مهاجرت به کانادا از طریق نیروی ماهر فدرال کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی ماهر فدرال کانادا

برنامه اسکیل ورکر فدرال (Federal Skilled Worker Program)، که به عنوان طبقه کارگر ماهر فدرال نیز شناخته می‌شود، پرچمدار برنامه‌های مهاجرت کانادا برای کارگران است و به این کشور امکان می‌دهد، هر سال بر اساس توانایی خود در زمینه استقرار نیروی کار کانادا از ده‌ها هزار مهاجر تازه وارد، استقبال کند. این برنامه که یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا است برای متخصصین و کارگران ماهر در سراسر جهان که می‌خواهند به طور دائم به کانادا مهاجرت کنند، طراحی شده است.

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق این برنامه، می توانند به همراه همسر یا شریک زندگی و فرزندان وابسته خود برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند. مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر، نیروی متخصص یا نیروی ماهر، در صورت واجد شرایط بودن، یکی از روش های سریع مهاجرت به کانادا است، به طوری که 80 درصد برنامه های کامل، طی شش ماه یا کمتر پردازش می‌شوند.

از سال 2015، برنامه های کارگر ماهر فدرال (FSW) تحت سیستم اکسپرس اینتری کانادا مدیریت می شوند. در این مقاله قصد داریم، شرایط مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر، نیروی متخصص یا نیروی ماهر، سیستم اکسپرس اینتری، مزایای برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر، شرایط واجد شرایط بودن برای اسکیل ورکر، سیستم امتیازات برنامه اسکیل ورکر فدرال و برنامه مهاجرت اقتصادی نیروی ماهر را مورد بررسی قرار دهیم.

مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر

سازمان مهاجرتی کوچ (با همکاری وکیل مهاجرتی مورد تایید اداره مهاجرت کانادا)، با سالها تجربه و صدها پرونده موفق در زمینه اخذ اقامت کانادا از طریق اسکیل ورکر، این افتخار را دارد تا از ابتدای کار تا زمان ورود شما به خاک کانادا و مستقر شدن در این کشور و حتی تا زمان دریافت اقامت دائم این کشور، در کنار شما باشد. برای ارزیابی آنلاین مهاجرت به کانادا، می توانید به وب سایت رسمی این سازمان مراجعه کرده و فرم ارزیابی آنلاین را پر کنید. کارشناسان متخصص در زمینه مهاجرت به کانادا، در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

عناوین اصلی مقاله:

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر: اکسپرس اینتری کانادا چیست؟

مزایای برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر

شرایط واجد شرایط بودن برای اسکیل ورکر

سیستم امتیازات برنامه اسکیل ورکر فدرال

برنامه مهاجرت اقتصادی نیروی ماهر (Federal Skilled Trades Class)

جمع بندی نهایی

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر: اکسپرس اینتری کانادا چیست؟

اکسپرس اینتری، یک سیستم مهاجرت به کانادا است که به اداره مهاجرت، پناهندگان و تابعیت کانادا (IRCC)، اجازه می دهد تا نامزدهای واجد شرایط مهاجرت به کانادا را برای درخواست اقامت دائم دعوت کند. متقاضیان مهاجرت به کانادا، با ایجاد یک پروفایل آنلاین، می توانند به صورت رسمی به ابراز علاقه برای مهاجرت به کانادا و استقرار در این کشور و اخذ اقامت دائم کانادا، بپردازند. داوطلبان واجد شرایط، وارد استخر اکسپرس اینتری می شوند و براساس اطلاعات شخصی که ارائه می دهند، تحت سیستم جامع رتبه بندی (CRS)، امتیاز دریافت می کنند.  علاوه بر برنامه اسکیل ورکر، استخر اکسپرس اینتری شامل نامزدهای برنامه کلاس تجربه کانادا (CEC) و کلاس نیروی متخصص یا نیروی ماهر (FSTC) می باشد. سپس IRCC از متقاضیان واجد شرایط مهاجرت به کانادا، دعوت می کند تا از طریق سیستم اکسپرس اینتری، درخواست مهاجرت به کانادا را ارائه دهند.

سیستم مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا

مزایای برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر، برای واجد شرایط بودن، لازم نیست هیچ ارتباطی با کانادا داشته باشند. کسب حداقل شرایط لازم در زمینه تجربه کار، مهارت زبان و تحصیلات، همگی می تواند در خارج از کانادا انجام شود، بنابراین این برنامه، گزینه ای عالی برای کسانی است که در خارج از کانادا زندگی می کنند و قصد مهاجرت به کانادا را دارند. بیش از نیمی از متقاضیان مهاجرت به کانادا تحت برنامه اسکیل ورکر، دعوت نامه برای درخواست را دریافت می کنند و این شانس ویزا شدن متقاضیان مهاجرت به کانادا را افزایش می دهد.

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، ولی نمی دانید که آیا واجد شرایط در برنامه اسکیل ورکر یا نیروی متخصص و ماهر کانادا هستید یا خیر، با تکمیل فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا در وب سایت سازمان مهاجرتی کوچ ، کارشناسان این سازمان، با بررسی اطلاعات ارائه شده، در کوتاهترین زمان با شما تماس خواهند گرفت و با توجه به فاکتورهای موجود، بهترین گزینه مهاجرت به کانادا برای شما انتخاب خواهد شد.

مهاجرت به کانادا: شرایط واجد شرایط بودن برای اسکیل ورکر

برای واجد شرایط بودن مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر فدرال تحت مدیریت سیستم اکسپرس اینتری، باید حداقل معیارهای صلاحیت را داشته باشید:

تجربه کار: متقاضی مهاجرت به کانادا، باید: حداقل 12 ماه تجربه تمام وقت، تجربه کار ماهر یا معادل پاره وقت آن را داشته باشد. این تجربه باید مداوم و در یک شغل واحد باشد. برای اینکه یک تجربه کاری، “ماهر” تلقی شود، باید در دسته مهارت های سطح 0 ، A یا B لیست طبقه بندی مشاغل ملی (NOC) باشد.

مهارت های زبان: شما باید در یک آزمون زبان تایید شده، شرکت کنید و نشان دهید که در یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی مهارت دارید. حداقل نمره برای مهاجرت به کانادا از طریق FSWC، برابر با معیار زبان کانادایی سطح 7 (CLB 7) می باشد، اگرچه هرچه نمره شما بالاتر باشد، شانس موفقیت شما بهتر خواهد بود.

آموزش: حداقل مدرک تحصیلی شما برای مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر، باید معادل با دیپلم کانادایی باشد و در صورتی که تحصیلات شما در خارج از کانادا به پایان رسیده باشد، نیاز به ارزیابی اعتبارنامه های تحصیلی (ECA) دارید که میزان ارزش تحصیلات شما را با استانداردهای کانادایی می سنجد و تایید می کند.

سیستم امتیازدهی: تمامی متقاضیان مهاجرت به کانادا در FSWC، باید حداقل 67 از 100 امتیاز را در سیستم و شبکه امتیاز FSWP کسب کنند. در ادامه، این سیستم را بیشتر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تمکن مالی: متقاضیان مهاجرت به کانادا برای تامین هزینه های زندگی در کانادا و تسویه حساب در کانادا، باید از تمکن مالی کافی برخوردار باشند.

اگر این حداقل الزامات را برآورده کنید، ممکن است واجد شرایط ارسال پروفایل اکسپرس اینتری باشید. با این حال، توجه داشته باشید که واجد شرایط بودن مهاجرت به کانادا، تضمین کننده دعوت از شما برای ارائه درخواست اقامت دائم کانادا نخواهد بود. سیستم اکسپرس اینتری، سیستم انتخاب مهاجرت رقابتی است، بنابراین تنها نامزدهایی که بالاترین رتبه FSWC را دارند، دعوت به درخواست می شوند.

مهاجرت به کانادا: سیستم امتیازات برنامه اسکیل ورکر فدرال

برای واجد شرایط بودن در طبقه کارگر ماهر فدرال، متقاضیان مهاجرت به کانادا، باید حداقل 67 از 100 امتیاز را کسب کنند. لطفاً توجه داشته باشید: که این یک سیستم امتیاز، کاملاً جدا از سیستم جامع رتبه بندی (CRS) است که برای رتبه بندی تمام پروفایل های Express Entry استفاده می شود. شش عامل، تحت شبکه امتیاز اسکیل ورکر فدرال در نظر گرفته شده اند:

توانایی زبان: حداکثر 28 امتیاز

در صورت اثبات داشتن مهارت در یک زبان، می توانید تا حداکثر 24 امتیاز FSW را کسب کنید و اگر به زبان دوم نیز مسلط باشید، امکان کسب 4 امتیاز دیگر نیز وجود دارد. اگر همسر یا شریک زندگی شما نیز، در صورت وجود، توانایی زبان خود را اثبات کند، ممکن است پنج امتیاز اضافی FSW بدست آید. همه متقاضیان مهاجرت به کانادا، صرف نظر از پیشینه، باید: توانایی زبان را به انگلیسی و یا فرانسوی ثابت کنند. چهار آزمون معتبر به منظور ارزیابی توانایی زبان متقاضیان مهاجرت به کانادا شناخته شده است: آیلتس جنرال، CELPIP یا برنامه شاخص مهارت زبان انگلیسی کانادایی که فقط در کانادا و تعداد کمی از مراکز بین المللی موجود است، آزمون TEF که یک تست فرانسوی است و در سطح بین المللی موجود می باشد و در نهایت TCF کانادا که این هم یک تست فرانسوی است و در سطح بین المللی موجود است.

به منظور سنجش معیار مشترک توانایی در بین داوطلبان موجود در استخر اکسپرس اینتری، نمرات آزمون به آنچه به عنوان معیارهای زبان کانادایی یا CLB ها شناخته می شوند، تبدیل می شوند که از 1 تا 10 متغیر است. متقاضیان مهاجرت به کانادا که نمره آزمون معادل 9 یا بالاتر در هر کدام از مهارت های زبان در زبان اول را کسب نمایند، امتیاز کامل در FSWP  برای آن توانایی را دریافت خواهند کرد. نتایج آزمون CELPIP کاملاً مطابق با CLB  است، در حالی که نتایج IELTS ،TEF  و TCF چنین نیست.

آموزش: حداکثر 25 امتیاز

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر فدرال برای سطح تحصیلات دکتری 25، سطح کارشناسی ارشد یا مدرک تخصصی 23، داشتن دو یا چند گواهینامه معتبر بعد از دوره متوسطه که طول دوره یکی از آنها به مدت سه سال یا بیشتر باشد 22، مدرک یا گواهینامه سه ساله یا طولانی تر پس از دوره متوسطه (مثلاً مدرک لیسانس) 21، مدرک دو ساله پس از متوسطه 19، مدرک یک ساله پس از متوسطه 15 و مدرک دیپلم 5 امتیاز را کسب می کنند.

تجربه کار: حداکثر 15 امتیاز

در این مورد، تنها تجربه کاری ماهر برای امتیازدهی به حساب می آید، تجربه کاری ماهر برای کارگران ماهر فدرال، تجربه کاری در شغلی است که تحت کد طبقه بندی ملی شغلی (NOC) در سطح 0 ، A یا B قرار می گیرد. حداقل 9 امتیاز باید تحت تجربه کار بدست آید تا داوطلبان بتوانند واجد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر باشند. امتیاز برای تجربه کار 1 ساله (حداقل امتیاز مورد نیاز تحت برنامه) 9، برای تجربه کار 2 الی 3 سال 11، 4 الی 5 سال 13 و 6 سال یا بیشتر 15 امتیاز می باشد.

سن: حداکثر 12 امتیاز

امتیاز کارگر ماهر فدرال برای سن: 18 تا 35 سال 12 امتیاز، برای 36 سال 11امتیاز، 37 سال 10 امتیاز، 38 سال 9 امتیاز، 39 سال 8 امتیاز، 40 سال 7 امتیاز، 41 سال 6 امتیاز، 42 سال 5 امتیاز، 43 سال 4 امتیاز، 44 سال 3 امتیاز، 45 سال 2 امتیاز، 46 سال 1 امتیاز و 47 سال به بالا، صفر امتیاز می باشد.

پیشنهاد شغلی: حداکثر 10 امتیاز

داشتن “اشتغال منظم” در کانادا می تواند به کسب 10 امتیاز منجر شود. این در شرایطی است که متقاضی مهاجرت به کانادا، یک پیشنهاد شغلی تمام وقت در کانادا را تحت یکی از سناریوهای زیر دریافت می کند:

  • متقاضی مهاجرت به کانادا، اکنون در کانادا مشغول به کار ماهری با مجوز ارزیابی اثرات بازار کار (LMIA) است. در این صورت: مجوز کار باید در زمان ارائه درخواست مهاجرت به کار، معتبر باشد و پیشنهاد شغلی مورد نظر باید: تمام وقت و در یک حرفه ماهر ارائه شود.
  • متقاضی مهاجرت به کانادا با مجوز كار LMIA یا مجوز كار صادر شده تحت توافقنامه استانی و منطقه ای، اکنون در کانادا مشغول کار است. برای درخواست مهاجرت به کانادا باید: مجوز کار دارای اعتبار و پیشنهاد شغلی، تمام وقت و در یک شغل ماهر باشد.
  • متقاضی مهاجرت به کانادا دارای مجوز کار معتبر کانادا است یا اینکه مجاز به کار در کانادا می باشد، اما در هیچ یک از سناریوهای فوق قرار نمی گیرد. در این صورت: مجوز کاری در زمان ارائه درخواست مهاجرت به کانادا باید: معتبر باشد و شغل دائمی و تمام وقت به نامزد، پیشنهاد شده باشد و این پیشنهاد شغلی توسط LMIA مثبت پشتیبانی شود.
  • در صورتی که متقاضی مهاجرت به کانادا، مجوز کار معتبر کانادا را ندارد، باید از سوی یک کارفرمای کانادایی، یک پیشنهاد شغل دائمی و تمام وقت با LMIA مثبت دریافت نماید.

پیشنهاد کار برای مهاجرت به کانادا

متقاضی مهاجرت به کانادا در هر یک از سناریوهای فوق، می تواند 10 امتیاز FSW تحت ضریب اشتغال منظم کسب کند. پنج امتیاز FSW دیگر نیز برای اشتغال منظم تحت ضریب انطباق پذیری به متقاضیان مهاجرت به کانادا اعطا می شود.

قابلیت سازگاری: حداکثر 10 امتیاز

کاندیداهای کلاس ماهر فدرال، می توانند حداکثر 10 امتیاز را تحت ضریب سازگاری کسب کنند که توانایی افراد و خانواده ها در کانادا از دیدگاه اقتصادی و اجتماعی را ارزیابی می کند. در ادامه به معرفی فاکتور های مختلفی که یک متقاضی مهاجرت به کانادا می تواند تحت این عامل امتیاز کسب کند، می پردازیم:

تجربه کارهای قبلی در کانادا در یک شغل ماهر (یک سال یا بیشتر) 10 امتیاز، تحصیل در کانادا 5 امتیاز، پیشنهاد شغلی در کانادا 5 امتیاز، داشتن بستگان در کانادا 5 امتیاز، تجربه کارهای قبلی همسر یا شریک زندگی در کانادا 5 امتیاز، تحصیلات قبلی همسر یا شریک زندگی در کانادا 5 امتیاز و توانایی زبان همسر یا شریک زندگی (4CLB یا بالاتر) 5 امتیاز. در صورت داشتن اقوام نزدیک در کانادا، وی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد و فرقی نمی کند از خویشاوندان متقاضی اصلی مهاجرت به کانادا است یا همسر یا شریک وی. این بستگان ممکن است والدین، ​​پدربزرگ و مادربزرگ، فرزند، نوه، خواهر و برادر، عمه، دایی، خواهرزاده و یا برادرزاده باشند و باید حتماً تبعه یا مقیم دائم کانادا باشند.

اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اسکیل ورکر یا نیروی متخصص را دارید، همین حالا با کارشناسان متخصص مهاجرت به کانادا در سازمان مهاجرتی تدبیرساز تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان آنها بهره مند شوید: 50-02140220448

برنامه مهاجرت اقتصادی نیروی ماهر (Federal Skilled Trades Class)

دولت کانادا تصدیق می کند که جوامع و شهرهای سراسر کشور در بسیاری از مشاغل ماهر با کمبود نیروی کار مواجه هستند. از این رو، کلاس مهارتهای تجاری فدرال (FSTC)، که قبلاً با عنوان برنامه مهارتهای تجاری فدرال یا نیروی ماهر فدرال شناخته می شد، تنها برنامه مهاجرت اقتصادی فدرال است که کارگران و افراد ماهر را در مشاغل تجاری جدا می کند. این برنامه مهاجرت اقتصادی کانادا برای تاجران و بازرگانان واجد شرایط و با تجربه از سراسر جهان که می خواهند قصد مهاجرت به کانادا را دارند، طراحی شده است. اکثر درخواست های کامل در این دسته مهاجرتی، ظرف شش ماه پردازش می شوند. این برنامه به بازرگانان واجد شرایط از سراسر جهان اجازه می دهد تا برای همیشه به کانادا مهاجرت کنند. پیش از سال 2015، درخواست های Federal Skilled Trades، بر اساس نوبت مدیریت می شد، ولی از سال 2015، درخواست ها تحت سیستم اکسپرس اینتری پردازش می شوند.

در حال حاضر، مشاغل مجاز واجد شرایط، تحت سیستم طبقه بندی ملی مشاغل (NOC) تحت این گروه ها سازماندهی می شوند. به طور کلی، مشاغل صنعتی، برق و ساخت و ساز، تعمیر و نگهداری تجهیزات، سوپروایزرهای و مشاغل فنی در منابع طبیعی، کشاورزی و تولیدات مرتبط، مده 92: سوپروایزرهای پردازش ، ساخت و بهره برداری و اپراتورهای کنترل مرکزی، آشپزها و سرآشپزها، همچنین قصاب ها و نانوایی ها، مشاغلی هستند که می توانند از طریق این برنامه برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایند.

جمع بندی نهایی

برنامه اسکیل ورکر فدرال، نیروی متخصص یا نیروی ماهر، یکی از رایج ترین و پرطرفدارترین روش های مهاجرت به کانادا است که از سال 2015، تحت سیستم اکسپرس اینتری فدرال، مدیریت و پردازش می شود. مدت زمان پردازش درخواست‌های کامل مهاجرت به کانادا در این برنامه های مهاجرتی، حداکثر 9 ماه است. سازمان مهاجرتی کوچ با داشتن سال ها تجربه درخشان در زمینه مهاجرت به کانادا، در کوتاهترین زمان و با هزینه های مقرون به صرفه، پروسه مهاجرت از طریق اسکیل ورکر و نیروی ماهر کانادا را برای شما عزیزان، تسریع می‌بخشد.

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *