ویزای کانادا

ویزای کانادا

ویزای کانادا – نکات طلایی در مورد اخذ ویزای کانادا در زمان کوتاه

همانطور که می‌دانید کشور کانادا جزو کشورهای قاره آمریکای شمالی است و از لحاظ وسعت بعد از روسیه به عنوان دومین کشور جهان شناخته می‌شود. در حال حاضر اخذ ویزای کانادا یکی از فرآیندهایی است که خیلی از افراد برای آن تلاش می‌کنند.
البته موفقیت در این زمینه و گرفتن ویزای کانادا فقط به خود متقاضی بستگی دارد. در واقع افرادی که متقاضی ویزای مولتی کانادا هستند، می‌توانند با توجه بر کلیه اصول و قوانین ورود به کانادا، ویزای این کشور را در مدت بسیار کوتاه اخذ کنند. شما می‌توانید برای دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا به دفاتر خدمات‌دهی ویزا مراجعه کرده و با آن‌ها مشورت کنید. با مطالعه این مطلب با چندین روش دریافت ویزا و شرایط هر یک از آن‌ها آشنا خواهید شد.

ویزای‌های گوناگون کانادا

کشور کانادا چندین نوع ویزا را در اختیار متقاضیان ورود به این کشور قرار می‌دهد. به غیر از ویزای توریستی کشور کانادا، ویزاهای دیگری هم وجود دارد. برای مثال می‌توان به ویزای تجارت، ویزای توریستی، ویزای سرمایه‌گذاری، ویزای ازدواج، ویزای تحصیلی، ویزای کار، ویزای نمایشگاهی و … اشاره کرد که بنا به درخواست افراد متقاضی این ویزاها صادر می‌شود. امکان دریافت این ویزاها در تمامی روزها وجود دارد و همانگونه که گفتیم بهترین راه این است که ایرانیان برای دریافت ویزای کانادا به شهر آنکارای ترکیه بروند و ویزای این کشور را دریافت کنند.

ویزای کانادا برای توریست‌ها

کانادا از جمله کشورهایی است که مناطق، منابع و طبیعت بسیار زیبایی را در خود دارد. جالب است بدانید که کشور کانادا بر سه اقیانوس جهان احاطه داشته و از رشته‌های بزرگ، دریاچه‌های بسیار زیبا و پرتعداد و همچنین یک فرهنگ جالب و صمیمانه برخوردار است. با توجه به تمامی این موارد، هر ساله تعداد بسیار زیادی از گردشگران جهان به کانادا سفر می‌کنند.

هم اکنون کشور کانادا ویزای توریستی را به گردشگران و بازدیدکنندگان ارائه می‌کند و در واقع فرصت گردشگری و دیدن جاذبه‌های این کشور را در اختیار بسیاری از مردم جهان قرار می‌دهد. در نظر داشته باشید که چنانچه شما ویزای توریستی کانادا را دریافت کردید، حق کار و یا تحصیل را در این کشور نخواهید داشت. با دریافت ویزای توریستی شما فقط می‎توانید از طبیعت و چشم‌اندازهای کشور کانادا لذت ببرید.

ویزا توریستی کشور کانادا را می‌توان در هر زمان از سال دریافت کرد. جالب است بدانید به طور میانگین حدود 5 میلیون نفر به عنوان توریست وارد این کشور می‌شوند و از این کشور بازدید می‌کنند. شما نیز می‌توانید به این جمعیت پیوسته و فرصت دیدن کلیه جاذبه‌هایی که کشور کانادا در اختیار دارد را داشته باشید.

هزینه ویزای توریستی کانادا

افرادی که قصد دارند برای ویزای توریستی کشور کانادا اقدام کنند، باید بدانند که برای درخواست ویزای این کشور در ابتدا باید یک مبلغ پولی را پرداخت کنند. این هزینه برای کلیه متقاضیان یک ساله است. افراد باید هزینه انگشت‌نگاری را نیز پرداخت کنند. هزینه انگشت‌نگاری برای هر یک از متقاضیان متفاوت خواهد بود. در واقع هزینه انگشت‌نگاری به رنج سنی مرتبط است، یعنی این هزینه برای افراد بزرگسال بیشتر از خردسالان است. در ضمن افرادی که زیر بالای 80 سال و یا زیر 6 سال هستند، هزینه انگشت‌نگاری را پرداخت نخواهند کرد. در کل پرداخت هزینه انگشت‌نگاری و ویزای کانادا برای کلیه افراد متقاضی امری ضروری است.

چه مدارکی برای اخذ ویزای توریستی کانادا لازم است

• به همراه داشتن پاسپورت که اعتبار 6 ماهه دارد؛ البته اگر پاسپورت قدیمی هم دارید، به همراه خود بیاورید.
• شناسنامه
• در اختیار داشتن فرم اطلاعات شخصی
• ارائه فرم اطلاعات خانوادگی کامل و جامع
• ارائه دو عکس سه در چهار مربوط به سال درخواست ویزا با پشت زمینه سفید
• اگر فرزندتان به همراه شما است، گواهی تحصیل وی را تهیه کنید.
• اگر همسر دارید باید گواهی ازدواج شما به همراه کلیه مدارک به شکل ترجمه شده ارائه شود.
• چنانچه کودک زیر 18 سال دارید و می‌خواهید او را به تنهایی به کشور کانادا بفرستید، باید یک برگه رضایت‌نامه را نوشته و امضاء کنید.
• در اختیار داشتن برگه دعوت‌نامه برای ارائه
• در صورت عدم در اختیار داشتن برگه دعوت‌نامه، می‌توانید از برگه رزرو هتل برای اقامت خود در کانادا استفاده نمایید.
• در اختیار داشتن برگه رزرو بلیت رفت و برگشت هواپیما و ارائه آن

مدارک شغلی جهت اخذ ویزای توریستی

• کارمندان باید گواهی اشتغال به کار خود را به صورت ترجمه شده ارائه کنند.
• به غیر از گواهی اشتغال به کار، کارمندان حتما باید نوع کار، نام شرکت، نام مدیر، حقوق سالیانه، زمان آغاز کار و سایر موارد مربوط به شغل را تهیه کنند.
• به همراه داشتن فیش حقوق 6 ماه گذشته کارمند و ارائه آن الزامی است.
• در اختیار داشتن حکم کارگزینی
• ارائه پرونده وکالت وکلا برای اخذ ویزا
• در اختیار داشتن نامه اتحادیه
• کارفرمایان نیز موظف هستند پروانه بهره‌برداری، کارت بازرگانی، مدارک ثبت شرکت، پروانه کسب و … را به همراه داشته باشند.
• پزشکان نیز باید کارت نظام پزشکی، پروانه کسب، دانشنامه، کارت عضویت پزشکی و سایر موارد مرتبط با این رشته را ارائه کنند.
سایر مدارک لازم
• فیش واریزی تحصیلی
• کلیه مدارک تحصیلی
• نامه وام دانشجویی از یک موسسه مالی خوب و معتبر
• در اختیار داشتن نامه بازنشستگی برای بازنشستگان
• به همراه داشتن مدارم پذیرش در دانشگاه و یا مدرسه مورد نظر برای ادامه تحصیل

ویزا برای کار موقت

تهیه ویزای کانادا به صورت کوتاه مدت یک تصمیم ایده‌آل و خوب برای افرادی است که علاقه دارند برای زندگی و یا کار به کشور کانادا مهاجرت کنند. در سال‌های گذشته با نزدیک 125 هزار درخواست از سوی کارگران برای کار موقت در کانادا موافقت شد. این ویزا به متقاضیان اجازه می‌دهد که در کشور کانادا مشغول کار شوند و در این زمینه تجربیات لازم را بدست بیاورند.

در نهایت نیز کارگرانی که از نظر کارفرمایان برای کار در کشور کانادا شرایط لازم را دارند، می‌توانند برای یک مدت مشخص شده در این کشور مشغول شوند. البته باز هم اشاره می‌کنیم که تاییدیه کارفرما لازم است. در واقع کارفرما باید تایید کند که فرد متقاضی توانایی انجام کار را دارد و یا آیا برای کشور کانادا و بازار کار این کشور سودآور خواهد بود؟ کارگران اتباع خارجی جهت انجام هر حرفه و کار باید مهارت‌های ویژه‌ای داشته باشند و این موضوع را به اثبات برسانند. در این صورت می‌توانند در خواست ویزای کانادا را ارائه کنند و بعد از دریافت آن به کشور کانادا وارد شده و شروع به کار کنند.

ویزای تحصیلی کانادا

در حال حاضر بسیاری از افراد جهان تصمیم دارند که برای ادامه تحصیل خود به کشور کانادا سفر کنند. از آنجایی که این کشور از یک سیستم آموزشی مدرن و امروزی برخوردار است، بسیار از دانشجویان کشورمان هم برای گرفتن ویزای تحصیلی کشور کانادا تلاش می‌کنند. لازم به ذکر است که کانادا هزینه هنگفتی را برای آموزش و پرورش خود در نظر می‌گیرد و در واقع اهمیت بسیار زیادی به این بخش می‌دهد.

ویزای کانادا برای تحصیل، به افرادی در رنج‌های سنی 5 سال به بالا داده می‌شود. البته درخواست ویزا در هر سنی مراحل خاص خود را دارد. مطلع باشید که اگر قصد دارید در کشور کانادا تحصیلات تکمیلی خود را انجام دهید، برای شروع این کار حتما باید در یکی از رشته‌های دانشگاهی این کشور پذیرش شوید. در این صورت راه برای شما هموار خواهد شد.

ویزای جهت سرمایه‌گذاری در کانادا

چندین سالی است که سیاست‌های خارجی کشور کانادا دستخوش تغییر و تحولات شده است. دولتمردان کانادا به این نتیجه رسیده‌اند که تجار و سرمایه‌گذارهای خارجی می‌توانند به اقتصاد کشور کانادا کمک کنند. کسانی که یک برنامه ویژه در ذهن خود دارند و می‌خواهند این برنامه را در کشور کانادا پیاده کنند، به راحتی می‌توانند ویزای این کشور را اخذ کنند. در واقع این افراد می‌توانند با یک سرمایه‌گذاری حساب‌شده، موقعیت‌های شغلی بسیار زیادی را در این کشور ایجاد کنند.

ویزاهایی که به تجار و سرمایه‌گذاران داده می‌شود به آن‌ها این فرصت را می‌دهد که از مهاجرت خود نهایت بهره را ببرند و در هر نقطه‌ای از کشور کانادا به غیر از استان کبک، به همراه خانواده خود زندگی کنند. در واقع ویزای سرمایه‌گذاری کانادا بهترین موقعیت‌ها را در اختیار مهاجرین سرمایه‌گذار قرار خواهد داد.

مراحل درخواست و تعیین وقت ویزای کانادا

درخواست ویزای کشور کانادا به چندین روش گوناگون انجام می‌‎شود. در روش اول متقاضی باید به شکل آنلاین ثبت‌نام کند و سپس با مراجعه حضوری برای دریافت ویزای کانادا اقدام نماید. یکی از نکاتی که متقاضیان سفر به کانادا را دچار تردید کرده است، بسته شدن سفارت کشور کانادا در ایران است. نگران نباشید، چون هنوز هم راه‌های متعددی برای اخذ ویزای این کشور وجود دارد.

روش اول

همانگونه که گفتیم روش اول به ثبت‌نام آنلاین مربوط می‌شود. در این روش شما باید جهت درخواست ویزای کانادا خود یک حساب کاربری مطمئن ایجاد کنید. در این صورت می‌توانید به راحتی درخواست ویزای کانادا خود را به شکل آنلاین انجام دهید.

پس از اتمام مراحل ثبت‌نام باید منتظر باشید که یک ایمیل از سوی سفارت کانادا برای شما ارسال شود. این ایمیل وقت انگشت‌نگاری و تهیه مدارک را به شما اعلام می‌کند. بعد از دریافت ایمیل در خصوص زمان انگشت‌نگاری، شما تقریبا نزدیک به 30 روز زمان دارید که برای انجام مراحل انگشت‌نگاری به دفاتر وی اف اس گلوبال (VFS GLOBAL) مراجعه کنید. نزدیک‌ترین دفتر وی اف اس گلوبال در کشور ترکیه است که می‌تواند شما را در این زمینه کمک کند. البته امکان اینکه بتوانید از آژانس‌هایی که خدمات ویزای کانادا را ارائه می‌کنند، برای مواردی چون انگشت‌نگاری، سفر رفتن، تکمیل فرم آنلاین و سایر موارد از این دست کمک بگیرید هم وجود دارد.

روش دوم

در دومین روش که مراجعه حضوری برای دریافت ویزای کانادا است هم مراحل متنوعی وجود دارد. در گذشته کانادا درپایتخت ایران سفارت داشت و اگر کسی قصد داشت به این کشور مهاجرت کند، از طریق سفارت کانادا اقدام می‌کرد. اما هم‌اکنون سفارت کشور کانادا در ایران تعطیل شده است و به همین متقاضیان مجبور هستند که برای اخذ ویزای کانادا به کشور ترکیه بروند. البته این کار سخت نیست و شما می‌توانید با مراجعه به دفاتر خدمات ویزای کانادا این فرآیند را به راحتی طی کنید.

سخن پایانی

در این مطلب وبلاگ سازمان مهاجرتی تدبیرساز شما را با بهترین روش‌های گرفتن ویزا و انواع ویزاهای کشور کانادا آشنا کردیم. به طور کلی متوجه شدیم که دریافت ویزای کانادا به قدری که در ابتدا ممکن است به نظر برسد، کار دشواری نیست. در حقیقت، هر فردی می‌تواند با رعایت قوانین اخذ ویزای این کشور و استفاده از مشاورین متخصص در این حوزه، به سادگی به کشور کانادا سفر کند. در پایان، امیدواریم که بهترین اتفاقات در زمینه مهاجرت به کانادا پیش روی شما باشد.

همچنین ببینید

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران

مهاجرت مهندس عمران به کانادا مقدمه: کانادا دومین کشور بزرگ جهان با شهرهای در حال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *