ویزاهای والدین استرالیا

ویزاهای والدین استرالیا

ویزاهای والدین استرالیا؛ تلاشی دیگر برای حفظ انسجام خانواده

والدین گروه و قشر دیگری هستند که بخاطر وضعیت فرزندان خود ممکن است صاحب ویزای استرالیا شوند؛ ویزاهایی که در قالب ویزاهای والدین صادر می‌شوند برای پوشش این دسته از متقاضیان است.

اشخاص بر مبنای داشتن یک فرزند طبیعی یا فرزندخوانده که از منظر قانونی دارای امتیاز شهروندی یا اقامت دائم استرالیا هستند، ممکن است بتوانند خود نیز ویزای اقامت موقت، اقامت دائم یا حتی امتیاز شهروندی کشور استرالیا را بدست آورند.

اما بدیهی است که اخذ ویزاهای والدین استرالیا ، تابع برخی شروط خاص است که هدف ما نیز از نگارش این یادداشت پرداختن به همین شروط خاص است.

ویزاهای والدین استرالیا از منظر حقوقی

در حال حاضر 6 کلاس و رده مختلف از ویزای استرالیا به ویزاهای والدین اختصاص یافته که در یک نگاه کلی می‌توان آن‌ها را دو دسته اصلی تقسیم کرد:

 • ویزاهای والدین استرالیا مشارکتی
 • ویزاهای والدین استرالیا غیر مشارکتی

البته قطعاً این تنها روشی که برای دسته‌بندی ویزاهای والدین استرالیا وجود دارد نیست زیرا ممکن است شما بتوانید این قسم ویزاها را بر مبنای سن متقاضی به دو دسته عادی و سالخورده یا بر مبنای اقامت موقت یا اقامت دائم استرالیا به دو دسته تقسیم کنید.

اما بنا بر اهمیت تفاوتی که بین ویزاهای مشارکتی و غیر مشارکتی وجود دارد، بهتر است با این رویکرد، ویزاهای والدین استرالیا را دسته‌بندی کنیم تا تأکید بر اهمیت این تفاوت مشهود باشد. اما به راستی ویزاهای والدین استرالیا غیرمشارکتی و مشارکتی چه تفاوتی دارند؟

نگاهی به معنای مشارکتی بودن و نبودن ویزاهای والدین استرالیا

برابرواژه مشارکتی که ما در مورد این قسم ویزاهای والدین استرالیا به کار می‌بریم، در تلاش برای معنی کردن واژه “Contributory” است. شاید در مجموع واژه مشارکتی، به قدر کفایت نتواند نسبت به این واژه‌ی “Contributory” ادای دین کند اما بدون درگیر شدن در بحث‌های زبان‌شناختی بهتر است تا معنای این واژه در مورد ویزاهای والدین استرالیا را توصیف کنیم.

اساساً کشور استرالیا در سیاست‌های کلان خود، محدودیت سالامه برای ویزاهای والدین استرالیا غیرمشارکتی قائل است؛ این بدان معنی است که به طور مثال مطابق یک برنامه از پیش تعیین شده در یک سال میلادی، تعداد معدودی ویزاهای والدین استرالیا را در قالب غیرمشارکتی اعطا می‌کند. اجازه دهید تا در 3 نکته اطلاعات مورد نیاز در مورد ویزاهای والدین استرالیا مشارکتی و غیر مشارکتی را خلاصه کنیم

 • در حالی که ویزاهای والدین استرالیا مشارکتی پروسه اخذ بسیار کوتاه‌تری نسبت به نوع غیرمشارکتی دارند و اخذ آن‌ها با حساسیت و سختی کمتری همراه است، هزینه بسیار بالایی دارن. این یعنی شما برای راحتی بیشتر در اخذ این نوع ویزاهای والدین استرالیا ، باید پول بیشتری نیز بپردازید.
 • برتری ویزاهای غیرمشارکتی این است که قیمت به مراتب کمتری دارند اما همانطور که گفته شد تعداد ویزاهای والدین استرالیا که در این قالب در هر سال میلادی اعطا می‌شوند محدود بوده و پس از رسیدن به سقف، درخواست‌های باقیمانده مطابق نوبت به سال بعد منتقل خواهند شد. تجربه نشان داده است که گاهاً اخذ نوع غیرمشارکتی می‌تواند تا چند سال به طول بیانجامد.
 • متقاضیان می‌توانند در گام اول شانس خود را برای اخذ اقامت موقت استرالیا امتحان کرده و در صورت موفقیت، بعدتر آن را به اقامت دائم تبدیل کنند. اما این به معنی عدم پرداخت هزینه بیشتر برای این کار نیست بلکه برای این تغییر وضعیت نیز باید مبلغ خاصی را بپردازید.

حال با وجود شناخت کافی نسبت به این دو دسته از ویزاهای والدین استرالیا ، با دیدی بهتری می‌توانید معنا و مفهوم هر یک از انواع ویزاهای استرالیا را درک کنید.

اصلی‌ترین شرط برای اخذ ویزاهای والدین استرالیا

فارغ از نوع ویزا و شماره کلاس آن، شرط لازم برای انواع ویزاهای والدین استرالیا ، این است که فرزند خونی(طبیعی) یا قراردادی(فرزندخواندگی) شما اقامت دائم یا شهروندی استرالیا را داشته باشد. پس از احراز حداقلی این شرط، یعنی وجود این رابطه باید شما در تست تعادل خانواده نیز مورد پذیرش قرار بگیرید.

تست تعادل خانواده چیست؟

تعداد کل فرزندان شما و موقعیت اقامت دائم آن‌ها، بر تست تعادل خانواده شما تأثیر مستقیمی دارد. این تست مشخص می‌کند که تعادل خانواده شما به سمت اقامت استرالیا هست یا خیر. اما تعادل به خانواده به سمت اقامت در استرالیا چه معنایی دارد؟ دقت داشته باشید که:

 • اگر بیش از نصف فرزندان شما دارای اقامت دائم استرالیا بوده یا شهروند این کشور باشند تعادل خانواده شما به سمت اقامت استرالیا است

یا

 • باید بیشتر فرزندان شما دارای اقامت دائم استرالیا بوده و در هیچ کشوری بیش از کشور استرالیا اقامت دائم نداشته باشند.

در مورد حالت اول همه چیز روشن است اما در مورد حالت دوم باید با یک مثال ملموس پیش رفت؛ فرض کنید 10 فرزند دارید که 1 فرزند ساکن ایران، 5 فرزند ساکن استرالیا، 3 فرزند ساکن آلمان و یک فرزند ساکن کانادا است. در این حالت تعادل خانواده شما به سمت اقامت استرالیا بوده و در اخذ ویزاهای والدین استرالیا موفق خواهید بود.

اما اگر به طور مثال 3 فرزند شما ساکن استرالیا، 1 فرزند ساکن ایران،2 فرزند ساکن آلمان و 4 فرزند ساکن آمریکا باشند، تعادل خانواده شما به سمت اقامت استرالیا نبوده و در اخذ ویزاهای والدین استرالیا شکست خواهید خورد. بدیهی است که علت این است که اکثریت فرزندان شما به جای استرالیا، ساکن آمریکا هستند.

تعیین نتیجه تست تعادل خانواده با پیچیدگی‌هایی همراه است

دقت داشته باشید که همیشه تعیین نتیجه این مسئله حقوقی به سادگی توضیح پاراگراف اخیر نیست. پس در این مورد حتماً باید تلاش کنید تا پس از مشورت با کارشناسان امور مهاجرتی و وکلای فعال در این زمینه تصمیم‌گیری کنید. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا برای اطمینان از احراز این پیش‌شرط در مورد وضعیت خود حتماً با کارشناسان سازمان مهاجرتی تدبیرساز ارتباط برقرار کرده و تلاش کنید تا اطلاعات لازم را بدست آورید.

پس از تکمیل یک فرم ارزیابی رایگان و بررسی، کارشناسان سازمان مهاجرتی تدبیرساز امکان تعیین وضعیت تست تعادل خانواده شما را به دقت دارند. فراموش نکنید که همه قوانین و قواعد این تست در بخش پیشین به صورت جزئی بررسی نشده است.

انواع و کلاس‌های مختلف ویزاهای والدین استرالیا

 • ویزای موقت 5 ساله حمایت از والدین (ویزای 870)
 • ویزای والدین سالخورده (ویزای 804)
 • ویزای مشارکتی و موقت والدین (ویزای 173)
 • ویزای مشارکتی و دائمی والدین (ویزای 143)
 • ویزای مشارکتی و موقت والدین سالخورده (ویزای 884)
 • ویزای مشارکتی و دائمی والدین سالخورده (ویزای 854)

لیست فوق اصلی‌ترین ویزاهای والدین استرالیا را شامل می‌شود اما غیر از این موارد ممکن است کدهای دیگری برای ویزاهای (Onshore) یا (Offshore) وجود داشته باشد که غیر از محل درخواست ویزا، هیچ تفاوت دیگری ندارند.

با ما همراه باشید تا شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای والدین را طبق آخرین اطلاعات سال 2020 که توسط اداره مهاجرت استرالیا ارائه شده است بیان کنیم .

 1. ویزای والدین مسن ( 804)

این نوع ویزا، یکی از روش های مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای خانوادگی برای والدین سالخورده است. این ویزای دائم به والدین سالخورده ی یک شهروند مستقر استرالیا ، فرد دارای اقامت دائم استرالیا یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند اجازه اقامت در استرالیا را می دهد.هنگام درخواست و پذیرش این ویزا باید در استرالیا حضور داشته باشید.

امکاناتی که این ویزا به شما میدهد شامل موارد زیر است

 • بطور نامحدود در استرالیا بمانید
 • کار و تحصیل در استرالیا
 • ثبت نام در طرح مراقبت های بهداشت عمومی استرالیا
 • از اعضای خانواده خود حمایت کنید تا به استرالیا بیایند
 • در صورت واجد شرایط درخواست تابعیت استرالیا کنید

مدت اعتبار ویزا

این ویزای دائمی است. این اجازه می دهد تا به طور نامحدود در استرالیا بمانید.

هزینه ویزا

هزینه ویزا و شرایط پرداخت دقیقا مانند ویزای افراد مسن وابسته به بستگان ( 114) است.

مدت زمان مورد نیاز برای پذیرش ویزا

مدت زمان پذیرش این ویزا مشخص نیست.

 1. ویزای والدین مسن مشارکتی(864)

  این ویزای دائم به والدین سالخورده شهروند مستقر استرالیا ، اقامت دائم استرالیا یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند اجازه اقامت در استرالیا را می‌دهد.

برای درخواست این ویزا باید دارای شرایط زیر باشید:

شرایط دریافت این ویزا مانند ویزای والدین مسن مشارکتی (ویزای موقت 884) است.با این تفاوت که در هنگام درخواست این ویزا از هنگام درخواست این ویزا، از ویزای والدین حمایت شده (ویزای موقت 870) برخوردار نباشید

امکاناتی که این ویزا به شما میدهد شامل موارد زیر است:

 • اقامت دائم در استرالیا
 • کار و تحصیل در استرالیا
 • ثبت نام در طرح مراقبت های بهداشت عمومی استرالیا

مدت اعتبار ویزا

این ویزای دائمی است

هزینه ویزا

این ویزا از 47،775 AUD هزینه دارد.

شما این ویزا را در 2 قسط پرداخت می کنید. هنگام درخواست ، قسط اول را پرداخت کنید. در صورت پذیرش درخواست از شما، قسط دوم را پرداخت کنید. همچنین ممکن است هزینه های دیگری را برای بررسی های بهداشتی ، گواهینامه های پلیس و بیومتریک بپردازید.

مدت زمان مورد نیاز برای پذیرش ویزا

به دلیل تقاضای زیاد مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای خانوادگی مدت زمان پذیرش این ویزا مشخص نیست

 1. ویزا والدین مشارکتی (ویزای موقت 173)

یکی از روش های مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای خانوادگی است. این ویزای موقت، به والدین یک شهروند مستقر استرالیا ، اقامت دائم استرالیا یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند اجازه می دهد تا به طور موقت در استرالیا بمانند.

برای درخواست این ویزا باید دارای شرایط زیر باشید:

 • توسط فرزند واجد شرایط که یک شهروند استرالیایی مستقر ، ساکن دائم استرالیا یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند باشد ، حمایت مالی شوید
 • آزمون تعادل خانواده را بدهید
 • هنگام درخواست این ویزا از ویزای والدین حمایت شده (ویزای موقت 870) برخوردار نباشید

امکاناتی که این ویزا به شما میدهد شامل موارد زیر است

 • تا 2 سال در استرالیا زندگی کنید
 • کار و تحصیل در استرالیا (شما پشتیبانی دولتی دریافت نخواهید کرد)
 • ثبت نام در طرح مراقبت های بهداشت عمومی استرالیا
 • برای ویزای والدین مشارکتی دائم ( 143) اقدام کنید

مدت اعتبار ویزا

این ویزای موقتی است. می توانید 2 سال در استرالیا بمانید.شما می توانید ظرف دو سال هر چقدر که میخواهید به استرالیا و خارج از استرالیا سفر کنید

هزینه ویزا

این ویزا از 31،930 AUD هزینه دارد.

شما این ویزا را در 2 قسط پرداخت می کنید.هنگام درخواست ، قسط اول را پرداخت کنید. در صورت پذیرش درخواست از شما، قسط دوم را پرداخت کنید. همچنین ممکن است هزینه های دیگری را برای بررسی های بهداشتی ، گواهینامه های پلیس و بیومتریک بپردازید.

مدت زمان مورد نیاز برای پذیرش ویزا

به دلیل تقاضای زیاد مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای خانوادگی مدت زمان پذیرش این ویزا مشخص نیست

 1. ویزای والدین مشارکتی(143)

این ویزای دائم اجازه می دهد تا والدین یک شهروند مستقر استرالیایی ، ساکن دائم استرالیا در استرالیا یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند به استرالیا نقل مکان کنند.

برای درخواست این ویزا باید دارای شرایط زیر باشید:

 • هنگام پذیرش ویزا در خارج از استرالیا باشید
 • فرزند واجد شرایطی داشته باشید که تابعیت مستقر در استرالیا ، اقامت دائم یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند باشد ، مگر اینکه شما در این مورد درخواست بازنشستگی کنید
 • آزمون تعادل خانواده را بدهید
 • اطمینان از پشتیبانی مالی داشته باشید ، مگر اینکه متقاضی بازنشستگی باشید
 • هنگام درخواست این ویزا از ویزای والدین حمایت شده (ویزای موقت 870) برخوردار نباشید

مدت اعتبار ویزا

این ویزای دائمی است

هزینه ویزا

این ویزا از 47،755 AUD هزینه دارد. شرایط پرداخت اقساطی این ویزا مانند ویزا والدین مشارکتی (ویزای موقت 173) است. همچنین ممکن است هزینه های دیگری را برای بررسی های بهداشتی ، گواهینامه های پلیس و بیومتریک بپردازید

مدت زمان مورد نیاز برای پذیرش ویزا

به دلیل تقاضای زیاد مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای خانوادگی مدت زمان پذیرش این ویزا مشخص نیست

 1. ویزای والدین ( 103)

  این ویزای دائمی که یکی از روش های مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای خانوادگی است، به والدین یک شهروند مستقر استرالیایی ، فرد دارای اقامت دائم استرالیا یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند اجازه می دهد تا به استرالیا نقل مکان کنند.

برای درخواست این ویزا باید دارای شرایط زیر باشید:

در هنگام تصمیم گیری درباره درخواست شما در خارج از استرالیا باشید

یک فرزند واجد شرایط داشته باشید که شهروند استرالیا، ساکن دائم استرالیا یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند باشد

امکاناتی که این ویزا به شما میدهد شامل موارد زیر است

 • بطور نامحدود در استرالیا بمانید
 • کار و تحصیل در استرالیا
 • ثبت نام در طرح مراقبت های بهداشت عمومی استرالیا
 • از اعضای خانواده خود حمایت کنید تا به استرالیا بیایند

در صورت واجد شرایط درخواست تابعیت استرالیا کنید

مدت اعتبار ویزا

 • این ویزای دائمی است

هزینه ویزا

ویزا برای متقاضی اصلی AUD6،415  هزینه دارد. همچنین ممکن است هزینه های دیگری را برای بررسی های بهداشتی ، گواهینامه های پلیس و بیومتریک بپردازید.

مدت زمان مورد نیاز برای پذیرش ویزا

مشخص نیست

 1. ویزا حمایت مالی والدین (ویزای موقت 870)

  این نوع ویزا، یکی از روش های مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای خانوادگی برای ملاقات والدین است. این ویزای موقت به والدین یک شهروند استرالیا ، فرد دارای اقامت دائم استرالیا یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند اجازه می دهد تا حداکثر 3 یا 5 سال از استرالیا دیدن کنند.

برای درخواست این ویزا باید دارای شرایط زیر باشید:

 • قبل از اینکه درخواست این ویزا را بدهید ، یک حامی مالی تایید شده داشته باشید
 • برای این ویزا به صورت آنلاین اقدام کنید
 • درخواست ویزای خود را در مدت 6 ماه پس از تایید حامی مالی خود توسط اداره مهاجرت ایتالیا یا 60 روز پس از اجازه استرالیا برای درخواست ویزا، بدهید

امکاناتی که این ویزا به شما میدهد شامل موارد زیر است

در هر ویزا حداکثر 3 یا 5 سال به استرالیا مراجعه کنید
در حالی که این ویزا را در اختیار دارید ، نمی توانید در استرالیا کار کنید.

مدت اعتبار ویزا

این ویزای موقتی است. این ویزا منجر به اقامت دائم نمی شود. هنگامی که این ویزا را دریافت کردید ، نمی توانید از ویزای دائم والدین استفاده کنید.

شما می توانید برای اقامت در استرالیا حداکثر 3 یا 5 سال درخواست کنید.

هزینه ویزا

5000 AUD برای ویزای حداکثر 3 سال

10،000 AUD برای ویزای حداکثر 5 سال

شما این ویزا را در 2 قسط پرداخت می کنید. هنگام درخواست ، قسط اول را پرداخت کنید. در صورت پذیرش درخواست از شما قسط دوم را پرداخت کنید

مدت زمان مورد نیاز برای پذیرش ویزا

مشخص نیست.

 

سازمان مهاجرتی کوچ  و مشارکت در ویزاهای والدین استرالیا

این مجموعه با داشتن سابقه‌ای طولانی و درخشان در اخذ انواع ویزای استرالیا، آماده خود را برای مشارکت و تعامل در پروسه‌های اخذ ویزاهای والدین استرالیا اعلام می‌کند. ما با کمک گرفتن از کارشناسان مجرب و وکلای صاحب دانش در حیطه مسائل حقوقی، آمادگی لازم برای تشکیل، تکمیل و قوت بخشیدن انواع پرونده‌های مهاجرتی طرح شده به منظور اخذ ویزاهای والدین استرالیا را دارند. برای آغاز این پروژه کافیست تا با ما تماس حاصل کرده و در مورد این دست ویزاها کسب اطلاعات فرمائید.

همچنین ببینید

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا با توجه به اینکه زندگی در یک کشور امن و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *