ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

مردم بعضی از کشورهای جهان از جمله ایران، جهت سفر به کانادا و اقامت موقت، نیاز به ویزای توریستی کانادا (ویزای مولتی 5 ساله) دارند. ویزای توریستی کانادا یا دقیق تر بگوئیم، ویزای اقامت موقت کانادا (TRV) جهت مقاصد زیر استفاده می شود:

  • تحصیل در کانادا: با داشتن این ویزا بعلاوه مجوز تحصیل (study permit)، متقاضی می تواند در کانادا بیش از 6 ماه تحصیل نماید.
  • کار در کانادا: با داشتن این ویزا بعلاوه مجوز کار (work permit)، متقاضی می تواند در کانادا بصورت قانونی کار نماید.
  • دیدار از کانادا (توریستی): با داشتن این ویزا، متقاضی می تواند حداکثر تا 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشد.

ویزای توریستی  بصورت برگه ای خاص به یکی از صفحات پاسپورت متقاضی، چسبانده خواهد شد.

نکته:این ویزا ، مجوز قطعی برای ورود به کانادا نبوده و افسر حاضر در فرودگاه کانادا، در صورت صلاح‌دید و نبود شواهد کافی جهت تأیید قصد متقاضی برای ورود به کانادا (بر اساس ویزای صادر شده)، میتواند مانع ورود متقاضی به کانادا شود. یکی از مهمترین این دلایل، شفاف شدن قصد واقعی متقاضی به خروج از کانادا پس از اتمام زمان قانونی می باشد. در مورد ویزای دیداری کانادا (توریستی)، این زمان حداکثر 6 ماه می باشد.

یکی از شرایط این ویزا، انجام بیومتریک می‌باشد. در بیومتریک، از متقاضی عکس گرفته شده و انگشت نگاری انجام می شود. اعتبار بیومتریک جهت اقامت های موقتی بعدی، حداکثر تا 10 سال می باشد.

نکته: اعتبار این ویزا همانند سوپر ویزای والدین، 10 ساله می باشد. بدلیل محدودیت اعتبار پاسپورت های ایرانی تا 5 سال، بصورت خودکار ویزای توریستی کانادا حداکثر تا 5 سال اعتبار خواهد داشت. 02140220450

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *