ویزای تحصیلی در دانشگاه‌های استرالیا

ویزای تحصیلی در دانشگاه های استرالیا

ویزای تحصیلی در دانشگاه‌های استرالیا

با تحصیل در قاره استرالیا و با دریافت مدارک دانشگاهی از استرالیا یا نیوزلند، به راحتی می توانید وارد بازار کار این دو کشور پیشرفته و همچنین کشورهای مشترک المنافع بریتانیا شوید و پس از چند سال کار و اقامت در این کشورها، برای اخذ اقامت دائم آن‌ها، اقدام کنید.

در این مقاله، به بررسی موضوعات مربوط به تحصیل در قاره استرالیا می‌پردازیم و شما را با مزایای تحصیل در قاره استرالیا، سیستم آموزشی این قاره، هزینه‌های تحصیل و زندگی در استرالیا، پذیرش و بورسیه تحصیلی و غیره آشنا می‌کنیم.

تحصیل در قاره استرالیا

عناوین اصلی مقاله:

مختصری درباره قاره استرالیا

تحصیل در قاره استرالیا 2020

مزایای تحصیل در قاره استرالیا

سیستم آموزش عالی

طول دوره‌های تحصیلی

پذیرش تحصیلی

بورسیه تحصیلی

کار دانشجویی

هزینه تحصیل در قاره استرالیا

سایر هزینه‌ها

تحصیل در قاره استرالیا بدون مدرک زبان

دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم 2020

دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت 2020

جمع‌بندی نهایی

مختصری درباره قاره استرالیا

اقیانوسیه که شامل کشورهایی مانند: استرالیا و نیوزلند می باشد، یکی از کوچک ترین قاره های جهان است و در سالهای اخیر، تبدیل به مقصدی محبوب برای ادامه تحصیل در بین دانشجویان بین المللی شده است.

یکی از دلایل محبوبیت تحصیل در قاره استرالیا، وجود زیرساخت های آموزشی قوی و کیفیت بالای آموزش و همچنین وجود دانشگاه‌های معتبر با رتبه های خوب جهانی در کشورهای استرالیا و نیوزلند است.

با اخذ پذیرش از دانشگاه هایی مانند: دانشگاه ملبورن و سیدنی، تحصیل در قاره استرالیا به راحتی امکان پذیر است. بهترین کشورهای این قاره، استرالیا و نیوزلند (زلاندنو) هستند که در دسته کشورهای مهاجرپذیر جهان قرار دارند.

تحصیل در قاره استرالیا

تحصیل در قاره استرالیا 2020

مزایای تحصیل در قاره استرالیا

تحصیل در قاره استرالیا، مزایا زیادی را به همراه دارد که مهمترین آن، هزینه نسبتاً پایین تحصیل و زندگی در مقایسه با برخی از کشورهای اروپایی و آمریکا است. یکی دیگر از مزایای بسیار خوب تحصیل در قاره استرالیا این است که دانشجویان خارجی، بعد از 2 سال تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا و یا نیوزلند، می‌توانند مشغول به کار شوند و ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کاری نمایند.
تحصیل در قاره استرالیا، گزینه ای بسیار مناسب برای افرادی است که متاهل هستند، چرا که به محض صدور ویزای دانشجویی برای متقاضی تحصیل در قاره استرالیا، ویزای همراه نیز برای همسر و فرزندان وابسته او صادر می‌شود. همراه دانشجویی که در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و یا دوره دکتری است، امکان کار تمام وقت در استرالیا و نیوزلند را دارد و فرزندان وی نیز می‌توانند در مدارس این کشورها، به تحصیل (در برخی موارد تحصیل رایگان) بپردازند.

بسیاری از دانشگاه‌های قاره استرالیا از اعتبار جهانی برخوردارند و با تحصیل در قاره استرالیا و دریافت مدرک دانشگاهی، آینده درخشانی در انتظار شما و خانواده تان است و به راحتی جذب بازار کار استرالیا خواهید شد. مهمترین مزیت تحصیل در قاره استرالیا، امکان دریافت اقامت دائم استرالیا و نیوزلند، پس از فارغ التحصیلی و پیدا کردن کاری مرتبط با رشته تحصیلی است.

تحصیل در قاره استرالیا

سازمان مهاجرتی کوچ ، با داشتن سالها تجربه و صدها پرونده موفق در زمینه تحصیل در قاره استرالیا، این افتخار را دارد تا اطلاعات جامعی درباره تحصیل در قاره استرالیا را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به استرالیا را دارید، همین حالا با کارشناسان متخصص این سازمان، تماس بگیرید و فرم ارزیابی رایگان را پر کنید و برای تحصیل در قاره استرالیا ثبت نام نمایید.

سیستم آموزش عالی

سیستم آموزشی استرالیا و نیوزلند، از پیشرفته ترین سیستم های آموزشی جهان هستند و از آنجایی که این دو کشور زیبا، جزء کشورهای مشترک المنافع بریتانیا هستند، سیستم آموزش عالی مشابه با سیستم انگلستان دارند و تحصیل در قاره استرالیا، به مثابه تحصیل در انگلستان است.

جالب است بدانید، اکثر مدارک به دست آمده با تحصیل در قاره استرالیا، مورد قبول موسسات آموزش عالی در انگلستان می باشند و این بدان معنی است که شما با تحصیل در قاره استرالیا، در آینده می‌توانید در هر دو کشور استرالیا و نیوزلند و همچنین در کشورهای مشترک المنافع بریتانیا، به راحتی کار کنید.

زبان تدریس در دانشگاههای قاره استرالیا، انگلیسی است و تنها در نیوزلند، برخی از برنامه های تخصصی به زبان مائوری تدریس می‌شوند.

دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش عالی در قاره استرالیا، متشکل از: مؤسسات پلی تکنیک و فناوری، کالج ها و مؤسسات آموزش خصوصی هستند.

بیشتر دانشگاه های استرالیا و نیوزیلند، ایالتی و دولتی و مبتنی بر تحقیق و مطالعه هستند و در دوره های کاردانی تا مقطع دکترا، دانشجویان خارجی را پذیرش می‌کنند.

یکی از راه‌های آسان برای تحصیل در قاره استرالیا، اپلای برای اخذ پذیرش از موسسات پلی تکنیک و انستیتوهای فناوری است که مدرکی معادل با مدارک دانشگاهی را اعطا می کنند و با مدرک این موسسات به راحتی جذب بازار کار این قاره خواهید شد. این موسسات دوره های کاردانی، کارشناسی و فوق لیسانس را ارائه می‌دهند و حتی بدون مدرک زبان نیز می‌توانید از آن‌ها پذیرش بگیرید.

این مؤسسات، برای برخی رشته ها، دوره های دکتری را نیز ارائه می دهند و با اخذ بورسیه تحصیلی و ویزای تحصیلی در دانشگاه های استرالیا می‌توانید، به تحصیل در قاره استرالیا به صورت رایگان بپردازید.

پذیرش از کالج های نیوزیلند و استرالیا نیز راهی آسان برای ادامه تحصیل در قاره استرالیا است و در صورتی که به رشته هایی از قبیل: هتلداری، آشپزی و یا بیزینس علاقه‌مند هستید، موسسات آموزش خصوصی، گزینه بسیار خوبی برای تحصیل در نیوزلند می باشد.

تحصیل در قاره استرالیا

طول دوره های تحصیلی

طول دوره های تحصیل در قاره استرالیا، بستگی به رشته تحصیلی و مقطعی که برای تحصیل در قاره استرالیا انتخاب می کنید، دارد. به طور کلی، دوره کاردانی 2 سال، دوره لیسانس در استرالیا و نیوزلند 3 الی 4 سال، دوره کارشناسی ارشد 1 الی 2 سال، دوره دکترا 3 الی 5 سال و طول دوره های پزشکی 5 الی 6 سال به طول می انجامد.

پذیرش تحصیلی

برای تحصیل در قاره استرالیا باید ابتدا از یکی از موسسات آموزش عالی در استرالیا و یا نیوزلند، پذیرش تحصیلی بگیرید. از زمان درخواست تا زمان دریافت جواب از دانشگاه، معمولاً بین 4 الی 8 هفته زمان میبرد. پروسه درخواست برای دوره دکتری در مقایسه با مقاطع کاردانی، کارشناسی و فوق لیسانس، طولانی‌تر است.

توجه داشته باشید، هر چه گپ تحصیلی کمتری داشته باشید، شانس پذیرش گرفتن و تحصیل در قاره استرالیا، بیشتر خواهد بود. به عبارتی فاصله زمانی بین آخرین مدرک تحصیلی تا زمان اقدام برای اخذ پذیرش، نباید بیش از 10 سال باشد.

همانطور که گفته شد، برنامه های ارائه شده در قاره استرالیا، به زبان انگلیسی است و یکی از لازمه های اخذ پذیرش از دانشگاههای این قاره، داشتن مدرک زبان آیلتس آکادمیک با حداقل نمره 6.5 و یا تافل 90 می‌باشد. (حداقل نمره زبان قابل قبول برای پذیرش در رشته های پرستاری، پزشکی و حقوق، بالاتر از 6.5 است).

توجه داشته باشید، دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید، احتمالاً مدارکی را برای اثبات تمکن مالی جهت تامین هزینه های زندگی و تحصیل در قاره استرالیا را درخواست خواهد کرد که باید با تاییدیه بانک، ارائه دهید. سابقه مهاجرت و یا اقدام به دریافت ویزا از کشورهای مختلف به خصوص کشورهای قاره استرالیا نیز مورد بررسی قرار می گیرد. متقاضی تحصیل در قاره استرالیا باید یک انگیزه نامه ارائه دهد که در آن باید دلایل و هدف خود را انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر، توضیح دهد.

متقاضی ویزای تحصیلی در دانشگاه های استرالیا برای اخذ پذیرش در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، علاوه بر مدارک تحصیلی، باید دارای رزومه علمی قوی، توصیه نامه اساتید، پروپوزال، تأییدیه استاد راهنما در استرالیا و یا نیوزلند و مقالات علمی و پژوهشی بین‌المللی باشد.

برای اپلای کردن جهت تحصیل در قاره استرالیا، باید: فرم تکمیل شده درخواست را به همراه تمامی مدارک لازم، به صورت ترجمه و تایید شده توسط وزارت دادگستری و امور خارجه، به دانشگاه مورد نظر ارائه دهید. سازمان مهاجرتی کوچ ، با داشتن سابقه طولانی در زمینه اخذ پذیرش دکتری از بهترین دانشگاه‌های استرالیا، پروسه مهاجرت تحصیلی به قاره استرالیا را برای شما، با کمترین هزینه، تسریع می‌بخشد.

برای اطلاع از شرایط اخذ پذیرش دکتری بدون مدرک زبان، همچنین آماده سازی و تدوین پروپوزال دکتری، با کارشناسان این سازمان تماس بگیرید و از مشاوره رایگان آنها بهره مند شوید.

بورسیه تحصیلی

تحصیل رایگان در قاره استرالیا، تنها با دریافت بورسیه تحصیلی امکان پذیر است. در استرالیا و نیوزلند، بورسیه های تحصیلی معمولاً برای دوره های کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود اعطا می شود. در برخی موارد نیز، بورسیه هایی به دوره های لیسانس، با هدف تشویق دانشجویان ممتاز، به صورت دوره ای ارائه می‌شود.

لازمه دریافت بورسیه تحصیلی و تحصیل در قاره استرالیا به صورت رایگان، داشتن پذیرش تحصیلی از موسسات آموزش عالی این قاره است. بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی، معمولاً توسط دولت و در برخی موارد نیز توسط دانشگاههای دولتی ارائه می‌شود.

برای دریافت بورسیه تحصیلی باید معدل بسیار خوب، رزومه علمی و پژوهشی قوی، پروپوزال مرتبط با رشته تحصیلی و مقالات بین المللی داشته باشید و در صورتی که دانشجوی لیسانس هستید، در صورتی که معدل و نمرات ترم اول بالایی داشته باشید، می‌توانید برای دریافت بورسیه تحصیلی برای ترم های آتی، درخواست دهید.

برخی از بورسیه های تحصیل در قاره استرالیا، عبارتند از: بورسیه تحصیلی علمی استرالیا (AAS)، بورسیه تحصیلی استرالیا (Andre)، بورسیه توسعه بلند مدت استرالیا (ADS) و همچنین بورسیه پژوهشی تحصیلی (IPRS).

کار دانشجویی

دانشجویان بین المللی، حین تحصیل در قاره استرالیا، می توانند به کار دانشجویی نیز بپردازند. دانشجویان مقطع لیسانس و کارشناسی ارشد، می توانند 20 ساعت در هفته کار کنند و در زمان تعطیلات، این محدودیت زمانی برداشته می‌شود و دانشجویان در هر مقطعی که تحصیل می کنند، اجازه کار تمام وقت خواهند داشت.

دانشجویان دکتری و همچنین دانشجویان کارشناسی ارشد تحقیقاتی، اجازه کار تمام وقت در تمام طول سال را دارند. همسر متقاضی تحصیل در قاره استرالیا نیز با ویزای همراه، می‌تواند به صورت پاره وقت و یا تمام وقت در استرالیا یا نیوزلند، کار کند.

توجه داشته باشید، اجازه کار در قاره استرالیا، بعد از ثبت نام در دانشگاه و شروع ترم تحصیلی صادر می شود و تا قبل از ثبت نام، دانشجو، نمی تواند مشغول به کار دانشجویی شود.

هزینه تحصیل در قاره استرالیا

هزینه تحصیل در قاره استرالیا، بسته به مقطع، رشته و طول دوره تحصیلی و همچنین دانشگاه مورد نظر، متفاوت است. هزینه تحصیل در استرالیا برای مقطع کارشناسی بین 20 الی 35 هزار دلار، در مقطع کارشناسی ارشد بین 22 الی 35 هزار دلار و در مقطع دکترا بین 30 الی 40 هزار دلار در سال می‌باشد.

هزینه دوره های زبان انگلیسی در استرالیا، بین 350 الی 450 دلار در هفته است. اگر به دنبال تحصیل ارزانتر در استرالیا هستید، موسسات فنی و حرفه ای استرالیا، بهترین گزینه روی میز است. هزینه تحصیل در این موسسات، بین 5 الی 15 هزار دلار در سال می باشد. هزینه تحصیل در نیوزلند برای مقطع کارشناسی و کاردانی، بین 18 الی 25 هزار دلار، برای مقطع فوق لیسانس، حداکثر 40000 دلار و هزینه تحصیل در مقطع دکتری، بین 4 الی 8 هزار دلار در سال می باشد.

هزینه تحصیل در استرالیا

سازمان مهاجرتی کوچ ، در کوتاهترین زمان ممکن و با کمترین هزینه، ویزای تحصیلی در دانشگاه های استرالیا شما را از بهترین و ارزانترین دانشگاه‌های استرالیا و نیوزلند دریافت می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان، با کارشناسان این سازمان تماس بگیرید: 50-02140220448

سایر هزینه ها

زندگی و تحصیل در قاره استرالیا، هزینه های زیادی را به همراه دارد، ولی این هزینه ها در مقایسه با کشورهایی مانند آمریکا و انگلیس، بسیار ناچیز است که با کار دانشجویی پاره وقت و تمام وقت، می توانید بیشتر هزینه های زندگی و تحصیل در قاره استرالیا را پوشش دهید.

سایر هزینه های مربوط به تحصیل در قاره استرالیا، عبارتند از: هزینه اقامت و خوابگاه دانشجویی که بین 700 الی 1500 دلار در ماه متغیر است.

هزینه غذا و خورد و خوراک، بین 400 الی 800 دلار در ماه، هزینه حمل و نقل عمومی، حداکثر 150 دلار در ماه، و هزینه های سالانه مربوط به خرید کتب درسی و لوازم التحریر و کارتهای فتوکپی که حداکثر 500 دلار می باشد. به طور کلی، متوسط هزینه زندگی در قاره استرالیا، 16 هزار دلار در سال است و در صورتی که دانشجو متاهل باشد، در حدود 6 هزار دلار در سال به این مبلغ اضافه می شود.

تحصیل در قاره استرالیا بدون مدرک زبان

یکی از دغدغه های دانشجویان برای تحصیل در خارج از کشور، یادگیری زبان انگلیسی و آزمون های زبان است. خوشبختانه برخی از دانشگاه‌های قاره استرالیا، بدون نیاز به مدرک زبان، پذیرش می‌دهند و امکان تحصیل در قاره استرالیا بدون مدرک زبان را برای متقاضیان، فراهم کرده‌اند.

برخی از این دانشگاه هایی که بدون مدرک زبان، پذیرش می دهند، عبارتند از: دانشگاه دولتی کویین لند بریزبن، دانشگاه نیستول در سیدنی، دانشگاه مک‌کواری برای دوره های مدیریت، تجارت و حسابداری و همچنین دانشگاه جنوبی کوئین لند در توومبا برای رشته های حقوق، مهندسی، تجارت، پزشکی و هنر.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم 2020

برخی از دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم جهت تحصیل در قاره استرالیا، عبارتند از: دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه James Cook، دانشگاه Macquarie، دانشگاه Monash، دانشگاه ملبورن، دانشگاه Queensland در استرالیا، دانشگاه فنی اوکلند، دانشگاه Massey، دانشگاه Canterbury، دانشگاه اوتاگو و همچنین Victoria University of Wellington در نیوزلند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت 2020

برخی از دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت جهت تحصیل در قاره استرالیا، عبارتند از: دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه Bond، دانشگاه مرکزی Queensland، دانشگاه Charles Darwin، دانشگاه Macquarie، دانشگاه Monash و همچنین دانشگاه ملبورن در استرالیا، دانشگاه Massey، دانشگاه Canterbury، دانشگاه اوتاگو و همچنین دانشگاه اوکلند در نیوزلند.

جمع‌بندی نهایی

با توجه به مطالب بالا، پیشنهاد سازمان مهاجرتی کوچ برای مهاجرت به قاره استرالیا، تحصیل در یکی از کشورهای استرالیا یا نیوزلند است. با اخذ مدرک دانشگاهی از این کشورها، می‌توانید به راحتی و پس از چند سال کار و زندگی، با پرداخت مالیات، نسبت به اخذ اقامت دائم استرالیا یا نیوزلند اقدام نمایید ویزای تحصیلی در دانشگاه‌های استرالیا.

یکی از ارزان‌ترین و سریع‌ترین راه‌های مهاجرت به استرالیا محسوب می‌شود. سازمان مهاجرتی کوچ ، همواره در کنار شماست و با مشاوره های رایگان و موثر، شما را در مسیر مهاجرت به استرالیا و نیوزلند، یاری خواهد کرد.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی دانمارک

ویزا و اقامت تحصیلی دانمارک

ویزا و اقامت تحصیلی دانمارک کشور دانمارک عضو محدوده شنگن و در شمال اروپا واقع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *