مهاجرت به استرالیا با نامزدی و ازدواج

مهاجرت به استرالیا با نامزدی و ازدواج

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای نامزدی و ویزای ازدواج : از دیرباز یکی از سنتی‌ترین روش‌های مهاجرت که حتی در فیلم‌ها و سریال‌های مختلفی شاهد آن بودیم، ازدواج است. در حال حاضر نیز همچنان متقاضیان مختلفی در مورد ویزای نامزدی سؤال داشته و در کیس‌های خاص با ابهاماتی در مورد ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا روبرو هستند.

وجود ابهام در این مسئله اصلاً اتفاقی و بی‌دلیل نیست زیرا در حیطه ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا ، شاهد تعدد زیادی هستیم و در عمل چندین نوع ویزا با کدهای مختلفی در این مسیر وجود دارد.

با این وجود اما اصلاً جای نگرانی نیست. مثل همیشه ما در سازمان مهاجرتی کوچ با یک یادداشت تخصص دیگر قصد داریم تا پرده از ابهامات حیطه ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا برداشته و بخش اعظم پرسش‌های طرح شده در این مورد را پاسخ بگوییم. پس با این وجود بدون فوت وقت به سراغ اصل مطلب رفته و قصد داریم تا در قالب عناوین زیر، پدیده ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا را بررسی کنیم:

 • ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا ؛ ازدواج بخاطر مهاجرت یا مهاجرت بخاطر ازدواج؟
 • پروسه‌ اخذ ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا
 • ویزای 300؛ یکی از چند ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا که آینده‌نگرانه است
 • ویزای 820 و ویزای 309؛ گام دوم اخذ ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا
 • ویزای 801 و ویزای 100؛ پایان مسیر دریافت ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا
 • سازمان مهاجرتی کوچ ؛ ما در راه دریافت ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا کنار شما هستیم

ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا ؛ ازدواج بخاطر مهاجرت یا مهاجرت بخاطر ازدواج؟

پیش از ورود به بحث و آغاز پروسه بررسی ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا و تشریح وضعیت ویزای 300، ویزای 309 و ویزای 820، ذکر یک نکته الزامی است. اساساً ما در سازمان مهاجرتی کوچ همواره در عین پایبندی به اصول حرفه‌ای در پیشبرد پرونده‌های مهاجرتی، به متقاضیان این حیطه توصیه می‌کنیم که به جای تلاش برای جعل عناوین، ارائه مستندات دروغین و گمراه ساختن اداره مهاجرت کشور مقصد، راه صحیح مهاجرت را پیدا کنند. بر همین مبنا در پروسه اخذ ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا نیز ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا از همین ابتدا به مسائلی مانند ازدواج‌های صوری، روابط جعلی و مستندات دروغین فکر نکرده و در صورت نداشتن شرایط لازم برای ورود به مسیر اخذ ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا ، راه‌های دیگری را مد نظر قرار داده و امتحان کنید. این خود شما هستید که در مورد پیگیری یک پرونده مهاجرتی تصمیم می‌گیرید اما ما در نقش یک تیم مشاوره، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا از راه‌های جعلی اجتناب کنید. نه تنها این مسئله ابداً اخلاقی نیست، بلکه در حقیقت نیست به ندرت می‌تواند برای شما موفقیتی به همراه داشته باشد.

پروسه‌ اخذ ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا

ویزاهای نامزدی، تعدد زیادی دارند و این مسئله ناشی از کارکرد آن‌هاست. تلاش ما در این متن بر آن است که تا سرحد توان اغلب ویزاهای نامزدی را بررسی کرده و شرایط لازم برای هر یک را بررسی کنیم. هر چند باید گفت که در صورت وجود ابهام در هر یک از ویزاهای نامزدی می‌توانید با بخش مشاوره سازمان مهاجرتی

کوچ تماس گرفته و در مورد آن کسب اطلاع کنید. ویزاهای نامزدی که در ادامه به آن‌ها پرداخته خواهد شد، به شرح زیر هستند.

ویزای 300؛ یکی از چند ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا که آینده‌نگرانه است

ویزای 300 اساساً یکی از چند ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا است که ماهیتی آینده‌نگرانه دارد. مقصود از ماهیت آینده‌نگرانه در ویزای 300، این است که برای اخذ ویزای مذکور نیازی نیست که در حین اخذ این ویزا شما حتماً با یکی از اتباع کشور استرالیا ازدواج کرده باشید؛ بلکه فقط وجود رابطه، برای اخذ ویزای 300 کافی است. مطابق توضیحات قانونی که برای ویزای 300 بیان شده است، شما با این نوع ویزا می‌توانید به استرالیا سفر کرده و تا حداکثر 9 ماه پس از اقامت در استرالیا با شخص مورد نظر ازدواج کنید. در خلاف این صورت شما دیپورت خواهید شد.

برای اخذ ویزای 300 دقت به نکات زیر الزامی است:

 • برای اخذ ویزای 300 نیاز است تا اثبات کنید با یک شهروند یا شخصی که دارای اقامت دائم استرالیا است رابطه داشته و قصد دارید که ازدواج کنید. اثبات این موضوع مستلزم ارائه مستندات خاصی است.
 • بسیار مهم است که اثبات کنید این رابطه صرفاٌ اینترنتی و از راه دور نبوده است. مستندات شما باید اثبات کنند که شما و شخص شهروند استرالیا، به صورت حضوری با یکدیگر در خارج از استرالیا یا داخل خاک این کشور ملاقات داشته‌اید.
 • نیاز به تأکید است که تنها افرادی می‌توانند حامی شما در این پروسه شوند و به عنوان همسر آینده به شما در اخذ ویزای 300 کمک کنند که خود یا دارای اقامت دائم استرالیا باشند یا شهروند این کشور.
 • تنها افرادی مجاز به اخذ ویزای 300 هستند که سن آن‌ها بیشتر از 18 سال باشد.
 • شخصی که برای همسری در استرالیا انتخاب کرده‌اید نباید در گذشته سابقه حمایت از شخص دیگری برای اخذ هیچ یک از انواع مختلف ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا را کارنامه داشته باشد. در برخی از موارد ممکن است با وجود تقاضای قبلی حامی شما برای اعطای ویزای 300 به شخص دیگر، تقاضای شما نیز پذیرفته شود اما به شرطی که ویزای صادر شده پیشین به مرحله ازدواج و سکونت شخص منتهی نشده باشد. به بیان ساده اگر همسر آینده شما قبل‌تر در فرآیندی مشابه با فرآیند شما به مرد/زن دیگری در گرفتن ویزا کمک کرده باشد و این موضوع به نتیجه رسیده باشد امکان حمایت از شما را ندارد.
 • خود شخصی که حامی شما خواهد شد نباید با ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا به این کشور مهاجرت کرده باشد.
 • پس از اخذ ویزای 300 باید تعهد کنید که ظرف 9 ماه آینده ازدواج خود را با همسر آینده‌تان نهایی و ثبت خواهید کرد. در غیر این صورت ویزای شما باطل خواهد شد.
 • هزینه اخذ این نوع ویزا به طور خالص 7715 دلار استرالیا است.
 • در طول اقامت موقت با ویزای 300 می‌توانید به طور قانونی کار کرده و حتی تحصیل کنید.
 • در صورتی که در مهلت 9 ماهه پروسه ازدواج شما تکمیل شده و به طور قانونی ثبت شود، مجاز به استفاده از ویزای 820 و ویزای 309 خواهید شد.

ویزای 820 و ویزای 309؛ گام دوم اخذ ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا

دقت داشته باشید که پیش از پرداختن به اصل موضوع نیاز به توضیح است که این دو نوع ویزا از اساس از نظر شرایط، عملکرد و امتیازات هیچ تفاوتی ندارند مگر در یک نکته:

 • ویزای 820 مناسب برای افرادی است که یکی از زوجین در خارج از استرالیا ساکن است.
 • ویزای 309 برای افرادی است که زوجین، هر دو ساکن استرالیا هستند.

اما این تفاوت چه معنایی دارد؟ دقت داشته باشید که شما در صورتی که یک ازدواج ثبت شده داشته باشید می‌توانید برای ویزای 820 و ویزای 309 درخواست دهید اما اینکه نوع ثبت ازدواج به شکل باشد در این موضوع اهمیت دارد. در صورتی که شما با ویزای 300 در استرالیا ساکن باشید و پیش از موعد 9 ماهه با ازدواج خود را رسمی کنید، برای برای ویزای 820 اقدام کنید زیرا در این شرایط هم خودتان و هم همسرتان ساکن کشور استرالیا هستید. اما در صورتی که تحت هر شرایط دیگری یک ازدواج ثبت شده داشته باشید اما در حال حاضر شما ساکن استرالیا نباشید اما همسرتان(حامی) ساکن استرالیا باشد، باید از ویزای 309 برای اخذ اقامت استفاده کنید. این تفاوت جزئی البته به طور طبیعی موجب تفاوت دیگری نیز شده است. چون ویزای 820 مناسب افرادی است که ساکن استرالیا هستند، پس از اعلام درخواست برای ویزای 820، حتی در صورت پایان مهلت اقامت شما در استرالیا، تا مدت زمان تعیین نتیجه درخواست ویزای 820 می‌توانید در کشور استرالیا مانده و به گذران زندگی عادی خود مشغول باشید. در صورتی که این موضوع در مورد ویزای 309 صادق نیست. حال پس از درک این تفاوت جزئی، باید گفت که در ادامه هر جا که ما از ویزای 820 سخن می‌گوییم، نکات ذکر شده بدیهتاً در مورد ویزای 309 نیز صدق می‌کند

نکات زیر در این مورد دقت داشته باشید:

 • ویزای 820 (ویزای 309) ماهیتی موقت دارد. شما ذیل این نوع از ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا ، به مدت محدود و تا 2 سال اجازه اقامت در استرالیا را خواهید داشت.
 • ویزای 820 در واقع یک ویزای موقت است برای اثبات حفظ رابطه زناشویی شما. دولت استرالیا با اعطای این ویزا به مدت 2 سال زوجین را زیر نظر داشته و تنها در صورت پابرجا بودن ازدواج در پایان این مهلت 2 ساله به شما اجازه اخذ ویزای 801 را خواهد داد. در غیر این صورت و با نقض ازدواج شما به هر علتی، مانند مرگ حامی(همسر) یا طلاق، ویزای 820 باطل شده و شما دیپورت خواهید شد.
 • نیاز به تأکید مکرر است که ویزای 820 برای زوجینی است که ازدواج خود را به طور رسمی و قانونی ثبت کرده باشند. شما باید در این مورد در کنار سند قانونی ازدواج، اسناد و مستندات محکمی مبنی بر وچود زندگی مشترک ارائه کنید. ارائه مستندات در این مورد الزامی است زیرا حتی با وجود ازدواج  اگر زندگی مشترکی نداشته باشید، ویزای 820 شما باطل خواهد شد.

ویزای 801 و ویزای 100؛ پایان مسیر دریافت ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا

ویزای 801 و ویزای 100 برخلاف دو دسته ویزای اخیر، ویزای موقت نبوده و ویزای دائم است. حال با این ذهنیت نیاز است تا مجدد اشاره کنیم که این دو ویزا نیز ماهیت مشترکی داشته و از نظر همان بخش جزئی تفاوت دارد:

 • ویزای 801 برای افرادی است که از ابتدای پروسه اخذ ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا در این کشور ساکن بوده‌اند.
 • ویزای 100 برای افرادی است که از ابتدای پروسه اخذ ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا در این کشور ساکن نبوده‌اند.

پس با این وجود در نظر داشته باشید که در ادامه هرگاه از ویزای 801 نامی وجود دارد، مقصود ویزای 100 نیز هست. در مورد ویزای 801 دقت به نکات زیر الزامی است.

 • تنها افرادی که در مدت محدود تعیین شده برای ویزای 820 همچنان متعهد به ازدواج خود مانده و هم از نظر قانونی و هم از نظر عرفی پایبند به ازدواج خود هستند، اجازه اعلام درخواست برای ویزای 801 را داشته و در پروسه اخذ این ویزا موفق خواهند شد.
 • در برخی از موارد پیش از اتمام مهلت 2 ساله ویزای 820 ممکن است بتوانید برای ویزای 801 اعلام درخواست کنید. به طور مثال در صورت بچه‌دار شدن پیش از مهلت 2 ساله، این امکان فراهم است.
 • برای اخذ ویزای 801 الزامی است تا مستنداتی دال بر وجود یک زندگی مشترک محکم، هم از نظر قانونی و هم از نظر عرفی ارائه شود.

اخذ ویزای 820، نقطه پایانی بر این پروسه دریافت ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا است که برای دستیابی به آن نیازمند صرف وقت و مشاوره دقیقی هستید.

با ما همراه باشید تا شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای نامزدی و ویزای ازدواج  را طبق آخرین اطلاعات سال 2020 که توسط اداره مهاجرت استرالیا ارائه شده است بیان کنیم .

در آینده (ویزای 300)

این ویزا به شما امکان می دهد برای ازدواج با همسر آینده خود به استرالیا بیایید و سپس برای ویزای نامزدی یا ویزای ازدواج اقدام کنید.

 1. از تاریخ اعطای ویزا حداکثر 9 ماه در استرالیا بمانید
 2. امکان کار کردن در استرالیا
 3. تحصیل در استرالیا با هزینه خود شما
 4. هر بار که می خواهید، به استرالیا و از استرالیا به کشورهای دیگر سفر کنید

این نوع ویزا موقتی است. شما می توانید از تاریخ اعطای ویزا حداکثر 9 ماه در استرالیا بمانید. تاریخ انقضای ویزا از تاریخ اعطای آن شروع می شود.

شرایط مربوط به پذیرش افراد خانواده در این ویزا
شما می توانید اعضای واحد خانواده را در هنگام درخواست ویزای خود ذکر کنید. اعضای واحد خانواده شامل موارد زیر است:

همسر متقاضی اصلی یا شریک زندگی

فرزند متقاضی اصلی ، یا فرزند شریک زندگی آنها ، که درگیر ازدواج یا ازدواج نکرده است: سن زیر 18 سال ، 18 تا 23 سال و وابسته به متقاضی اصلی ، یا در سن 23 سال و بالاتر و وابسته به متقاضی اصلی یا فرزندی که دلیل ناتوانی جسمی یا روحی به متقاضی وابسته است.
بعد از درخواست ویزا برای خود ، میتوانید اعضای خانواده را به ویزا اضافه کنید. اما قبل از اینکه پذیرش ویزای شما صورت بگیرد باید اعضای خانواده را در درخواست ویزا مشخص کرده باشید.

اعضای خانواده باید شرایط زیر را دارا باشند:

باید الزامات مربوط به وضعیت سلامت و ویژگی های شخصیتی را دارا باشند

اعضای خانواده که هنوز به استرالیا نیامده اند نیز ممکن است لازم باشد الزامات مربوط به وضعیت سلامت در مورد آن ها بررسی شود.

در صورتی که بعد از درخواست ویزا،کودک شما متولد شود، به دلیل تغییر وضعیت شما،قوانین ویزا نیز تغییر میکند. برای اطلاع از قوانین جدید  لینک https://immi.homeaffairs.gov.au/change-in-situation را مطالعه کنید.

هزینه ویزا

هزینه ویزای متقاضی اصلی 7،715  AUD (دلار استرالیا) است.

همچنین برای هر یک از اعضای خانواده که متقاضی ویزا به همراه شما هستند ، هزینه ی اضافی وجود دارد.

ممکن است لازم باشد هزینه های دیگری را برای آزمایشات پزشکی ، گواهی عدم سوئپیشینه و بیومتریک بپردازید.

شما میتوانید از ارزیابی کننده قیمت ویزا visa pricing estimator استفاده کنید تا بفهمید ویزا شما چه هزینه ای خواهد داشت.

75٪ ویزاهای درخواست شده در 16 ماه پاسخ داده می شوند

    90٪ ویزاها نیز در 18 ماه پاسخ داده میشوند.

ویزای ازدواج (برای افراد ساکن در استرالیا) (ویزاهای 820،801)

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای ازدواج

برای دریافت این نوع ویزا باید دارای شرایط زیر باشید:

همسر یک شهروند استرالیایی باشید.

همسر فردی دارای اقامت دائم استرالیا باشید

همسر شهروند واجد شرایط نیوزیلند باشید.

هنگام درخواست ویزا در استرالیا حضور داشته باشید.

این نوع ویزا به دو دسته ی ویزای دائم ازدواج و ویزای موقت ازدواج تقسیم میشود.

ویزای موقت ازدواج(ویزای 820)

این ویزا به همسر یک شهروند استرالیا ،همسر فرد دارای اقامت دائم استرالیا یا همسر شهروند واجد شرایط نیوزلند اجازه می دهد به طور موقت در استرالیا زندگی کند. گرفتن این ویزا اولین قدم برای گرفتن ویزای شریک دائمی (زیرمجموعه 801) است. این نوع ویزا موقت بوده و هنگام درخواست این ویزا حتما باید در استرالیا حضور داشته باشید.

 1. در حالی که ویزای دائمی شما تایید  می شود ، می توانید در استرالیا زندگی ، کار و تحصیل کنید.
 2. هر بار که می خواهید به استرالیا و از استرالیا سفر کنید
 3. میتوانید در کلاسهای رایگان زبان انگلیسی که برای مهاجران بزرگسال برگزار می شود شرکت کنید
 4. ثبت نام در طرح مراقبت های پزشکی عمومی استرالیا

به طور موقت در حالی که درخواست ویزای دائمی شما (ویزای 801) تایید می شود.

هزینه این ویزا از 7،715 AUD برای بیشتر متقاضیان شروع میشود. هزینه این ویزا برای دارندگان ویزای ازدواج آتی (ویزای 300) 1،285 AUD  است.

75٪ ویزاهای درخواست شده در 19 ماه پاسخ داده می شوند

    90٪ ویزاها نیز در 24 ماه پاسخ داده میشوند.

ویزای دائم ازدواج)ویزای  801)

این ویزا به شریک زندگی یا همسر یک شهروند استرالیا، اجازه می دهد دائما در استرالیا زندگی کند. این ویزا معمولاً فقط برای افرادی است که در حال حاضر ویزای شریک موقتی (ویزای 820)  دارند

امکاناتی که این ویزا به شما میدهد شامل موارد زیر است :

به طور نامحدود در استرالیا زندگی ، کار و تحصیل کنید.

از اعضای خانواده واجد شرایط برای آمدن به استرالیا حمایت مالی کنید.

در صورت واجد شرایط بودن، درخواست تابعیت استرالیا کنید.

ثبت نام در طرح مراقبت های پزشک عمومی استرالیا

مدت اعتبار ویزا

این ویزا دائم است.

هزینه ویزا

شما هنگام تهیه درخواست برای ویزای  شریک زندگی موقت ، هزینه این ویزا را پرداخت میکنید

مدت زمان مورد نیاز برای پذیرش ویزا

    75٪ ویزاهای درخواست شده در 7 ماه پاسخ داده می شوند

    90٪ ویزاها نیز در 17 ماه پاسخ داده میشوند

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای نامزدی و ویزای ازدواج (برای متقاضیان از ایران و خارج از کشور استرالیا) (ویزاهای 309 و 100)

این نوع ویزا مخصوص افرادی است که از ایران یا سایر کشورها قصد مهاجرت به استرالیا را دارند. در این ویزا به شریک یا همسر یک شهروند استرالیایی ، فرد دارای اقامت دائم استرالیا یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند اجازه می دهد تا در استرالیا زندگی کند. شرایط این نوع ویزا، مانند ویزاهای (801 و 820)است با این تفاوت که این نوع ویزا مخصوص افرادی است که در خارج از کشور استرالیا هستند و قصد دارند برای اقامت در استرالیا اقدام کنند.

این نوع ویزا نیز به دو دسته ویزای موقت ( 309) و ویزای دائم (100) تقسیم میشود. ابتدا باید برای درخواست ویزای موقت اقدام کرده و سپس تقاضای ویزای دائم داده شود.

سخن پایانی

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای نامزدی و ویزای ازدواج یکی از انواع ویزاها برای مهاجرت به استرالیا و دریافت اقامت دائم و موقت در این کشور زیبا می باشد. نیاز به گفتن نیست که برای مهاجرت و گرفتن ویزا، چیزی ارزشمند تر و مهمتر از استفاده از کوتاه ترین و بهترین راه ها برای رسیدن به این هدف نیست. سازمان مهاجرتی کوچ ساز،در کنار شماست تا پیمودن راه پر فراز و نشیب مهاجرت را برای شما راحت تر کند. کارشناسان ما همواره آماده اند تا با ارائه ی تجارب چند ساله در امر مهاجرت، به تمام سوالات و نگرانی های شما پاسخ دهند.

سازمان مهاجرتی کوچ ساز؛ ما در راه دریافت ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا کنار شما هستیم

سازمان مهاجرتی کوچ ساز، دقیقاً مانند یک پزشک یا وکیل خانوادگی، در تمام طول مسیر اخذ ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا کنار شماست. با مطالعه این یادداشت تابحال متوجه شده‌اید که دریافت ویزای اقامت دائم، یک پروسه طولانی، زمان‌بر و با جزئیات بالاست. برای شروع کافیست تا با ما ارتباط برقرار کرده و پس از تکمیل فرم ارزیابی منتظر آغاز بررسی کارشناسان سازمان مهاجرتی کوچ ساز بمانید. پس از انجام بررسی‌های ابتدایی، به شکل گام به گام و فرآیند محور، پروسه تکمیل پرونده مهاجرتی شما کامل خواهد شد. ما تلاش می‌کنیم تا در هر مرحله، پرونده مهاجرتی حاوی مستندات مناسب برای آن مرحله آماده کنیم و از این طریق بخش مهمی از دغدغه و نگرانی شما در مورد اخذ ویزای نامزدی و ازدواج استرالیا کاهش دهیم. این پروسه می‌تواند بین 3 تا 6 سال به طول بیانجامد و ما در طول تمام این مدت هم در نقش یک مشاور، هم در نقش یک راهنما و هم در نقش یک همیار کنار شما هستیم. پس به جای از دست دادن وقت و گم شدن در هزارتوی گنگ اطلاعات مهاجرتی، کافیست تا پس از مطالعه موارد فوق، خود را آماده همکاری با سازمان مهاجرتی کوچ در راستای رسیدن به این هدف کنید.

همچنین ببینید

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا با توجه به اینکه زندگی در یک کشور امن و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *