هزینه مهاجرت به اروپا

هزینه مهاجرت به اروپا

هزینه مهاجرت به اروپا – بررسی هزینه‌های قانونی مهاجرت به کشورهای مهم

اروپا یکی از مقاصد جذاب برای مهاجرت است و میلیون‌ها نفر علاقمند به مهاجرت به این قاره سبز هستند. با این حال، مهاجرت هزینه‌هایی نیز دارد. از آن جایی که طرح‌های مختلفی برای مهاجرت وجود دارد و افراد از راه‌های مختلفی به کشورهای اروپایی مهاجرت می‌کنند، طبیعتا هزینه‌های مختلفی نیز ممکن است برای این طرح‌ها در نظر گرفته شده باشد. ما در این مطلب قصد داریم هزینه مهاجرت به اروپا را با شما در میان بگذاریم. پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

همانطور که گفتیم، روش‌های مختلفی مانند مهاجرت، کار، ازدواج و تحصیل وجود دارد که هر کدام از آن‌ها هزینه‌های مختلفی دارند. بدون شک سرمایه‌ای که باید برای روشی مانند سرمایه گذاری کنار بگذارید خیلی بیشتر از روش‌های دیگر است و به همین دلیل باید هزینه‌های دیگر قانونی آن نیز بیشتر باشد. با این حال، هر کشوری قوانین متخص به خود را دارد. ما در ادامه به بررسی کشورهای مختلف می‌پردازیم.

هزینه مهاجرت به آلمان

هزینه‌های مهاجرت به کشور آلمان بسیار متغیر است. کمترین میزانی که باید برای مهاجرت به این کشور اروپایی داشته باشید، در حالاتی غیر از مهاجرت از طریق ازدواج، رقمی در حدود 10 هزار یورو است. روش‌هایی مانند مهاجرت از طریق کار یا تحصیل رقمی در همین حدود نیاز دارند. روادید قانونی ورود به کشور آلمان نیز می‌تواند تا حدود 2 هزار یورو بسته به روش‌های مختلف هزینه در بر داشته باشد. همچنین این نکته را باید مدنظر داشته باشید که هزینه تحصیل در آلمان رایگان است ولی باید برای گرفتن این ویزا، سرمایه‌ای برای نشان دادن تمکن مالی و هزینه زندگی (معمولا به مدت یکسال) داشته باشید. این رقم معمولا چیزی در حدود 10 هزار یورو برای یک زندگی متوسط در آلمان است و ممکن است با زندگی در شرایط صرفه‌جویانه، کاهش پیدا کند.

هزینه‌های مهاجرت به اروپا از طریق انگلیس

هزینه‌های مهاجرت به اروپا از طریق انگلیس کمی نسبت به کشورهای دیگر بیشتر است. علت این مسئله این است که انگلستان ارزش پول بیشتری نسبت به سایر کشورهای اروپا دارد. هزینه مهاجرت به انگلستان به دو هزینه تقسیم می‌شود که قسمت اول آن هزینه‌ی مستقیم روش مهاجرتی است و هزینه دوم، هزینه گرفتن ویزا است. هزینه ویزای سرمایه گذاری در انگلستان بسیار بیشتر از انواع دیگر ویزا است و تا حدود 50 هزار پوند تا دو میلیون پوند نیز می‌شود. ارزان‌ترین روش مهاجرت به انگلستان نیز روش تحصیل و ویزای کاری محسوب می‌شود. در روش ویزای تحصیلی شما باید علاوه بر شهریه بتوانید زندگی خصوصی خود را به مدت حداقل یکسال بچرخانید و این هزینه یکساله را باید در حساب خود داشته باشید. این هزینه معمولا حدود 10 هزار پوند می‌شود.

روش‌های دیگر نیز هزینه‌ای بیشتر از ده هزار پوند دارند. به عنوان مثال برای خرید ملک باید حداقل 750 هزار یورو داشته باشید. راه اندازی یک استارتاپ در صورتی که بتوانید برای آن سرمایه جذب کنید، ممکن است بسیاری از هزینه‌های شما را کاهش دهد و تا مبلغی در حدود 5 هزار یورو کاهش پیدا کند. همچنین هر ویزایی هزینه قانونی مختص به خود را دارد. به طور میانگین هزینه اخذ ویزا و پرداخت مستقیم به دولت برای انجام کارهای اداری صدور مجوز اقامت، حدود 2 هزار یورو تا 8 هزار یورو برای شما هزینه خواهد داشت. به این مبالغ باید خرج مسافرت هوایی یا زمینی را نیز اضافه کنید.

هزینه مهاجرت به فرانسه

هزینه مهاجرت به اروپا از طریق فرانسه نیز به نوع روش مهاجرت بستگی دارد. معمولا کم هزینه‌ترین روش برای مهاجرت به فرانسه، تحصیل است چرا که اگر بتوانید در یک دانشگاه فرانسوی زبان مجوز تحصیل را بگیرید، شهریه‌ای پرداخت نخواهید کرد و فقط باید تمکن مالی برای مدت شش ماه داشته باشید. مبلغ آن بین شهرهای مختلف متفاوت است. راه اندازی یک استارتاپ نیز ممکن است برای شما هزینه‌ای کمتر از 10 هزار یورو داشته باشد. فقط کافی است که بتوانید از طریق یکی از شتابدهنده‌ها سرمایه‌ای جذب کنید.

اگر قصد داشته باشید از روش‌های دیگر استفاده کنید معمولا چیزی در حدود 30 الی چهل هزار یورو برای شما هزینه خواهد داشت. همچنین حدود هزار تا پنج هزار یورو نیز باید برای انجام امورات اداری به دولت بپردازید.

هزینه های مهاجرت به کشور ایتالیا

در ایتالیا دانشگاه‌های رایگان بسیار کم هستند ولی باز هم هزینه تحصیل در این کشور نسبت به سایر روش‌ها کمتر است. روش سرمایه گذاری بیشترین مبلغ را می‌خواهد و باید سرمایه‌ای در حدود 500 هزار یورو را برای این کار کنار بگذارید. این در حالی است که هزینه کار در ایتالیا نیز کمی بیشتر است. در هر دو روش باید هزینه زندگی یک الی دو سال را داشته باشید و این مبلغ چیزی در حدود 8 الی 15 هزار یورو است.

با این حال شما برای گرفتن کار نیاز نیست هزینه دیگری بپردازید ولی شهریه دانشگاه را می‌توانید با گرفتن فوندهای تحصیلی بسیار کم کنید. برای روش ازدواج نیز باید برای مدت یک الی دو سال اقامت داشته باشید ولی اگر هزینه‌های زندگی همسر شما نیز روی دوش ما باشد به میزان نصف حقوق هر ماه، به حداقل هزینه شما اضافه خواهد شد.

هزینه مهاجرت به اسپانیا

کم خرج ترین راه مهاجرت به اروپا از طریق اسپانیا، روش ازدواج و تحصیل است. برای روش ازدواج با یک تبعه اسپانیایی باید در حدود 9 هزار یورو تمکن مالی داشته باشید. در روش اقامت از طریق ویزای تحصیلی ممکن است که در کمترین حالت برای شما به میزان 5 هزار یورو شهریه داشته باشد. همچنین هزینه زندگی به مدت یکسال را نیز باید در اختیار داشته باشید. هزینه کار در این کشور نیز تقریبا چیزی در حدود 10 هزار یورو است. با این حال هزینه‌های دریافت ویزا بسیار ارزان‌تر است. معمولا برای اخذ ویزا چیزی در حدود هزار تا دو هزار یورو مورد نیاز است. هزینه سفر هوایی یا زمینی را نیز باید حساب کنید. اسپانیا یکی از کشورهایی است که همراه ایسلند، انگلستان، ایرلند و پرتغال و کشوهای اسکاندیناوی دورترین مرز را با ایران دارند.

هزینه مهاجرت به آذربایجان

بخش عمده هزینه مهاجرت به اروپا از طریق آذربایجان به روش اخذ اقامت شما بستگی دارد. به عنوان مثال شما در روش سرماه گذاری باید حداقل مبلغ 59 هزار دلار داشته باشید تا بتوانید در این کشور سرمایه گذاری کنید و اقامت دائم بگیرید. روش‌های دیگر هزینه ارزان‌ترین نسبت به این روش دارند. در روش اخذ اقامت از طریق تحصیل شهریه شما بستگی به دانشگاه شما دارد ولی می‌توانید به راحتی دانشگاه‌هایی با هزینه کمتر از هزار دلار در سال پیدا کنید. همچنین مخارج زندگی در این کشور نیز بسیار کم است به طوری که ممکن است در طول روز به رقمی کمتر از 30 دلار برای زندگی نیاز داشته باشید.

هزینه های مهاجرتی  سوئیس

سوئیس یکی از کشورهای گران اروپا است و علت این مسئله این است که ارزش پول این کشور بسیار بالا است و عضو اتحادیه اروپا نیز نیست و واحد پول یورو را نیز قبول ندارد. دانشگاه‌های این کشور رایگان نیستند و در ارزان‌ترین دانشگاه‌ها باید حدود 40 هزار فرانک سوئیس شهریه بپردازید. با توجه به این که سوئیس یکی از گران‌ترین کشورهای اروپا از نظر هزینه زندگی است، مهاجرت به این کشور رقمی در حدود 2 تا 3 هزار دلار هزینه خواهد داشت. همچنین استفاده از روش‌هایی مانند تاسیس شرکت و استارتاپ برای شما هزینه‌ای بیش از این نیز خواهد داشت و باید مبلغی بیشتر از 50 هزار یورو به علاوه هزینه زندگی داشته باشید.

هزینه تقریبی مهاجرت به کشور ترکیه

هزینه مهاجرت به اروپا از طریق ترکیه بسیار کمتر از کشورهای غرب و مرکز اروپا است. ارزش پول ترکیه نزدیک به ارزش پول ایران است و همین مسئله باعث شده که هزینه‌ها بالا نباشد. اگر قصد داشته باشید به ترکیه سفر کنید و اقامت بگیرید، ارزان‌ترین راه روش ازدواج و تحصیل است. در روش تحصیلی معمولا هزینه‌ای در حدود 500 الی 2 هزار لیر در بر خواهد داشت. گران‌ترین روش مهاجرت به ترکیه نیز از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری است. این روش بسته به مساحت زمین و مکان آن متغیر است. همچنین روش دریافت ویزای کار نیز هزینه زیادی ندارد، ولی گرفتن این ویزا برای غیرخارجی‌ها کار آسانی نیست و احتمالا هزینه زیادی را باید صرف یافتن یک شرکت کنید تا برای شما دعوت نامه بفرستد.

سخن پایانی

ما در این مطلب نگاهی به هزینه مهاجرت به اروپا انداختیم. اگر شما نیز قصد دارید که به اروپا مهاجرت کنید، باید بدانید که هر مهاجرتی هزینه‌های اختصاصی هم دارد که به شخص شما و خانواده‌تان بستگی دارد هزینه دارد و این هزینه را باید به هزینه کل مهاجرت اضافه کنید. از آن جایی که قوانین کشورهای مختلف به صورت سالانه یا حتی ماهانه ممکن است تغییر کنند، بهتر است که با موسسه‌های مهاجرتی معتبر مانند سازمان ما تماس داشته باشید تا از تغییرات هزینه مهاجرت به قاره سبز اطلاع پیدا کنید.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی ایتالیا

ویزا و اقامت تحصیلی در ایتالیا : ایتالیا (به ایتالیایی: Italia و به انگلیسی: Italy) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *