کارآفرینی در استان نیوبرانزویک کانادا

کارآفرینی در استان نیوبرانزویک کانادا

برنامه مهاجرتی استان نیوبرانزویک برای کارآفرینان با تجربه است که آماده ایجاد و یا خرید یک کسب و کار در استان می‌باشند. این افراد بایستی علاوه بر مدیریت فعال در این کسب و کار، در این استان ساکن شده و زندگی نمایند. البته ملاک تشخیص این امر داشتن اراده این تصمیم در طول فرآیند اجرای پرونده مهاجرت به استان نیوبرانزویک می‌باشد.

پس از ورود متقاضی به استان و دریافت کارت PR ( اقامت دائم کانادا )، الزام قانونی جهت ادامه زندگی در استان و ادامه مدیریت کسب و کار مربوطه وجود ندارد. البته جهت پیشگیری از هرگونه مشکل احتمالی بهتر است متقاضی پس از دریافت کارت PR، مدت زمانی به تعهدات خود پایبند بماند.

استان نیوبرانزویک بهمراه استان کبک تنها استان هایی هستند که در برنامه کارآفرینی خود پس از ورود متقاضی و خانواده به استان به آنها کارت PR اعطا می نمایند. البته هر دو استان جهت ضمانت، مبالغ مشخصی بعنوان ودیعه (deposit) اجرایی نمودن و مدیریت کسب و کار مربوطه دریافت می نمایند. اگر به هر دلیل متقاضی موفق به اجرایی نمودن مفاد توافق نامه فی ما بین نشود، مبلغ ضمانت مسترد نخواهد شد. البته کارت PR متقاضی و خانواده آنها نیز مصون خواهد بود.

در گذشته استان های دیگری مانند پرنس ادوارد آیلند و منیتوبا نیز چنین روالی را داشته اند ولی بدلیل تجارب منفی بدست آمده (از دید استان های مربوطه البته)، اعطای کارت PR موکول به محقق شدن تمام مفاد توافق نامه فی ما بین شده است.

بخاطر همین موضوع، از کلیه متقاضیان اقامت دائم کانادا از بدو ورود، که البته شرایط کارآفرینی نیوبرانزویک را دارند دعوت می‌کنیم جهت بررسی نهایی شرایط خود و تشکیل پرونده، با سازمان مهاجرتی تدبیرساز  تماس گرفته تا اقدامات بعدی صورت پذیرد.

متقاضی محترم بایستی از جدول امتیازات مربوط به این برنامه حداقل 65 امتیاز از 100 امتیاز را کسب نماید. این امتیاز جهت: سن، مهارت زبان انگلیسی و/یا فرانسه، تحصیلات، اموال و دارایی قابل قبول، مالکیت یک کسب و کار و/یا تجربه مدیریت ارشد محاسبه خواهد شد.

شرایط مورد نیاز برنامه کارآفرینی استان نیوبرانزویک:

 • کسب و کار هدف بایستی شرایط قابل قبول استان را داشته باشد.
 • حداقل مبلغ 250 هزار دلار کانادا در کسب و کار هدف در استان سرمایه گذاری شود.
 • مالکیت و تصاحب حداقل 3/1 سهام کسب و کار هدف در استان
 • ایجاد حداقل دو شغل برای افرادیکه در استان دارای کارت PR و یا شهروندی کانادا هستند.
 • مدیریت روزانه کسب و کار هدف در استان توسط متقاضی
 • پرداخت مبلغ 100 هزار دلار کانادا ودیعه بعنوان ضمانت حسن اجرای توافق نامه بین استان و متقاضی در کسب و کار هدف
 • سن متقاضی باید بین 22 تا 55 سال باشد.
 • ارائه مدرک زبان معتبر انگلیسی و/یا فرانسه حداقل CLB 5.0
 • ارائه مدرک تحصیلی حداقل فوق دیپلم
 • اثبات داشتن اموال و دارایی قابل اثبات (مجموع متقاضی و همسر) حداقل 600 هزار دلار کانادا (با نرخ دلار دولتی کانادا)
 • اثبات سابقه مدیریت ارشد طی 5 سال گذشته و یا مالکیت حداقل 3/1 یک کسب و کار و مدیریت ارشد در آن حداقل 3 سال طی 5 سال گذشته (هردو حالت بایستی صرفا” در بخش خصوصی باشد)

توصیه اکید استان نیوبرانزویک به انجام یک سفر تحقیقاتی از استان بمدت حداقل یکهفته می باشد. این سفر جهت بررسی شرایط موجود در استان و مشخصا” شهر مقصد برای پیاده سازی کسب و کار هدف و نیز بررسی شرایط اسکان و زندگی می باشد.

در ابتدای کار ممکن است نیاز باشد متقاضی در جلسه توجیهی کارآفرینی استان نیوبرانزویک ، در یک کشور ثالث مانند دبی حاضر شود. هماهنگی شرکت در این جلسه و نیز تمام موارد مورد نیاز پروندۀ مربوطه با کارشناسان مجرب سازمان مهاجرتی تدبیرساز در ایران و کانادا می باشد.

از زمان ورود به کانادا، متقاضی دو سال فرصت خواهد داشت تا مفاد توافق نامه فی ما بین را اجرایی نماید. در صورتیکه این اتفاق نیفتد، ودیعه 100 هزار دلاری پرداخت شده مسترد نخواهد شد ولی کارت PR متقاضی و خانواده وی معتبر باقی می ماند.

یکسال پس از شروع فعالیت کسب و کار مربوطه در استان (پس از ورود به استان و ساکن شدن) و بشرط محقق نمودن توافق نامه مربوطه، متقاضی می تواند جهت دریافت ودیعه 100 هزار دلاری اقدام نماید.

کارشناسان و وکلای ما در سازمان مهاجرتی تدبیرساز با تجارب موفق در برنامه های سرمایه گذاری کانادا از جمله پرونده های کارآفرینی در استان نیوبرانزویک کانادا در خدمت شما هستند. از ابتدای این مسیر پرفراز و نشیب تا پایان راه در کنار شما خواهیم بود.

02140220450

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *