ویزای 482 استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار موقت 482

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار موقت 482 به علت داشتن مزایای زیادی که دارد، تا حد زیادی مورد اقبال عمومی قرار گرفته است و سازمان مهاجرتی کوچ نیز به عنوان یکی از مراجع عرصه مهاجرت به استرالیا، رویکرد بسیار مثبتی نسبت به این برنامه مهاجرتی دارد. انتخاب و آغاز هر پلن مهاجرتی از جمله مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار موقت 482 باید یا شناخت کافی و ابتدایی همراه باشد.

ما نیز در این یادداشت تلاش می‌کنیم تا به دور از ارائه اطلاعات حجیم و گیج‌کننده حقوقی، آنچه که نیاز است تا در مورد مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار موقت 482 بدانید را تشریح کنیم. ما در این یادداشت برای آشنایی کامل شما با این ویزا عناوین زیر را تدارک دیدیم:

 • آشنایی با کلید ورود به فرآیند مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار موقت 482
 • جزئیاتی دقیق در مورد ویزای کار موقت 482
 • ویزای کار موقت 482 انواع مختلفی دارد
 • ویزای کار موقت 482 از نوع کوتاه‌مدت (Short-term)
 • ویزای کار موقت 482 از نوع بلند و میان‌مدت (Medium and Long-term)
 • برای دستیابی به اطلاعات بیشتر با سازمان مهاجرتی کوچ ارتباط برقرار کنید

آشنایی با کلید ورود به فرآیند مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار موقت 482

اگر یکی از دنبال‌کنندگان پروپا قرص یادداشت‌های سازمان مهاجرتی کوچ باشید حتماً با رویکرد ما در مورد بررسی هر پروسه مهاجرت به استرالیا می‌دانید؛ ویزاها نقش کلید را دارند و برای شناخت هر پروسه مهاجرتی باید ویزای آن را بشناسید. در همین راستا اجازه دهید تا با شناخت دقیق ویزای کار موقت 482 آغاز کنیم. ویزای کار موقت 482 که به آن ویزای TSS نیز گفته می‌شود، ویزای کاری با ماهیتی خاص است که شناخت دقیق ماهیت آن مستلزم صرف زمان بیشتری است. از تاریخ 18 مارس 2018 دولت استرالیا با از سیستم خارج کردن پروسه اعطای ویزای 457، ویزای کار موقت 482 را که در اصطلاح TSS Visa نام دارد، جایگزین آن کرد. TSS Visa مخفف عبارت (Temporary Skill Shortage Visa) است که معنای آن ویزای موقت کمبود مهارت است. مقصود از واژه موقت در نام این نوع ویزا، موقتی بودن اقامت آن است اما در مورد کمبود مهارت باید گفت که این اصلی‌ترین بخش از هویت این نوع ویزا و تمایز آن با سایر انواع ویزاها را ایجاد می‌کند. مراد از ویزای کمبود مهارت، این است که افراد متقاضی پذیرش در ویزای کار موقت 482، تنها در صورتی مجاز به دریافت این ویزا خواهند بود که در ردیف شغلی آن‌ها، امکان استخدام کارمندان و کارگران استرالیایی فراهم نبوده و در واقع کارفرمای استرالیایی با کمبود نیروی متخصص روبرو شده باشد. حال با وجود حصول یک نگرش کلی نسبت به ویزای کار موقت 482 می‌توان به طور دقیق آن را زیر ذره‌بین برد.

جزئیاتی دقیق در مورد ویزای کار موقت 482

همانطور که گفته شد، ویزای TSS استرالیا به کارفرمایان استرالیایی این امکان را داده تا در بخش‌هایی که با کمبود نیروی متخصص روبرو هستند و در آن زمینه هیچ شهروند استرالیایی متناسبی اعلام تقاضا نمی‌کند، از نیروی کار خارجی، تأمین نیرو کنند. دو دسته از کارفرمایان امکان استفاده از ویزای TSS استرالیا را برای جذب نیرو دارند:

 • کارفرماهایی که شامل برنامه (SBS) هستند
 • کارفرماهایی که شامل برنامه (OBS) هستند

بررسی دقیق این دو برنامه تعیین شده برای کارفرمایان در حیطه اهداف متن نیست اما نکته قابل توجه در این بین برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا با این روش، این است که هر کارفرمایی نمی‌تواند به شما در این مسیر کمک کند. این یعنی خود انتخاب کارفرما در این مسیر، یک موضوع مهم و نیازمند تجربه و دانش کافی است. سازمان مهاجرتی کوچ در این بخش نیز قطعاً در کنار شماست و با شناخت کافی از بازار کار کشور استرالیا، کارفرمایان مناسب در این زمینه را به شما معرفی خواهد کرد.

ویزای کار موقت 482 انواع مختلفی دارد

این ویزا در سه دسته متفاوت صادر خواهد شد که ما در ادامه وضعیت هر دسته را به تفکیک بررسی خواهیم کرد. در این بخش تلاش می‌کنیم تا تفاوت این سه نوع ویزا را از نظر موارد مورد نیاز بررسی کنیم تا خوانندگان گرامی بتوانند تا حد زیادی با شرایط هر سه دسته متفاوت آشنا شوند.

ویزای کار موقت 482 از نوع کوتاه‌مدت (Short-term)

 • این نوع ویزا به افرادی اعطا خواهد شد که صاحب یکی از مشاغل حاضر در لیست STSOL باشند.
 • تا حداکثر 4 بار در خاک استرالیا قابل تمدید هستند. یعنی تا 4 بار برای تمدید این نوع ویزا نیازی نیست تا خاک استرالیا را ترک و مجدد بازگردید اما برای بیش از 4 بار باید حتماً خاک استرالیا را ترک و مجدد به این کشور بازگردید.
 • داشتن نمره میانگین 5 در آیلتس به طرزی که هیچ یک از نمرات شما در بخش‌های مختلف آزمون زیر 4.5 نباشد.
 • ارائه مستنداتی محکم دال بر اقامت موقت در کشور استرالیا
 • داشتن حداقل 2 سال سابقه کار در شغل مد نظر
 • بدون هیچ محدودیت سنی
 • برخورداری از شرایط مناسب سلامت جسمی و روانی
 • کارفرما پیش از موافقت با همکاری در پروسه اخذ ویزا توسط شما، نیاز است تا استعلام رسمی از LMT استرالیا داشته و اطمینان داشته باشد که هیچ شهروند استرالیایی مهیای بدست آوردن این ردیف شغلی نیست.
 • کارفرما باید مطابق با نرخ رسمی دستمزد کشور استرالیا، پرداختی داشته باشد.
 • این نوع ویزا تحت هیچ شرایطی نمی‌تواند منتهی به اخذ اقامت دائم شود.

ویزای کار موقت 482 از نوع بلند و میان‌مدت (Medium and Long-term)

در این نوع از ویزا، با ویزای کوتاه‌مدت شاهد تفاوت آنچنانی نیستیم، جز در چند مورد خاص. غیر از مواردی که در ادامه ذکر می‌شوند، مابقی شرایط و نکات موجود در مورد ویزای بلند و میان‌مدت تفاوتی با ویزای کوتاه‌مدت ندارند.

 • الزامی است تا شغل انتخابی شما در لیست MLTSSL حاضر باشد
 • برای تمدید یا هر تغییری در این نوع ویزا نیازی به ترک کشور استرالیا نیست
 • این نوع ویزا تحت شرایط خاصی می‌تواند به اقامت دائم منتهی شود
 • داشتن نمره میانگین 5 برای آیلتس الزامی بوده و در هیچ یک از آیتم‌های آزمون نباید نمره‌ای کمتر از 5 داشته باشید

برای دستیابی به اطلاعات بیشتر با سازمان مهاجرتی کوچ ارتباط برقرار کنید

در یادداشت فوق بنا به کمبود فضا و محدودیت در متن، از پرداختن به نوع سوم ویزای کار موقت 489 اجتناب کردیم. این نوع از ویزا که ویزای کار موقت منطقه‌ای (TSS Visa-regional) نام دارد، دارای شرایط متمایزی است و در برخی از آیتم‌ها ممکن است تطابق بیشتری با وضعیت و مشخصات شما داشته باشد. شما برای دسترسی به اطلاعات جزئی و دقیق‌تر در این مورد می‌توانید با کارشناسان سازمان مهاجرتی کوچ ارتباط برقرار کرده و کسب اطلاع فرمائید. ما در سازمان مهاجرتی کوچ ، ارزش بالایی برای پرسش‌ها و کنجکاوی‌های شمات قائل هستیم زیرا معتقدیم بدون شناخت کافی هیچ همکاری و موفقیتی قابل دستیابی نیست.

همچنین ببینید

برنامه های مهاجرتی استان آلبرتا کانادا

برنامه‌های مهاجرتی استان آلبرتا کانادا

آلبرتا که در غرب کانادا واقع شده است، یکی از سریعترین اقتصادهای کانادا را دارد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *