBuilder، SimplyHired و غیره، می‌توانید در مناسبت‌های علمی و فنی ثبت نام کرده و در آژانس‌های استخدامی ثبت نام کنید که می‌توانند به معرفی مؤثر رزومه شما به کارفرمایان بالقوه کمک کنند. 

 1. شبکه‌سازی

شبکه‌سازی برای یافتن شغل در کانادا بسیار مهم است. لینکدین نقطه شروع خوبی برای ساخت شبکه شما است.

برای کمک به آمادگی بهتر برای جستجوی شغل خود می‌توانید از منابع آنلاین استفاده کنید.

 1. گواهینامه‌های مرتبط را دریافت کنید

بسته به موقعیت شغلی و نقش شما، ممکن است یک گواهینامه و مجوز شغلی اجباری باشد (همانطور که در بالا توضیح داده شد) تا بتوانید در زمینه شغلی خود کار کنید. دریافت گواهینامه در کانادا چشم انداز استخدام شما را بهبود می‌بخشد و رزومه شما را تقویت می‌کند.

 1. یک رزومه قوی بسازید

مهمترین ابزار در جستجوی شغل رؤیایی خود رزومه کاری شماست. اطمینان حاصل کنید که رزومه شما همیشه به روز و مطابق با سبک قالب بندی کانادایی است.

مراحل جذب متقاضی شغل کارشناس مالی در کانادا توسط کارفرما

 • غربالگری: این یک مرحله تلفنی است که مصاحبه‌کننده در مورد اصول اولیه مانند انتظارات از نقش شغلی شما، جبران خسارت و نیز گفتگو درباره تجربه کاری شما صحبت خواهد کرد.
 • تست دانش: اگر مصاحبه‌کننده تشخیص دهد که شما برای این جایگاه شغلی مناسب هستید، دور ابتدایی با دو یا سه مرحله مکالمه دیگر دنبال می‌شود که اساساً بر ارزیابی دانش حوزه مربوطه و تناسب فرهنگی شما متمرکز است. این مراحل ممکن است شامل یک یا چند تست باشد.
 • مرحله آخر: مدیر استخدام یا استخدام کننده معمولاً برای تمدید پیشنهاد شفاهی با شما تماس می‌گیرد. نامه پیشنهادی معمولاً پس از تماس تلفنی از طریق ایمیل ارسال می‌شود.

به طور متوسط​​، کل فرآیند مصاحبه می‌تواند بین دو تا شش هفته طول بکشد، این بستگی به فوریت موقعیت شغلی که باید پر شود و در دسترس بودن و برنامه ریزی همه افراد درگیر در این فرآیند دارد.

گزارشی که توسط دولت کانادا منتشر شده حاکی از آن است که “این کشور دارای یک بخش مالی قدرتمند و قابل رقابت در سطح جهانی است که ثابت شده است پایدار، مقاوم و قابل احترام است. علاوه بر خدماتی که ارائه می‌دهد، بخش مالی منبع قدرت اقتصادی و اشتغال است.” این بخش فرصت‌های فراوانی را برای تازه‌واردان فراهم می‌کند تا مهارت‌های اساسی را کسب کنند و شغل خود را ارتقاء دهند.

انجام تحقیقات دقیق قبل از انتقال به شما کمک می‌کند فرصت‌های شغلی مربوطه را که مناسب موقعیت منحصر به فرد شماست شناسایی کرده و انتقال روان‌تری را برای شما و خانواده به کانادا تضمین کنید.

ادامه تحصیل در رشته کارشناس مالی در کانادا چگونه است؟

کانادا یک انتخاب محبوب برای دانشجویان بین‌المللی است که می‌خواهند در یک کشور دیگر تحصیل کنند. دانشگاه‌ها در کانادا آموزش کلاس جهانی را با شهریه مقرون به صرفه ارائه می‌دهند. کانادا که به دلیل ماهیت خود شناخته شده است، بی‌نهایت از دانشجویان بین‌المللی استقبال می‌کند. شما استانداردهای بالایی از تحقیق و آموزش و همچنین یک تجربه عالی مطالعه در یک کشور زیبا و متنوع را پیدا خواهید کرد.

چرا تحصیل در کانادا؟

با استانداردهای بالا در کیفیت زندگی و تحصیلات، کانادا توسط سازمان ملل متحد به عنوان یکی از بهترین مکان‌ها برای زندگی در جهان قرار گرفته است. کانادا یک کشور پیشرفته با اقتصادی با درآمد بالا و یک دولت موفق است که آن را به مکانی فوق‌العاده برای زندگی و تحصیل تبدیل کرده است!

18 دانشگاه کانادا را در 500 دانشگاه برتر جهانی QS 2019 پیدا خواهید کرد که بالاترین جایگاه را دانشگاه تورنتو با رتبه 28 کسب کرده است. سه مورد از این مؤسسات در ردیف 50 دانشگاه برتر قرار دارند، از جمله دانشگاه مک گیل و دانشگاه بریتیش کلمبیا. این نشان می‌دهد که کانادا می‌تواند به شما یک سیستم آموزشی برجسته و همچنین یک تجربه فرهنگی را ارائه دهد.

بیش از 350،000 دانشجوی بین‌المللی هر ساله تحصیل در کانادا را انتخاب می‌کنند و این بر تنوع مؤسسات آموزش عالی می‌افزاید. شما قادر خواهید بود مقاطع تحصیلی را در سه سطح سنتی بخوانید. این مقاطع، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا هستند. طول دوره شما به مؤسسه انتخابی شما بستگی دارد.

تحصیل در امور مالی

امور مالی به طور کلی به موارد مرتبط با پول و وجوه اشاره دارد. این می‌تواند شامل امور مالی شخصی، مالی شرکت‌ها یا مالی عمومی باشد. با این حال، مالی اصطلاحی بسیار گسترده است که می‌تواند به جنبه‌های مختلف حوزه مالی اشاره کند. این امر در اکثر مشاغل و بخش‌ها نقشی اساسی دارد، زیرا رسیدگی به پول بسیار مهم است.

یک مدرک کارشناسی در رشته مالی به طور معمول دانش بنیادی در زمینه‌های مالی را به شما می‌دهد. این ممکن است شامل اقتصاد کلان و خرد، آمار و حسابداری، مدیریت مالی، امور مالی بین‌المللی و پیش بینی بین‌المللی باشد. همچنین ممکن است فرصت‌هایی برای توسعه درک خود از بازارهای مالی و چگونگی تأثیر مالی بر جهان امروز داشته باشید.

شما عمدتاً از طریق سخنرانی‌ها و سمینارها آموزش خواهید دید. ممکن است به شما فرصت شرکت در پروژه‌های گروهی داده شود. بعضی از دانشگاه‌ها فرصت بدست آوردن جایگاه‌های شغلی را دارند اما این تضمینی نیست.

حسابداری و امور مالی چیست؟

برای هر شرکتی مهم است که وضعیت پولی خود را ارزیابی کند. این روش نظارت بر امور مالی و مدیریت پول، نقد در یک سازمان است.

اگر علاقه زیادی به پول و اعداد دارید، مدرک حسابداری و امور مالی یک تصمیم عاقلانه است. این رشته با دستمزد بالا به شما پاداش می‌دهد و مهمتر از همه، این برنامه حتی در رکود اقتصادی نیز بسیار دنبال می‌شود. بعلاوه، این موقعیت اغلب مرحله مهمی به سمت مشاغل حرفه‌ای است. بیش از 600.000 داوطلب در این زمینه و بیش از 12000 فرصت شغلی امروز در کانادا برای دانشجویان احتمالی در دسترس است.

رشته‌های عمده حسابداری و امور مالی کدامند؟

مدارک تحصیلی زیادی در زمینه حسابداری و امور مالی وجود دارد. آن‌ها از برخی از رشته‌های اصلی این رشته تشکیل شده‌اند. تعدادی از آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

 1. حسابداری مدیریت

این رشته حسابداری، دانشجویان را ترغیب می‌کند تا برای دریافت اطلاعات مورد نیاز برای توسعه سیستم مدیریت، تحقیق و جستجو کنند. حسابداری مدیریت شامل سازماندهی، هدف‌گذاری، کنترل پول، مدیریت هزینه و درآمد و اندازه‌گیری عملکرد است.

 1. اخلاق

اخلاق و استانداردها بخش مهمی جهت یادگیری برای دانشجویان حسابداری است. اخلاق ، اعتماد مردم به مدیریت مالی و شیوه‌های تجاری را تضمین می‌کند.

 1. اقتصاد کلان

این موضوع جنبه‌ای از حسابداری برای یادگیری دانش آموزان است. اقتصاد کلان بر تصویر بزرگتر از اقتصاد متمرکز است. بیکاری، تولید ناخالص داخلی (GDP) و تورم از جنبه‌های کلیدی اقتصاد کلان است که دانشجویان می‌آموزند.

 1. مدیریت مالی

در این جنبه از امور مالی، مدیریت مالی به سازماندهی، هدایت و کنترل وجوه پولی برای یک شرکت نگاه می‌کند.

 1. امور مالی شرکت‌ها

دانشجویانی که در زمینه امور مالی شرکت‌ها تحصیل می‌کنند، می‌دانند که موضوع مربوط به مدیریت امور مالی و تصمیم‌گیری در مورد سرمایه‌گذاری است. این موضوع بر بالا بردن ارزش سهامداران از طریق فعالیت‌های مالی بلند مدت و کوتاه مدت با استفاده از چندین روش متمرکز است. امور مالی شرکت نیز شامل بانکداری سرمایه گذاری است.

مهارت‌های مهمی که در این زمینه نیاز دارم چیست؟

داشتن مهارت‌های لازم در این زمینه ضروری است. وقت خود را صرف بهینه‌سازی مهارت‌ها کنید که ممکن است نداشته باشید؛ و نیز بر مهارت‌هایی که قبلاً دارید تمرکز کنید. رشته حسابداری و مالی نیاز به مهارت‌های خاصی دارد که شما باید برای موفقیت در مقیاس صنعتی داشته باشید.

 1. به جزئیات توجه کنید

دانش آموزان باید به جزئیات توجه کنند. اگرچه این یک عامل کوچک است ، اما روشی که به موجب آن کارشناس بالقوه می‌تواند جزئیات را مدیریت کند، در شرکت نقش بسزایی دارد. در این زمینه ، اشتباه در وارد کردن یک رقم معمولاً برای شناسایی و اصلاح، نیاز به ساعت‌ها تحقیق دارد.

 1. درک عالی از اعداد

دانش آموزان باید به مهارت‌های عددی در این زمینه توجه کنند. این مهارت به توابع اساسی ریاضی اشاره دارد که شامل درک و مدیریت محاسبات است، بنابراین تصمیم‌گیری صحیح انجام می‌شود. یک حسابدار باید ارتباطات بین اعداد را تفسیر کند، اطلاعات برنامه‌ریزی را انجام دهد، استدلال منطقی را انجام دهد، یک لبه محاسبه داشته باشد و عملکرد داده را اندازه‌گیری کند.

 1. مهارت‌های سازماندهی

مهارت‌های سازمانی یکی دیگر از مهارت‌های مهم به عنوان یک حسابدار است. مهارت‌های سازمان شامل تمرکز بر توانایی هدفمند، اولویت‌بندی و توانایی چند وجهی است.

شرایط ورود

قبل از اقدام برای تحصیل در دوره حسابداری و امور مالی، باید حداقل شرایط ورود به سیستم را با توجه به شرایط فعلی خود اعلام کنید. لازم است برای جزئیات بیشتر به دانشگاه یا مؤسسه‌ای که متقاضی آن هستید، مراجعه کنید.

فرصت‌های شغلی

 • حسابدار
 • تحلیلگر کسب و کار
 • حسابرس داخلی
 • حساب های قابل دریافت
 • تحلیلگر مالی
 • متخصص حقوق و دستمزد
 • دفتردار
 • حسابهای قابل پرداخت

دانشگاه‌های برتر ارائه دهنده مدرک کارشناسی ارشد در امور مالی در کانادا

نام شهر

نام دانشگاه

Toronto

University of Toronto

British Columbia

University of British Columbia

Quebec

McGill University

Ontario

Queen’s University

Quebec

Universite de Montreal

Edmonton

University of Alberta

Ontario

University of Waterloo

Ontario

Western University

Toronto

York University

Quebec

Concordia University

 

دانشگاه‌های برتر ارائه دهنده مدرک کارشناسی در امور مالی در کانادا

نام شهر

نام دانشگاه

Toronto

Humber College

British Columbia

Thompson Rivers University

Southern Ontario

Centennial College

Manitoba

The University of Winnipeg

Quebec

 Concordia University

Edmonton

 University of Alberta

Toronto

 Ryerson University

Alberta

University of Calgary

British Columbia

 Douglas College

New Brunswick

St. Thomas University

کدام یک از استان‌های کانادا کارشناس مالی جذب می‌کنند؟

اگر گواهینامه و مدارک شغلی خوبی داشته باشید، شهر تورنتو در انتاریو بهترین استان برای حوزه مالی است. با این حال، رقابت در آنجا واقعاً سخت است. شما به لایسنس‌های معتبر کانادایی مانند CFA یا حداقل CFP نیاز دارید.

می‌توان از استان‌های دیگری مانند: کِبِک و بریتیش کلمبیا نیز بعنوان مقاصد بسیار مناسب برای کارشناسان مالی نام برد. 

چشم انداز شغل کارشناس مالی در کانادا

برای کارشناسان مالی و سرمایه‌گذاری، در طول دوره 2019-2028، فرصت‌های شغلی جدید (ناشی از تقاضای فزاینده برای مشاغل جدید و تقاضا برای جایگزینی افراد) در کل 22300 پیش بینی می‌شود، در حالی که 21،700 متقاضی کار جدید (ناشی از ترک تحصیل، مهاجرت و جابجایی) برای پر کردن آن‌ها پیش بینی شده است.

با نرخ بیکاری 1.9٪ برای تحلیلگران و 2.3٪ برای حسابداران؛ حسابرسان و مدیران مالی، متخصصان حسابداری و امور مالی از جمله متقاضیان پر طرفدار و مورد نیاز در کانادا هستند.

ناتالی فرانسیسی، رئیس شرکت Venatus Conseil، یک شرکت استخدام متخصص در امور مالی و حسابداری، توضیح می‌دهد: “میزان استخدام حدود 90٪ است.” مشاغل بسیار بیشتر از کاندیداها وجود دارد و کارفرمایان همه تلاش خود را می‌کنند تا بهترین کارمندان خود را حفظ کنند.”

این وضعیت که برای داوطلبان بسیار مطلوب است، به دلیل تقویت سیستم حسابداری طی چند سال گذشته، همراه با کاهش جمعیت نیروی کار است. تعداد اعضای جدید انجمن‌های حسابداری حرفه‌ای کاهش یافته است، در حالی که تقاضا برای این حرفه به مدت شش سال به طور مداوم در حال افزایش بوده است.

براساس انجمن حسابداران رسمی (CGA) کانادا، در سال 2004، تعداد 4448 فارغ التحصیل جوان در کانادا وجود داشته در مقابل 3،526 نفر در سال 2006.

پیامد مستقیم کمبود نامزدها این است که حقوق از سال 2001 به طور مداوم در حال افزایش بوده است. برای حسابداران و حسابرسان ، Job Futures Canada اعلام می‌کند که افزایش حقوق، دو برابر میانگین ملی در کل مشاغل است.

این افزایش حتی برای مدیران مالی که حقوق آن‌ها 2.5 برابر میانگین ملی در حال افزایش است، سریعتر است. بالاتر و فراتر از حقوق، به دلیل افزایش قدرت چانه‌زنی با کارفرمایان، شرایط کار برای متخصصان حسابداری و امور مالی بهبود می‌یابد. دوره‌های تعطیلات طولانی‌تر شده‌اند و در حال حاضر حدود سه تا چهار هفته در سال است.

شرکت‌های حسابداری نیز همین وضعیت را تجربه می‌کنند. ناتالی فرانسیسی اظهار نظر می‌کند که آن‌ها با این وضعیت جدید سازگار شده و شرایط کاری خود را بسیار بهبود بخشیده‌اند.

“آنها به طور فزاینده‌ای در حال رقابت هستند و حقوق بسیار بالاتری نسبت به حقوق شرکت‌ها ارائه می‌دهند. رفتن از یک شرکت حسابداری به یک شرکت دیگر بصورت خودکار نیست.”

حدود 40٪ از حسابداران رسمی امروز در شرکت‌های حسابداری (OCAQ) کار می‌کنند.

اتاق کنترل داخلی

کنترل داخلی به وضوح سهم اصلی و عمده نیازهای این بازار را تبیین می‌کند. از زمان تصویب قانون Sarbanes-Oxley، متخصصان حسابرسی و صدور گواهینامه بسیار مورد تقاضا هستند. رسوایی‌های حسابداری در آغاز هزاره – Enron ، Nortel ، Worldcom ، Parmalat و غیره – منجر به الزام به حاکمیت خوب و افزایش تمرکز بر اقدامات کنترلی شد.

شرکت‌های آمریکای شمالی مجبور به سرمایه‌گذاری گسترده برای پیروی از قانون SOX شدند: در ایالات متحده، شرکت‌هایی با فروشی بیش از 5 میلیارد دلار به طور متوسط ​​4.36 میلیون دلار برای این منظور هزینه کردند (Financial Executives International، 2004).

ناتالی فرانسیسی توضیح می‌دهد: “شرکت‌ها و مؤسسات حسابداری در حال تقویت تیم‌های خود هستند تا از استانداردهای جدید پیروی کنند.”

“این حرفه اخیراً محبوبیت چندانی نداشته و کمبود نامزدهای واقعی وجود دارد. کسانی که پنج تا ده سال تجربه دارند واقعاً نادر هستند. حقوق آن‌ها می‌تواند به 100.000 دلار در سال برسد، گاهی اوقات بیشتر از حسابداران بسیار ارشد، که تعداد آن‌ها چندان کم نیست. “

به طور کلی، کنترل داخلی در کارهای روزمره مدیران مالی و حسابداری به طور فزاینده‌ای وجود دارد. معاونین و مدیران مالی وقت بیشتری را صرف حسابرسی می‌کنند، البته به قیمت کاهش در مدیریت استراتژیک، که همیشه مورد پسند آن‌ها نیست و به درستی که آن‌ها صورت‌های مالی را امضا می‌کنند.

کوتاهی در دیدگاه

آیا با تلفیق استانداردهای جدید حسابداری، این حباب ترک می‌خورد؟ احتمالاً نه؛ از زمان بازنشستگی انفجار تولد کودکان (بومر بیبی-بعد از جنگ جهانی دوم) ، احتمالاً همه تازه واردان جذب شده و کمبود آن برای 5 تا 10 سال آینده افزایش می‌یابد.

این حرفه جوان نیست: 13٪ از 67،000 حسابدار رسمی کانادا بیش از 55 سال سن دارند (National Post ، 2005). در کبک ، مجله Agree des comptables agreés بازنشستگی 578 حسابدار رسمی را در سال پیش بینی می‌کند که از سال 2020 شروع می‌شود و در حال حاضر سالانه فقط 375 عضو جدید جایگزین آن‌ها می‌شوند.

علاوه‌بر این، ناتالی فرانسیسی گرایش جوانان را برای کاهش تصدی مشاغل حسابداری و تأمین مالی مشاغل مدیریتی که با بازنشستگی بومر بیبی پابرجا و باز مانده است، مشاهده کرده است. برخی از کارمندان، مستمری بازنشستگی خود را به تأخیر می‌اندازند و اغلب به عنوان مشاور بر می‌گردند، اما این برای جبران خلاء کافی نیست.

“اگر جوانان امروز این مشاغل را نمی‌خواهند، مدیران فردا را از كجا پیدا خواهیم كرد؟”

گواهینامه‌های کارشناس مالی در کانادا

چهار گواهینامه برتر مالی در کانادا

 • Certified Financial Planner (CFP) 

شاید یکی از شناخته شده‌ترین برنامه‌های تعیین شده در زمینه برنامه ریزی مالی در کانادا و سراسر جهان، برنامه ریز مالی معتبر یا CFP باشد. این نامگذاری جهانی، توسط شورای استانداردهای برنامه ریزی مالی اعطا شده است و به متخصصان کمک می‌کند دانش و مهارت‌های لازم برای کار با مشتریان برای ساختن یک پلن مالی را نشان دهند. برای به دست آوردن گواهینامه CFP ، شما باید یک برنامه درسی محوریِ مورد تأیید FP کانادا را پشت سر بگذارید ، یک آزمون ملی را پشت سر بگذارید و سه سال تجربه کاری مورد تأیید را کسب کنید.

تغییراتی در برنامه صدور گواهینامه CFP ایجاد شده است. از تاریخ 1 ژانویه 2020، افرادی که گواهینامه CFP را دنبال می‌کنند، دیگر نیازی به دریافت گواهینامه سطح 1 FPSC در برنامه ریزی مالی نخواهند داشت. در عین حال الزامات جدید آموزشی وجود خواهد داشت.

اگر می‌خواهید قبل از اعمال تغییرات جدید، گواهینامه خود را بدست آورید، هم اکنون زمان مناسب برای انجام این کار است.

 • Chartered Investment Manager (CIM)

مدیران سرمایه‌گذاری خبره (CIM) در زمینه مدیریت نمونه کارها برای مشتریان با ارزش خالص بالا و سازمانی فعالیت می‌کنند. آن‌ها ممکن است تعیین جایگاه خود را برای کار در بخش مدیریت فاند به عنوان معامله‌گران سهام یا عمده فروشان صندوق‌های سرمایه‌گذاری انجام دهند.

CIM از طریق مؤسسات اوراق بهادار کانادا اعطا می‌شود و کسانی که CIM دارند می‌توانند به عنوان مدیر نمونه کارها، نماینده مشاور یا نماینده مشاور مرتبط ثبت نام کنند.

CIMها در مدیریت استراتژی پیشرفته پول و سرمایه‌گذاری نقش دارند. دو جریان آموزشی منحصر به فرد وجود دارد که منجر به تعیین CIM می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن، لطفاً به سایت رسمی مؤسسه اوراق بهادار کانادا مراجعه کنید.

 • Registered Financial Planner (RFP)

گواهینامه (RFP) که از طریق مؤسسه برنامه‌ریزان مالی پیشرفته ارائه می‌شود، برای کسانی است که مدتی در جایگاه برنامه ریز مالی بوده‌اند و می‌خواهند با آموزش مداوم، تعهد عمیق خود را نشان دهند.

بسیاری از افرادی که RFP را دنبال می‌کنند در حال حاضر CFP (برنامه‌ریزان مالی معتبر) هستند و برای ادامه حمایت از مشتریان خود، به دنبال آموزش بیشتر هستند. برنامه‌ریزان باید حداقل سه سال در صنعت باشند تا بتوانند RFP شوند و به طور فعال در حال تمرین باشند. همچنین الزام به رعایت اصول اخلاقی مؤسسه و استانداردهای حرفه‌ای برای حفظ نامگذاری وجود دارد.

شما همچنین باید سه معرف از داخل صنعت (از جمله یکی از RFP فعلی) ارائه دهید. پس از اثبات، شما به عنوان عضو پیوسته به مؤسسه خواهید پیوست، به عنوان RFP ثبت نام کرده و مراحل زیر را تکمیل خواهید کرد: سه معرف به عنوان اسپانسر، برنامه مالی مکتوب برای بررسی همکار و نیز نامه همکاری برای بررسی. اگر این مراحل را با موفقیت پشت سر بگذارید، مجاز به دادن امتحانات RFP هستید.

 • Chartered Financial Analyst (CFA)

گواهینامه “تحلیلگر مالی رسمی” که توسط موسسه CFA ارائه می‌شود، بالاترین وجه تمایز در حرفه مدیریت سرمایه‌گذاری است. CFAها در تجزیه و تحلیل پیشرفته سرمایه‌گذاری و مدیریت نمونه کارها تخصص کسب می‌کنند. برای ثبت نام در برنامه CFA ، یک داوطلب باید دارای مدرک لیسانس (یا معادل آن) باشد یا در سال آخر دوره کارشناسی خود باشد یا ترکیبی از چهار سال تجربه کار تمام وقت و / یا تحصیلات عالی داشته باشد.

کار نیازی به مورد سرمایه‌گذاری ندارد. علاوه بر این، همه داوطلبان باید دارای گذرنامه مناسب بین‌المللی باشند و باید بتوانند در امتحانات به زبان انگلیسی شرکت کنند. داوطلبان همچنین باید فرم بیانیه رفتار حرفه‌ای را تکمیل کنند.

پس از برآورده شدن این شرایط و کامل شدن برنامه، سه سطح آزمون وجود دارد. قبل از پیوستن به CFA به عنوان یک عضو ثابت، باید اثبات تکمیل چهار سال سابقه کار در زمینه سرمایه گذاری وجود داشته باشد.

برنامه CFA منجر به مشاغلی مانند مدیر نمونه کارها، تحلیلگر تحقیقات یا مدیر ریسک در شیوه‌های مشتقات، سهام خصوصی، درآمد ثابت، سهام و املاک و مستغلات می‌شود. این یک تعهد چهار ساله (یا بیشتر) برای تکمیل برنامه است و در سطح جهانی شناخته شده است، بنابراین برای کسانی که به دنبال جایگاه پیشرفته در مدیریت سرمایه‌گذاری هستند، شناخته شده است.

جایگاه‌ها و گواهینامه‌های متعدد دیگری در حرفه مالی وجود دارد. همیشه توصیه می‌شود تحقیقات خود را انجام دهید تا بدانید کدام برنامه برای شما مناسب است.

زبان‌های برنامه‌نویسی مورد نیاز کارشناس مالی در کانادا که در اولویت هستند:

 • زبان‌های برنامه‌نویسی عمومی شامل: C, C++, Java, Python, and VBA, SQL 
 • زبان‌های برنامه‌نویسی تخصصی شامل:  Haskell, MATLAB and R
 • زبان‌های برنامه نویسی خاص بکار رفته در محصولات نرم افزاری مالی: EasyLanguage

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *