ویزای 190 استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 190

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 190 ؛ کلیدی دیگر برای این قفل محکم

استرالیا شاید نمونه و مدلی کوچک‌تر از کشور آمریکا باشد که ایرانیان علاقه زیادی به زندگی و تحصیل در آن دارند. البته این اصلاً اتفاقی نیست زیرا این کشور شاید اروپایی نباشد و در قاره دورافتاده اقیانوسیه جاخوش کرده باشد اما در بسیاری از استانداردهای زندگی دست کمی از کشورهای اروپا یا حتی آمریکا ندارد.

به هر طریق اگر علاقمند به مهاجرت به استرالیا هستید، در این یادداشت با معرفی یکی از انواع ویزاهای این کشور کنار شما هستیم. در این یادداشت به طور دقیق مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 190 را با محوریت بررسی ماهیت ویزای 190 بررسی کرده و کمک می‌کنیم تا شما به دیدی روشنی از این نوع ویزا دست پیدا کنید. شاید ویزای 190 همان ویزایی باشد که شما را به مقصد رویایی‌تان یعنی استرالیا برساند. برای آشنایی با ماهیت این ویزا باید عناوین زیر را مطالعه فرمایید:

 • دورنمایی از ویزای 190 استرالیا
 • ویزای 190 چه کارکردی دارد؟
 • همراه داشتن خانواده در مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 190
 • گام به گام تا مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 190

دورنمایی از ویزای 190 استرالیا

برای آشنایی بهتر و جلوگیری از اتلاف وقت شما همراهان گرامی، بد نیست تا پیش از ورود به بررسی دقیق پروسه مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 190 و تمرکز بر جزئیات این ویزا، دورنمایی از آن ارائه کنیم. با مطالعه موارد زیر تا حد زیادی متوجه خواهید شد که ویزای 190 در نگاه کلی با شرایط شما همخوانی دارد یا خیر.

هر چند بررسی دقیق و اعلام نظر قطعی در این مورد پس از بررسی کارشناسان سازمان مهاجرتی کوچ ممکن است اما این کار تا حد زیادی برای اطلاع از ماهیت کلی پروسه مهاجرت به استرالیا از طریق این ویزا مفید است.ویزای 190 ویزای اقامت دائم از طریق اسپانسر ایالتی می باشد به این معنی که یک ایالت در صورت واجد شرایط بودن اسپانسر شما برای اخذ دعوتنامه و اخذ ویزا با شرایط زیر می گردد:

 • منجر به دریافت اقامت دائم خواهد شد.
 • هزینه خالص و اصلی ویزای 190 حدود 4هزار دلار استرالیا است.
 • مدت زمان لازم برای اخذ ویزای 190 بین 5 تا 6 ماه است.
 • از امتیازات این ویزا امکان تحصیل و اشتغال در تمام نقاط کشور استرالیا، امکان پشتیبانی از بستگان در پروسه مهاجرت و در ادامه تبدیل شدن به شهروند این کشور است.
 • برای اخذ این ویزا داشتن یک شغل مناسب در استرالیا، داشتن مهارت بالا در یک حیطه شغلی خاص، داشتن دعوت‌نامه و قبولی در سیستم امتیازبندی، از شروط لازم هستند.

حال در صورتی که تا به اینجا با مطالعه موارد فوق، پروسه مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 190 را متناسب با وضعیت خود می‌دانید، شما را دعوت به مطالعه ادامه متن می‌کنیم. در صورتی که در مورد معانی و شرایط مندرجات فوق با ابهام روبرو هستید، ضمن مطالعه ادامه متن، می‌توانید از طریق مقتضی با کارشناسان سازمان مهاجرتی کوچ تماس حاصل کرده و به بررسی وضعیت خود مطابقت آن با نیازمندی‌ها و شرایط ویزای 190 بپردازید.

سیستم امتیازبندی ویزای190

تمام موفقیت شما در پروسه مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای190 وابسته به این است که در سیستم امتیازبندی موجود بتوانید به حداقل امتیاز 65 دست پیدا کنید و رشته شغلی شما در لیست ایالتی اعلام شده باشد و شما واجد شرایط ان ایالت برای دریافت دعوتنامه باشید.

در مورد سیستم امتیازدهی و امتیاز در نظر گرفته شده برای هر آیتم به موارد زیر توجه فرمایید:

 • تسلط به زبان انگلیسی

0 امتیاز برای افرادی که تنها به سطح قابل قبول رسیده باشند ایلتس 6 در هر مهارت یا معادل های آن

10 امتیاز برای افرادی که به سطح مناسب رسیده باشند ایلتس 7 در هر مهارت یا معادل های آن

20 امتیاز برای افرادی که از سطح عالی برخوردار باشند ایلتس 8 در هر مهارت یا معادل آن

 • سابقه کار در خارج از استرالیا

0 امتیاز برای کمتر از سه سال اشتغال

5 امتیاز برای بیش از سه و کمتر از پنج سال اشتغال

10 امتیاز برای بیش از پنج و کمتر از هشت سال اشتغال

15 امتیاز برای بیش از هشت سال اشتغال

 • سابقه کار در داخل کشور استرالیا

0 امتیاز برای کمتر از یک سال اشتغال

5 امتیاز برای بیش از یک و کمتر از سه سال اشتغال

10 امتیاز برای بیش از سه و کمتر از پنج سال اشتغال

15 امتیاز برای بیش از پنج و کمتر از هشت سال اشتغال

20 امتیاز برای بیش از هشت سال اشتغال

 • سن

15 امتیاز برای 40 تا 44 سال سن

25 امتیاز برای 33 تا 39 سال سن

30 امتیاز برای 25 تا 32 سال سن

25 امتیاز برای 18 تا 24 سال سن

 • مدرک تحصیلی

10 امتیاز برای داشتن مدارک پایان دوره تخصصی مربوط به شغل شما

10 امتیاز برای کاردانی

15 امتیاز برای کارشناسی و کارشناسی ارشد

20 امتیاز برای دکترا

علاوه بر موارد فوق شما می‌توانید به ازای هر یک موارد زیر، امتیاز خاصی بدست آورید:

 • تحصیل در استرالیا 5 امتیاز دارد. اگر تحصیل شما در یکی از مناطق کم‌جمعیت بوده باشد، 5 امتیاز دیگر نیز شامل شما خواهد شد.
 • کسب امتیاز قبولی در آزمون زبان NAATI، 5 امتیاز دارد
 • مجرد بودن 10 امتیاز دارد
 • ایلتس 6 همسر در هر مهارت یا معادل های آن 5 امتیاز دارد
 • ایلتس 6 همسر در هر مهارت یا معادل های آن به همراه ارزیابی مثبت سوابق کاری و تحصیلی 10 امتیاز دارد
 • اسپانسری ایالتی 5 امتیاز دارد

ویزای 190 چه کارکردی دارد؟

این یک نوع ویزای مهاجرتی است. این یعنی شما در صورت اخذ این ویزا می‌توانید به شکل دائمی در کشور استرالیا اقامت داشته باشید. این در حالی است که شما در این شرایط با هیچ مانعی در زمینه اشتغال قانونی یا تحصیل روبرو نیستید. با این وجود می‌توان گفت که داشتن ویزای 190، از نظر عملی تفاوت چندانی با شهروندی استرالیا ندارد.

ویزای 190 حتی شما را مجاز به بهره‌مندی از خدمات اجتماعی و درمانی در کشور استرالیا کرده و با داشتن آن از این نظر نیز مشکلی نخواهید داشت. همچنین نکته حائز اهمیتی که وجود دارد، این است که شما با کمک این ویزا می‌توانید پروسه اخذ شهروندی استرالیا را با قوت پیگیری کنید. معمولاً دارندگان ویزای 190 شانس بسیار بالایی برای موفقیت در فرآیند اخذ شهروندی استرالیا داشته و با یک پرونده مناسب و منطقی مهاجرتی به این مهم دست پیدا می‌کنند.

همراه داشتن خانواده در مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 190

شما در سیستم اخذ ویزای 190 می‌توانید درخواست خود مبنی بر اعطای ویزا به اعضای خانواده را نیز پیگیری کنید. برای این کار دو مسیر متفاوت وجود دارد. در مسیر ابتدایی ، شما ابتدا به تنهایی پروسه اخذ ویزا را پیگیری کرده و پس از تأیید این موضوع تلاش می‌کنید تا موجبات مهاجرت و اقامت مابقی اعضای خانواده خود را فراهم کنید.

در مسیر دیگری که برای اخذ این ویزا وجود دارد، شما می‌توانید به طور همزمان شرایط خانواده خود را پیگیری کنید و درخواستی جامع برای اقامت خود و خانواده به طور همزمان تسلیم مراجع قانونی کشور استرالیا کنید.

گام به گام تا مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 190

در مجموع ما در سازمان مهاجرتی کوچ مطابق تجربه طولانی و سرشاری که در مورد مهاجرت به استرالیا داریم، پروسه اخذ این ویزا را به 4 گام اصلی تقسیم می‌کنیم:

 • پیش از آغاز

شاید بهتر باشد به بیانی دیگر این گام را گام صفر بنامیم زیرا در اصل پروسه جایی ندارد اما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در این گام لازم است تا به دقت فرم ارزیابی را تکمیل و به سازمان مهاجرتی کوچ ارسال کنید. ما بر مبنای اظهارات شما وضعیت دقیق شما را بررسی و بر همین مبنا شانس شما برای موفقیت در مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 190 را تعیین می‌کنیم. در برخی موارد ممکن است بنا به شرایط، ویزاهای دیگری را برای این کار به شما پیشنهاد کنیم.

 • تشکیل پرونده مهاجرتی

پس از تأیید ورود به مسیر مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 190، نوبت به گردآوری یک پرونده مهاجرتی مفید و کارا می‌رسد. کارشناسان ما بسته به تجربه و دانشی که در این زمینه دارند از شما می‌خواهند تا مستندات و مدارکی دال بر جوانب مختلف شرایط خود ارائه کنید. این مرحله در واقع شیرازه پروسه مهاجرت شما در دستیابی به این نوع ویزا تشکیل خواهد شد.

 • ورود به مراحل ثبت و ارسال پرونده.

پس از گردآوری یک پرونده قدرتمند و معتبر در سازمان مهاجرتی کوچ ، وارد گام اصلی اعلام درخواست خواهیم شد. در این مرحله به شکل مرحله به مرحله درخواست‌ها اعلام، فرم‌ها تکمیل و مستندات ضمیمه می‌شوند. سپس برای اسپانسر ایالتی و دریافت دعوتنامه اقدام می گردد. این حساس‌ترین بخش از کل پروسه است.

 • پاسخ به درخواست

پس از این نوبت به بررسی دقیق وضعیت توسط مراجع قانونی استرالیا و پاسخگویی می‌رسد. در این مرحله اگر فرآیند مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای 190 موفقیت آمیز بوده باشد دولت استرالیا به شما تاریخ آغاز اعتبار ویزا، شماره رسمی و اطلاعات قانونی ویزا و وضعیت کلی آن را ارائه می‌کند. در مقابل اما به هر علتی اگر با پرونده و مستندات شما مخالفت شده باشد، علت این امر به وضوح اعلام خواهد شد.

همچنین ببینید

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا

مهمترین مطالب مهاجرت به استرالیا با توجه به اینکه زندگی در یک کشور امن و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *