اسپانسرشیپ همسر در کبک

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ همسر در کبک

یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم می‌تواند از شریک زندگی و همسر خود که مایل به مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک است، حمایت مالی کرده و اقامت دائم کانادا را برای وی به ارمغان بیاورد.

از آن‌جا که دولت کبک از نظر مهاجرت به این استان اختیارات خاصی دارد، یک مرحله اضافی در روند درخواست را دارد. این بدان معنی است که کسانی که مایل به مهاجرت به استان کبک کانادا هستند باید فرآیندی را طی کنند که ابتدا نیاز به ثبت درخواست در سطح فدرال، با اداره مهاجرت کانادا (IRCC) و سپس در سطح استان، با اداره مهاجرت کبک (MIFI).

اولین مرحله هنگام تصمیم به حمایت از همسر خود برای مهاجرت به کانادا، نامه درخواست کامل حمایت مالی و اقامت دائم با دولت کانادا است.

این شامل ارسال فرم‌های تکمیل شده خاص، مدارک پشتیبان و هزینه پردازش پرونده مربوطه به IRCC است. علاوه بر این، باید پرونده درخواست شخص اسپانسر برای اقامت دائم را به همراه اسناد و مدارک پشتیبانی و هزینه‌های مورد نیاز درج کنید.

هنگامی که درخواست شما توسط IRCC واجد شرایط شناخته شد، شما باید درخواست دیگری را برای تعهد اسپانسر با MIFI ثبت کنید. تعهد نامه قراردادی است که شما را به عنوان اسپانسر همسر خود، با دولت کبک متعهد می‌کند. 

در این رابطه شما باید فرم‌های مربوطه را بدرستی تکمیل نموده و مدارک مورد نیاز را تهیه و تنظیم و نیز هزینه‌های لازم را پرداخت نمائید.

اگر درخواست شما توسط اداره مهاجرت کبک تأیید شود، مستقیماً به اداره مهاجرت کانادا ارسال می‌شود كه در حال پردازش درخواست اقامت دائم افرادی است كه از آن‌ها حمایت مالی می‌كنید. افرادی که از آن‌ها حمایت مالی می‌کنید برای اعطای اقامت دائم به آن‌ها، باید شرایط پزشکی و امنیتی اداره مهاجرت کانادا را داشته باشند.

پس از ورود به کبک، شخص مورد حمایت شما می‌تواند از بسیاری خدمات ارائه شده توسط استان کبک (شامل جلسات مشاوره، دوره‌های زبان فرانسه، دریافت کمک از یک افسر مهاجرت) بهره‌مند شود و نیز به خدمات ارائه شده توسط سازمان‌هایی که از تازه واردان استقبال می‌کنند، دسترسی خواهد داشت.

بر اساس زمان پردازش تقریبی، درخواست پرونده‌های اسپانسرشیپ همسر توسط اداره مهاجرت کانادا تقریباً 12 ماه طول   می‌کشد، از جمله یک دوره انتظار دو یا سه ماهه که در آن برنامه حمایت مالی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

چه چیزی می‌خواهید بدانید؟

هرکسی که می‌خواهد همسر یا شریک زندگی مشترک خود را اسپانسر کند، باید از واجد شرایط بودن خود اطمینان حاصل کند. به طور خاص، آن‌ها باید شهروندان کانادا، افراد بومی کانادا یا مقیم دائم بالای 18 سال باشند.

هیچ حداقل آستانه مشخصی برای مبلغ حمایت مالی از همسر وجود ندارد، در حالیکه برای حمایت مالی از پدر و مادر ، پدربزرگ و مادربزرگ و وجود کودک احتمالی، وجود دارد؛

جایی که شما باید ثابت کنید که منابع مالی کافی برای مدت زمان تعهد خود دارید و باید به IRCC و MIFI ثابت کنید که می‌توانید از خود، شخص مورد حمایت مالی و هر کودک وابسته حمایت کنید.

برای اثبات این که قصد زندگی یا بازگشت به کبک را دارید و توانایی مالی این کار را دارید، می‌توانید به عنوان مثال:

یک گواهی بانکی ارائه دهید که نشان می‌دهد شما بودجه کافی برای حمایت از زندگی خود دارید.

قدم‌هایی که شما و همسرتان قصد دارید برای یافتن سریع شغل یا ارائه اطلاعاتی در مورد مدرک تحصیلی و تجربیات خود، با اشاره خاص به پیشنهاد احتمالی شغلی در کبک، در یک نامه توضیحات ذکر کنید.

به یاد داشته باشید که تا حد امکان ملموس و دقیق باشید.

حتی اگر همه شرایط فوق را داشته باشید ، فاکتورهای مختلفی وجود دارد که ممکن است مانع حمایت مالی از همسر یا شریک زندگی مشترک شما شود.

به عنوان مثال اگر مرتکب جرمی خشن شده باشید، نمی‌توانید حامی مالی باشید. اگر هنوز مسئولیت مالی همسر سابق را دارید و همچنان به تعهد سه ساله خود پایبند هستید، یا ورشکستگی را اعلام کرده‌اید و از کار برکنار نشده‌اید، این امر توانایی اسپانسر شدن شما را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد.

گرچه ممکن است این عوامل در توانایی شما در حمایت مالی نقش داشته باشند، اما شرایطی نیز وجود دارد که همسرتان باید از آن استفاده کند، مانند سن بالای 18 سال و تأیید سابقه وی، بررسی‌های امنیتی و پزشکی.

در آخر ، توجه داشته باشید که همه فرم‌های مورد استفاده دولت کبک فقط به زبان فرانسه هستند، بنابراین اگر به آن زبان تسلط ندارید برای پر کردن آن‌ها کمک دریافت کنید.

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *