ویزا و اقامت تحصیلی بلغارستان

ویزا و اقامت تحصیلی بلغارستان

ویزا و اقامت تحصیلی بلغارستان

بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپاست. پایتخت این کشور شهر صوفیه است. زبان رسمی آن بلغاری و واحد پول آن لِف با واحد جزء استونیکی است. این کشور در شمال با جمهوری رومانی، در غرب با جمهوری پیشین یوگسلاوی (صربستان و مقدونیه) همجوار می‌باشد.با سازمان مهاجرتی کوچ تماس گرفته وهر آنچه در مورد ویزا واقامت تحصیلی بلغارستان میخواهید بدانید را از کارشناسان کوچ بپرسید.

ویزا و اقامت تحصیلی بلغارستان

در جنوب آن کشور یونان و ترکیه و در شرق دریای سیاه قرار دارد. بیشترین جمعیت بلغارستان را مردم بلغاری و ترک تشکیل می‌دهند. بلغارستان دارای آب و هوای معتدل قاره ای که مخصوص اروپا مرکزی است میباشد یعنی دارای تابستان های گرم و زمستان‌های طولانی و سرد می‌باشد.

زبان تحصیل در این کشور بلغاری یا انگلیسی می باشد که البته اغلب زبان تدریس در دانشگاه های بلغارستان برای مقطع لیسانس بلغاری اعلام شده است و البته متقاضیان باید گواهی تسلط به زبان انگلیسی در حد آیلتس 5 را نیز داشته باشند. لازم به ذکر است دوره های پزشکی در این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شوند. پذیرش در اکثر دانشگاه های پزشکی بلغارستان نیازی به امتحان ورودی ندارد و پذیرش دانشجویان دو بار در سال در ماه های اکتبر و فوریه صورت می‌گیرد.

دانشجویان بین المللی که می خواهند به زبان انگلیسی یا زبان بلغاری تحصیل کنند اما تسلط خوبی به زبان ندارند می توانند به شرط گذراندن یک سال مقدماتی برای آماده سازی زبان مربوطه در دانشگاه های این کشور، پذیرش شوند. گرانترین شهریه  ها مخصوص به هزینه تحصیل برای رشته پزشکی در بلغارستان می باشد و در حدود 8 هزار یورو برای هر سال است. هزینه تحصیل در بلغارستان در سایر رشته ها بسیار پایین است و معمولا بیش از ۴ هزار یورو در سال نخواهد بود. تحصیل در مقطع دکتری در بلغارستان مستلزم یافتن سوپروایزر می‌باشد.

از دانشگاه های معروف بلغارستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانشگاه صوفیا از بهترین دانشگاه های کشور بلغارستان است. دانشگاه تراکیا در شهر استارا زاگورا قرار دارد و در بخش جنوبی کشور بلغارستان واقع شده است. زبان تحصیل در این دانشگاه بلغاری است و از نظر هزینه بسیار ارزان قیمت است. دانشگاه نوین کشور بلغارستان با ارائه بهترین آفرها در رشته اقتصاد در شهر صوفیا قرار دارد.

در ادامه به بررسی دانشگاه های بلغارستان مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران پرداخته می‌شود:

مورد تایید وزارت علوم در سال تحصیلی 2020-2021:

گروه ب (خوب)

Sofia University St. Kliment Ohridski

گروه ج (متوسط)

American University in Bulgaria

Paisii Hilendarski University – Plovdiv

Cyril & St. Methodius University of Veliko Turnovo

St. Ivan Rilski University of Mining & Geology

Technical University of Gabrovo

Technical University of Sofia

Trakia University

University of Architecture, Civil Engineering & Geodesy

University of Chemical Technology & Metallurgy – Sofia

University of National & World Economy

مورد تایید وزارت بهداشت در سال تحصیلی 2020-2021:

Ghent University

Hasselt University

KU Leuven

University Catholique de Louvain (UCL)

University de Liege

University Libre de Bruxelles

University of Antwerp

Vrije Universiteit Brussel (VUB)

 

نکته جالب توجه مورد تایید بودن 8 دانشگاه این کشور در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد. لازم به ذکر است که تحصیل پزشکی در بلغارستان به زبان انگلیسی در لیست اولویت مقاصد تحصیلی اغلب دانشجویان بین المللی است.

برای پوشش هزینه‌های زندگی در حین تحصیل و یافتن شغل دانشجویی مناسب در بلغارستان بهتر است در ابتدا وارد سایت‌های کاریابی شوید این سایت‌ها پیشنهادهای خوبی در زمینه مشاغل دانشجویی در اختیار شما قرار می‌دهند.

یکی از مزایای تحصیل در کشور بلغارستان، علاوه بر ویزا واقامت تحصیلی بلغارستان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان می‌باشد.

لازم بذکر است که دانشجویان در ابتدا به تنهایی وارد این کشور می شوند و سپس ا قادر خواهند بود تا برای همراهان خود اقدام نمایند.

همچنین ببینید

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا

ویزا و اقامت تحصیلی آمریکا پایتخت آمریکا واشنگتن می باشد. این کشور، با مساحتی نزدیک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *