ویزای خویشاوند یتیم استرالیا

ویزای خویشاوند یتیم استرالیا

ویزای خویشاوند یتیم استرالیا (ویزای 117 و ویزای 837)

با معرفی یکی دیگر از انواع ویزاهای خویشاوندی کنار شما هستیم. این بار به سراغ ویزای خویشاوند یتیم رفتیم و موضوعات طرح شده و حول آن را بررسی کردیم. بدون فوت وقت و فضا، به سراغ بررسی عناوین زیر می‌رویم:

 • دورنمایی از ویزای خویشاوند یتیم استرالیا
 • چه افرادی امکان حمایت از کودک در پروسه اخذ ویزای خویشاوند یتیم استرالیا را دارند؟
 • شرایط کودک برای اخذ
 • سایر ملاحظات قانونی و حقوقی
 • سازمان مهاجرتی کوچ  و تجربه در زمینه ویزای خویشاوند یتیم استرالیا

دورنمایی از ویزای خویشاوند یتیم استرالیا

ویزای 117 که تحت عنوان ویزای خویشاوند یتیم استرالیا شناخته می‌شود،  به یک کودک تنها(بی‌سرپرست) این اجازه را می‌دهد تا به استرالیا آمده و در کنار خویشاوندان خود که ساکن این کشور هستند زندگی کنند. همانطور که قابل درک است، این ویزا مختص به افرادی است که والدین آن‌ها فوت کرده باشند و اساساً به همین علت است که ویزای خویشاوند یتیم استرالیا نامیده می‌شود. فرآیند اخذ این ویزا در گرو دو دسته از عملکردها و تعهدهاست:

 • مسائلی که مربوط به خود کودک است
 • مسائلی که مربوط به خویشاوندان ساکن استرالیا است

در ادامه به هر دو دسته از موضوعات مرتبط با ویزای خویشاوند یتیم استرالیا خواهیم پرداخت.

چه افرادی امکان حمایت از کودک در پروسه اخذ ویزای خویشاوند یتیم را دارند؟

در عمل یکی از الزامات اعطای ویزای خویشاوند یتیم استرالیا ، حمایت یکی از بستگان است. در مورد شخص حامی (Sponsor) باید گفت که:

 • شخص حامی باید از منظر قانونی دارای اقامت دائم کشور استرالیا بوده و یا شهروند این کشور باشد.
 • بدیهی است که شخص حامی باید در کنار مورد اخیر، از منظر قانونی نیز خویشاوند کودک محسوب شود. شخص می‌تواند برادر، خواهر، پدربزرگ، مادربزرگ، عمه، عمو، خاله یا دایی کودک باشد تا از او حمایت کند. بسیار مهم است تا مستندات این موضوع ارائه شود.
 • به علاوه خویشاوند باید ساکن در استرالیا باشد. مقصود از ساکن بودن این است که حداقل در طول دو سال اخیر به طور مداوم در این کشور حضور داشته، زندگی کرده و خارج نشده باشد.
 • در مورد افرادی که قصد اخذ ویزای خویشاوند یتیم استرالیا برای یکی از خویشاندان خود دارند و خودشان نیز از طریق ازدواج یا سایر ویزاهای خوایشاوندی به کشور استرالیا مهاجرت کرده باشند، ملاحظات ویژه‌ای وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند.

شرایط کودک برای اخذ ویزای خویشاوند یتیم استرالیا

موارد ذکر شده در بخش پیشین شرایطی بودند که شخص حامی(Sponsor) باید داشته باشد. اما در مورد خود کودک باید گفت:

 • کودک باید حتماً زیر 18 سال سن داشته باشد. در مورد خود 18 سال و بالاتر، امکان اعطای این ویزا در شرایط عادی وجود ندارد.
 • در مورد والدین کودک نیز الزاماً موضوع فوت آن‌ها نیست. در یک بیان کلی، برای احراز شرایط ویزای خویشاوند یتیم استرالیا باید کودک از منظر قانونی بی‌سرپرست محسوب شود. برای بی‌سرپرست بودن کودک چند حالت متفاوت وجود دارد. چنانچه والدین در قید حیات باشند باید یا رسماً مفقود شدن آن‌ها محرز باشد و یا دچار بیماری حاد جسمی به طرزی که توان انجام امور شخصی را نداشته باشند. اما در مورد فوت آن‌ها نیز، باید هر دو فوت کرده باشند.
 • کودک باید در سلامت جسمی به سر برده و یا در صورت احراز بیماری این موضوع به افسر مهاجرتی اعلام شود. در کنار سلامت جسمی، شرط سلامت روحی نیز اهمیت دارد.
 • در صورتی که کودک بیش از 16 سال سن داشته باشد، نیاز است تا مراجع ذیصلاح قانونی، عدم سو پیشینه کودک را به شکل رسمی تأیید کنند.

سایر ملاحظات قانونی و حقوقی ویزای خویشاوند یتیم استرالیا

در مورد ویزای خویشاوند یتیم استرالیا ، باید به دو مورد حقوقی دیگر نیز اشاره کرد:

 • شخص حامی مؤظف است تا تعهد خود را در قبال گذران زندگی کودک در رفاه کامل اعلام کرده و به شکل رسمی تعهد خود را در قبال این موضوع به دولت استرالیا اعلام کند. حامی در قبال سکونت و بعد مالی گذران زندگی کودک مسئول است و باید حداقل تا 2 سال به طور کامل مسئول این موضوع باشد.
 • باید به طور قانونی و حقوقی رضایت خود کودک در مورد این پروسه مهاجرت تأیید شود. در این مورد مسئله دو سویه دارد. از یک سوی ممکن است شخص حامی ملزم به اخذ موافقت‌نامه دادگاه‌های کشور استرالیا مبنی بر سرپرستی کودک شود. از سوی دیگر نیز ممکن است نیاز به اعلام رسمی و ارائه مستنداتی از سوی مراجع ذیصلاح حاضر در کشور مبدأ مبنی بر اعلام رضایت کودک در مورد پروسه ویزای خویشاوند یتیم استرالیا باشد. برخورد با این مسئله کاملاً منعطف بوده و وابسته به نظر افسر مهاجرتی است. البته قطعاً این تصمیم‌گیری بر مبنای سلیقه نبوده و مرتبط با ریز جزئیات وضعیت کودک و حامیان است.

در مورد ویزای 837

این ویزا از منظر حقوقی، امتیازات و نیازمندی‌های همسانی با ویزای 117 داشته و عملاً مکمل آن است. تنها تفاوت موجود بین ویزای 117 و ویزای 837، مکان اعلام درخواست برای این ویزاست. چنانچه کودک در هنگام اعلام درخواست برای ویزای خویشاوند یتیم در خارج از استرالیا اقامت داشته باشد، باید تقاضای ویزای 117 داشته و در صورتی که در خاک استرالیا باید الزامی است تا تقاضای خود را برای ویزای 837 اعلا کند. به بیانی تخصصی‌تر، ویزای 117 (Offshore) بوده و ویزای 837 (Onshore) است. البته با وجود این تمایز جزئی، در مورد جزئیات پروسه اخذ نیز برخی تفاوت‌های عملکردی را شاهد هستیم.

با ما همراه باشید تا شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای خویشاوند یتیم استرالیا را طبق آخرین اطلاعات سال 2020 که توسط اداره مهاجرت استرالیا ارائه شده است بیان کنیم.

ویزای خویشاوند یتیم (117)

این ویزا اجازه می دهد تا کودکی که مجرد است و والدین ندارد یا والدین او فوت کرده اند به استرالیا بیاید و با یکی از بستگان خود زندگی کند. یکی از بهترین روش های مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای خانوادگی برای کودکان یتیم است

برای درخواست این ویزا باید دارای شرایط زیر باشید:

 • در سن زیر 18 سال ، مجرد و بدون پدر و مادر باشید
 • دارای نسبت خویشاوندی با شهروند استرالیایی ، شهروند واجد شرایط نیوزیلند یا کسی که دارای اقامت دائم استرالیا است
 • هنگام درخواست است و پذیرش ویزا ، خارج از استرالیا باشید

امکاناتی که این ویزا به شما میدهد شامل موارد زیر است

 • بطور نامحدود در استرالیا بمانید
 • کار و تحصیل در استرالیا مطابق با قوانین استرالیا
 • ثبت نام در طرح مراقبت های پزشکی عمومی استرالیا
 • در صورت واجد شرایط درخواست تابعیت استرالیا کنید

مدت اعتبار ویزا

 • این ویزای دائمی است

هزینه ویزا

ویزا برای متقاضی اصلی AUD 1،630  هزینه دارد. همچنین ممکن است هزینه های دیگری را برای بررسی آزمایشات پزشکی ، گواهی عدم سوئپیشینه و بیومتریک بپردازید.

مدت زمان مورد نیاز برای پذیرش ویزا

مشخص نیست

ویزای خویشاوند یتیم (837)

این ویزا اجازه می دهد تا کودکی که مجرد است و اکنون در استرالیا است و والدین ندارد یا والدین او فوت کرده اند به استرالیا بیاید و با یکی از بستگان خود زندگی کند.

تمامی شرایط این ویزا مانند ویزای بستگان یتیم (117) است. تنها تفاوت این است که کودک هنگام دادن درخواست باید در استرالیا حضور داشته باشد.

سازمان مهاجرتی کوچ  و تجربه در زمینه ویزای خویشاوند یتیم استرالیا

سازمان مهاجرتی کوچ  با تجربه بالایی که در مورد اخذ انواع ویزاهای خویشاوندی دارد، در مورد این ویزا  نیز آمادگی کامل خود را مبنی بر همکاری اعلام می‌کند. ما با بهره‌مندی از تجربه کافی و شناخت بالای در این زمینه، امکان گردآوری و ارائه یک پرونده موفق مهاجرتی در راستای اخذ این نوع از ویزای خویشاوندی را داریم. برای آغاز یک همکاری موفق و رسیدن به هدف نهایی در این پروسه، کافیست تا فرم ارزیابی رایگان را تکمیل کرده و پس از برقرار کردن ارتباط با سازمان مهاجرتی کوچ از طرق تعیین شده، منتظر آغاز این کمپین باشد. ما از آغاز تا پایان در کنار شما هستیم و با اتکا به دانش حقوقی بالای کارشناسان تیم مهاجرتی کوچ، تا حد چشمگیری شانس موفقیت شما در این مورد را افزایش خواهیم داد.

همچنین ببینید

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا با توجه به اینکه زندگی در یک کشور امن و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *