ویزا و اقامت تحصیلی اتریش

ویزا و اقامت تحصیلی اتریش

ویزا و اقامت تحصیلی اتریش

کشور اتریش عضو اتحادیه اروپا و شنگن است. زبان تدریس در اتریش زبان آلمانی و رایگان بوده که البته در دوره دکتری و در بعضی دانشگاه‌های خصوصی و در تمام مقاطع می‌توان به زبان انگلیسی تحصیل کرد. اتریش دارای دانشگاه‌های محدودی می‌باشد که بهترین دانشگاه آن دانشگاه وین دارای رتبه ۱۵ در اروپا است.

اتریش مهد موسیقی و معماری در دنیاست و سالیانه بسیاری از طرفداران موسیقی در جهان جذب این کشور می‌شوند. سطح زبان آلمانی مورد قبول برای تحصیل در دانشگاه‌های اتریش در بسیاری از رشته‌های تحصیلی B2 و در برخی دانشگاه‌ها و رشته‌های تحصیلی مانند پزشکی و دندانپزشکی C1 می‌باشد. اولین ترم تحصیلی در ماه سپتامبر و ترم دوم از فوریه آغاز می‌شود.

مهمترین شرط در گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های اتریش مانند آلمان قبولی در همان رشته در یکی از دانشگاه‌های ایران و داشتن گواهی اشتغال به تحصیل است. این مسئله اصلی‌ترین شرط برای گرفتن پذیرش است.

در مورد رشته‌های هنر, قبولی در آزمون عملی ورودی نیاز است. برای ورود به اتریش جهت شرکت در آزمون ورودی فقط کافی است برگ داوطلبان شرکت در آزمون ورودی را پر کرده برای دانشگاه ارسال نمایید.

برگ تایید دانشگاه برای شرکت در آزمون ورودی حکم دعوتنامه را دارد و سفارت اتریش در ایران به انزمام این برگه به شما ویزای ورود جهت شرکت در آزمون ورودی را صادر می‌نماید.

هزینه اقامت در پانسیون با اتاق مستقل در اتریش در حدود ۱۸۰ تا ۳۰۰ یورو در ماه می باشد . هزینه خورد و خوراک۲۰۰ تا ۳۵۰ یورو در ماه است که البته دانشجو به صورت پاره وقت دارای اجازه کار در اتریش می باشد. از دانشگاه های مطرح اتریش می‌توان از موارد زیر نام برد:

  • The University of Vienna
  • The Vienna University of Technology
  • The University of Innsbruck
  • Graz University of Technology

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی دانمارک

ویزا و اقامت تحصیلی دانمارک

ویزا و اقامت تحصیلی دانمارک کشور دانمارک عضو محدوده شنگن و در شمال اروپا واقع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *