ویزاهای فرزند استرالیا

ویزای فرزند استرالیا – ویزاهای ۱۰۱ و ۸۰۲

ویزای فرزند استرالیا – ویزاهای ۱۰۱ و ۸۰۲  موضوع بعدی است که در این یادداشت قصد داریم به آن بپردازیم. مثل همیشه ابتدا تلاش می‌کنیم تتا با تکیه بر آین‌نامه‌ها و قوانین موجود، ماهیت حقوقی، امتیازات و شرایط این ویزا را بررسی کرده و سپس در نهایت، بسته به تجربه تیم کارشناسان سازمان مهاجرتی کوچ ، برخی از نکات مهم این حیطه را گوشزد کنیم.

ویزای فرزندی استرالیا از نظر ماهیت و وضعیت حقوقی پیچیدگی چندانی ندارد اما متأسفانه همین سادگی ظاهری باعث شده تا به قدر کفایت بر این نوع ویزاها تمرکز نشده و شاهد اطلاعات ارزشمندی در این زمینه نباشیم.

سازمان مهاجرتی کوچ با اعتقاد به لزوم آگاهی‌بخشی به متقاضیان مهاجرت استرالیا، به سراغ ویزای فرزندی استرالیا رفته و در ادامه با عناوین زیر همراه و همگام شماست. پیشنهاد می‌کنیم برای رسیدن به درک درستی از ویزای فرزندی استرالیا ، تا انتها و با مطالعه تمام عناوین با ما همراه باشید.

ویزای فرزندی استرالیا و ماهیت این نوع ویزاها

استرالیا نیز مانند بسیاری دیگر از کشورهای توسعه‌یافته جهان، رویکرد مثبتی نسبت به بنیان خانواده داشته و در سیاست‌های کلی و جزئی خود، همواره تحت عناوین مختلفی حامی حفظ هسته خانواده بوده است. این موضوع در مورد مهاجران نیز صادق است و دولت استرالیا بستری فراهم کرده تا مهاجران بتوانند هسته خانواده خود را حفظ کرده و به زندگی خانوادگی آن‌ها بخاطر پروسه مهاجرت دچار مشکل و انزوا نشود.

ویزای فرزندی استرالیا یکی از چندین نوع ویزایی است که کمک می‌کند تا فرزندان مهاجران بتوانند در کنار همین افراد و در کشور استرالیا زندگی خود را سپری کنند. البته اساساً ویزای فرزندی استرالیا ، یک نوع ویزا نبوده و می‌توان گفت که دسته‌ای از ویزاها را شامل می‌شود. در ادامه با دو نوع از انواع ویزای فرزندی استرالیا ، یعنی ویزای 101 و ویزای 802 آشنا خواهید شد.

ویزای 101؛ ویزای فرزندی استرالیا و زندگی فرزندان در کنار والدین

ویزای 101 یکی از انواع ویزای فرزندی استرالیا است که دارنده آن صاحب امتیاز اقامت دائم کانادا خواهد شد. این اصلی‌ترین ویژگی این نوع ویزاست. در ادامه به شکل نکته محور نکاتی را در مورد ویزای 101 بررسی خواهیم کرد. پیش از ورود به بررسی نکته‌محور باید ذکر کرد که ویزای 101 به کودکانی اعطا خواهد شد که تنها بوده و شرایط زیر را داشته باشند:

 • زیر 18 سال سن داشته باشند. البته در صورتی که بالای 18 سال سن داشته باشند نیز تحت شرایط خاصی می‌توان به این نوع ویزای فرزندی استرالیا دست پیدا کرد. در صورتی که فرزند بالای 18 سال سن داشته باشد یا باید مشغول به تحصیل تمام وقت بوده و زیر 25 سال سن داشته باشد، یا به علت ضعف جسمانی یا روانی، قادر به اشتغال و گذران زندگی به شکل نرمال نباشد.
 • برای اینکه شخصی بتواند به ویزای 101 دست پیدا کند باید یا توسط یکی از والدین خود حمایت شده و یا توسط همسر یکی از والدین خود مورد حمایت واقع شود. مقصود از این بند شرایط خاصی است که در آن والدین به هر علتی زندگی مجزایی داشته و یکی از آن‌ها در کانادا سکونت دارد.
 • برای آنکه والدین بتوانند حامی فرزند خود در پروسه اخذ ویزای 101 شوند، باید یا شهروند استرالیا بوده و پاسپورت این کشور را داشته یا به امتیاز اقامت دائم این کشور دست پیدا کرده باشند.
 • این نوع از ویزای فرزندی استرالیا ، در کنار اینکه شامل فرزندان با رابطه خونی و بیولوژیکی می‌شود، برای فرزندخواندگان نیز تحت شرایط خاصی قابل اخذ است. این یعنی ویزای 101 به فرزندخواندگان نیز اعطا خواهد شد.

موارد فوق به شرایط اخذ ویزای 101 اشاره داشت اما در مورد خود ماهیت حقوقی ویزای 101 و امتیازاتی که با اخذ آن نصیب شما خواهد شد باید اشاره کرد که:

 • این ویزا به فرزند شما این امکان را می‌دهد تا آزادانه به استرالیا مسافرت کرده و در این کشور سکونت داشته باشد.
 • در استرالیا تحصیل یا کار کند
 • در برنامه‌های همگانی پزشکی و درمان عضو شده و مشارکت داشته باشد
 • درخواست خود را مبنی بر اخذ شهروندی استرالیا ثبت کند
 • در سایر برنامه‌های مهاجرتی در صورت احراز سایر شروط، در نقش حامی ظاهر شود

ویزای 802؛ همان ویزای فرزندی استرالیا با یک تفاوت جزئی

در مورد ویزای 802 باید گفت که اساساً این ویزا هم از نظر شرایط پذیرش و از نظر امتیازات اعطا شده به دارنده آن، هیچ تفاوتی در عمل با ویزای 101 ندارد مگر در یک مورد خاص. دقت داشته باشید که این تفاوت که بین این دو نوع ویزای فرزندی استرالیا وجود دارد، در بسیاری دیگر از ویزاهای مندرج در ساختار اداری استرالیا مشهود است.

اخذ ویزای 101 برای فرزندانی ممکن است که در خارج از استرالیا ساکن هستند اما ویزای 802 برای فرزندانی تعبیه شده است که در خاک استرالیا حضور دارند. در اصطلاح حرفه‌ای ویزای 101 (Offshore) است اما ویزای 802 (Onshore). این آن‌شور و آف‌شور بودن ویزا باعث تفاوت‌های بسیار جزئی خواهد شد. تحت سناریوها و شرایط مختلفی شما ممکن است برای سفری به استرالیا و اقامت در این کشور فرزند خود را به همراه نبرده باشید.

در این صورت باید تقاضای ویزای 101 برای فرزند خود داشته باشید. اما اگر به هر علتی و در یک سناریوی کاملاً قانونی، فرزند خود را به همراه داشته باشید و قصد اخذ اقامت برای او داشته باشید، نیاز است تا تقاضای ویزای 802 داده و پرونده مهاجرتی خود را برای اخذ آن تکمیل کنید. این تفاوت از نظر ماهیت حقوقی، چندان چشمگیر نیست اما در مجموع ممکن است بنا به تفاوت در شرایط اقامت فرزند، در ادامه نیاز به ارائه مدارک و مستندات متمایزی باشید. نیاز به تأکید مکرر است که ماهیت حقوقی این دو ویزا، غیر از در مورد یاد شده، هیچ تفاوتی ندارد.

با ما همراه باشید تا شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای نامزدی و ویزای ازدواج  را طبق آخرین اطلاعات سال 2020 که توسط اداره مهاجرت استرالیا ارائه شده است بیان کنیم .

 1. ویزای کودک (101)

این نوع ویزا، یکی از روش های مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای خانوادگی برای کودک شما است. این ویزا باعث می شود کودک خارج از استرالیا برای زندگی با والدین خود به استرالیا نقل مکان کند.

برای درخواست این ویزا باید دارای شرایط زیر باشید:

 • فرزند وابسته والدینی باشید که شهروند استرالیا ، شهروند واجد شرایط نیوزیلند و یا دارای ویزای دائم استرالیا باشد
 • زیر 18 سال باشید ، دانش آموز تمام وقت بالای 18 سال و زیر 25 سال و از نظر مالی به والدین وابسته باشید یا بالای 18 سال باشید و به دلیل ناتوانی قادر به کار نیستید
 • مجرد باشید و به والدین وابسته باشید
 • در هنگام تهیه درخواست ویزا، خارج از استرالیا باشید

امکاناتی که این ویزا به شما میدهد شامل موارد زیر است

 • بطور نامحدود در استرالیا بمانید
 • کار و تحصیل در استرالیا
 • ثبت نام طرح مراقبت های پزشکی عمومی استرالیا
 • از بستگان خود حمایت کنید تا به استرالیا بیایند
 • در صورت واجد شرایط درخواست تابعیت استرالیا کنید

مدت اعتبار ویزا

این ویزای دائمی است

هزینه ویزا

ویزای متقاضی اصلی 2،665 AUD است.

مدت زمان مورد نیاز برای پذیرش ویزا

مشخص نیست

 1. ویزای کودک) 802

ویزای فرزند استرالیا – ویزاهای ۱۰۱ و ۸۰۲ به کودک اجازه می دهد تا به طور دائم در استرالیا بماند و در کنار والدین خود زندگی کند.

همه ی شرایط این ویزا مانند ویزای کودک(101) است با این تفاوت که هنگام درخواست و پذیرش ویزا باید در استرالیا حضور داشته باشید.

 1. ویزای والدین مسن مشارکتی ( ویزای موقت 884)

  این ویزای موقت به والدین سالخورده شهروند مستقر استرالیا ، اقامت دائم استرالیا یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند اجازه می دهد بطور موقت در استرالیا بمانند.

برای درخواست این ویزا باید دارای شرایط زیر باشید:

 • فرزند واجد شرایطی داشته باشید که شهروند مستقر استرالیا ، اقامت دائم استرالیا یا شهروند واجد شرایط نیوزیلند باشد.
 • به اندازه کافی پیر باشید که حقوق بازنشستگی سالمند استرالیا را دریافت کنید

در استرالیا باشید

 • هنگام درخواست این ویزا از ویزای والدین حمایت شده (ویزای موقت 870) برخوردار نباشید

امکاناتی که این ویزا به شما میدهد شامل موارد زیر است:

 • تا 2 سال در استرالیا زندگی کنید
 • کار و تحصیل در استرالیا (شما پشتیبانی دولتی دریافت نخواهید کرد)
 • برای ویزای والدین مشارکت دائم (زیرمجموعه 864) اقدام کنید

مدت اعتبار ویزا

این ویزای موقتی است. می توانید 2 سال در استرالیا بمانید.

هزینه ویزا

این ویزا از 33،285 AUD هزینه دارد.

شما ویزای فرزند استرالیا – ویزاهای ۱۰۱ و ۸۰۲  را در 2 قسمت به نام اقساط پرداخت می کنید.هنگام درخواست ، قسط اول را پرداخت کنید. در صورت پذیرش درخواست از شما قسط دوم را پرداخت کنید. همچنین ممکن است هزینه های دیگری را برای آزمایشات پزشکی ، گواهی عدم سوئپیشینه و بیومتریک بپردازید.

مدت زمان مورد نیاز برای پذیرش ویزا

مشخص نیست

سازمان مهاجرتی کوچ و نقش آن در اخذ ویزای فرزندی استرالیا

سازمان مهاجرتی کوچ در این پلن و سناریو مهاجرتی نیز با تمام توان کنار شماست. ماهیت خاص ویزای فرزندی استرالیا باعث شده تا به ظاهر اخذ آن ساده‌تر از سایر انواع ویزاها به نظر برسد اما در حقیقت پروسه پیگیری آن از همان میزان سختی یک پروسه ویزای عادی برخوردار است.

بر همین مبنا سازمان مهاجرتی کوچ با شناخت دقیقی که نسبت به پروسه‌های اداری کشور استرالیا داشته و در زمینه مهاجرت به این کشور صاحب تجربه است، آماده است تا ضمن انتقال تجربه خود در تکمیل پرونده‌های مهاجرتی، دانش حقوقی خود را نیز در اختیار شما همراهان گرامی قرار دهد. ما تا رسیدن به موفقیت در اخذ ویزای فرزندی استرالیا کنار شما هستیم. برای آغاز کافیست تا با ما ارتباط برقرار کرده و خواهان پیگیری کیس ویزای 101 یا ویزای 802 شوید.

همچنین ببینید

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا با توجه به اینکه زندگی در یک کشور امن و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *