نژاد مردم کانادا

نژاد مردم کانادا

آشنایی با نژاد های مختلف مردم کانادا

به طور کلی از نظر نژاد مردم کانادا 72 درصد از مردم کانادا، یک ریشه نژادی دارند. از این گروه بیش از یک سوم، نژاد انگلیسی، یک سوم، ریشه فرانسوی دارند. تفاوت‌های منطقه‌ای در مسایل نژادی منعکس شده است درصد کانادایی‌هایی که ادعا می‌کنند نژاد غیر انگلیسی و فرانسوی دارند، حدود 49 درصد است. در میان این گروه‌، نژاد‌های آلمانی، ایتالیایی، اوکراینی، هلندی، چینی، آفریقایی، سرخ پوستان آمریکایی شمالی، اسکیمو، یونانی، هندی و روسی بیشتراند.

1.کانادایی‌های انگلیسی:

این گروه، شامل مردمی با چهار نژاد مختلف از سرزمین‌های انگلستان، ایرلند، اسکاتلند و ولز است. این دسته از کانادایی‌ها_  که 28 درصد از کل جمعیت کانادا را به خود اختصاص داده‌اند، بیشتر در انتاریو، بریتیش کلمبیا، نیوفاندلند، لابرادور و آلبرتا متمرکز شده‌اند.

2. کانادایی‌های فرانسوی:

فرانسوی‌ها اولین اروپاییانی بودند که در جمعیت کانادا مستقر شدند. این گروه که  23 درصد از از جمعیت کانادا را تشکیل می‌دهند_ اساساً در کبک ساکنند؛ به طوری که 78 درصد از مردم کبک، اصلیت فرانسوی دارند، این گروه نژادی علاوه بر کبک در ایالت‌های مانیتوبا و بخش‌هایی از نیوبرونزیک مستقر هستند.

3. کانادایی‌های اروپایی دیگر:

این گروه از کانادایی‌ها که 15 درصد کل جمعیت کانادا را تشکیل داده‌اند_  عمدتاً در ایالت‌های کشت‌زار‌هایش بزرگ_ که شامل مانیتوبا، ساسکاچوان و آلبرتاست_ و نیز در شهر‌های بزرگ کانادا مثل تورنتو، مونترال و ونکوور متمرکز شده‌اند. آنها اغلب از آلمان ایتالیا، اوکراین هلند، لهستان و روسیه مهاجرت کرده‌اند.

4. مردمان بومی کانادا:

مردم‌های بومی کانادا ملت‌های نخستین (Frist Nations) که به سرخ‌پوستان آمریکای شمالی معروف‌اند، و در گذشته، از سیبری به دریای برینگ مهاجرت کرده‌اند؛ متیس‌ها (Metis) که اجدادشان، آمیخته‌ از سرخ پوست و اروپایی بوده‌اند و اسکیموها (Inuit) که اصل آن‌ها ناشناخته است؛ ولی عموماً باور دارند که اجداد آن‌ها از آسیا به آمریکای شمالی آمده‌اند.

این گروه از کانادایی‌ها 7/3 درصد از جمعیت کانادا را به خود اختصاص داده‌اند و حدود 45 درصد از آن‌ها در ایالت‌های واقع در کشت‌زار‌های بزرگ 16 درصد در بریتبش کلمبیا و 14 درصد در اونتاریو زندگی‌می‌کنند، تقریباً یک‌چهارم آن‌ها در مراکز شهری ساکنند و مابقی در مناطق روستایی زندگی می‌کنند.

اسکیموها در شمال کبک و در زمین‌های قطبی کانادا که شامل بخش‌هایی از منطقه یوکان، مناطق نورث وست و نوناوات است_ متمرکز شده‌اند و کمتر از نیمی از سرخ‌پوستان کانادا هم در باقی مانده‌ی سرزمین‌های سرخ‌پوستان زندگی می‌کنند.

5. کانادایی‌های سیاه پوست:

این گروه شامل مهاجرانی از آفریقا جزایر هند غربی، آمریکا و انگلستان است نه بیشتر در مراکز ساکنند. بزرگ‌ترین جامعه سیاه‌پوستان در تورنتو و بقیه‌ی آنها در مونترال، اتاوا، اونتاریو و شهر هال در ایالت کبک زندگی می‌کنند.

6. کانادایی‌های آسیایی:

به پنج گروه آسیایی‌های شرق و جنوب شرقی، غرب آسیا، جنوب آسیا، هند و چین و جزیره نشینان اقیانوس آرام تقسیم می‌شوند و بیشتر این کانادایی‌ها در مراکز شهری تورونتو مونترال و ونکوور ساکنند.

تلفن تماس: 50-02140220448

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *