ویزای نخبگان استرالیا

ویزای نخبگان استرالیا

شرایط و مراحل دریافت ویزای نخبگان استرالیا

ویزای نخبگان استرالیا یکی از بهترین و سریع‌ترین ویزاهای اقامت دائم استرالیا است. درخواست ویزای نخبگان استرالیا مخصوص متقاضیانی است که استعداد فوق‌العاده‌ای با سابقه بین‌المللی شناخته شده در حرفه خود، هنر، دانشگاه و تحقیق یا ورزش دارند و توسط یک شهروند استرالیا یا فرد دارای اقامت دائم یا سازمان ملی استرالیا معرفی شده‌اند.

دو مرحله مشخص برای درخواست ویزای نخبگان استرالیا وجود دارد:

1) یک شهروند استرالیا، اقامت دائم استرالیا، شهروند واجد شرایط نیوزلند یا یک سازمان استرالیایی با اعتبار ملی در منطقه مربوطه، متقاضی را معرفی می‌کند که از جایگاه و موفقیت متقاضی در منطقه مربوطه شهادت دهد.

شهادت ارائه شده باید جامع باشد و نشان‌دهنده دانش از دستاوردهای استثنایی و برجسته متقاضی در حوزه مربوطه باشد.

بعلاوه، نامزد کننده باید به موضع متقاضی در حوزه خود، به ویژه موضع بین‌المللی بپردازد. نامزدی همچنین باید شامل رزومه ای از جایگاه شخصی نامزد در آن زمینه باشد.

منظور از نامزد کننده فرد یا سازمانی معتبر در استرالیا است که شما را معرفی می‌کند.

2) متقاضی درخواست ویزای اقامت دائم را به وزارت امور داخلی استرالیا تسلیم می کند که این درخواست نشان می دهد متقاضی :
سابقه‌ای بین‌المللی از دستاوردهای استثنایی و برجسته در یک حرفه، ورزش، هنر، یا دانشگاه و تحقیق را داشته باشد که هنوز در حوزه مربوطه برجسته هستند. و این یک دارایی برای جامعه استرالیا خواهد بود و در استخدام یا ایجاد شغل مستقلی در استرالیا مشکلی نخواهد داشت.

اگرچه این دو درخواست جدا از هم هستند ، با این وجود آنها به طور غیر قابل تفکیک با یکدیگر پیوند دارند و معمولاً به طور همزمان در وزارت امور داخلی ارائه می شوند.

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که دستاورد بین المللی استثنایی چیست؟

متقاضیان ویزای نخبگان استرالیا باید در قسمتهای برتر حوزه خود بسیار مشهور باشند. آنها باید توانایی های خارق العاده و قابل توجهی را به نمایش بگذارند و در زمینه خود از دیگران برتر باشند. شناخته شده بین المللی در این زمینه به این معنی است که دستاوردهای یک شخص در هر کشوری به عنوان استثنایی و برجسته شناخته می شود.

ادعاهای مربوط به سطح عالی عملکرد در یک شغل ، به ویژه در مواردی که مزایای چنین عملکردی فقط در سطح محلی قابل تحقق باشد ، به عنوان یک دستاورد استثنایی و برجسته تلقی نمی شود.

دستاوردی که موجب تحسین ملی شود ، بین المللی شناخته شده تلقی نمی شود ، مگر اینکه این دستاورد در زمینه ای باشد که در سایر کشورها (از جمله استرالیا) انجام می شود و تحسین های مشابه را در آن کشورها جلب می کند.

در ارائه درخواست متقاضی ویزای نخبگان استرالیا ، باید موارد زیر در نظر گرفته شود:
✓ اطلاعات ارائه شده توسط نامزد ، که باید شرح کاملی از این که چرا آنها معتقدند متقاضی سابقه استثنایی و برجسته ای از موفقیت دارد ، ارائه کند
✓ بیانیه و مطالب پشتیبان ارائه شده توسط متقاضی، جزئیات مربوط به جنبه های مربوط به پیشینه خود از جمله مدارک تحصیلی ، دستاوردها.
✓ جوایز یا مدارک تحصیلی بالاتر از موسسات یا سازمانهای معتبر بین المللی
✓ جزئیات و مطالب پشتیبان در مورد دستاوردهای ورزشی از جمله رده بندی های ملی و بین المللی ، نتایج مسابقات ، اظهارات ارگانهای ورزشی بین المللی ، بورسیه های ورزشی دریافتی و مقالات روزنامه و مجله که گواهی بر دستاوردها است
✓ جزئیات و مطالب پشتیبان در مورد دستاوردهای هنری از جمله کتاب های منتشر شده ، فروش ملی و بین المللی به دست آمده ، جوایز و کمیسیون های دریافت شده ، گالری هایی که در آن آثار به نمایش در می آیند ، مقیاس و مخاطب نمایش های برگزار شده ، شناختن توسط همسالان ، اظهارات ارگان های هنری بین المللی و روزنامه و مقالات مجله اثبات دستاوردها
✓ جزئیات و مطالب پشتیبان در مورد دستاوردهای دانشگاهی و پژوهشی از جمله گزارش های سفارش ، کتاب های منتشر شده ، مقاله هایی که در مجلات حرفه ای و روزنامه ها منتشر می شوند
✓ اینترنت منبع مهمی از مطالب اضافی و روشی برای تأیید صحت ادعاهای مطرح شده است. هرگونه اطلاعات منفی یا متناقضی که از این منبع به دست می آید باید برای اظهار نظر در اختیار متقاضی قرار گیرد.
✓ برای یکپارچگی برنامه جذب نخبگان استرالیا، ضروری است که متقاضیان موفق فقط در مورد عملکرد گذشته ارزیابی نشوند بلکه نیاز به برجستگی فعلی در حوزه خود دارند.

متقاضی مدعی استعداد برجسته در یک منطقه خاص ، که بیش از 2 سال در آن منطقه فعالیت نکرده است ، به عنوان استعداد برجسته در آن منطقه تلقی نمی شود.
✓ متقاضی ویزای نخبگان استرالیا باید به نفع جامعه استرالیا باشد ، نه فقط به نفع خود و یا نامزد حامی خود یا کارفرمای خود. منظور از منفعت برای جامعه استرالیا این است که برای کشور استرالیا به طور کلی منفعت محسوب شود و فقط به نفع یک جامعه محلی از نظر جغرافیایی یا یک جامعه خاص اجتماعی ، فرهنگی یا تجاری در استرالیا نباشد.
✓ منافعی که متقاضی به جامعه می دهد باید از نظر اقتصادی ، اجتماعی یا فرهنگی به پیشرفت جامعه استرالیا کمک کند (یعنی بسته به نوع فعالیت مورد نظر متقاضی) باعث بالا بردن استانداردهای ورزشی ، هنری یا دانشگاهی استرالیا در سطح بین المللی شود
برای دریافت ویزای نخبگان استرالیا انجام مراحل زیر لازم است. این مراحل به صورت خلاصه و جامع برای شما ارائه شده است.

قبل از درخواست ویزای نخبگان استرالیا انجام اقدامات زیر ضروری است:

• قبل از درخواست این ویزا ، به یک فرد یا سازمان واجد شرایط نیاز دارید تا شما را معرفی کند.
• ممکن است لازم باشد معاینات پزشکی داشته باشید. شما می توانید آنها را قبل از درخواست تکمیل کنید یا می توانید صبر کنید تا بعد از درخواست.
• برای درخواست ویزا مجبور نیستید از یک آژانس مهاجرت استفاده کنید. هرکسی می تواند به شما در پر کردن فرم ها کمک کند اما توجه باشید که هرگونه نقصان در ارائه اطلاعات میتواند موجب رد درخواست شما شود. پس سعی کنید از افراد متخصص کمک بگیرید
مرحله دوم برای درخواست ویزای نخبگان استرالیا ارائه اسناد هویتی شامل موارد زیر است:

1. ارائه اسناد موفقیت شامل:

صلاحیت ها و جوایز مربوط ، به ویژه از سازمان های شناخته شده بین المللی
حمایت از اظهارات دولت ، حرفه ای ، علمی ، فرهنگی ، ورزشی یا سایر نهادهای ذیربط
شواهدی مستند که سابقه ای استثنایی و برجسته از موفقیت را نشان می دهد که شما را در بین بهترین های حوزه شما قرار می دهد
2. مدارکی که برای پشتیبانی از سابقه موفقیت شما ارائه می شود نیز باید شامل مدارک 2 سال قبل از درخواست و شامل موارد زیر باشد:
مرجع شخص یا سازمانی جهت ارزیابی ادعاهای شما
نمایه ای از دستاوردهای شما در هر رسانه ، مانند مجلات ، روزنامه ها یا برنامه های تلویزیونی
اگر جوان تر از 18 یا بیشتر از 55 سال دارید ، باید ثابت کنید که از مزایای استثنایی برای جامعه استرالیا برخوردار هستید.
3. شما باید ثابت کنید که در زمینه دستاورد خود قادر به کار یا پشتیبانی خود هستید.برای این منظور موارد زیر را انجام دهید
ارائه بیانیه ای در مورد دانش شما در مورد فرصت های شغلی استرالیا در زمینه شما
اطلاعات ارائه شده توسط معرف شما
نامه هایی از سازمان ها یا سایر نهادهای ذیربط در استرالیا که فرصت های شغلی در آینده یا فرصت های شغلی احتمالی را نشان می دهد
مدارک تحصیلی یا تجربه ای که در زمان اقامت قبلی در استرالیا کسب کرده اید
سابقه اشتغال یا شغل شما
4. ارائه اسناد Functional English . اثبات کنید که حداقل انگلیسی کاربردی دارید.
کلیه متقاضیان 18 سال و بالاتر در زمان درخواست که قادر به ارائه مدرکی برای داشتن حداقل زبان انگلیسی کاربردی نیستند ، باید اقساط دوم هزینه درخواست ویزا را پرداخت کنند
5. شما باید مدارکی در مورد هویت و ارتباط شریک زندگی خود ارائه دهید که شامل:
اسناد و مدارک هویتی
اسناد شخصیت
در صورت وجود گواهی ازدواج
صورتهای حساب بانکی مشترک
حساب های صورتحساب به اسامی مشترک
اجاره یا وام های مشترک
اسنادی که نشان می دهد شریک زندگی شما در همان آدرس شما زندگی کرده است
6. تمام اسناد غیر انگلیسی را به انگلیسی ترجمه کنید.
مترجمان در استرالیا باید توسط سازمان ملی اعتبار برای مترجمان به عنوان مترجمان معتبر شناخته شوند.

برای مترجمان خارج از استرالیا لازم نیست اعتبار سنجی شوند. اما ترجمه ، آنها باید شامل موارد زیر باشند:

نام و نام خانوادگی، آدرس و شماره تلفن، مهارت ها و تجربه در زبانی که ترجمه می کنند. این جزییات باید به زبان انگلیسی باشد.
7. تمام اسناد (انگلیسی و غیر انگلیسی) را به صورت رنگی اسکن کنید. اسکن ها و عکس ها باید واضح باشند. اگر یک سند بیش از یک صفحه است ، آن را به عنوان یک پرونده ذخیره کنید.
8. ارائه 2 عکس اخیر (45mm x 35mm)از هر شخص موجود در برنامه درخواست ویزای نخبگان استرالیا . عکس ها باید شامل فقط سر و شانه ها با پس زمینه سفید باشد

مرحله سوم برای درخواست ویزای نخبگان استرالیا شامل موارد زیر است:
برای ویزا اقدام کنید. شما می توانید برای این ویزا بصورت آنلاین یا با استفاده از فرم درخواست مشخص شده در سایت مهاجرتی استرالیا یا از طریق سازمان های مهاجرتی معتبر در ایران اقدام کنید.

موارد دیگری وجود دارد که باید بدانید و ممکن است لازم باشد انجام دهید.
• اگر در استرالیا هستید ، مجبور نیستید برای سفر به خارج ا استرالیا اجازه کسب کنید. دلیل این امر آن است که شما می توانید در خارج از استرالیا باشید وقتی در مورد ویزای شما تصمیم گیری میشود.
• اگر استرالیا را ترک می کنید ، اطمینان حاصل کنید که ویزای شما اجازه بازگشت را می دهد.
• اگر در خارج از استرالیا درخواست کرده اید ، سفر به استرالیا ترتیب ندهید ، شغل خود را ترک نکنید یا خانه خود را نفروشید ، تا زمانی که به طور کتبی به شما اطلاع داده شود که ویزای نخبگان استرالیا را دریافت کرده اید.
• اگر با ویزای دیگری به استرالیا سفر کنید و ویزا پایان یابد ، برای اقامت در استرالیا نمی توانید ویزای بریج دریافت کنید. دلیل این امر است که هنگام تصمیم گیری درباره درخواست ویزای شما ، باید خارج از استرالیا باشید.
• شما می توانید بعد از درخواست ، اما قبل از تصمیم گیری در مورد ویزا ، اعضای واحد خانواده را به برنامه خود اضافه کنید.

اگر زیر 18 سال سن داشته باشید ، اعضای واحد خانواده می توانند شامل موارد زیر باشند: پدر و مادر، عضو واحد خانواده والدین،کودک تازه متولد شده
• مواردی که شما باید در مورد آنها به ما اطلاع دهید عبارتند از:

تغییر در شماره تلفن ، ایمیل ، آدرس یا گذرنامه شما
تغییر در وضعیت تاهل یا حقوقی شما
تولد یک کودک
شما می خواهید درخواست خود را پس بگیرید

جمع بندی

همانطور که به طور جامع بیان شد ویزای نخبگان استرالیا با ارائه اقامت دائم یکی از بهترین ویزاهای مهاجرتی به استرالیا است. سازمان مهاجرتی تدبیر ساز یک مشاوره حرفه ای را برای بحث در مورد اطلاعات فوق و بررسی صلاحیت شما ارائه میکند. مشاوره حرفه ای سازمان مهاجرتی کوچ به شما این امکان را می دهد تا فرآیند درخواست ویزا را به صورت جامع ، با گزینه ها و استراتژی های مناسب ، جدول زمانی و هزینه ها و چشم انداز موفقیت بررسی کنید.

همچنین ببینید

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا با توجه به اینکه زندگی در یک کشور امن و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *