مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا، جاب آفر، ازدواج، سرمایه‌گذاری در کانادا، اتاوا، انتاریو و ... و... و ...

ای بابا یک لحظه صبر کنید!

مثلث پنزور

هموطن عزیز سلام؛

شما قصد مهاجرت به کانادا دارید و در این میان ممکن است دچار نگرانی و یا استرس شده باشید چرا که از یک سو باید قید چیزهایی را در ایران بزنید و از سوی دیگر مطمئن باشید که در جای مناسب با شرایط مناسبی قدم می‌گذارید.

در این میان به دلیل رقابت و ازدحام اطلاعات و افرادی و مؤسساتی که مدعی مهاجرت هستند، با اطلاعات زیادی مواجه شده‌اید که گاهاً ضد و نقیض هستند و باعث ابهام و یا دو دلی شما شده باشند.

لزوماً از طریق مؤسسه ما به کانادا مهاجرت نکنید اما به توصیه‌های برادرانه ما توجه کنید، اگر تمایل داشتید ما در خدمت شما هستیم.

توصیه اول: فلسفه مهاجرت به کانادا

فلسفه مهاجرت

حتی اگر به فلسفه و چرایی قضیه علاقه ندارید، به شما پیشنها می‌کنیم قبل از اپلای برای مهاجرت به کانادا، دلیل مهاجرت را از خود بپرسید.

به طور کلی مهاجرت موفق تنها زمانی رخ می‌دهد که انگیزه کافی و هدف جدی داشته باشید. شما باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید که در ادامه برای شما به سادگی بیان کرده‌ایم:

 • آب و هوای کانادا
 • فرهنگ و آداب و رسوم مردم کانادا
 • قوانین کانادا
 • مسافت کانادا تا ایران
 • بازار کار کانادا در شغل مورد نظر شما

بیان این نکته نیز مهم است که صرفاً به تصویر ذهنی خود از کانادا و شهرهای آن اکتفا نکنید. تصاویر و ویدئوهای مختلف آن‌جا را در شرایط مختلف ببینید. ممکن است شما تصویر یکی از جزایر کانادا و یا دریاچه‌های زیبای آن‌جا را در اینترنت دیده باشید ولی مهم است که خود را در شرایط نزدیک به واقعیت، در آن موقعیت فرض کنید. از خود این سؤالات را بپرسید:

 • آیا شب‌های تورنتو را دوست دارم؟
 • آیا زندگی در هوای سرد مانند مناطق شمالی کانادا برای من لذا بخش است یا بالعکس؟
 • آیا مناطق کم جمعیت کانادا را می‌پسندم یا مراکز شهرهای بزرگی مانند تورنتو؟
 • آیا می‌توانم با نظمی که تابحال به آن عادت نداشته‌ام زندگی کنم؟
 • آیا فرهنگ آپارتمان نشینی و همسایگی در کانادا با ایران یکسان است؟
 • آیا می‌توانم با سبک روابط افراد در محیط کار کانادا کنار بیایم؟

سعی کنید تا جای ممکن پاسخی سنجیده و پخته به این سؤالات و مانند آن بدهید تا لزوماً و پس از طی پروسه‌ی مهاجرت، در عمل با چنین سؤالاتی مواجه نشوید.

خبر خوب این است که اگر انگیزه و هدف شما در کنار پاسخ به چنین سؤالاتی، مثبت و مهم است شما می‌توانید از خود یک مهاجر موفق به کانادا بسازید که در کنار فائق آمدن به مشکلاتی که به صورت طبیعی بر سر راه هر کسی هستند، توانسته با ورود به محیط زندگی جدید، آینده خود را بسازد.

کشور کانادا و زیرساخت‌های اصولی آن در شهرها و استان‌های مختلفش، بستر رشد و آینده شما و فرزندانتان را فراهم می‌کند اما اگر و اگر با دید باز و واقع‌گرایانه اپلای کرده باشید.

همانطور که احتمالاً متوجه شدید، قصد ما صرفاً جذب شما برای ارائه خدمات و منافع شخصی نیست. ما نه می‌خواهیم با تعریف و تمجیدهای افراطی، یک مدینه فاضله از کانادا برای شما بسازیم و نه می‌خواهیم با سیاه‌نمایی و پیچیده جلوه دادن، تصویر شما را از مهاجرت خدشه‌دار کنیم.

ما به شما کمک می‌کنیم تا با اطلاعات اصولی و صحیحی که دریافت می‌کنید، بتوانید به تصویر ذهنی و تصمیم دقیق‌تری و تاجای ممکن واقع‌گرایانه برسید. پس با ما همراه باشید. هنوز برای تماس گرفتن با ما زود است. لطفاً ادامه مطالب را ملاحظه بفرمائید و پس از آن در صورت تمایل تماس حاصل فرمائید.

توصیه دوم: با دید باز و واقع‌بینانه به کانادا مهاجرت کنید

یکی از دریاچه‌های کانادا

یک تصویر نمونه از میان تصاویر بی‌شمار از طبیعت بکر کانادا - این دریاچه در کانادا واقع شده است.

تورنتو کانادا

نمایی از شهر تورنتو واقع در استان انتاریو کانادا - آیا زندگی در شهری همچون تورنتو را دوست دارید؟

توصیه سوم: کانادا قوانین و پلان‌های مهاجرتی مختلفی دارد، گیج نشوید

برویم به سراغ روش‌های مهاجرت به کانادا در یک نگاه

کانادا روش‌ها و پلان‌های مهاجرتی زیادی دارد که هر یک نیازمند ارزیابی وضعیت جداگانه هستند. به این دلیل ما از ذکر همه آن‌ها خودداری می‌کنیم و این موضوع را به عهده کارشناسان مهاجرتی خود می‌گذاریم تا با بررسی وضعیت شما به صورت خاص، بهترین گزینه را به شما معرفی کنند. بیان همه روش‌ها در این‌جا، ممکن است باعث ابهام و یا سردرگمی برخی از عزیزان گردد. لذا:

نگران نباشید؛ همکاران زبده ما گزینه‌های شما را به دقت بررسی و موارد را برای شما شرح می‌دهند. دریافت خدمات مشاوره مهاجرت به کانادا برای شما رایگان است. اکنون می‌توانید با شماره زیر از خدمات مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا بهره‌مند شوید. بهتر است سؤالات خود را یادداشت کنید تا در هنگام مشاوره، موردی از قلم نیفتد.

توصیه چهارم: نکات اصلی مهاجرت به کانادا را به فرعیات آن ارجحیت بدهید

‌پلن مهاجرتی کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

یکی از مطمئن ترین مجموعه روشهای مهاجرتی  کانادا، اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری می باشد. عموماً تمام زیربرنامه مهاجرتی در این روشها، نیازمند اینست که متقاضی سابقه کار مدیریت داشته باشد. تمکن مالی نیز فاکتور مهم دیگری در موفقیت متقاضی در پرونده های سرمایه گذاری می باشد. عمدتا” چهار برنامه مهاجرتی بشرح زیر در زیرگروه برنامه های مهاجرت به کانادا به روش سرمایه گذاری قرار می گیرند:

الف- مهاجرت به‌کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان کبک

ب- مهاجرت به‌کانادا از طریق کارآفرینی

ج- مهاجرت به‌کانادا از طریق خرید بیزینس

د- مهاجرت به‌‎کانادا از طریق استارت آپ

مهاجرت کانادا از طریق استارت آپ

روش مهاجرتی استارت آپ ویزای کانادا ویژه کسانی است که ایده های عملی و خلاقانه و قابل پیاده سازی داشته باشند. در این روش متقاضی نیازی به سرمایه گذاری نداشته بلکه طرف کانادایی این سرمایه گذاری را انجام خواهد داد. از جمله شرایط مهم این برنامه، تجاری بودن و عملی بودن ایده فوق الذکر می باشد. از دیگر شرایط این برنامه ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه حداقل CLB 5.0 می باشد. ویژگی بارز این برنامه، اعطای اقامت دائم کانادا از بدو ورود می باشد. حداکثر تا 5 متقاضی می توانند در یک پرونده استارت آپ ویزا شرکت نمایند. البته همه متقاضیان بایستی شرایط اولیه را داشته باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این برنامه مهاجرتی با ما تماس بگیرید. 50-40220448  021

پلن مهاجرتی کانادا از طریق خرید بیزینس

روش خرید بیزنس در کانادا یکی از روشهای مهاجرتی فدرال کاناداست. متقاضی بایستی ثابت کند سابقه مدیریت و نیز تمکن مالی لازم جهت خرید یک بیزنس در کانادا را دارد. به جرات می توان گفت سریعترین روش مهاجرتی کانادا در حوزه سرمایه گذاری همین روش خرید بیزینس در کانادا می باشد. ما در هر استانی می توانیم این پرونده را برای شما به نتیجه مطلوب برسانیم. لازم به ذکر است در بدو ورود به متقاضی و خانواده وی، ویزای کار موقت داده می شود. سپس متقاضی بایستی در یکی از برنامه های مهاجرتی دیگر کانادا (مانند برنامه تجربه کانادایی یا CEC) شرکت نموده و اقامت دائم کانادا را دریافت نماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این برنامه مهاجرتی با ما تماس بگیرید. 50-40220448  021

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی

استان های کانادا روش مهاجرتی کارآفرینی را منطبق با نیازهای استان مربوطه تنظیم نموده اند. شرایط این برنامه مهاجرتی تا اندازه زیادی در تمان استان های کانادا شبیه به هم می باشد و شامل: داشتن سابقه مدیریت ارشد، تمکن مالی لازم، مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه (با تفاوت هایی البته)، حداقل مدرک تحصیلی می باشد. بجز استان نیو برانزویک، تمام استان های کانادا در بدو ورود به متقاضیان این برنامه ویزای موقت کار ارائه می نمایند. در صورت محقق شدن شروط مندرج در توافق امضاء شده بین استان و متقاضی، اقامت دائم کانادا اعطاء خواهد شد. استان نیوبرانزویک فعلا از بدو ورود، اقامت دائم اعطاء می نماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این برنامه مهاجرتی با ما تماس بگیرید. 50-40220448  021

پلن مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری در استان کبک

در این روش که بنوعی تنها روش سرمایه گذاری غیرفعال (Passive) در کانادا محسوب می شود، متقاضی بایستی علاوه بر داشتن سابقه مدیریت ارشد، از تمکن مالی بالایی نیز برخوردار باشد. این بدان معناست که متقاضی اجباری ندارد تا در کانادا کسب و کاری راه اندازی یا خریداری نماید. به جرات می توان گفت که این روش تنها روش مهاجرتی کاناداست که 100% بی نیاز از ارائه مدرک زبان خارجی می باشد. از ویژگی های بارز این روش مهاجرتی، دریافت کارت PR یا همان اقامت دائم کانادا از ابتدای ورود به کاناداست.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این برنامه مهاجرتی با ما تماس بگیرید. 50-40220448  021

مهاجرت از طریق نیروی متخصص

محبوب ترین برنامه های مهاجرتی کانادا، برنامه های مربوط به نیروی کار می باشند. این برنامه ها در سه سطح فدرال، استانی و استان کبک تعریف شده اند. استان کبک بنوعی ضوابط خاص خود را دارا می باشد. این برنامه ها عموما” برای افراد پایین تر از سن 40 سال موفقیت آمیز می باشد. در عین حال تحصیلات متقاضی بایستی حداقل لیسانس بوده و دارای مدرک زبان حدود آیلتس 7.0 به بالا باشد. البته شرایط ذکر شده، شرایط بالاتر از حداقل ها بوده ولی موفقیت متقاضی را بشدت افزایش می دهند. این برنامه ها بصورت زیر قابل دسته بندی می باشند:

1- مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس اینتری فدرال

1-1 مهاجرت از طریق اسکیل ورکر فدرال کانادا

1-2 مهاجرت از طریق نیروی ماهر فدرال کانادا (اسکیل ترید)

1-3 مهاجرت از طریق برنامه تجربه کانادایی

2- مهاجرت کانادا از طریق نیروی متخصص کبک

3- مهاجرت از طریق برنامه تجربه کبکی  PEQ

4- مهاجرت از طریق نیروی متخصص استانی

جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این برنامه مهاجرتی با ما تماس بگیرید. 50-40220448  021

روشهای مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص

این برنامه مختص متقاضیان اقامت دائم کاناداست که در داخل کانادا سابقه کار حداقل حدود یکسال دارند. شرایط آن بسیار شبیه برنامه اسکیل ورکر فدرال می باشد. انتخاب متقاضیان دارای صلاحیت در این برنامه، در همان استخر مجازی اکسپرس اینتری انجام می شود. معمولا در انتخابات مربوطه، بصورت ویژه این گروه از متقاضیان اقامت دائم کانادا، گروه هدف جهت برگزیده شدن، قرار می گیرند.

برنامه اسکیل ترید یا نیروی ماهر فدرال کانادا، مختص افراد با تحصیلات حداقل دیپلم و با مهارت فنی می باشد. مهارت های قابل قبول در این برنامه، از پیش تعیین شده اند. حداقل مدرک زبان مورد نیاز حدود CLB 5.0       می باشد. این برنامه نیازمند دریافت جاب آفر از یک کارفرما و یا دریافت گواهینامه مهارت شغلی از یک استان کانادا می باشد. انتخاب متقاضیان دارای صلاحیت در این برنامه، در همان استخر مجازی اکسپرس اینتری ولی با حداقل امتیاز قبولی پایین تر انجام می شود.

این برنامه یکی از سه زیر برنامه سیستم اکسپرس اینتری فدرال کاناداست. این برنامه مختص افرادیست که دارای مدرک تحصیلی بالا، مهارت زبان انگلیسی و/یا فرانسه بالا، سابقه کار و نیز ترجیحا سن متوسط به پایین می باشند. البته این موارد معرف شرایطی است که متقاضی را به موفقیت می رساند و نه شرایط حداقلی شرکت در این برنامه. معمولا هر یکی دو هفته یکبار، انتخابات جهت این برنامه انجام میشود و افراد منتخب دعوت به ارسال مدارک لازم می شوند.

سیستم اکسپرس اینتری فدرال عملا یک برنامه مهاجرتی نبوده بلکه یک سیستم مهاجرتی و متشکل از سه زیربرنامه اسکیل ورکر، اسکیل ترید و تجربه کانادایی می باشد. این سیستم توسط دولت فدرال و نظارت اداره مهاجرت کانادا مدیریت می شود. استان های متعدد کانادا به این سیستم متصل بوده و نیازمندیهای نیروی کار خود را از این سیستم تأمین می نمایند.

استانهای کانادا هرکدام بنوبه خود دارای برنامه های متعدد جهت جذب نیروی متخصص می باشند. بیشتر این برنامه ها، متصل به سیستم اکسپرس اینتری فدرال بوده و نیازهای نیروی کار خود را از این استخر مجازی تأمین می نمایند. البته بعضی استانها برنامه های اختصاصی و غیرمتصل به اکسپرس اینتری را نیز دارند. مانند استان سسکچوان، استان نوا اسکوشیا و استان بریتیش کلمبیا. استان سسکچوان در این بین متمایز می باشد چرا که برنامه اختصاصی آن یعنی OID الزامی به ارائه جاب آفر ندارد.

این برنامه مختص متقاضیان اقامت دائم کاناداست که سابقه کار حداقل حدود یکسال در استان کبک را داشته و یا حداقل دو سال معادل 1800 ساعت در استان مربوطه تحصیل کرده و مدرک دریافت نموده اند. در این برنامه نیز داشتن مهارت زبان فرانسه در حد داشتن نمره B2  در مهارتهای شنیداری و مکالمه از اهمیت ویژه برخوردار است. منتخبین در این برنامه بعد از دریافت نامزدی استان کبک یعنی نامه CSQ ، بایستی جهت دریافت اقامت دائم کانادا، یک پرونده جدید در سطح فدرال ایجاد نمایند.

از سال 2018 سیستم جدیدی مشابه سیستم اکسپرس اینتری فدرال، در استان کبک بنام آریما معرفی و اجرایی شد. در این سیستم نیز متقاضیان اقامت دائم کانادا بایستی ثبت نام نموده و کسانی که امتیاز بیشتری کسب کنند، در انتخابات این سیستم برگزیده می شوند. افراد منتخب سپس دعوت به ارسال مدارک لازم خواهند شد. برای موفقیت در این برنامه، داشتن مهارت زبان فرانسه در حد متوسط پیشرفته (نمره B2 در مهارتهای شنیداری و مکالمه) از اهمیت بسزایی برخوردار است. منتخبین در این برنامه بعد از دریافت نامزدی استان کبک یعنی نامه CSQ ، بایستی جهت دریافت اقامت دائم کانادا، یک پرونده جدید در سطح فدرال ایجاد نمایند.

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

کانادا دو برنامه خود اشتغالی فعال دارد. یک برنامه تحت کنترل دولت فدرال هست و دیگری تحت کنترل دولت استان کبک.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه خود اشتغالی فدرال جهت هنرمندان و ورزشکاران حرفه ای معرفی شده است. هنرمندان در حوزه های متعددی می توانند در این برنامه شرکت کنند مانند: نقاش، مجسمه ساز، کارگردان، تهیه کننده، بازیگر، آهنگساز، نوازنده، خواننده، مدرس هنر، گرافیست هنری، عکاس، طراح داخلی، هنرمند صنایع دستی، روزنامه نگار، گوینده، نویسنده، مترجم، طراح مد و غیره. ورزشکاران نیز در حوزه های قهرمانی، فیتنس، مربیگری، داوری و موارد مشابه می توانند در این برنامه شرکت کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه خود اشتغالی استان کبک جهت متقاضیان خود اشتغال معرفی شده است. این افراد بایستی همان حرفه خود را در استان کبک ادامه و توسعه دهند. افرادیکه دانش زبان فرانسه دارند، در اولویت انتخاب می باشند.

مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر

یکی از راههای دریافت اقامت موقت و حتی دائم کانادا، دریافت پیشنهاد شغلی یا همان جاب آفر از یک کارفرمای کانادایی می باشد. معمولا جاب آفر به دریافت ویزای موقت کانادا یا همان ورک پرمیت منجر می شود. ولی در بعضی پلن های ویژه مهاجرتی مانند پلن مهاجرتی استان های آتلانتیک و نیز پلن مهاجرتی مناطق کم جمعیت مستقیما به دریافت ویزای اقامت دائم منجر می شود. عموما برای دریافت جاب آفر نیاز به گواهی خاصی بنام LMIA بوده که توسط اداره کار کانادا جهت حفظ حقوق نیروی ماهر بیکار در کانادا بنوعی پیشنیاز جاب آفر بوده و در شرایط مساعد صادر می شود. البته در برنامه های ویژه فوق الذکر یعنی آتلانتیک و مناطق کم جمعیت، دریافت گواهی LMIA ضرورتی ندارد.

    مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

یکی از بهترین راههای مهاجرتی کانادا، اقامت تحصیلی کانادا می باشد. این یک ادعا نیست و دلایل متعددی را میتوان برای آن برشمرد. از جمله زمان بسیار کوتاه برای بررسی این پرونده ها و ورود سریع به کانادا و نیز هموار شدن راه برای اقدام جهت دریافت اقامت دائم کانادا می باشد. البته ویزای تحصیلی دشواری های خود را نیز دارد. از جمله ضرورت نداشتن گپ تحصیلی که البته در بعضی شرایط قابل توجیه است. و نیز هزینه تحصیل در کانادا که بطور متوسط حدود 20 هزار دلار در سال برای تحصیلات دانشگاهی می باشد. نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه در بیشتر موارد را باید  به این شرایط اضافه نمود. البته جهت تحصیل در مقطع زیر دیپلم، الزامی به ارائه مدرک زبان خارجی نیست.

در عین حال سازمان مهاجرتی کوچ می تواند با شرایط ویژه ای ، بعد از صرفا 2 سال تحصیل در کانادا و هموار ساختن مسیر برای اقدام جهت دریافت اقامت دائم کانادا، کمک شایانی به شما بنماید. جهت اطلاع از جزییات امر، با ما تماس بگیرید.    50-40220448 021

کانادا و مهاجرت از طریق فامیلی

یکی از روش‌های معمول جهت مهاجرت به کانادا، از طریق خانواده می باشد. البته دو روش کلی در این دسته بندی قرار می گیرند. یکی مهاجرت به کانادا از طریق همسر و فرزند و دیگری مهاجرت به کانادا از طریق والدین و یا دقیقتر بگوئیم بواسطه داشتن فرزند یا نوۀ مقیم یا شهروند در کانادا می باشد.

در صورتی که فردی مقیم یا شهروند کانادا باشد، طبق شرایط خاصی می تواند برای همسر و نیز فرزندان وابسته خود یا همسرش، اقامت دائم کانادا را دریافت نماید.

بصورت مشابه، اگر فردی مقیم یا شهروند کانادا باشد، طبق شرایط خاصی می تواند برای پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ خود (و نه والدین همسر خود) اقامت دائم کانادا را دریافت نماید.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های ویژه  مهاجرتی

علاوه بر برنامه های پرمتقاضی جهت مهاجرت به کانادا، برنامه های متعدد دیگری در سطح فدرال و نیز استان های کانادا فعال می باشند. این برنامه ها هر کدام گروهی از متقاضیان را هدف قرار می دهند: کشاورزان و دامداران با تجربه، پزشکان، پرستاران خانگی و غیره. پلن هایی همچون: برنامه کشاورزی و صنایع غذایی کانادا، برنامه های مهاجرتی ویژه پزشکان در استان نوا اسکوشیا، برنامه تِک پایلوت بریتیش کلمبیا، برنامه مهاجرتی کشاورزی استان ساسکچوان  و . . .

 کانادا و مهاجرت، بدون نیاز به مدرک زبان

قریب به اتفاق برنامه های مهاجرتی کانادا نیاز به داشتن مهارت زبان انگلیسی و/یا فرانسه دارند. در این بین برخی از برنامه های فعال در این حوزه یا اصولا نیازی به مدرک زبان ندارند، یا ارائه مدرک زبان میتواند به بعد موکول شود یا اینکه نیاز به مدرک زبان با نمره بالا ندارند. برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری استان کبک، اصولا نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد. البته این حالت برای متقاضیانی صادق است که حداقل امتیاز لازم را از فاکتورهای دیگر مانند سن زیر 50 سال و تحصیلات حداقل دیپلم فنی آورده باشند.

برنامه کارآفرینی استان انتاریو مثال خوبی برای حالت دوم است. بدین معنا که متقاضی میتواند ارائه حداقل مدرک زبان مورد نیاز یعنی آیلتس 4.0 را تا زمان اقدام برای دریافت اقامت دائم (PR) به تعویق اندازد.

برنامه های کارآفرینی استانی کانادا مثالهای گویا برای حالت سوم می باشند. یعنی تمام برنامه های کارآفرینی استان های کانادا با مدرک زبان CLB 4.0 یا حداکثر CLB 5.0 رفع و رجوع می شوند. البته این خوش شانسی برای کسانی می باشد که امتیازات لازم را از فاکتورهای دیگر مانند ارزش اموال و دارایی، تحصیلات، تجربه مدیریت و غیره آورده باشند.

اقامت موقت کانادا

این یکی از سوالات اساسی است که در این حیطه وجود دارد. اقامت موقت کانادا نوعی اجازه قانونی است که کشور کانادا به شما به عنوان یک تبعه خارجی برای زندگی، کار یا تحصیل در کانادا اعطا می‌کند. یک اقامت موقت کانادا در اصل نوعی موافقت رسمی دولت کانادا با ورود شما به این کشور است. اما این که هر کدام از اقامت موقت‌های کانادا به چه هدفی اعطا می‌شوند را در ادامه متوجه خواهید شد. برای شناخت بیشتر ماهیت اقامت موقت کانادا باید با این پرسش شروع کرد که اقامت موقت کانادا با اقامت دائم آن چه تفاوتی دارد؟

اقامت موقت کانادا با اقامت دائم آن چه تفاوتی دارد؟
همانطور که از نام این دو حالت متفاوت پیداست، یکی موقتی بوده و دیگری دائمی و بلند مدت است. یک اقامت موقت برخلاف اقامت دائم برای هدف خاصی صادر خواهد شد. البته در خاطر داشته باشید که اقامت موقت کانادا همیشه به معنی یک حق اقامت کوتاه‌ مدت نیست؛ در برخی شرایط ممکن است شما بین ۵ تا ۱۰ سال اجازه اقامت در کانادا داشته باشید. اما مهم‌ترین تفاوت اقامت موقت کانادا با نوع دائم آن در مدت زمان نیست بلکه در محدودیت‌هایی است که برای دارندگان اقامت موقت وجود دارد. دارندگان اقامت موقت کانادا برخلاف افرادی که به اقامت دائم دست پیدا کرده‌اند، تنها بسته به نوع اقامت موقتی که دارند می‌توانند در موضوعات مختلف مشارکت کنند. به طور مثال شما با داشتن نوع تحصیلی اقامت موقت کانادا نمی‌توانید همزمان در کانادا، بدون هیچ تدبیر جانبی، شاغل نیز باشید. در یک اقامت دائم اما شما به طور معمول تمام حقوق یک شهروند عادی کانادا غیر از حق رأی را دارید. با توضیحات فعلی احتمالاً این سؤال در ذهن شما نقش بسته باشد که اقامت موقت کانادا چه انواعی دارد؟

انواع مختلف اقامت موقت کانادا
ویزای توریستی
سوپر ویزای والدین
ویزای کار موقت
ویزای تحصیلی

اقامت کانادا

بسیاری از افراد در جهان به دلایل مختلف تمایل به مهاجرت داشته و قصد دارند ادامه زندگی را خارج از کشور خود ادامه دهند. اما، این تصمیم نیاز به یک برنامه‌ریزی مشخص و کسب اطلاعات درباره کشور مقصد دارد. یکی از گزینه‌ها برای آغاز یک دوره تازه در زندگی در اکثر کشورهای جهان سوم مثل ایران، مهاجرت به کانادا است که نسبت به سایر کشورها، شرایط منصفانه‌تر و ساده‌تری دارد. البته، هر کشوری دارای قوانین مخصوص به خود بوده و نمی‌توان گفت که مهاجرت به هیچ کشوری حتی کانادا آسان است و اگر برای این کار اطلاعات کافی نداشته باشید، در ادامه راه دچار مشکل خواهید شد.

کشور کانادا به دلیل شرایط سنی و پایین بودن جمعیت خود سال‌ها است که اقدام به پذیرش مهاجران کرده تا با این روش اقتصاد کشور خود را بهبود بخشد. کشور کانادا در سال ۲۰۱۸ توانست با پذیرش تعداد زیادی از مهاجران خود را به رتبه هفتم لیست کشورهای مهاجرپذیر برساند و از این حیث از بسیاری از کشورهای فعال در این زمینه پیشی بگیرد. خوشبختانه آمار مهاجرت ایرانیان به این کشور زیاد بوده و شما در این راه تنها نیستد. برای آشنایی بیشتر با قوانین و نحوه پذیرش مهاجر در کشور کانادا شما را به خواندن ادامه این مطلب دعوت می‌کنیم.

سوالات زیادی در رابطه با روش های مهاجرت به کانادا از کارشناسان سازمان مهاجرتی تدبیر ساز پرسیده می شوند.مهاجرت به کانادا،روشهای اقامت کانادا، شرایط کلی اخذ پاسپورت کانادا و تابعیت کشور کانادا به همراه بهترین مسیر مهاجرت به کانادا برای ایرانیان در مقاله پیش رو مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. پروسه مهاجرت به کانادا چگونه است؟شرایط و هزینه مهاجرت به کانادا چگونه و چقدر است؟ شرایط کلی اخذ اقامت دائم و شهروندی کانادا کدامند؟ میزان درآمد و هزینه های زندگی در کانادا چه مقدار است؟ شرایط اقتصادی و شرایط کار و کیفیت زندگی در این کشور چگونه است؟ آیا به طور کلی مهاجرت به کشور کانادا می تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت باشد؟ در این مقاله تلاش گردیده است که به تمامی سئوال های طرح شده و دیگر سئوالات احتمالی در باب مهاجرت به این کشور، پاسخ علمی و کاربردی داده شود و به صورت خلاصه تمامی روشهای اصلی مهاجرت به کانادا به صورت مجزا مورد بررسی و خواهد شد. توصیه می گردد که طی مطالعه و بررسی مقاله، فایل های صوتی و تصویری داخل مقاله را نیز مشاهده بفرمایید و به لینک های ارائه شده در متن مقاله جهت تکمیل اطلاعات خود در زمینه مهاجرت به کانادا رجوع نمایید.

همچنین شما قادر هستید با پر کردن فرم تماس و یا تماس با سازمان مهاجرتی کوچ ، از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین و وکلای تدبیر ساز بهره مند گردیده و شرایط مهاجرتی خود را بررسی نمایید. معمولا متقاضیان تمایل دارند بدانند که راه های اخذ اقامت کشور کانادا کدامند؟ و چگونه می توان بهترین مسیر را برای دریافت اقامت کانادا انتخاب نمود؟ ما در این مقاله بهترین روشهای مهاجرت کانادا و سریعترین راههای کسب اقامت کانادا را بررسی کارشناسی خواهیم نمود.

پلن های مهاجرت به کانادا متعدد هستند، اما به طور کلی آن ها را می توان به چند دسته اصلی تقسیم نمود. راه‌هایی همچون مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، مهاجرت کاری به کانادا و راه های دیگری که شما را در ادامه با آنها آشنا خواهیم نمود.

مهاجرت به کانادا و راه‌های دریافت اقامت کانادا در سال 2020، مطلوب تعداد زیادی از متقاضیان مهاجرت می باشد .مهاجرت به کانادا روشی است که توسط آن افراد به منظور اقامت در آنجا به کانادا مهاجرت می کنند و در آنجا اکثریت به اتباع کانادا تبدیل می شوند.

برای مهاجرت به کانادا 80 پلن و روش وجود دارد که ما در اینجا به برنامه‌های مهاجرتی که منجر به اقامت دائم می‌شوند، می‌پردازیم. با بررسی روش های مهاجرتی گوناگون، بهترین روش مهاجرت کانادا را برای خود انتخاب کنید.

مهاجرت به کانادا یکی از اهداف مطلوب متقاضیان مهاجرت به کشورهای دیگر است. جهت رسیدن بدین منظور، سازمان مهاجرتی کوچ با بکارگیری کارشناسان خبره مهاجرتی جهت کشورهای مختلف از جمله اقامت کانادا و همکاری نزدیک با وکلای رسمی ICCRC در کشور کانادا، شرایط لازم جهت موفقیت شما را فراهم نموده است.

کارشناسان ما با بکارگیری جدیدترین روشهای اقامت کانادا و در کمترین زمان ممکن، اهداف شما را محقق خواهند نمود. در این بین نکات مهاجرت به کانادا بایستی مورد توجه خاص قرار گیرد.

جهت اطلاع بیشتر شما از پلن های اقامت کانادا ، روشهای معمول را بصورت دسته بندی شده در زیر مطالعه نمائید.

راجع به اقامت دائم کانادا بیشتر بدانید

کانادا در لیست کشورهایی است که دانشگاه و کالج‌های بسیار معتبری در دنیا دارد. مهاجرین می‌توانند بدون هیچ مشکلی در دانشگاه‌های کشور کانادا تحصیل کنند. ضمنا در نظر داشته باشید که برخی از دانشگاه‌های این کشور هزینه بسیار زیادی را به همراه دارد و ممکن است شما را دچار مشکل کند. البته هستند دانشگاه‌هایی که در سطح بالایی قرار دارند و هزینه کمتری نسبت به دیگر دانشگاه‌ها دارند.

ادامه تحصیل در کشور کانادا از جمله اقامت‌های موقت این کشور است. البته این یک مزیت است که شما می‌توانید برای تحصیل خود، اقامت موقت چند ساله را در کانادا سپری کنید. البته چندین راه برای دائمی کردن اقامت شما در این  کشور وجود دارد. یکی از این را‎هها دریافت امتیاز مناسب است. همچنین می‌توانید از طریق فارغ ‌التحصیلی و معرفی تخصص خود، اقامت کانادا را تصاحب کنید. اصلا نگران هزینه‌های زندگی خود در زمان گذراندن تحصیلات نباشید. چون در این شرایط دولت کانادا اجازه کار دانشجویی را برای شما صادر خواهد کرد و شما می‌توانید با کار دانشجویی هزینه زندگی و تحصیل خود در این کشور را پرداخت کنید.

دریافت اقامت کانادا از طریق موقعیت شغلی دو حالت دارد. شما می‌توانید با توجه به تخصص خود در این کشور اقامت داشته باشید و هم می‌توانید روش استانی را استفاده کنید. در هر یک از این راه‌ها، متقاضیان اقامت کانادا باید به حداقل امتیاز مشخص شده برسند.

افراد بنا بر میزان تحصیلات، نمره زبان انگلیسی، رزومه کاری و شرایط سنی این امتیاز را به خود اختصاص دهند. البته پیش از تمامی این فرآیندها باید از وجود شغل و تخصص خود در لیست مشاغل کشور کانادا اطلاعات کسب کنند.

دارنده ویزای اقامت دائم کانادا از بیشتر حقوق و تعهدات مشابه شهروندان کانادایی برخوردار است. افراد با این ویزا حق زندگی و کار دائم در هر نقطه از کانادا را دارند و پس از ۳ سال اقامت در کانادا (نه ضرورتا بصورت پیوسته) طی ۵ سال پس از ورود، می توانند برای پاسپورت و شهروندی این کشور اقدام نمایند. لازم به ذکر است کانادا تابعیت دوگانه را به رسمیت می شناسد، بنابراین مجبور نیستید از گذرنامه فعلی خود دست بکشید. با اخذ اقامت دائم به شما یک کارت اقامت دائم با عنوان PR اعطا می شود که با آن می توانید بدون محدودیت از کانادا خارج و به آن وارد شوید. تفاوت هایی بین اقامت دائم و شهروندی کانادا وجود دارد، از جمله این که شما به عنوان یک مقیم دائم، حق رای دادن در انتخابات این کشور را ندارید و در صورت ارتکاب جرم جدی، ممکن است اقامت دائم از شما سلب شود و از کشور اخراج شوید ولی اگر شهروند کانادایی باشید، حق رای دارید و در هیچ صورتی از کشور اخراج نخواهید شد.

یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌های اخذ پاسپورت کانادایی ایجاد کارآفرینی می‌باشد. شما می‌توانید با تاسیس یک شرکت و یا اختصاص بودجه‌ای برای آغاز یک پروژه در این کشور اقدام به دریافت تابعیت کنید. کشور کانادا با در نظر گرفتن مهارت و حوزه فعالیت شما و ارزیابی این موضوع که آیا می‌توانید به اقتصاد این کشور کمک کرده و نرخ بیکاری را کاهش دهید، به شدت از شما استقبال خواهد کرد. البته، مبلغ سرمایه‌گذاری شما نیز مهم بوده و هر چه بیشتر باشد از مزایای بهتری برخوردار خواهید شد. بهتر است برای آگاهی از شرایط کارآفرینی در کانادا با مشاوران باتجربه مشورت کنید.

در این روش از مهاجرت که ساده‌ترین و سریع‌ترین راه می‌باشد، توجه به ۳ مولفه ضروری است. اول از همه اثبات اموال و دارایی شما است که توسط اداره مهاجرت کانادا مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. این دارایی‌ها می‌تواند شامل ملک و املاک، شرکت، حساب‌های سپرده‌گذاری و غیره باشد که حداقل باید ارزشی معادل با ۲ میلیون دلار کانادا داشته باشد.

برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری ، داشتن سابقه مدیریت ارشد به مدت حداقل ۲ سال طی ۵ سال گذشته ضروری می باشد. توجه داشته باشید که مبلغ ۳۳۰ هزار دلار کانادا که شما در این کشور سرمایه‌گذاری می‌کنید، غیرقابل برگشت است. البته، می‌توانید این شرط را با سپردن ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار به مدت ۵ سال بدون سود جایگزین کنید. لازم به ذکر است که این ارقام قطعی نبوده و طبق آخرین آمار به دست آمده از اداره مهاجرت کانادا می‌باشد.

کشور کانادا از برنامه‌های بسیار جالبی در زمینه سرمایه گذاری برخوردار است. پیشنهاد می‌کنیم که اگر مدیر هستید و یا ایده خلاقانه‌ ای در ذهن خود دارید، می‌توانید آن را در کشور کانادا پیاده کنید. طبیعتا ارائه توضیح در خصوص کلیه برنامه‌های تجاری و سرمایه گذاری این کشور در این مطلب مقدور نیست، اما قصد داریم مختصر توضیحی در مورد این مسأله ارائه کنیم.

از بهترین روش مهاجرت به کانادا ، از طریق سیستم Express Entry می باشد. Express Entry یک سیستم برنامه مهاجرتی می باشد که به نیروی کار متخصص و ماهر کمک می نماید تا به عنوان یک ساکن دائم به کشور کانادا مهاجرت کنند. این سیستم با توجه به سن، تحصیلات، تجربه کار و توانایی های زبان، مناسبترین افراد برای ورود به کشور کانادا را انتخاب می کنند. همچنین این روش این امکان را برای کارگران فراهم می کند که اعضای خانواده خود را با خود به همراه داشته باشند.

بهترین روش مهاجرت به کانادا
برنامه های سیستم Express Entry دارای سریع ترین زمان پردازش در کلیه برنامه های اقامت دائم کانادا می باشد که ۸۰ درصد از برنامه ها در ۶ ماه یا کمتر پردازش می شوند. اما در مورد هزینۀ یکی از بهترین روش مهاجرت به کانادا که از طریق Express Entry می باشد، چه می دانید؟ مهمترین هزینه ای که برای Express Entry در نظر گرفته شده هزینه های تشکیل پرونده دولت و اثبات بودجه می باشد.
هزینه های تشکیل پرونده دولت برای Express Entry شامل موارد زیر است:
• برای متقاضی اصلی و همسر هر کدام جداگانه 13250 دلار کانادا (فی پرونده و لندینگ فی)
• 225 دلار کانادا برای هر فرزند وابستۀ موجود در پرونده (فی پرونده)
• 85 دلار کانادا هزینه بیومتریک برای متقاضی اصلی یا 170 دلار برای دو نفر یا بیشتر
لازم به ذکر است که هزینه مهاجرت به کانادا از طریق Express Entry به تابعیت فرد متقاضی بستگی دارد؟؟؟ یکی از اصلی ترین ملزومات برنامه های Express Entry این است که متقاضیان پول کافی برای پشتیبانی از خود و خانواده پس از ورود به کشور کانادا داشته باشند.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های مهاجرت استانی یا Provincial Nominee Programs (PNP)، به عنوان یکی از بهترین روش مهاجرت به کانادا به شمار می آید. هر 13 استان و قلمرو کانادا برنامه های مهاجرتی خاص خود را دارند.

برنامه‌های مهاجرتی استان‌ها بر اساس نیازهای اقتصادی هر استان تدوین و معرفی شده است. اغلب در برنامه های مهاجرت استانی جستجو برای افراد با تجربه جهت کار در مشاغل مورد نیاز استان صورت می‌گیرد.

به عنوان مثال اخیرا استان ساسکاچوان (Saskatchewan) برنامه مهاجرتی خود را تغییر داده تا برنامه نویسان کامپیوتر بیشتری را انتخاب نماید و برای این افراد بهترین روش مهاجرت به کانادا به حساب می آید. نزدیک به 80 برنامه PNP مختلف در کشور کانادا هست که هر کدام مجموعه ای از شرایط لازم برای واجد شرایط بودن را دارند. اگر فقط در یکی از آنها واجد شرایط باشید، می تواند بهترین روش مهاجرت به کانادا برای شما باشد.

یکی از بهترین روش مهاجرت به کانادا ، تحصیل در این کشور است. کشور کانادا برای دانشجویان بین المللی مقصد برتر در جهان است و دلیل این امر، داشتن مراکز آموزشی پیشرفته و هزینه تحصیل مقرون به صرفه می‌باشد. همچنین پس از پایان تحصیل، اقامت دائم برای دانشجویان بین المللی بسیار آسان است. از این رو بسیاری از افراد تصمیم می‌گیرند با تحصیل در کشور کانادا سفر مهاجرتی خود را شروع کنند و سپس برای اقامت دائم اقدام نمایند.

ابتدا برای درخواست مجوز تحصیل باید یک نامه قبولی از یک مؤسسه آموزشی کانادایی داشته باشید. برای به دست آوردن این نامه، شما باید به مدرسه مراجعه کنید که معمولاً شامل هزینه درخواست می‌شود.

هزینه‌های درخواست برای کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا ممکن است از 50 دلار کانادا تا چند صد دلار کانادا باشد. سپس شما باید هزینه پردازش مهاجرت را بپردازید. تمام متقاضیان مجوز تحصیل باید هزینه درخواست 150 دلار کانادا را بپردازند.

همچنین بسته به کشور مبدأ خود ممکن است شما مجبور به ارائه بیومتریک (اثر انگشت و عکس) باشید که هزینه 85 دلار کانادا را متحمل می‌شود. سرانجام ممکن است هزینه‌های دیگری برای اخذ اسناد لازم برای درخواست اجازه تحصیل در نظر گرفته شود.

به عنوان مثال تمام اسناد باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی باشند. بنابراین اگر اسناد شما به یک زبان دیگر است، برای به دست آوردن ترجمه های معتبر باید هزینه بپردازید.

شهریه دانشجویان بین المللی بسته به برنامه تحصیلی و مدرسه متفاوت است. به عنوان مثال اگر می خواهید برای مدرک پزشکی، دندانپزشکی یا حقوق به کانادا مهاجرت کنید، احتمالاً میزان شهریه بالاتری نسبت به فردی که در رشته مهندسی یا پرستاری تحصیل می‌کند، پرداخت خواهید کرد.

همچنین اگر بخواهید در یکی از دانشگاه های معتبر کانادا مشغول تحصیل شوید، احتمالاً شهریه بالاتری را باید بپردازید. به طور کلی میزان شهریه دانشجویان بین المللی از 15000 دلار کانادا تا 30000 دلار کانادا در سال است. گرچه برخی از برنامه های مطالعاتی با شهریه پایین تر از این وجود دارد.

لازم به ذکر است که دانشجویان بین المللی می توانند از کمک های مالی در نظر گرفته شده نیز استفاده کنند که بسیار رقابتی است. فراموش نکنید که هزینه های تحصیلی دیگری نیز وجود دارند مانند کتاب های آموزشی، شاید یک لپ تاپ و حتی لوازم آزمایشگاه‌های علمی.

همچنین تمام دانشجویان بین المللی موظفند ضمن تحصیل در کانادا، بیمه درمانی را خریداری کنند و هزینه زندگی خود در کشور کانادا را نیز در نظر بگیرند. به خاطر داشته باشید که دانشجویان تمام وقت در کانادا می توانند 20 ساعت در هفته در حین تحصیل و بین ترم ها نیز تمام وقت کار کنند. این امر راهی مناسب برای جبران برخی هزینه های دانشجویان بین المللی می باشد. بنابراین تحصیل در کانادا، یکی از بهترین روش مهاجرت به کانادا می باشد.

یکی دیگر از بهترین روش مهاجرت به کانادا، برنامه آزمایشی مهاجرت آتلانتیک (AIP) می باشد که در سال 2017 میلادی برای کمک به ورود کارگران بیشتر به منطقه آتلانتیک کانادا آغاز شد. این برنامه به کارفرمایان منطقه آتلانتیک اجازه می دهد کارگران بین المللی را از خارج از کانادا استخدام کنند. اگر یک کارگر بین المللی از یکی از کارفرمایان شرکت کننده در این برنامه مهاجرتی، پیشنهاد شغلی (جاب آفر) دریافت کند، در فرآیند مهاجرت به کانادا و اسکان آنها از پشتیبانی برخوردار می شود.

مزایای درخواست مهاجرت از سازمان مهاجرتی کوچ
 • تجربه طولانی در امر مهاجرت
 • ارتباط مستمر با وکیل رسمی مورد تائید اداره مهاجرت کانادا و عضو رسمی ICCRC
 • به روز بودن کلیه پلن های مهاجرتی مورد استفاده بر اساس قوانین روز اداره مهاجرت کانادا
 • کمک به تقویت رزومه متقاضی و رفع نواقص پرونده مهاجرتی
 • آموزش و آماده سازی شما برای مصاحبه های احتمالی
 • راهنمایی برای انجام مراحل معاینات پزشکی
 • همراهی مستمر با متقاضی و ارائه مشاوره های کلیدی در مراحل مختلف اخذ ویزای مهاجرت کانادا
 • عقد قرارداد حقوقی معتبر و قابل پیگیری
 • خدمات ویژه در مورد ویزای تحصیلی : (اخذ همزمان ویزای کار برای متقاضی و همسر، آماده سازی اخذ اقامت دائم کانادا و . . .)
 • ارائه خدمات پس از ورود به کانادا (after arrival services) مانند:

استقبال و ترانسفر فرودگاهی، خدمات اسکان اولیه، خدمات اجاره یا خرید مسکن، بیمه اجتماعی، خرید بیمه درمانی، خدمات پروازی، خدمات تحصیل فرزندان (و راهنمایی جهت دریافت کمک هزینه فرزندان)، ثبت نام برای کلاس های رایگان انگلیسی و فرانسه، خدمات  مالی و بانکی، راهنمایی برای دریافت گواهینامه رانندگی، راهنمایی در جهت دریافت کارت بهداشت، معادل سازی مدارک تحصیلی شما، انجام امور ثبت شرکت در کانادا، راهنمایی جهت خرید و یا تاسیس بیزینس در کانادا، تهیه رزومه کاری، اقدام جهت اخذ کارت اقامت کانادا (PR) و پاسپورت کانادایی (Citizenship)

 • تدوین برنامۀ سفر تحقیقاتی در پلن های مرتبط و همراهی و مساعدت متقاضی در داخل کانادا توسط همکار کانادایی ما
 • ارائه سرویس های جانبی جهت سفر بی دغدغه و راحت شما به کانادا مانند اخذ بلیط رفت و برگشت، رزرو هتل و غیره
 • تسهیل در ارسال و دریافت مدارک لازم از طرق مختلف از جمله روش های آنلاین (ارزشمند بویژه برای متقاضیان محترم شهرستانی)
 • ارائه تخفیفات و آفرهای ویژه برای افرادی که موکلین جدید به دفتر ما معرفی می نمایند.
 • حق الزحمه مناسب و رقابتی ما با دفاتر معتبر
آیا اقامت موقت کانادا در مهاجرت به کانادا تأثیری دارد؟

بله. قطعاً مؤثر است. این کاملاً درست است که یک اقامت موقت کانادا ، امکان اسکانی با محدودیت‌های خاص است و پس از یک مهلت خاص شما مجبور به بازگشت خواهید شد اما این بدان معنی نیست که در پروسه مهاجرتی شما هیچ نقش مثبتی ندارد. در بسیاری حالت‌ها بسته به شرایط شما ممکن است در ابتدا اقامت موقت کانادا را بدست آورده و ذیل این نوع اقامت در کانادا کار کرده یا به تحصیل اشتغال داشته باشید. این کمک می‌کند تا در عمل، سابقه کار قانونی در کشور کانادا داشته باشید.

اگر تا حدی با برنامه‌های مهاجرتی کانادا آشنایی داشته باشید، متوجه خواهید شد که داشتن سابقه اشتغال یا تحصیل در کشور کانادا برای گرفتن اقامت دائم در چارچوب‌های مختلف برنامه‌های مهاجرتی بسیار اثرگذار است. به طور مثال داشتن دو سال سابقه کار قانونی در کشور کانادا، می‌تواند امتیاز شما را در بسیاری از سیستم‌های امتیازبندی به طرز چشمگیری بهبود بخشد.

پس هرچند اقامت موقت کانادا یک اقامت موقت است اما حتی در صورت در سر داشتن پروژه مهاجرت کامل به کانادا، گره‌گشا خواهد بود.

چند مورد از قوانین ورود به کانادا

با توجه به اظهارات مسئولین سازمان مهاجرتی و شهروندی کانادا، دولت این کشور برای سال 2018 حدود 310 هزار نفر شهروند دائم جدید، برای سال 2019 نزدیک به 330 هزار نفر و همچنین در سال 2020 حدود 340  هزار نفر شهروند دائمی را می‌پذیرد. همچنین کشور کانادا اجازه افزایش مهاجرت را از سال 2019 تا 3  سال بعد از آن صادر کرده است.

آزمون زبان فرانسه TCF و TEF از سال 2019 میلادی برای سازمان شهروندی IRCC کانادا قابل قبول خواهد بود. همچنین کشور کانادا در سال 2019 تصمیم گرفت که یک بیومتریک جدید و بهتر را برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، در نظر گرفت.

با این وجود در اوایل ماه نوامبر در سال 2017 ، مهاجرت، شهروندی کانادا و پناهندگی در این کشور نقشه بزرگ خود را از سطوح چندین ساله مهاجرت از سال 2018 تا سال 2021 نمایش داد. این نقشه و همچنین برنامه نخست نقشه مهاجرتی چند ساله، در کشور کانادا به حساب می‌آیند.

در واقع اصلی‌ترین تمرکز این نقشه بر روی طرح‌های مهاجرت مهارتی می‌باشد که طی آن افرادی که حرفه‌ای و متخصص هستند، می‌توانند وارد کشور کانادا شده و اخذ اقامت کنند. اصلی‌ترین هدف این طرح هم این بود که رشد اقتصاد کشور کانادا افزایش پیدا کند و همچنین موضوع کمبود افراد متخصص در قسمت کار این کشور حل شود.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش‌های اخذ تابعیت کانادا ازدواج با یک فرد کانادایی است. شما می‌توانید با ازدواج با فردی که دارای تابعیت کانادا باشد، ازدواج کرده و به راحتی پاسپورت این کشور را دریافت کنید. البته، ازدواج به این سادگی‌ها هم نبوده و دارای شرایط خاصی است. اولین شرط برای ازدواج، واقعی بودن آن است.

پس از اینکه اداره مهاجرت از اعتبار عقدنامه شما مطمئن شود تازه وارد فاز اول این روش می‌شوید. تنها درصورتی درخواست شما بررسی می‌شود که حداقل یکسال از زندگی مشترک شما گذشته باشد. سپس، باید ثابت شود که فرد غیر کانادایی قادر است از پس هزینه‌های خود برآید و همسر او هیچ مسئولیتی در قبال پرداخت هزینه امرار معاش او ندارد. و در آخر اینکه سن قانونی ازدواج ۱۸ سال تمام بوده و فرد نباید تحت پیگرد قانونی باشد.

اقامت کانادا از طریق متولد شدن فرزند

با توجه به قوانین شهروندی کشور کانادا، فرزندانی که در خاک این کشور به دنیا بیایند، بدون توجه به ملیت پدر و مادر، به عنوان شهروند کشور کانادا محسوب می‌شوند. آن‌ها از بدو تولد خود از کلیه مزایای شهروندی این کشور برخوردار خواهند بود. جالب است بدانید اگر یک کودک در یکی از خطوط هوایی کشور کانادا متولد شود، شهروند کانادا شناخته می‌شود.

کسانی که با ویزای توریستی و دانشجویی وارد خاک کانادا می‌شوند، از بیمه درمانی زایمان این کشور برخوردار نخواهند بود. اگر فردی پیش از بارداری خود در کانادا حضور داشته باشد، می‌تواند مراحل بیمه خود را انجام دهد، اما بیمه تمامی هزینه‌های بارداری او را پرداخت نخواهد کرد.

روش تمدید اقامت کانادا

اگر سوالی در مورد تمدید قرارداد اقامت کانادا ذهن شما را درگیر کرده است، به این بخش از مطلب دقت کنید. اقامت موقت شما بعد از دو سال تحصیل در کانادا، به مدت حداکثر سه سال جهت کار تمدید می‌شود. در این زمان شما می‌توانید برای خود شغلی پیدا کنید و از این طریق اقامت دائم کشور کانادا را اخذ کنید. روش کاری دولت کانادا به شکلی است که در ابتدا به مدت سه تا پنج سال اقامت می‌دهد و اگر این زمان به پایان رسید، شما می‌توانید اقامت خود را تمدید کنید.

در روش سرمایه گذاری هم در شروع کار اقامت‌های چند ساله به شما تعلق خواهد گرفت. در نهایت نوع فعالیت، مناسب بودن کسب و کار، رضایت کارمندان، سود آور بودن آن و … مورد بررسی قرار خواهد گرفت. اگر کسب و کار شما برای دولت کانادا سودآور شناخته شود، اقامت شما تمدید می‌شود. در نظر داشته باشید که شما می‌توانید در انتهای کلیه این روش‌ها، اقامت کانادا را به صورت دائمی تصاحب کنید.