روش‌های مهاجرت به آمریکا از طریق ویزاهای غیرمهاجرتی (NIV)

روش‌های مهاجرت به آمریکا از طریق ویزاهای غیرمهاجرتی (NIV)

روش‌های مهاجرت به آمریکا از طریق ویزاهای غیرمهاجرتی (NIV) : شنیدن نام ویزاهای غیرمهاجرتی ممکن است کمی گنگ باشد و اگر با امور مهاجرتی آشنایی نداشته باشید، باعث سردرگمی شما شود. در حالی که اساساً نام پدیده مهاجرت به کلماتی از قبیل ویزا و اقامت گره خورده است، چطور ممکن است که امری به نام ویزاهای غیرمهاجرتی وجود داشته باشد؟

اگر شما تا این حد با این نوع از ویزاها آشنا نیستید، برای متوجه شدن معنی ویزاهای غیرمهاجرتی تا انتها با ما همراه باشید. اگر هم آشنایی ابتدایی با ویزاهای غیرمهاجرتی دارید اما انواع آن را به خوبی نمی‌شناسید، ما برای شما نیز اطلاعات مناسبی را در این یادداشت در نظر داریم. در نهایت هدف اصلی کارشناسان سازمان مهاجرتی تدبیرساز از تحریر چنین یادداشت‌هایی، افزایش دانش شما همراهان گرامی است.

بر همین مبنا، در این یادداشت با عناوین زیر روبرو خواهید شد:شنیدن نام ویزاهای غیرمهاجرتی ممکن است کمی گنگ باشد و اگر با امور مهاجرتی آشنایی نداشته باشید، باعث سردرگمی شما شود. در حالی که اساساً نام پدیده مهاجرت به کلماتی از قبیل ویزا و اقامت گره خورده است، چطور ممکن است که امری به نام ویزاهای غیرمهاجرتی وجود داشته باشد؟ اگر شما تا این حد با این نوع از ویزاها آشنا نیستید، برای متوجه شدن معنی ویزاهای غیرمهاجرتی تا انتها با ما همراه باشید. اگر هم آشنایی ابتدایی با ویزاهای غیرمهاجرتی دارید اما انواع آن را به خوبی نمی‌شناسید، ما برای شما نیز اطلاعات مناسبی را در این یادداشت در نظر داریم. در نهایت هدف اصلی کارشناسان سازمان مهاجرتی تدبیرساز از تحریر چنین یادداشت‌هایی، افزایش دانش شما همراهان گرامی است. بر همین مبنا، در این یادداشت با عناوین زیر روبرو خواهید شد:

• دو دسته از ویزاها؛ ویزاهای غیرمهاجرتی و مهاجرتی

• نگاهی به ماهیت ویزاهای غیرمهاجرتی

• مهاجرت به آمریکا از طریق ویزاهای غیرمهاجرتی؟ چگونه ممکن است؟

• برنامه چشم‌پوشی از ویزا (Visa Waiver)

• ویزاهای غیرمهاجرتی مناسب برای توریست‌ها و بازدیدکنندگان تجاری

• ویزاهای صادر شده برای کارگران موقت

• ویزاهای تحصیلی

دو دسته از ویزاها؛ ویزاهای غیرمهاجرتی و مهاجرتی

اگر یکی از دنبال‌کنندگان سایت ما باشید، حتماً می‌دانید که در یادداشت مجزایی، بررسی ویزاهای مهاجرتی را در دستور کار قرار دادیم و حال نوبت به ویزاهای غیرمهاجرتی رسیده است. اساساً ویزاها دو دسته هستند:اگر یکی از دنبال‌کنندگان سایت ما باشید، حتماً می‌دانید که در یادداشت مجزایی، بررسی ویزاهای مهاجرتی را در دستور کار قرار دادیم و حال نوبت به ویزاهای غیرمهاجرتی رسیده است.

اساساً ویزاها دو دسته هستند:

• ویزاهای مهاجرتی

• ویزاهای غیرمهاجرتی

این بدان معنی است که یک ویزا همواره یکی از حالت‌های فوق را داراست. قطعاً گرفتن ویزا آمریکا ساده نیست؛ البته با سازمان مهاجرتی تدبیرساز این کار ساده‌تر از گذشته خواهد بود.

نگاهی به ماهیت ویزاهای غیرمهاجرتی

اساساً مقصود از غیرمهاجرتی این است که شما با این دست از ویزاها، به اقامت دائم کشور آمریکا نمی‌رسید. ویزاهای غیرمهاجرتی به شما امکان اقامت دائم در کشور آمریکا اعطا می‌کنند اما نه به صورت دائم. در عین حال در ویزاهای غیرمهاجرتی ، بسته به نوع ویزا شما ممکن است یکی از امکان‌های تحصیل، اشتغال یا صرفاً سکونت در کشور آمریکا را داشته باشید.

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزاهای غیرمهاجرتی؟ چگونه ممکن است؟

احتمالاً با مطالعه بخش پیشین در این مورد دچار ابهام خواهید شد که از اساس اگر یک ویزا غیرمهاجرتی است پس عنوان این یادداشت که مهاجرت به آمریکا از طریق ویزاهای غیرمهاجرتی است چه معنی دارد؟! آیا اصلاً مهاجرت به آمریکا از طریق ویزاهای غیرمهاجرتی ممکن است؟ در پاسخ باید قاطعانه گفت بله.

دقت داشته باشید که در یک پلن مهاجرتی خاص، شما ممکن است که در یک سلسله از مراحل و با کمک یک پروسه طولانی، بسته به تشخیص کارشناسان امور مهاجرتی، به هدف نهایی خود برسید. این بدان معنی است که مثلاً ممکن است کارشناسان سازمان مهاجرتی تدبیرساز پس از مطالعه فرم ارزیابی شما متوجه شوند که شما در هیچ‌یک از پروسه‌های مربوط به ویزاهای مهاجرتی پیروز نخواهید شد.

در این شرایط ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا با یکی از ویزاهای غیرمهاجرتی به آمریکا سفر کرده و بسته به موقعیت آنجا با کار کنید، درس بخوانید یا حتی صرفاً فقط ساکن شوید.

پس از این با گذشت زمان و درست پیش رفتن پرونده مهاجرتی، شما می‌توانید شانس خود را در دریافت ویزاهای مهاجرتی تقویت کرده و به این مهم دست پیدا کنید. این در حالی است که در شرایط عادی اگر شما سابقه کار یا تحصیل در کشور آمریکا را نداشته باشید، پرونده اقامتی خوبی برای رسیدن به اقامت دائمی نخواهید داشت. با این وجود است که مهاجرت به آمریکا از طریق ویزاهای غیرمهاجرتی معنا پیدا می‌کند.

ما در سازمان مهاجرتی کوچ بسته به ویژگی‌های شرایط شما برای مهاجرت به آمریکا از طریق ویزاهای غیرمهاجرتی کنار شما هستیم. روشهای مهاجرت به آمریکا از طریق ویزاهای غیرمهاجرتی (NIV)  برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

برنامه چشم‌پوشی از ویزا (Visa Waiver)

این برنامه شامل ایرانیان نخواهد شد و به همین علت زمان زیادی را صرف بررسی آن نخواهیم کرد. در این برنامه شهروندان برخی از کشورهای خاص، بدون نیاز به اخذ ویزا می‌توانند تا سه ماه در کشور آمریکا اقامت موقت داشته باشند.

ویزاهای غیرمهاجرتی مناسب برای توریست‌ها و بازدیدکنندگان تجاری

بخش اعظم ویزاهای غیرمهاجرتی برای توریست‌ها و افراد متقاضی بازدید از کشور آمریکا برای مقاصد تجاری صادر خواهد شد. دقت داشته باشید که مراد ما از بازدید برای مقاصد تجاری، کار و اشتغال در این کشور نیست بلکه مثلاً حضور در آنجا برای سمپوزیم‌ها، گردهمایی‌های کسب و کار و بازدید از شرکت‌های خاص تجاری است ویزاهایی که برای مقاصد فوق صادر می‌شوند B-1 و B-2 هستند. هر دوی این ویزاهای یکساله بوده و بسته به تشخیص اداره مهاجرت تا شش ماه قابل تمدید هستند. دقت داشته باشید که شما با این دو دسته از ویزاها در مجموع امکان کار در این کشور را ندارید اما در برخی شرایط ممکن است ذیل ویزای B-1 بتوانید در برخی از شرکت‌های آمریکایی کار موقت و فصلی داشته باشید. ممکن نیست که قرارداد شما بیش از 1 سال باشد.

ویزاهای صادر شده برای کارگران موقت

تمام ویزاهای این دسته با کد H معرفی شده و بسته به گسترش نیازهای بازار کار آمریکا به کارمندان موقت، این دسته به سرعت در حال گسترش است. بیشتر ویزاهای صادر شده در این دسته، ویزاهای H-2A و H-1B هستند. افرادی که دارای این ویزاها هستند در کنار اقامت موقت در آمریکا، امکان اشتغال در این کشور را نیز دارند.

برای اطلاع از اینکه آیا شما شانس پذیرش دارید یا خیر، به بررسی‌های دقیقی نیاز است

ویزاهای تحصیلی

بسیاری از مهاجران تنها قصد تحصیل در آمریکا را دارند. شما برای تحصیل در آمریکا به یکی از ویزاهای این دسته نیاز دارید که طیف وسیعی داشته و دارای تنوع بالایی هستند.

سه دسته ویزا، ویزاهای تحصیلی را تشکیل می‌دهند:

• ویزاهای M

• ویزاهای F

• ویزاهای J

برای اطلاع از وضعیت ویزای تحصیلی M آمریکا  و ویزای تحصیلی F آمریکا می‌توانید به یادداشت‌هایی که با همین مضمون در سایت نگارش شده رجوع کنید اما در مورد ویزای تحصیلی J لازم است تا برخی توضیحات کوتاه را در اینجا ارائه کنیم.

ویزاهای J برای افرادی که به دنبال فرصت مطالعاتی یا حضور در مطالعات علمی مشترک بین دانشگاه‌های آمریکایی و غیر آمریکایی را داشته باشند صادر خواهد شد.

در ویزای J پژوهشگران، دانشجویان، کارورزان، معلمان، اساتید، پزشکان و دانشجویانی اجازه اقامت موقت را می‌یابند که دلیل محکمی برای حضور در فضاهای آموزشی این کشور داشته و صاحب تصدیق از سوی دانشگاه مبدأ باشند.

همچنین ببینید

حل مشکلات ویزای ورود برندگان لاتاری

حل مشکلات ویزای ورود برندگان لاتاری

حل مشکلات ویزای ورود برندگان لاتاری: راهکار حذف محدودیت‌ها جهت اخذ گرین کارت آمریکا برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *