مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص کبک

مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص کبک

سیستم گزینش مهاجرتی نیروی متخصص کبک برای شناسایی نامزدهای مهاجرت که به احتمال زیاد در استان مستقر خواهند شد، طراحی شده است.

متقاضیان نیروی متخصص که قصد اقامت در مونترال یا شهر یا منطقه دیگری در استان کبک را دارند ، تحت سیستمی متفاوت از متقاضیانی که مایل به اقامت در سایر نقاط کانادا هستند ، ارزیابی می شوند.

نیروی متخصص یا فارغ التحصیلان بین المللی در کبک ممکن است تحت آنچه دولت کبک “برنامه نیروی متخصص منظم” خود می نامد ، یا به عنوان برنامه اسکیل ورکر یا نیروی متخصص کبک (QSWP) یا برنامه تجربه کبکی PEQ ، برای مهاجرت به کبک متقاضی شوند. جهت برنامه PEQ ارائه مدرک زبان فرانسه با نمره حداقل B2 برای دو مهارت گفتاری و شنیداری ضروری است.

سیستم درخواست کبک و پورتال آریما:

استان کبک سیستم درخواست مهاجرت را در سال 2018 به عنوان بخشی از تلاشهای استان برای ساده سازی پردازش برنامه های نیروی متخصص معرفی کرد. بر اساس این سیستم ، افرادی که از طریق برنامه نیروی متخصص کبک به استان مهاجرت می کنند، باید ابتدا با استفاده از پورتال Arrima استان ، پروفایل درخواست خود را ایجاد کنند.

پرتال آریما:

ایجاد پروفایل درخواست در پرتال آنلاین Arrima رایگان و در دسترس افراد 18 ساله یا بالاتر است. پورتال Arrima در طول سال در دسترس است و پروفایل درخواست می تواند در هر زمان ارسال شود.

Mon Projet Québec:

داوطلبانی که از طریق QSWP برای درخواست مهاجرت به کبک دعوت شده اند ، برای ارائه درخواست باید از درگاه امن Mon projet Québec استفاده کنند. Mon projet Québec به داوطلبان اجازه می دهد تا درخواست خود را برای CSQ (تأییدیه نامزدی استان کبک) تکمیل کنند ، پرداخت خود را به صورت آنلاین انجام دهند ، وضعیت برنامه خود را دنبال کنند ، در برنامه خود تغییراتی ایجاد کنند و به پیام رسانی الکترونیکی شخصی در طول مراحل دسترسی داشته باشند.

واجد شرایط بودن در برنامه اسکیل ورکر کبک:

برای متقاضیانی که تحت برنامه اقامت کانادا از طریق نیروی متخصص کبک موفق باشند ، گواهی نامزدی استان کبک (CSQ) صادر می شود و سپس می توانند برای اقامت دائم به دولت کانادا مراجعه کنند. در این مرحله اداره مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) به عنوان بخشی از روند تأیید خود ، بررسی سوابق پزشکی و کیفری را انجام می دهد.

برنامه اسکیل ورکر کبک پیچیده تر از بسیاری دیگر از برنامه های مهاجرت کانادایی است. برای متقاضیان مجرد آستانه واجد شرایط بودن متفاوت است در مقابل متقاضیان متأهل ، و همه متقاضیان باید دو آستانه امتیاز را پشت سر بگذارند تا واجد شرایط شناخته شوند.

برای واجد شرایط بودن جهت صدور CSQ ، باید در فاکتورهای انتخاب مهاجرت کبک در زیر امتیاز کافی کسب کنید. یک متقاضی مجرد باید حداقل 50 امتیاز بر اساس این سیستم کسب کند ، در حالی که متقاضی متأهل باید حداقل 59 امتیاز کسب کند.

از تاریخ 1 ژانویه سال 2020 ، کلیه متقاضیان اقامت دائم از طریق برنامه های مهاجرت کبک باید نشان دهند که الزامات اضافی تحت عنوان “ارزش های کبک” را درک می کنند. این کار را می توان با قبولی در آزمون ارزش های کبک یا تکمیل دوره ای ویژه در کبک انجام داد.

جدول امتیازات اسکیل ورکر کبک:

 • تحصیلات: حداکثر تا 14 امتیاز (حداقل ضروری: 2 امتیاز)
 • رشته تحصیلی: حداکثر تا 12 امتیاز
 • پیشنهاد شغلی معتبر: حداکثر تا 14 امتیاز
 • سابقه کار: حداکثر تا 8 امتیاز
 • سن: حداکثر تا 16 امتیاز
 • مهارت زبان: حداکثر تا 22 امتیاز
 • اقامت و اقوام در کبک: حداکثر تا 8 امتیاز
 • مشخصات همسر: حداکثر تا 17 امتیاز
 • فرزند: حداکثر تا 8 امتیاز
 • تمکن مالی جهت اسکان اولیه: حداکثر تا 1 امتیاز

بسیاری از مدارک مورد نیاز برای درخواست برنامه اسکیل ورکر کبک باید دارای کپی های برابر اصل باشند.

نتایج آزمون زبان باید همراه با پرونده مهاجرتی ارائه شود تا امتیاز تسلط به زبان به آنها اعطا شود.

مدت زمان بررسی پرونده:

این زمان بسته به مرکز ویزا و بررسی کننده پرونده در مناطق مختلف جهان، متفاوت می باشد.

هزینه های بررسی پرونده 2020: هزینه های بررسی پرونده های نیروی متخصص کبک (QSWP) بشرح زیر است:

 • متقاضی اصلی: 812 دلار کانادا
 • همسر متقاضی: 174 دلار کانادا
 • هر فرزند وابسته: 174 دلار کانادا

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام برای برنامه اسکیل ورکر استان کبک، با مشاورین سازمان مهاجرتی کوچ تماس بگیرید:

02140220448 الی 450

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *