نگارش و ویرایش ایمیل‌های مکاتباتی با اساتید

نگارش و ویرایش ایمیل‌های مکاتباتی با اساتید

مقدمه

چگونه مکاتبه ایمیلی با اساتید دانشگاه ها برای اپلای و پذیرش تحصیلی دانشگاهي را داشته باشيم؟ در جواب به اين سوال بر آن شديم تا در اين مقاله به اين سوال جواب دهيم تا دانشجويان ايراني بتوانند با خيال راحت با اساتيد دانشگاهي به بهترين شكل ممكن ارتباط داشته باشند.

تماس با نفر مناسب و چگونه مکاتبه ایمیلی با اساتید دانشگاه ها برای اپلای و پذیرش تحصیلی

ارسال هرزنامه به اساتيد دانشگاه روش بدي است و شما با اين روش هرگز نمي توانيد با اساتيد دانشگاه به بهترين شكل ممكن ارتباط داشته باشيد. برخي از اساتيد ليست متقاضيان ورود به دانشگاه را بايگاني و آرشيو مي كنند تا در زمان متضي به سراغ ليست بروند. همه نفرات متقاضي را بررسي مي كنند تا مطمئن شوند كه نفري بدون بررسي رد نشده است. لازم است كه با چند استاد ارتباط داشته باشيد تا بتوانيد بهترين نتيجه را بدست آوريد. اساتيد مي توانند شما را نسبت به ورود به دانشگاه ترغيب و تشويق كنند تا بهترين نتيجه را بدست بياوريد. شما فقط باید با اساتیدی که علاقه واقعی به آنها دارید کار کنید تا بر اساس دانستن چیزی درباره آنها و کارهایی که انجام می دهند ، تماس بگیرید. می توانید با مراجعه به صفحات وب آنها از تحقیقات اساتید مطلع شوید.

تحقيق درباره دانشگاه و كشور مقصد و مورد نظر و چگونه مکاتبه ایمیلی با اساتید دانشگاه ها برای اپلای و پذیرش تحصیلی

حتما قبل از ارسال ايميل و مكاتبه دانشگاهي با اساتيد، در مورد دانشگاه مورد نظر تحقيق كنيد و معتبر بودن آن را تحقيق كنيد. بعد از اين كه تحقيق خود را كامل انجام داديد، با اساتيد دانشگاه مكاتبه كنيد. چگونه مکاتبه ایمیلی با اساتید دانشگاه ها برای اپلای و پذیرش تحصیلی دانشگاهي مهم است و شما مي توانيد در اين مورد با وكلاي شركت مهاجرتي تدبير گستر مشورت كنيد.

نبايدهاي چگونه مکاتبه ایمیلی با اساتید دانشگاه ها برای اپلای و پذیرش تحصیلی

 • درباره نمرات GRE ، GPA ، درجه کلاس ، سطح کلسترول ، فیلم های مورد علاقه و غیره اطلاعاتی ارسال نکنید و بپرسید که احتمال پذیرش شما چیست. آزمون ها و نمرات استاندارد شده تأثیر کمتری بر شانس پذیرش شما دارند و درباره پتانسیل خود به عنوان یک محقق بسیار اندک نشان می دهند. هیچ کس نمی تواند یا باید چیزی در مورد شانس پذیرش خود براساس ایمیل (به غیر از این که شما احتمالاً از زمان ارسال ایمیل آزار دهنده به شما رد می شود) به شما بگوید.
 • يك ايميل ساده را ارسال نكنيد. شما باید بتوانید در اولین نامه الکترونیکی همه موارد مورد نیاز خود را بدست آورید و در صورت نیاز به پیگیری ها ، از ایمیل های طولانی تر استفاده کنید.
 • وقت خودتان را با ايميل هاي ساده هدر ندهيد و حتما در محتوا، زحمتكش و ساعي بودن خودتان را به دانشگاه نشان دهيد. چگونه مکاتبه ایمیلی با اساتید دانشگاه ها برای اپلای و پذیرش تحصیلی مهم است و لازم است كه با دقت ايميل خود را بنويسيد.
 • به سوابق تحصيلي و كاري خودتان در ايميل اشاره كنيد و اصلا چاپلوسي نكنيد. نشان دهيد كه دوست داريد كه در گروه تحقيقاتي دانشگاه عضو شويد.
 • در مورد علايق شخصي و خصوصي خودتان در ايميل چيزي ننويسيد. برخي از اساتيد نسبت به اين موضوع حساس هستند مگراين كه بخواهيد نشان دهيد كه اين علايق به كار و حرفه شما مرتبط است و مي تواند در پذيرش شما در دانشگاه مفيد باشد. چگونه مکاتبه ایمیلی با اساتید دانشگاه ها برای اپلای و پذیرش تحصیلی مهم است و لازم است كه با مشاوران شركت هاي مهاجرتي مشورت كنيد.
 • هرگز  با يك ايميل مدارك اضافي را ارسال نكنيد در صورتي كه نسبت به اين كار مصر هستيد مي توانيد همان مدارك در صفحه وب سايت خود آپلود كرده تا مسئولين پذيرش دانشگاه هم در نهايت صفحه وب سايت شما را ملاحظه كنند.

چگونه مکاتبه ایمیلی با اساتید دانشگاه ها برای اپلای و پذیرش تحصیلی مهم است و لازم است كه با دقت نگارش شود

 • هرگز از ايميل هاي رمزگذاري شده براي مكاتبه استفاده نكنيد. بخاطر اين كه مسئولين دانشگاهي تصور خواهند كرد كه شما به آن ها اطميناني نداريد.
 • حتما به صورت نيتيو مكاتبه كنيد و اگر تلفظ اسم شما سخت است مي توانيد اسم خود را تغيير دهيد يا يك اسم مستعار براي خودتان انتخاب كنيد.
 • توجه داشته باشید که برای درخواست رسمی شما استفاده از نام قانونی شما ضروری است ، بنابراین اگر در ارتباطات ایمیل خود با دانشکده از نام دیگری استفاده می کنید ، مهم است که نام مورد نظر خود را نیز در برنامه خود قرار دهید تا آنها بتوانند برنامه مربوطه را شناسایی کنند. این احتمالاً در اولین نامه الکترونیکی ضروری نیست ، اما فرصتی مناسب برای برقراری رابطه پس از ارسال برنامه در برنامه خود با اطلاع رسانی مخاطب به نام رسمی مورد استفاده در برنامه شما است.
 • از هر قالب بندی فانتزی در ایمیل خود استفاده نکنید.

پيگيري چگونه مکاتبه ایمیلی با اساتید دانشگاه ها برای اپلای و پذیرش تحصیلی

از آنجا که بیشتر استادان ایمیل زیادی دریافت می کنند ، احتمال وجود دارد که حتی اگر همه کار را درست انجام دهید ، پیام شما در صندوق ورودی اساتيد دانشگاه گم می شود و شما پاسخی نخواهید گرفت. اگر بعد از گذشت حدود یک هفته پاسخی دریافت نکردید ، نامه الکترونیکی پیگیری را ارسال کنید که مودبانه بپرسيد آیا پیام دریافت شده است یا پیام قبلی را شامل می شود. اگر هنوز پاسخی دریافت نکردید ، این یک نشانه بسیار خوب است که استاد با شما تماس می گیرید.

توجه به مقررات كشور ميزبان و چگونه مکاتبه ایمیلی با اساتید دانشگاه ها برای اپلای و پذیرش تحصیلی

رعايت مقررات كشور ميزبان و دانشگاه مقصد و مورد نظر الزامي است.  هدف ما در نوشتن این هدف این است که به شما ، متقاضی دانشجوی فارغ التحصیل خارجی کمک کنيم ، فرایند درخواست دانشکده تحصیلات تکمیلی ایالات متحده را بهتر بشناسید ، و بتوانید بهترین ویژگی ممکن را در اختیار شما قرار دهیم. گروه علوم رایانه / مهندسی / علوم علاقه مند به ثبت نام دانشجویان فارغ التحصیل خارجی است ، زیرا آنها مهارت های منحصر به فردی و لازم است كه بخش پذيرش دانشگاه از ديدگاه هاي دانشجويان باخبر شوند. چگونه مکاتبه ایمیلی با اساتید دانشگاه ها برای اپلای و پذیرش تحصیلی را با ساير دانشجويان در ميان بگذاريد.

دانشجویان خارجی و مكالمه انگلیسی و چگونه مکاتبه ایمیلی با اساتید دانشگاه ها برای اپلای و پذیرش تحصیلی

یکی از مشکلات رایج دانشجویان خارجی ، توانایی آنها در بیان عقاید فنی پیچیده به زبان انگلیسی ، چه به صورت کتبی و چه کلامی است. این یک فعالیت بسیار پیچیده است حتی برای انگلیسی زبانان بومی ، و به طور مضاعف برای افرادی که زبان مادری آنها انگلیسی نیست. تحقیقات در علوم کامپیوتر شامل تحقیق در مورد موضوعات پیچیده فنی و سپس نوشتن این نتایج در قالب کارگاه ، همایش و مقالات ژورنالی است. نوشتن یک پایان نامه (به طور معمول 5000-6000 كلمه) یک الزام برای دریافت مدرک دکترا است. نوشتن مقاله و ارائه سخنرانی در کنفرانس های فنی از عناصر مهم براي شركت در جامعه تحقیقاتی است. ارتباط کتبی و کلامی فعالیتهای اصلی در تحقیقات علوم کامپیوتر است. اگر دوست ندارید جلوی گروه ها بنویسید و سخنرانی کنید ، باید به طور جدی به این فکر کنید که آیا می خواهید تحقیقي انجام دهيد.

اهميت نوشتن مقاله روان و سليس و چگونه مکاتبه ایمیلی با اساتید دانشگاه ها برای اپلای و پذیرش تحصیلی

مقاله تحقيقاتي خود را روان و سليس بنويسيد طوري كه اساتيد دانشگاه بتوانند به راحتي آن را مطالعه كرده و منظور شما را متوجه شوند. سعي كنيد كه يك مقاله انگليسي در حد زبان انگليسي مادري بنويسيد و گرامر و لغات مورد نظر را با دقت رعايت كنيد. به ساختار جملات خيلي دقت كنيد تا بتوانيد منظور خودتان را به بخش پذيرش دانشگاه منتقل كنيد. جملاتي كه ساختار گرامر ضعيف تري داشته باشند، چندان مورد توجه قرار نمي گيرند و ممكن است اصلا به آن ها توجهي نشود.

نفرات موثر در مورد پذيرش دانشجو در دانشگاه و چگونه مکاتبه ایمیلی با اساتید دانشگاه ها برای اپلای و پذیرش تحصیلی

در گروه های علوم / مهندسی ، کلیه مطالب پذیرش به صورت دیجیتالی اسکن می شود و از طریق یک سیستم مبتنی بر وب که به دانشکده علوم ، علوم کامپیوتر (و همچنین مهندسی کامپیوتر و مهندسی برق) امکان می دهد همه پرونده ها را مشاهده و بررسی کنند ، در دسترس است. هر پرونده توسط اعضای هیئت علمی متعدد بررسی می شود. عموما دانشجویان وقتی پذیرفته می شوند که دانشجو برجسته و استثنایی باشد ، یا هنگامی که یک عضو هیئت علمی نسبت به پذیرش دانشجو و ارائه پشتیبانی مالی تعهد شخصی داشته باشد. معمولاً کارمندان اداری در تصمیمات مربوط به پذیرش نقش مشاوره ای دارند ، معمولاً با آگاهی دادن به دانشکده مبنی بر اینکه دانشجویی وجود دارد که می تواند مناسب برنامه خود باشد. مهمترین نکته این است که دانشکده فردی تصمیمات مربوط به پذیرش دانش آموخته را می گیرد.

دستورالعمل های اساسی و چگونه مکاتبه ایمیلی با اساتید دانشگاه ها برای اپلای و پذیرش تحصیلی

از آنجا که دانشجویان فارغ التحصیل خارجی دو برابر هزینه دارند ، و به طور مکرر مقالات تحقیقاتی با کیفیت پایین تر از دانشجویان بومی تولید می کنند ، بسیار مهم است که برنامه های مربوط به تحصیلات تکمیلی به این دو موضوع بپردازند. از دیدگاه یک مشاور پژوهشی ، یک دانشجوی خارجی برای توجیه هزینه های اضافی مالی و زمانی (همه آن بررسی های مقاله اضافی وقت لازم دارد) باید برجسته و استثنایی باشد تا پذیرش دانشجوی خارجی را قبول کند. چگونه مکاتبه ایمیلی با اساتید دانشگاه ها برای اپلای و پذیرش تحصیلی را به عنوان سندي براي موارد بعدي در كامپيوتر و ايميل خود ذخيره كنيد.

چندین کار وجود دارد که می توانید انجام دهید تا شانس دریافت پذیرش را بهبود ببخشید. تماس با یک عضو هیئت علمی بسیار مهم است ، زیرا آنها تصمیم می گیرند که چه کسی پذیرفته شده است. با این حال ، هنگام تماس با عضو هیئت علمی ، چندین نکته مهم برای یادآوری وجود دارد:

 1. مكالمه انگليسي شما بايد كامل باشد تا در نهايت به عنوان دانشجوي نيتيو پذيرفته شويد. به گرامر و كلمات دقت كنيد تا در نهايت به عنوان دانشجوي ممتاز شناخته بشويد. سعي كنيد كه اصلا اشتباه گرامري و املايي نداشته باشيد در اين صورت به عنوان يك فرد نيتيو شناخته مي شويد.
 2. علاقه واضح و صمیمانه ای را در حوزه تحقیق دانشکده نشان دهید. دانشکده دارای علاقه های پژوهشی بسیار تخصصی ای هستند و به دنبال دانشجویان با ظرفیت نشان داده شده برای انجام تحقیقات عالی در تخصص خود هستند. اگر به یک عضو هیئت علمی نزدیک شوید و بگویید که می خواهید در منطقه خارج از تخصص آنها تحقیقات انجام دهید ، علاقه کمی نشان می دهند. علاوه بر این ، دانشکده اغلب علایق تحقیقاتی را نشان می دهد که بسیار گسترده است. مقاله شما لازم است كه از مقالات ساير دانشجويان بهتر باشد تا بخش پذيرش دانشگاه شما را قبول كند. مقاله شما بايد جامع و كامل باشد تا مورد توجه قرار گيرد. مقاله اي مطابق علايق اساتيد دانشگاه بنويسيد.
 3. دانشجوياني كه جوايز نوبل را دريافت مي كنند در اولويت هستند و مي توانيد در زمينه علوم پايه مقاله اي بنويسيد. گاهي اوقات بهتر است كه درباره سختي هاي مقاله نويسي خود بنويسيد تا بخش پذيرش دانشگاه با روند توليد محتواي شما آشنا شود. مي توانيد مقاله خود را به بخش مسابقه دانشگاه ارسال كنيد.

چگونه مکاتبه ایمیلی با اساتید دانشگاه ها برای اپلای و پذیرش تحصیلی را به بخش پذيرش دانشگاه ارسال كنيد تا به دقت بررسي شود

عدم ارسال جوايز دريافتي به دانشگاه و چگونه مکاتبه ایمیلی با اساتید دانشگاه ها برای اپلای و پذیرش تحصیلی

در صورتي كه اين كار را انجام بدهيد بخش پذيرش دانشگاه براي شما نمره منفي منظور خواهد كرد. شايسته نيست كه جوايز دريافتي خود را به رخ دانشگاه بكشيد و خودنمايي كنيد. اگر فكر مي كنيد كه اطلاعات مربوط به جايزه مي تواند اطلاعات تكميلي پذيرش شما باشد، حتما آن ها را ارسال كنيد.

اطمينان از ارسال و دريافت ايميل و چگونه مکاتبه ایمیلی با اساتید دانشگاه ها برای اپلای و پذیرش تحصیلی

نامه های توصیه برای پرونده شما بسیار مهم هستند. اطمینان حاصل کنید که آنها به موقع می رسند. نامه های منابع آکادمیک از کسانی که در صنعت هستند ترجیح می دهند و نامه ای از مشاور یک پروژه تحقیقاتی بهترین است ، تا زمانی که مستقیماً به عملکرد شما در پروژه تحقیق و مهارت های شما به عنوان یک محقق توجه کند.

ارسال نقطه نظرها و چگونه مکاتبه ایمیلی با اساتید دانشگاه ها برای اپلای و پذیرش تحصیلی

در بررسی اولیه پرونده ها ، برنامه معمولی 2-8 دقیقه ملاحظه توسط هر عضو هیئت علمی را که بررسی می کند ، دریافت می کند. بررسی های بعدی بطور معمول دقیق تر هستند ، زیرا تعداد پرونده های کمتری در این مرحله وجود دارد. اظهارات شخصی ابتدا اسکن می شوند ، و اگر جالب به نظر می رسند خوانده می شوند. بیانیه شخصی شما باید اطمینان حاصل کند که مهمترین نکات در 1-2 پاراگراف اول ذکر شده است.

نتيجه گيري

چگونه مکاتبه ایمیلی با اساتید دانشگاه ها برای اپلای و پذیرش تحصیلی دانشگاه مهم است و لازم است كه براساس اصول و قواعدي نوشته شود. در نگارش چگونه مکاتبه ایمیلی با اساتید دانشگاه ها برای اپلای و پذیرش تحصیلی حتما به گرامر و املاي كلمات توجه كنيد طوري كه شما را به عنوان دانشجوي نيتيو بپذيرند. اصولي كه در اين مقاله به آن ها اشاره شد را رعايت كنيد تا دانشگاه شما را به عنوان دانشجوي ممتاز بپذيرد.

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *