مهمترین مطالب مهاجرت به کانادا

مهمترین مطالب مهاجرت به کانادا

مهمترین مطالب مهاجرت به کانادا

برای بیش از یک قرن ، مهاجرت وسیله ای برای حمایت از رشد جمعیت ، اقتصاد و فرهنگ در کانادا بوده است. میلیون ها نفر از افراد واجد شرایط، از سراسر جهان، زندگی در کانادا را انتخاب کرده و آن را به خانه جدید خود تبدیل کرده اند. خواه به دنبال فرصت های اقتصادی بهتر، پیوستن به اعضای خانواده ، یا به دنبال پناهندگی باشیم ، تازه واردان به کانادا منبع اصلی رشد و شکوفایی مداوم بوده اند.

در کنار کسانی که به طور دائم به کانادا مهاجرت می کنند ، افراد زیادی به عنوان یک بازدید کننده ، دانشجوی بین المللی یا یک نیروی کار خارجی موقت برای اقامت موقت به کانادا می آیند. صرف نظر از مسیر ورود به کانادا، همه آنها به شکلی معنادار در اقتصاد کانادا نقش دارند ، از موفقیت و رشد صنایع مختلف حمایت می کنند و به تنوع و چند فرهنگی کانادا کمک می کنند.

امر مهاجرت، به ساخت کشوری که امروز جهان شاهد آن است، کمک کرده است – جامعه ای متنوع با بنیان های اقتصادی و اجتماعی مستحکم ، و پتانسیل مداوم برای رشد و شکوفایی بیشتر.

جوانب مثبت و منفی زندگی در کانادا:

1- مثبت: کانادا کشوری کاملا چهار فصل می باشد. یکی از زیبائی های کشور کانادا، داشتن فصول زیبا در حد ایده آل خود می باشد.

منفی: فصل زمستان در کانادا واقعا” سرد است. برای افرادی که سرمایی هستند، بهترین شهر کانادا، ونکوور در استان بریتیش کلمبیا و سپس شهر تورنتو در استان انتاریو می باشد.

2- مثبت: کانادا کشوری فوق العاده عالی با چشم اندازهای زیبا است. از پارک های ملی به کوههای راکی تا دریاچه های گسترده و متنوع. شهرها و مناطق غیرشهری کانادا دارای زیبایی های منحصر بفردی هستند.

کانادا دارای حیات وحش بسیار غنی نیز می باشد. حیوانات متنوعی حتی در شهرها قابل رؤیت هستند مانند راکون، سنجاب و روباه. حیوانات دیگر مانند گوزن شمالی، کایوت و بعضا خرس سیاه در خارج از شهرها قابل رؤیت هستند. پرندگان و حیوانات دریایی نیز بسیار متنوع هستند.

منفیاگر اهل سفر هستید، پروازها در کانادا گران هستند. مثلا پرواز دوطرفه از شهر تورنتو در استان انتاریو به شهر هلیفکس در استان نوا اسکوشیا، حدود 400 دلار می باشد. دلیل این امر، نبود نرخ های دارای تخفیف در خطوط هوایی کاناداست. یکی از ارزانترین خطوط هوایی در کانادا، خط هوایی Porter است.

3- مثبتکانادا دارای سیستم خدمات درمانی جهانی است. در کانادا درمان اورژانسی و دیدن پزشک، رایگان است. بعضی از تست ها نیز رایگان هستند. بعضی درمان ها تحت پوشش بیمه درمانی رایگان نیستند. مانند: دندان پزشکی، چشم پزشکی، نسخه های پزشکی و جراحی های غیرضروری. البته برای این موارد، بیمه های خصوصی متعددی وجود دارند. در کانادا مرسوم است که صاحبان مشاغل بایستی کارمندان خود را بیمه کنند. البته این مورد استان به استان و شغل به شغل متفاوت می باشد.

منفی: زمان انتظار برای درمان کمی طولانی است. بدلیل فراگیر بودن سیستم درمانی رایگان، همه به پزشک مراجعه می کنند؛ همین امر زمان انتظار برای درمان را افزایش می دهد. در کانادا پزشکان بصورت مستقیم از مراجعین هزینه دریافت نمی کنند بر خلاف آمریکا. به همین دلیل و مهاجرت پزشکان به آمریکا، پزشکان در کانادا پر تعداد نیستند. البته این مشکل در موارد درمان های عادی قابل مشاهده نیست ولی در مورد جراحی های خاص مشهود می باشد. البته مراجعه به کلینیک های خصوصی و یا مراجعه به آمریکا، این زمان را بسیار کوتاه می کند.

4- مثبت: اقتصاد کانادا در حال رشد سریع می باشد. کانادا دهمین اقتصاد بزرگ دنیاست. صنایع اصلی کانادا عبارتند از: خدمات، نفت و کشاورزی. صنایع زیادی در کانادا در حال فعالیت و رشد می باشند. عموما” این صنایع منطبق با ویژگی های مکان جغرافیایی خود ایجاد شده اند.

منفی: ارزش دلار کانادا به نسبت پایین تر از ارزهای رایج در آمریکا و اروپاست. این بدان معناست که واردات به کانادا گرانتر انجام می شود. قیمت مواد غذایی در کانادا کمی بالاتر از آمریکا ولی ارزانتر از انگلستان و نیوزیلند است.

5- مثبت: در کانادا تحصیلات ابتدایی و متوسطه رایگان هستند. البته مؤسسات خصوصی نیز وجود دارند که هزینه دریافت می کنند ولی نکته حائز اهمیت اینست که تفاوت عمده ای بین خدمات ارائه شده بین مؤسسات آموزشی دولتی و خصوصی وجود ندارد مگر در موارد ورزشی و لباس یونیفورم (بر خلاف آمریکا). تحصیلات دانشگاهی نیز در کانادا بالا نیست.

جهت دوره لیسانس، به ازای یکسال کامل حدود 16000 دلار شهریه پرداخت می کنید. در ضمن دریافت بورسیه تحصیلی، این هزینه را باز هم کاهش می دهد. تحصیل در کالج بجای دانشگاه، هزینه های پایین تری هم دارند. البته هزینه تحصیل برای دانشجویان خارجی به نسبت خود کانادایی ها، کمی گرانتر است.

منفی: هزینه های زندگی و مالیات بالاست. هزینه های مسکن در شهرها بویژه شهرهایی مانند تورنتو بالاست. البته هزینه ها با درآمد بالانس هستند. نرخ مالیات در کانادا کمی بالاست. این مسئله بدلیل ارائه خدمات بیمه درمانی مؤثر و کارآ و نیز خدمات دیگر مانند آموزش می باشد. یکی از دلایل گران بنظر آمدن کالاها در کانادا اینست که بر خلاف آمریکا، انگلستان و نیوزیلند، مالیات بر ارزش افزوده با قیمت کالاها تجمیع نمی شود و جداگانه محاسبه می گردد. این امر باعث کمی سردرگمی برای فهمیدن قیمت واقعی و نهایی کالاهاست.

6- مثبت: کانادا کشوری بسیار چندفرهنگی است. یکی از مزیت های کانادا، وجود تنوع بالای نژادی و فرهنگی بین مردم است. شهر تورنتو مثال خوبی است. این یعنی هر قوم و جمعیتی در کانادا دارای فرهنگ، میراث، رسوم، آداب، تنوع غذایی و … خاص خود هستند.

منفی: هزینه ویزاها بالاست. مثلا ویزای کار کانادا حدود 1500 دلار هزینه دارد. در مقایسه جهت مورد مشابه برای کشور نیوزیلند، هزینه 500 دلار است.

7- مثبت: کانادا دارای دولت و حکومتی ایده آل است. در مقایسه با دولت ها و حکومتهای دیگر در سرتاسر دنیا، کانادا در وضعیت بسیار مطلوبی است. بخصوص اقلیت ها در کانادا هیچ محدودیتی ندارند.

منفی: شاید  نیاز به فراگیری زبان فرانسه داشته باشید. البته جهت یافتن بیشتر مشاغل در کانادا، دانستن زبان انگلیسی کفایت میکند. البته اگر در استان هایی مانند کبک و یا شهرهایی مانند اتاوا زندگی می کنید، زبان فرانسه واقعا نیاز است.

8- مثبت: کانادا دارای تعطیلات رسمی حساب شده و خوبی است. در کانادا به ازای هر 6 هفته، تعطیلات خوبی در نظر گرفته شده است. در این ایام تعطیل، کسب و کارها بسته می باشند. البته در صورت اشتغال در این ایام و در این مشاغل، دستمزد 50% افزایش می یابد. بعضی از این ایام تعطیل مانند کریسمس جهانی است ولی بعضی دیگر بومی در کاناداست مانند روز کانادا یا روز خانواده.

منفی: جهت جذب در مشاغل کانادا، عموما” سابقه کار کانادایی در اولویت است. کارفرمایان در کانادا بیشتر تمایل به جذب افراد جویای کاری دارند که سابقه کار در کانادا داشته باشند.

9- مثبت: نرخ جرم و جنایت در کانادا پایین است. در کانادا علاوه بر نیروی پلیس شهری، پلیس استانی و پلیس سلطنتی کانادا (Mounties) نیز فعال می باشند. یکی از عوامل مؤثر در این امر، مجاز نبودن حمل و استفاده از سلاح در کانادا می باشد.

منفی: بیرون شهرها، منابع طبیعی می تواند هراس انگیز باشد. کانادا دومین کشور پهناور دنیاست. بسیاری از مناطق کانادا دارای جمعیت کمی است. ارسال غذا، مایحتاج و ملزومات به این مناطق می تواند چالش برانگیز باشد. این امر باعث افزایش قیمت تمام شده کالاها در این مناطق نیز می شود.

10- مثبت: مردم کانادا رفتاری بسیار مهربان و دوستانه با دیگران بویژه خارجیان دارند. کانادایی ها بسیار مؤدب و پیشرو در کمک به دیگران هستند. البته رفتار مردم در نقاط مختلف کانادا کمی متفاوت می باشد.

منفی: فروشگاهها از نظر کمی و تعداد در کانادا در وضعیت ایده آلی نیستند. برای برندهای خیلی معتبر، بازگشایی در کانادا، در اولویت نیست.

مروری سریع بر نکات مهاجرت به کانادا:

1- اسناد مهم مانند موارد زیر را مرتب کنید و به راحتی در دسترس داشته باشید:

1-1 نتایج آزمون های زبان انگلیسی و/یا فرانسه

1-2 مدارک هویتی (پاسپورت، شناسنامه، سند ازدواج و . . .)

1-3 مدارک تحصیلی (دانشنامه بعلاوه ریز نمرات)

1-4 مدارک شغلی و استخدامی (معرفی نامه، مجوز های کاری، گواهینامه های مهارتی، نامه های ارتقاء شغلی، فیش های حقوقی، قراردادهای کاری و . . .)

  • مطمئن شوید مدارک به انگلیسی یا فرانسه ترجمه معتبر شده اند.
  • قبل از ارسال مدارک پرونده، از بی نقص بودن و کامل بودن آنها اطمینان حاصل نمائید.
  • کپی مدارک ارسالی خوانا و بی نقص باشند.
  • کانالهای ارتباطی بین خود و اداره مهاجرت را بررسی کرده و مطمئن شوید بروز و قابل دسترسی هستند. فکر نکنید که جهت اصلاح هر مدرک ناقص، ضرورتاً آنها با شما تماس می گیرند. با این کار، احتمال ریجکتی پرونده شما زیاد است و یا حداقل مدت زمان بررسی بسیار طولانی خواهد شد.
  • در صورت نیاز و حسب مورد، توضیحات لازم را بهمراه مدارک ارسالی، ضمیمه نمائید تا از هرگونه ابهامی جلوگیری شود.

جمع بندی:

در کل ، وقتی صحبت از نکات مهم و واقعی در زندگی است که به طور مستقیم بر کیفیت زندگی ما تأثیر      می گذارند، مانند سلامتی ، ایمنی ، استطاعت اقتصادی ، تحصیلات ، فرصت های شغلی ، آزادی و برابری – کانادا در رتبه های برتر قرار دارد.

اگر می خواهید در کانادا زندگی کنید می توانیم به شما کمک کنیم. با انتخاب بیش از 100 گزینه مهاجرت و ویزا ، روند مهاجرت به کانادا بسیار طاقت فرسا و گیج کننده می شود. اما لازم نیست ضرورتا” اینگونه باشد. با استفاده از مشاوران مجرب ما، نه تنها شانس موفقیت خود را در روند درخواست ویزا بهبود می بخشید ، بلکه در مورد اینکه کدام برنامه برای نیازهای خاص شما بهترین است ، مشاوره تخصصی خواهید گرفت. مشاورین ما از صلاحیت بالایی برخوردار هستند و در ارزیابی شرایط لازم، به شما کمک می کنند؛ تمام اسناد و فرم های مورد نیاز پرونده را بدقت بررسی کرده و از جانب شما به دولت کانادا ارائه می دهند.

ما در حالی که شما مقصد رویایی خود را در کانادا برای خود و عزیزانتان انتخاب می کنید ، مشاور و مراقب تمام جوانب و جزئیات در پرونده شما خواهیم کرد. تمام آنچه شما باید انجام دهید این است که فرم ارزیابی مربوطه را در وب سایت ما تکمیل و ارسال کنید تا در اسرع وقت، ارزیابی صلاحیت خود را دریافت کنید. این خیلی ساده است. تماس:

02140220448 الی 50

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *