ویزا و اقامت تحصیلی اسپانیا

ویزا و اقامت تحصیلی اسپانیا

ویزا و اقامت تحصیلی اسپانیا

اسپانیا کشوری از اعضای اتحادیه اروپا است که در شبه جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا قرار دارد. سرزمین اصلی اسپانیا از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق، از شمال و شمال شرق با فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس هم مرز است.

مرز اسپانیا با پرتغال (به طول ۲۱۲۱ کیلومتر) طولانی ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا است. امکان پذیرش در مقطع کارشناسی در اسپانیا تنها در دوره هایی امکان پذیر می باشد که دوره به زبان اسپانیایی ارائه شود. لازم به ذکر است زبان اسپانیایی بعد از زبان چینی، دومین زبان پرتکلم جهان است. بزرگترین کشور اسپانیایی زبان از لحاظ تعداد گویشوران کشور مکزیک است.

در مقطع تحصیلات تکمیلی تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. جهت ادامه تحصیل ویزا و اقامت تحصیلی اسپانیا در دانشگاه های انگلیسی زبان عموما 2 مرتبه در سال امکان اقدام کردن وجود دارد که مربوط به ترم سپتامبر و ژانویه می‌شود.

معمولاً در ترم سپتامبر بعنوان اولین ترم تحصیلی دانشگاه ها تعداد رشته های بیشتری ارائه می کنند. پروسه پذیرش از دانشگاه ها در اسپانیا معمولا 4 ماه به طول می انجامد. از دانشگاه های معروف اسپانیا می توان از دانشگاه های زیر نام برد:

  • دانشگاه کمپلوتنسه مادرید Madrid Complutense University
  • دانشگاه بارسلونا
  • دانشگاه پلی‌تکنیک کاتالونیا Universitat Politècnica de Catalunya
  • دانشگاه پلی‌تکنیک والنسیا Polytechnic University of Valencia
  • دانشگاه ناوارا Navarra University
  • دانشگاه پمپئو فابرا Universitat Pompeu Fabra

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا پایتخت آمریکا واشنگتن می باشد. این کشور، با مساحتی نزدیک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *