وکیل مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت به کانادا (وکیل اقامت کانادا)

سیستم حقوقی در کانادا مانند ایالات متحده آمریکا بر پایه سیستم کامن لاو پایه‌گذاری شده است. سیستمی که بیشتر قضاوت را بر مبنای نیت افراد قرار می‌دهند تا فعلی که مرتکب شده‌اند.

در کانادا مانند بسیاری از کشورهای توسعه یافته، لازمه وکالت در امور و اصناف مختلف، داشتن مدرک و اصطلاحا سرتیفیکیت مربوطه از کالج ها و نهادهایی است که دولت فدرال کانادا این نهادها را تائید می کند. بعنوان مثال برای داشتن حق وکالت در امور بانکی، متضمن داشتن مدرک وکالت بانکی است و وکیل ملک و زمین، وکیل مهاجرت و وکیل هر بخش و صنفی بطور تخصصی در صنف خود کار میکند.

این موضوع می تواند به نفع سیستم قضایی کانادا عمل کند چراکه وکلا بصورت تخصصی عمل می کنند. وکیل‌های دادگستری نفوذ و قدرت زیادی در جامعه غرب و کانادا دارند، هر کسی و خانواده‌ای یک پزشک و یک وکیل برای کارهای پزشکی و قانونی خود دارند که در مواقع ضروری و احتیاج از آن‌ها استفاده می‌کنند.

مطابق قوانین کانادا، هر شخصی میتواند خودش شخصا از پرونده‌های حقوقی و کیفری خود دفاع کند و در صورت علم و درایت کافی احتیاجی به وجود وکیل ندارند. همان کاری را که وکیل می‌تواند انجام دهد شخص، خودش می‌تواند انجام دهد. به شرط اینکه مهارت لازم را داشته و در موارد لازم، مطالعه کافی کرده باشد در غیر این صورت وجود وکیل صرفاً جهت راهنمایی درست موکل ضروری به نظر می‌رسد.

حق‌الو کاله وکلا بسیار بالا بوده و با این که مطابق عرف جامعه حق‌الوکاله را ساعتی اعلام میکنند ولی در عمل خیلی بیشتر از ساعتی که روی پرونده کار کرده‌اند، صورت حساب می‌کنند و به همین دلیل گران بودن حق‌الوکاله در بیشتر موارد و با توجه به کندی مراحل دادرسی، چنان هزینه را بالا می‌برد که از موضوع و مبلغ مورد دعوی فراتر می‌رود. ناگفته نماند که این وکلا در ادامه فعالیت‌های شغلی‌شان با شرکت در فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی بیشترین کرسی‌های مجلس‌های قانون‌گذاری را در اختیار می‌گیرند.

در کانادا، همیشه مجالس قانون‌گذاری در اختیار وکلای دادگستری بوده و بنابر خصلت منفعت طلبی‌شان از اصلاح قوانین کهنه مثل قانون «لین» خود داری می‌کنند، چراکه اگر این قوانین اصلاح شوند، مراجعه به این وکلا کم شده و در نتیجه درآمد آنها کاهش می یابد.

شغل وکالت همچنین حرفه مناسبی برای مهاجرانی است که به این شغل علاقه دارند و تحصیلات مرتبط را آن در در کشور خود گذرانده اند. برای وکیل شدن در کانادا، طی چهار مرحله اصلی، ضروری است:

1- گذراندن واحدهای درسی و اخذ مدرک کارشناسی از یکی از دانشگه ها و کالج های مورد تائید در کانادا
2- کسب امتیاز لازم آزمون (LSAT) یا آزمون پذیرش دانشکده حقوق
3- کسب مدرک از دانشکده حقوق در کانادا
4- تکمیل دوره پذیرش و کارآموزی وکالت و کسب نمره قبولی در آزمون مربوطه

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *