ویزای 189 استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 189

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 189 ؛ کار زیر پرچم استرالیا با ویزای مستقل کارگران مجرب

ویزای 189 یکی از پرطرفدارترین انواع ویزای کار است که توانسته تا حد زیادی به خاطر شرایط ویژه‌ای که دارد، مورد توجه متقاضیان مهاجرت به استرالیا واقع شود.

از طرفی شاهد تقاضای زیادی برای ویزای 189 هستیم اما از طرفی دیگر شاهد برخی ابهامات خاص در این مورد هستیم. همین موضوع باعث شد تا باری دیگر تیم دغدغه‌مند کارشناسان سازمان مهاجرتی کوچ تلاش خود را صرف تحریر یک یادداشت روشنگرانه کرده و با ارائه اطلاعات دقیقی، تا حد زیادی ابهامات متقاضیان ویزای 189 را برطرف سازند.

ما با داشتن سابقه‌ای طولانی و در عین حال موفق در ارائه خدمات مهاجرت به استرالیا، عناوین زیر را در جهت آشنایی با پروسه مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 189 پیشنهاد می‌کنیم:

 • چرا ویزای 189 تا این حد برای مهاجرت به استرالیا محبوب است؟
 • برای اخذ ویزای 189 به چه مواردی نیاز است؟
 • سیستم امتیازبندی اعطای ویزای 189

چرا ویزای 189 تا این حد برای مهاجرت به استرالیا محبوب است؟

شاید تا الان خودتان نیز پس از مواجه با عنوان ویزای 189 متوجه علت اصلی محبوبیت این ویزای کار شده باشید؛ ویزای مستقل کارگران مجرب. وجود قید مستقل در عنوان ویزای 189 دقیقاً همان چیزی است که موجب محبوبیت این ویزا شده است. در پروسه مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 189، شما نیاز به جاب‌آفر نداشته و در عمل نیازی نیست که استخدام یک کارفرمای استرالیایی شده باشید.

این یک امتیاز بسیار جالب و مناسب است برای افرادی که توانایی جذب آفر یا یافتن کارفرمای مناسب را ندارد. البته باید گفت که تنها علت محبوبیت پروسه مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 189، این موضوع نیست و در ادامه با مطالعه مشخصات و جزئیات بیشتری از این نوع ویزای کاری، به شکل دقیق‌تری متوجه علت محبوبیت آن خواهید شد.

 • منجر به دریافت اقامت دائم خواهد شد.
 • هزینه خالص و اصلی ویزای 189 حدود 4هزار دلار استرالیا برای متقاضی اصلی و 2 هزار دلار برای همراهان بالای 18 و هزار دلار برای همراهان زیر 18 سال است.
 • مدت زمان لازم برای اخذ ویزای 189 بین 6 ماه تا یک سال است.
 • از امتیازات این ویزا امکان تحصیل و اشتغال در تمام نقاط کشور استرالیا، امکان پشتیبانی از بستگان در پروسه مهاجرت و در ادامه تبدیل شدن به شهروند این کشور است.
 • ویزای 189 امکان مهاجرت و دریافت اقامت دائم همراه با سایر اعضای خانواده را به شما می دهد.
 • فرزندان شما امکان تحصیل رایگان در استرالیا خواهند داشتند.
 • از دیگر امکانات مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 189 خدمات درمانی رایگان می باشد.
 • برای اخذ این ویزا داشتن یک شغل مطابق با کد شغلی های استرالیا، داشتن مهارت بالا در یک حیطه شغلی خاص، داشتن دعوت‌نامه و قبولی در سیستم امتیازبندی، از شروط لازم هستند.

 

برای اخذ ویزای 189 به چه مواردی نیاز است؟

پیش از پرداختن به این بخش از جزئیات مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 189، نیاز است تا توضیح مختصری در مورد سیستم تصمیم‌گیری اعطای این ویزای استرالیا، ارائه کنیم. تصمیم‌گیری در مورد اعطای ویزای 189 تابع یک سیستم امتیازبندی مشخص است. روال انجام کار به این شکل است که شما بسته به انواع توانایی‌ها و مشخصاتی که دارید، صاحب یک امتیاز خاص در این سیستم خواهید شد.

این امتیاز تعیین خواهد کرد که آیا شما لایق اخذ ویزای 189 هستید یا خیر. مواردی که در ادامه با همت کارشناسان سازمان مهاجرتی کوچ گردآوری شده است، عواملی هستند که سوای امتیاز اخذ شده در سیستم امتیازبندی، برای موفقیت شما در پروسه مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 189 کلیدی هستند. هر چند ممکن است موارد ذکر شده به نوع غیرمستقیمی بر سیستم امتیازبندی نیز اثرگذار باشند.

 • شما باید صاحب یکی از مشاغل لیست (MLTSSL) باشید. این دست مشاغل به طور سالانه برای ویزا 189 و سایر ویزاهای190، 485 و 491 اعلام می‌شوند. برای دسترسی به لیست این مشاغل می‌توانید با ما ارتباط برقرار کنید.
 • داشتن یک وضعیت مناسب در سیستم ارزیابی مهارت شغلی اهمیت بالایی دارد. برای دستیابی به یک وضعیت مناسب در این ارزیابی نیاز است تا مهارت شغلی خود را به طرز مستندی نشان دهید.
 • ارائه EOI موضوع مهم بعدی است که باید به آن توجه داشته باشید. EOI که یک سرواژه مخفف عبارت (Expression Of Interest) است، در واقع یک روش درخواست رسمی برای نشان دادن تمایل به برعهده گرفتن یک شغل در غالب یک برنامه مهاجرتی به استرالیا است. این درخواست اساساً یک درخواست آنلاین است که برای ثبت آن نیاز است تا یک فرم خاص تکمیل شود.
 • سن شما باید بین 18 تا 44 سال باشد.(44 سال و 12 ماه)
 • داشتن مهارت کافی در زبان انگلیسی و اثبات آن از طریق ارائه مستنداتی دال بر اخذ نمرات مناسب در آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی شامل IELTS، PTE،CAE، TOFEL iBT و )OETبرای پزشکان(

موارد فوق در کنار امتیاز حاصل از سیستم امتیازبندی، نقش مؤثر و حیاتی برای موفقیت شما در پروسه مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 189 دارند اما این باعث نمی‌شود تا از سیستم امتیازبندی غافل شویم.

سیستم امتیازبندی ویزای 189

تمام موفقیت شما در پروسه مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 189، وابسته به این است که در سیستم امتیازبندی موجود بتوانید به حداقل امتیاز 65 دست پیدا کنید. اما در مورد سیستم امتیازدهی و امتیاز در نظر گرفته شده برای هر آیتم به موارد زیر دقت کنید:

 • تسلط به زبان انگلیسی

0 امتیاز برای افرادی که تنها به سطح قابل قبول رسیده باشند ایلتس 6 در هر مهارت یا معادل های آن

10 امتیاز برای افرادی که به سطح مناسب رسیده باشند ایلتس 7 در هر مهارت یا معادل های آن

20 امتیاز برای افرادی که از سطح عالی برخوردار باشند ایلتس 8 در هر مهارت یا معادل آن

 • سابقه کار در خارج از استرالیا

0 امتیاز برای کمتر از سه سال اشتغال

5 امتیاز برای بیش از سه و کمتر از پنج سال اشتغال

10 امتیاز برای بیش از پنج و کمتر از هشت سال اشتغال

15 امتیاز برای بیش از هشت سال اشتغال

 • سابقه کار در داخل کشور استرالیا

0 امتیاز برای کمتر از یک سال اشتغال

5 امتیاز برای بیش از یک و کمتر از سه سال اشتغال

10 امتیاز برای بیش از سه و کمتر از پنج سال اشتغال

15 امتیاز برای بیش از پنج و کمتر از هشت سال اشتغال

20 امتیاز برای بیش از هشت سال اشتغال

 • سن

15 امتیاز برای 40 تا 44 سال سن

25 امتیاز برای 33 تا 39 سال سن

30 امتیاز برای 25 تا 32 سال سن

25 امتیاز برای 18 تا 24 سال سن

 • مدرک تحصیلی

10 امتیاز برای داشتن مدارک پایان دوره تخصصی مربوط به شغل شما

10 امتیاز برای کاردانی

15 امتیاز برای کارشناسی و کارشناسی ارشد

20 امتیاز برای دکترا

علاوه بر موارد فوق شما می‌توانید به ازای هر یک موارد زیر، امتیاز خاصی بدست آورید:

 • تحصیل در استرالیا 5 امتیاز دارد. اگر تحصیل شما در یکی از مناطق کم‌جمعیت بوده باشد، 5 امتیاز دیگر نیز شامل شما خواهد شد.
 • کسب امتیاز قبولی در آزمون زبان NAATI، 5 امتیاز دارد
 • مجرد بودن 10 امتیاز دارد
 • ایلتس 6 همسر در هر مهارت یا معادل های آن 5 امتیاز دارد
 • ایلتس 6 همسر در هر مهارت یا معادل های آن به همراه ارزیابی مثبت سوابق کاری و تحصیلی 10 امتیاز دارد

کار در استرالیا هم درآمد خوبی دارد و هم یک گام مثبت برای تقویت پرونده مهاجرتی شماست

در نهایت اما برای رسیدن به درک درستی از این سیستم امتیازبندی مؤثر برای پذیرش و موفقیت در مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 189، نیاز است تا دو نکته را یادآوری کنیم. اول آنکه مقصود از اشتغال، کار کردن در یک کد شغلی مشخص طبق طبقه بندی استرالیا می باشد. این در حالی است که سوابق کاری شما در 10 سال اخیر مورد بررسی قرار می گیرد . نکته دیگری که ذکر آن الزامی است، مربوط به بند تسلط به زبان انگلیسی می‌باشد. در این بخش از سه سطح تسلط نام برده شده است. برای درک دقیق این معنای عملی هر سطح می‌توانید با کارشناسان سازمان مهاجرتی کوچ تماس حاصل کنید. ما با ارائه دقیق نمرات مورد نیاز در هر یک آزمون‌های زبان انگلیسی، این موضوع را به تفصیل برای شما بیان خواهیم نمود.

همچنین ببینید

برنامه های مهاجرتی استان آلبرتا کانادا

برنامه‌های مهاجرتی استان آلبرتا کانادا

آلبرتا که در غرب کانادا واقع شده است، یکی از سریعترین اقتصادهای کانادا را دارد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *