ویزا و اقامت تحصیلی انگلستان

ویزا و اقامت تحصیلی انگلستان

ویزا و اقامت تحصیلی انگلستان

کشورهای انگلستان، اسکاتلند و ولز روی‌هم جزیره بریتانیای کبیر را تشکیل می‌دهند. چهارمین کشور، ایرلند شمالی نام دارد که در شمال شرقی جزیره ایرلند قرار دارد. شهر لندن پایتخت انگلستان است. میانگین هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان بالاست و هم رده کشورهایی چون امریکا و استرالیا می‌باشد.

دانشجویان بین المللی باید سالانه حدودا ۱2 هزار پوند برای تحصیل و 10 هزار پوند هم برای هزینه زندگی سالیانه در نظر بگیرند. واحد پول بریتانیا پوند استرلینگ است که با نماد £ شناخته می‌شود و قدیمی‌ترین واحد پولی در حال استفاده در جهان می‌باشد. دانش‌آموزان برای ورود به به دانشگاه و دوره لیسانس در انگلستان باید در سایت  UCAS ثبت‌نام کنند.

ویزا و اقامت تحصیلی انگلستان : دانش‌آموزان برای تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشکی و دامپزشکی در دانشگاه‌های انگلستان حتما باید از دوره‌ی A level فارغ‌التحصیل شده باشند.

ویزای همراه برای دانشجویان مقطع کارشناسی در انگلستان صادر نمی شود اما دانشجویان ارشد و دکترا می‌توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را همراه ببرند. علاوه‌براین، همسر دانشجو اجازه‌ی کار در انگلستان را نیز خواهد داشت. از دانشگاه های معروف انگلیس می توان از موارد زیر نام برد:

  • دانشگاه آکسفورد
  • دانشگاه کمبریج
  • دانشگاه بریستول
  • دانشگاه برادفورد
  • دانشگاه برایتون
  • دانشگاه بیرمنگام

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی دانمارک

ویزا و اقامت تحصیلی دانمارک

ویزا و اقامت تحصیلی دانمارک کشور دانمارک عضو محدوده شنگن و در شمال اروپا واقع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *