ویزای فرزند خواندگی استرالیا

ویزای فرزند خواندگی استرالیا

ویزای فرزندخواندگی استرالیا (ویزای 102)؛ یک ویزا با حساسیت بالا

یکی دیگر از انواع ویزاهای خویشاوندی استرالیا، ویزای فرزندخواندگی است که بسته به شرایط خاصی قابل اخذ است. شرایط اخذ ویزای فرزندخواندگی استرالیا بسیار خاص است و پیروزی در این پلن مهاجرتی، معمولاً کار آسانی نیست چون متأسفانه با گسترش روش‌های صوری و راهکارهای غیرقانونی برای موفقیت در اخذ این ویزا مشکل‌ساز شده است.

همین گسترش راهکارهای جعلی و توسل به روابط صوری و به فرزندی گرفتن خارج از عرف و قوانین استرالیا، باعث شده تا دولت نیز نسبت به ویزای فرزندخواندگی استرالیا با حساسیت بیشتری عمل کرده و این نوع از انواع ویزاهای خویشاوندی را با سخت‌گیری خاصی اعطا کند. البته جای نگرانی نیست؛ ما در سازمان مهاجرتی کوچ  اینجا هستیم تا باری دیگر با ارائه اطلاعات روشنگرانه صریح و دقیقی، پرده از ابهامات موجود در مورد ویزای فرزندخواندگی استرالیا برداشته و تمام آنچه که نیاز است بدانید را تشریح کنیم.

بر همین مبنا پیشنهاد می‌کنیم که در صورت تمایل نسبت به بررسی وضعیت ویزای فرزندخواندگی استرالیا ، پیش از هر چیز یادداشت پیش رو را مطالعه فرمایید. این کار کمک می‌کند تا متوجه شوید آیا از صلاحیت کافی برای اخذ ویزای فرزندخواندگی استرالیا برخوردار هستید یا خیر. در این یادداشت شما با مطالعه این عناوین به شناخت کافی نسبت به مسئله دست پیدا خواهید کرد:

 • دورنمایی از ویزای فرزندخواندگی استرالیا
 • این ویزا چه امتیازاتی به فرزندان اعطا خواهد کرد؟
 • کدام والدین امکان مشارکت در اخذ ویزای فرزندخواندگی استرالیا را دارند؟
 • کودک باید دارای چه شرایطی باشد؟
 • سازمان مهاجرتی کوچ در کنار شماست

دورنمایی از ویزای فرزندخواندگی استرالیا

ویزای فرزندخواندگی استرالیا به یک کودک اجازه آمدن به استرالیا، زندگی در کنار والدینی که او را به فرزندخواندگی گرفته و اقامت در این کشور را به شکل دائمی اعطا خواهد کرد.

این کودک می‌تواند در هنگام ثبت درخواست اخذ ویزای فرزندخواندگی استرالیا، از منظر حقوقی رسماً به درجه فرزندخواندگی رسیده باشد یا در طول پروسه ثبت این موضوع باشد.

بدیهی است که برای پیشرفت پروسه اخذ ویزای فرزندخواندگی استرالیا ، نیاز است تا یکی از والدین یا هر دو ضمن پیگیری پرونده مهاجرتی فرزندخوانده خود، اعلام حمایت کامل خود از فرزند را به صورت رسمی اعلام کنند. در مورد کودکانی که پروسه قانونی فرزندخواندگی آن‌ها تکمیل نشده باشد و درخواست خود مبنی بر دریافت ویزای فرزندخواندگی استرالیا ، را ثبت کرده باشند، تصمیم نهایی در مورد اعطای اقامت دائم منوط به تأیید قانونی فرزندخواندگی خواهد بود.

این ویزا چه امتیازاتی به فرزندان اعطا خواهد کرد؟

 • این ویزا به کودک امکان سفر به استرالیا و اسکان در این کشور را بلافاصله اعطا خواهد کرد.
 • کودک ذیل این ویزا امکان اقامت دائم در کشور استرالیا را دارد.
 • در طول اقامت در این کشور کودک می‌تواند در این کشور تحصیل کرده یا مطابق قوانین رسمی کشور مشغول به کار شود.
 • به عضویت برنامه‌های همگانی حمایت اجتماعی در زمینه‌های سلامت یا آموزش درآید.
 • پس از اخذ ویزای فرزند خواندگی استرالیا شانس خود را برای دریافت درجه شهروند استرالیا امتحان کند.
 • در سال‌های آتی بسته به موقعیت ویزاهای مختلف، به عنوان یک حامی برای مهاجرت قانونی سایر اشخاص در برنامه مهاجرتی سایرین حاضر شود.
 • تا 5 سال پس از دریافت ویزای فرزند خواندگی استرالیا ، بدون هیچ محدودیتی و بدون نیاز به تدابیر قانونی از استرالیا خارج یا به این کشور وارد شود.

کدام والدین امکان مشارکت در اخذ ویزای فرزندخواندگی استرالیا را دارند؟

پر واضح است که این ویزا برای فرزندخوانده شما قابل دریافت است اما موضوع اصلی این است که برای اخذ این ویزا، خود شما باید دارای چه شرایطی باشید. شما در صورتی به عنوان یکی از والدین امکان مشارکت در اخذ ویزای فرزندخواندگی استرالیا برای فرزند خود را دارید که اولاً سن شما بیش از 18 سال باشد.

در کنار این موضوع شما باید دارای اقامت دائم کشور استرالیا بوده یا از منظر قانونی شهروند استرالیا باشید. این سه شرط، شروط ضمنی هستند که برای اعلام درخواست باید احراز شوند اما فراموش نکنید که الزامی است که به طور موازی در پروسه به فرزندی گرفتن یک شخص خارجی حضور داشته و یا پیش‌تر کودک را به فرزندی گرفته باشید، که این خود به معنی لزوم بهره‌مندی از برخی شرایط دیگر است.

این مسئله ذیل عنوان شرایط به فرزندی گرفتن کودکان در استرالیا قابل بررسی است و اساساً موضوعی مجزا که در دایره اهداف تحریر این متن نیست. در مورد شرایط به فرزندی گرفتن یک کودک، می‌توانید جداگانه از کارشناسان سازمان مهاجرتی کوچ  کسب اطلاع فرمائید.

کودک باید دارای چه شرایطی باشد؟

 • در صورتی که درخواست خود را مبنی بر دریافت ویزای 102 اعلام می‌کنید باید کودک در خارج از استرالیا اقامت داشته و تا لحظه صدور روادید به کشور استرالیا وارد نشود.
 • کودک باید حداکثر 18 سال سن داشته باشد.
 • کودک به طور کامل پروسه فرزندخواندگی را از منظر قانونی سپری کرده باشد یا پروسه قانونی فرزندخواندگی او به شکل موفقیت‌آمیزی در جریان باشد.
 • از نظر جسمی و روحی از معیارهای طرح شده برای سلامت برخوردار باشد.
 • الزامی است که حتماً فرزند تا لحظه اعلام موافقت با اعطای ویزای فرزندخواندگی استرالیا از مرز 18 سالگی عبور نکرده باشد. این بدان معنی است که به طور مثال اگر در تاریخ ثبت درخواست، کودک کمتر از 18 سال سند داشته باشد اما به واسطه طولانی شدن پروسه درخواست این ویزا و بررسی جوانب آن، سن کودک به بیش از 18 سال برسد، در عمل امکان اعطای ویزا وجود نخواهد داشت.
 • در صورتی کودک بیش از 16 سال یا خود 16 سال سن داشته باشد، الزامی است تا گواهی‌های معتبری مبنی بر عدم سوء پیشینه و عدم مشارکت در اقدام‌های بزهکارانه را ارائه کنید. این گواهی باید توسط پلیس محلی و در قالب یک سند قانونی معتبر ارائه شود.
 • لازم به ذکر است که در قالب این برنامه مهاجرتی، امکان اعطای ویزای 102 به کودکانی که زاده کشور پاکستان باشند وجود ندارد. یعنی کودکی که برای فرزندخواندگی انتخاب می‌کنید نباید پاکستانی باشد.

با ما همراه باشید تا شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای فرزند خواندگی را طبق آخرین اطلاعات سال 2020 که توسط اداره مهاجرت استرالیا ارائه شده است بیان کنیم

ویزای فرزند خواندگی (102)

این ویزا به کودکان زیر 18 سال که در خارج از استرالیا به فرزندی پذیرفته شده‌اند، اجازه می‌دهد تا با والدین خوانده خود در استرالیا زندگی کنند.

امکاناتی که این ویزا به کودک میدهد شامل موارد زیر است :

 • بطور نامحدود با والدین خوانده خود در استرالیا بمانید
 • کار و تحصیل در استرالیا
 • ثبت نام در طرح مراقبت های پزشکی عمومی استرالیا
 • از بستگان خود حمایت مالی کنید تا به استرالیا بیایند
 • در صورت واجد شرایط بودن درخواست تابعیت استرالیا کنید
 • کودک از روزی که این ویزا را دریافت می کند می تواند تا 5 سال از استرالیا و به استرالیا سفر کند

مدت اعتبار ویزا

این ویزای دائمی است.و اجازه می دهد تا کودک به طور نامحدود در استرالیا بماند.

هزینه ویزا

ویزای متقاضی اصلی 2،665 AUD است. ممکن است هزینه های دیگری برای آزمایشات پزشکی، گواهی عدم سوئپیشینه و بیومتریک وجود داشته باشد

مدت زمان مورد نیاز برای پذیرش ویزا

مدت زمان پذیرش این ویزا مشخص نیست.

سازمان مهاجرتی کوچ  در کنار شماست

دقت داشته باشید که اساساً پرونده‌های مربوط به ویزای فرزند خواندگی استرالیا ، با برخی از پیچیدگی‌های خاصی روبرو می‌شوند که ناشی از حساسیت دولت استرالیا نسبت به این نوع ویزاست. این در حالی است که همواره این پلن مهاجرتی، با پروسه قانونی به فرزندی گرفتن اتباع خارجی گره خورده است.

این باعث شده تا شما در عمل هنگام طرح این پرونده مهاجرتی در یک دوقطبی حقوقی قرار بگیرید و پیشرفت پلن کار ساده‌ای نباشد. به همین علت پیشنهاد می‌کنیم تا در این راه از مشاوره کارشناسان حقوقی سازمان مهاجرتی کوچ  استفاده کنید. سازمان مهاجرتی کوچ  با آمیزه‌ای از تجربه، دانش و شناخت کافی نسبت به این کیس، می‌تواند تا حد زیادی شانس شما برای موفقیت را افزایش داده و با تکمیل یک پرونده قوی و مستدل، به شما در اخذ این ویزا یاری برساند.

همچنین ببینید

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا با توجه به اینکه زندگی در یک کشور امن و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *