مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار

ویزای کار موقت 482 از نوع بلند و میان‌مدت (Medium and Long-term)

در این نوع از ویزا، با ویزای کوتاه‌مدت شاهد تفاوت آنچنانی نیستیم، جز در چند مورد خاص. غیر از مواردی که در ادامه ذکر می‌شوند، مابقی شرایط و نکات موجود در مورد ویزای بلند و میان‌مدت تفاوتی با ویزای کوتاه‌مدت ندارند.

 • الزامی است تا شغل انتخابی شما در لیست MLTSSL حاضر باشد
 • برای تمدید یا هر تغییری در این نوع ویزا نیازی به ترک کشور استرالیا نیست
 • این نوع ویزا تحت شرایط خاصی می‌تواند به اقامت دائم منتهی شود
 • داشتن نمره میانگین 5 برای آیلتس الزامی بوده و در هیچ یک از آیتم‌های آزمون نباید نمره‌ای کمتر از 5 داشته باشید

برای دستیابی به اطلاعات بیشتر با سازمان مهاجرتی کوچ ارتباط برقرار کنید

در یادداشت فوق بنا به کمبود فضا و محدودیت در متن، از پرداختن به نوع سوم ویزای کار موقت 489 اجتناب کردیم. این نوع از ویزا که ویزای کار موقت منطقه‌ای (TSS Visa-regional) نام دارد، دارای شرایط متمایزی است و در برخی از آیتم‌ها ممکن است تطابق بیشتری با وضعیت و مشخصات شما داشته باشد.

شما برای دسترسی به اطلاعات جزئی و دقیق‌تر در این مورد می‌توانید با کارشناسان سازمان مهاجرتی کوچ ارتباط برقرار کرده و کسب اطلاع فرمائید. ما در سازمان مهاجرتی کوچ ، ارزش بالایی برای پرسش‌ها و کنجکاوی‌های شمات قائل هستیم زیرا معتقدیم بدون شناخت کافی هیچ همکاری و موفقیتی قابل دستیابی نیست.

پیش از ورود به پروسه مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار

دقت داشته باشید که شاید در بسیاری از کشورها، شاهد تغییرات اساسی و چشمگیری در حیطه قوانین مهاجرتی نباشیم اما در مورد کشور استرالیا داستان کمی فرق دارد. کشور استرالیا با توجه به ماهیت توسعه‌محوری که دارد، همچنان در دوره‌های مختلف مشغول تغییر و تعویض برنامه‌های مختلف مهاجرتی است. فارغ از علت این موضوع که پرداختن به آن در این یادداشت ضرورتی ندارد، نکته مهم این است که افراد متقاضی مهاجرت به استرالیا، تحت هر نوع ویزایی، باید بدانند بروز بودن منبع اطلاعاتی بسیار مهم است.

در حالی که ممکن است بسیاری از تیم‌های مهاجرتی و سایت‌ها به علل مختلفی بدون بروزرسانی، قوانین و قواعد چندین سال پیش را به کاربران خود ارائه دهند، ما در سازمان مهاجرتی کوچ با رصد مداوم و بررسی دقیق تغییرات انجام شده در قوانین، تمام تلاش خود را صرف ارائه اطلاعات دقیق و در عین حال بروزی می‌کنیم. این هم باعث شده تا در زمینه مشاوره و ارائه اطلاعات در قالب نگارش یادداشت‌ها عملکرد این تیم مهاجرتی دقیق‌تر باشد و هم در پیگیری پرونده‌ها، با وجود شناخت دقیق‌تر شانس موفقیت بیشتر باشد.

تمام انواع ویزای کار استرالیا

شاید باور این موضوع سخت باشد اما تنها در پدیده مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار ، ما با 24 نوع متفاوت ویزای کار روبرو هستیم که این در نوع خودش جالب است. قطعاً پرداختن به تمام این 24 نوع ویزای کاری در حوصله هیچ متنی نیست اما ما در این متن تلاش می‌کنیم تا در این بخش اسامی این 24 نوع ویزای کار را لیست کرده و در ادامه مهم‌ترین نوع از انواع ویزای کار را تا سرحد امکان بررسی کنیم. فراموش نکنید که با وجود این سطح از تعدد و تکثر در انواع مختلف ویزای کار، تصمیم‌گیری در مورد نوع ویزایی که برای شما مناسب است اصلاً کار ساده‌ای نیست.

ما در سازمان مهاجرتی کوچ همواره پس از دریافت فرم ارزیابی متقاضیان شرایط فرد را در مورد هر یک از انواع ویزای کار بررسی و سپس در این مورد تصمیم دقیقی اتخاذ می‌شود.

لیست انواع مختلف ویزای کار به شرح زیر است:

 • ویزای 186: ویزای اقامت دائم با اسپانسر شغلی استرالیا
 • ویزای 187: ویزای اقامت دائم با حمایت کارفرما در مناطق کم‌جمعیت
 • ویزای 189: ویزای اقامت دائم استرالیا به صورت مستقل
 • ویزای 190: ویزای اقامت دائم از طریق اسپانسرشیپ ایالتی
 • ویزای 191: ویزای اقامت دائم برای دارندگان ویزاهای 491و 494
 • ویزای 400 و ویزای 482: ویزای اقامت موقت برای افراد متخصص ز طریق اسپانسری کارفرمای استرالیا
 • ویزای 403: ویزای اقامت موقت برای کار در هلدینگ‌ها و شرکت‌های بین‌المللی
 • ویزای 407: ویزای اقامت موقت برای آموزش کاری
 • ویزای 408: ویزای اقامت موقت برای فعالیت مشخص در استرالیا
 • ویزای 476: ویزای اقامت موقت برای فارق التحصیلان دانشگاههای خاص (دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه تهران)
 • ویزای 482: ویزای اقامت موقت از طریق اسپانسری کارفرمای استرالیا
 • ویزای 485: ویزای اقامت موقت برای کاری ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا
 • ویزای 489: ویزای اقامت موقت از طریق اسپانسرشیپ مناطق کم جمعیت یا فامیلی/ از 16 نوامبر 2020 حذف شده است
 • ویزای 491: ویزای اقامت موقت از طریق اسپانسرشیپ مناطق کم جمعیت یا فامیلی
 • ویزای 494: ویزای اقامت موقت در مناطق کم جمعیت با حمایت کارفرما
 • ویزای 887: ویزای اقامت دائم مناطق کم جمعیت (برای دارندگان ویزاهای 489،475،487،495،496

در لیست بالا تمام انواع ویزای کار استرالیا قید شده و شما با رجوع به شماره هر نوع ویزای کار می‌توانید نام و اطلاعات ابتدایی آن را متوجه شوید.

اما دقت داشته باشید که:

 • تمام این ویزاها برای ایرانیانی متقاضی مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار مناسب نیست.
 • تمام این ویزاها برای افراد مختلف مناسب نیستند. ممکن است بسته به شرایط تنها یک نوع ویزای کار برای شما در دسترس باشد یا شاید هم چندین نوع.

در مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار کنار شما هستیم

سازمان مهاجرتی کوچ با وجود شناخت کافی نسبت به دسته‌های مختلف ویزای کار و نحوه اخذ هر یک به خوبی میتواند همراه و همیار شما در مسیر رسیدن به مقصد نهایی یعنی مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار باشد. ما در سازمان مهاجرتی کوچ معتقدیم که پیروزی در یک پروسه مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار ، تنها وابسته به شرایط و وضعیت خود شخص متقاضی نبوده و نحوه تکمیل و ایجاد فایل مهاجرتی، سهم بسزایی در موفقیت شخص دارد.

در همین راستا به شما پیشنهاد می‌کنیم تا پیش از تصمیم‌گیری در این مورد که آیا امکان حضور در یک پروسه مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار داشته و می‌توانید در آن به موفقیت دست پیدا کنید یا خیر، حتماً با کارشناسان مجموعه کوچ ارتباط برقرار کرده و در این مورد اطلاعات دقیقی کسب کنید. فراموش نکنید که گاهاً یک اشتباه در تشخیص وضعیت مهاجرت، می‌تواند به بهای ناامیدی بی‌دلیل یا امیدواری کاذب شما تمام شود.

همچنین ببینید

برنامه های مهاجرتی استان آلبرتا کانادا

برنامه‌های مهاجرتی استان آلبرتا کانادا

آلبرتا که در غرب کانادا واقع شده است، یکی از سریعترین اقتصادهای کانادا را دارد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *