مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص

اقامت کانادا از طریق نیروی متخصص، اداره مهاجرت کانادا برنامه‌های مهاجرتی متنوعی متناسب با شرایط متقاضیانِ کار در کانادا را تدوین و اجرایی نموده است. این برنامه‌ها به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند:

  • برنامه‌های مربوط به سیستم اکسپرس اینتری فدرال
  • برنامه نیروی متخصص استان کبک
  • برنامه نیروی متخصص استان‌ها

برنامه های مربوط به سیستم اکسپرس اینتری فدرال عبارتند از:

الف- برنامه اسکیل ورکر فدرال

ب- برنامه تجربه کانادایی

ج- برنامه اسکیل ترید فدرال

در برنامه های مربوط به سیستم اکسپرس اینتری فدرال، متقاضی اجباری به اقامت در استان بخصوصی نداشته و می تواند در هر استانی ساکن شده و کار نماید. ولی در برنامه های نیروی متخصص استان کبک و برنامه نیروی متخصص استان ها، حداقل تا زمان دریافت کارت اقامت دائم و حتی چندماه بعد از آن توصیه می شود متقاضی بهمراه خانواده در استان مربوطه ساکن باشد. در مورد برنامه های استانی، یکی از شرایط لازم، داشتن قصد و اراده برای ماندن و کار کردن در استان مربوطه می باشد.

برنامه اسکیل ورکر فدرال:

این برنامه مناسب برای متقاضیان با تحصیلات دانشگاهی حداقل لیسانس و بالاتر، دارای مدرک زبان انگلیسی و/یا فرانسه معتبر متوسط به بالا، دارای سابقه کار قابل اثبات حداقل 3 سال و سن کمتر از 35 سال است. البته این موارد، شرایط حداقلی اعلام شده توسط اداره مهاجرت کانادا نبوده و صرفا” حسب تجربه بدست آمده و شرایط حداقلی برای انتخاب شدن از استخر اکسپرس انتری فدرال می باشد.

برنامه تجربه کانادایی:

این برنامه مخصوص کسانی است که در کشور کانادا سابقه کار حداقل یکساله طی 3 سال گذشته داشته باشند. بررسی پرونده در این برنامه سریع بوده و طی 3 تا 4 ماه انجام می شود. در این برنامه نیازی به ارائه توان مالی جهت هزینه اداره خانواده نیست.

سابقه کار در این برنامه بایستی در یکی از کدهای شغلی کانادا 0 /A /B ارائه شود. سابقه کار بصورت خوداشتغالی و یا کار حین تحصیل در این برنامه قابل قبول نمی باشد. جهت اطلاع از جزئیات این برنامه به صفحه مربوط به “تجربه کانادایی” مراجعه نمائید.

برنامه اسکیل ترید فدرال:

این برنامه جهت متقاضیانی است که دارای مهارت شغلی (مانند رانندگی، جوشکاری، نجاری و غیره) در یکی از مشاغل مورد نیاز و اعلام شده هستند.

سابقه کار مرتبط حداقل 2 سال در 5 سال گذشته مورد نیاز است. داشتن پیشنهاد شغلی (جاب آفر) و یا لایسنس شغل مربوطه در استان مورد نظر الزامی است. تحصیلات خاصی مد نظر نیست ولی بدلیل قرار گرفتن در استخر اکسپرس انتری و رقابت با دیگران و نیاز به کسب امتیاز حدود 350، داشتن تحصیلات حداقل دیپلم به بالا ضروری است. مدرک زبان آیلتس حداقل 5 نیز الزامی است.

جهت بررسی شرایط خود برای دریافت جاب آفر با ما تماس بگیرید: 40220448 الی 450

کد های شغلی (NOC) جهت مشاغل مورد نیاز کانادا در این برنامه بشرح زیر می باشند:

  • گروه مشاغل مربوط به ساخت و ساز، صنعتی و برقی (پیش کد 72)
  • گروه مشاغل مربوط به عملیات تجهیزات و تعمیرنگهداری (پیش کد 73)
  • گروه مشاغل مربوط به سرپرستی و تکنسینی در منابع طبیعی، کشاورزی و تولیدات مرتبط (پیش کد 82)
  • گروه مشاغل مربوط به سرپرستی ساخت و تولید، آب، برق، گاز و خدمات مشابه، و اپراتورهای کنترل مرکزی (پیش کد 92)
  • آشپز و سرآشپز (پیش کد 632)
  • قصاب و نانوا (پیش کد 633)

برنامه نیروی متخصص استان کبک

این برنامه مخصوص متقاضیانی است که اراده و قصد سکونت و کار در استان کبک را حداقل تا زمان دریافت کارت اقامت دائم دارند.

لازم به ذکر است که مسئولین اداره مهاجرت استان کبک در هر مرحله ای از پروسه مهاجرت شما که هنوز کارت اقامت دائم صادر نشده است، می توانند در صورت اثبات اینکه شما قصد ماندن در استان کبک را ندارید، پرونده شما را مردود و مختومه اعلام نمایند.

معیارهای مورد نظر در این برنامه تا اندازه زیادی شبیه برنامه اسکیل ورکر فدرال می باشد. یعنی سن، تحصیلات، و البته نوع رشته تحصیلی، سابقه کار، مهارت زبان انگلیسی و بویژه فرانسه و مشخصات همسر و دیگر معیارها.

این برنامه از ابتدای سال 2018 در سیستم جدید آریما بازتعریف شده و مانند سیستم اکسپرس انتری فدرال، متقاضیان بایستی با یکدیگر در مورد کسب امتیاز بالاتر رقابت نمایند.

پس از انتخاب شدن از سیستم آریما و ارسال مدارک لازم و تأیید نهایی، مدرک نامزدی استان کبک بنام CSQ صادر می شود. پس از این مرحله، متقاضی پرونده در سطح فدرال ایجاد نموده و با ارسال فرم ها و مدارک لازم، در صورت تأیید نهایی، ویزای اقامت دائم کانادا صادر خواهد شد.

جهت بررسی دقیق شرایط خود و تشکیل پرونده در این برنامه، ابتدا فرم ارزیابی اقامت دائم را در وب سایت ما تکمیل و ارسال نمائید.

برنامه نیروی متخصص استان ها

استان های کانادا دارای برنامه های متنوعی برای جذب نیروی کار متخصص متناسب با نیازهای استان خود می باشند. بعضی از این برنامه ها متصل به سیستم اکسپرس انتری فدرال بوده و بعضی دیگر بصورت مستقل عمل می نمایند.

استان هایی مانند سسکچوان و نوااسکوشیا علاوه بر داشتن برنامه های نیروی متخصص متصل به اکسپرس انتری فدرال، برنامه های مستقل نیز دارند.

منظور از برنامه های متصل به سیستم اکسپرس انتری فدرال این است که متقاضی ابتدا در سیستم اکسپرس انتری فدرال پروفایل ایجاد می نماید. استان ها بر اساس نیازهای بازار کار خود، متقاضیان دارای شرایط لازم را از این استخر مجازی انتخاب نموده و برایشان دعوتنامه جهت ارسال مدارک لازم در سطح استانی می فرستند. بعد از نامزد و انتخاب شدن توسط استان مربوطه، متقاضی 600 امتیاز اضافی در استخر مربوطه دریافت می نماید که انتخاب قطعی وی را بدنبال خواهد داشت.

جهت کسب اطلاعات جزئی تر در مورد برنامه های این گروه، به صفحه مربوط به “اسکیل ورکر استانی” مراجعه نمائید.

جهت اطلاع از شرایط خود و تشکیل پرونده دراقامت کانادا از طریق نیروی متخصص ، فرم ارزیابی اقامت دائم را در وب سایت ما تکمیل و ارسال نمائید.

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *